امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطر ابتلا به ام اس تحت تاثیر فصلها است
نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که خطر ابتلا به بیماری ام اس (مولتیپل اسکلروسیز) با فصل، تغییر می‌کند.

به گزارش ایسنا، ‌محققان دریافته‌اند که این تاثیر فصلی توسط ژنی موسوم به HLA-DRB1 * 15 تنظیم می‌شود.

مطالعات نشان می‌دهد: در بسیاری از جوامع اروپایی نسخه‌ای از این ژن موسوم به HLA-DRB1 * 15 با افزایش خطر بروز ام اس در ارتباط است و بر اساس یک پژوهش بزرگ روی بیماران مبتلا به ام اس در کشورهای کانادا، سوئد و نروژ، این نسخه در بین بیمارانی که متولد فصل بهار هستند، بیشتر است.

به گفته محققان؛ این یافته حاصل یک پژوهش استثنایی است که نشان می‌دهد؛ چطور ژنها و محیط در بیماری ام اس با هم تعامل می‌کنند.

محققان می‌گویند؛ احتمالا ویتامین D در بیان نسخه HLA-DKB1*15 نقش دارد. به این ترتیب که اگر تولید ویتامین D در زنان باردار کاهش یابد، احتمال ابتلای فرزندان آنها به ام اس افزایش می‌یابد. در کشورهای اروپایی به دلیل کاهش تابش خورشید در فصل بهار و در نتیجه کاهش تولید ویتامین D، احتمال ابتلای متولدان فصل بهار به ام اس افزایش می‌یابد.
خوب باشيد و خوب بمانيد
 تشکر شده توسط : pariya , Sina , بی تـــا , زهرا59 , najva , نازنین , arezoo_azizi , رنگین کمان
جالبه . من هميشه فك ميكردم به اين خاطر خطره حمله تويه تغيير فصل بخصوص نزدكايه بهار و پاييز بيشتره كه ويروسها تويه اون زمان در فضا بيشترن
آنارام باشید
من همیشه در فصل بهار احساس می کنم که ضعیف میشم
چه قدر جالبconfused
smile , be happy and enjoy life
'گفته اونایی که بهار به دنیا اومدن احتمالش بیشتره

نه اینکه بهار بیشتر ام اس میگیرنconfusedconfused

دوستان دقت کنین

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

پس میتونیم به خودمون تلقین کنیم همش فصل تابستونه.حتی تو چله زمستون.شاید اون ژن بینظم گول خورد.icon_biggrin
بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
من وسط تابستون دنیا اومدم ژن گول نخورده هههههههههه confused2confused2confused2confused2
عجیب نیستتتتتتتتتتتتتتlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
من تابستون به دنیاآمدم اما جالبه که تموم حمله هام پاییز وبهار بوده خصوصا بهارپس شاید جدای از زمان تولد این ویروس تو این دو فصل فعال تره؟!!!!!
جالبه من اول بهار به دنیا اومدم
من كه اواخر زمستون بدنيا اومدم نميدونم بخاطر اينه به بهار نزديك بوده ، ولي حمله من تابستون بودهangryrolleyes
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مکمل D3 بر روی ام اس تاثیر ندارد همسر یک مشکوک به ام اس 17 8,310 2012/10/17, 06:42 PM
آخرین ارسال: paeazan
  مشاغل شيفتي خطر ابتلا به «ام اس» را در نوجوانان تشديد مي‌كنند نازلی 0 2,196 2011/10/23, 07:44 AM
آخرین ارسال: نازلی
  تاثیر ام اس بر روابط اجتماعی و انتخاب خانواده neda sedaghat 0 2,708 2011/07/02, 03:47 PM
آخرین ارسال: neda sedaghat
  با آزمایش جدید می‌توان ابتلا به MS را 9 سال زودتر پیش‌بینی کرد maya 1 3,398 2010/08/19, 06:56 PM
آخرین ارسال: بهرنگ
  تاثیر داروی ایدز در درمان ام اس hamed 5 4,885 2010/02/23, 08:44 AM
آخرین ارسال: محمود

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست