•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امیتازات : 3.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغذیه و ام اس
تمام اینها که گفتید درست هست.ولی به شرط این که خودمون کار خودمون رو بکنیم یا تنها زندگی کنیم و خودمون آشپزی کنیم.وقتی یک چیزی می آرن جلوی آدم می ذارن خوب چی کار میشه کرد؟پیتزا-سوسیس وکالباس -گوشت قرمز به ویژه گوشت گاو تاثیر خوبی رو بیماری ندارن.حتی انواع کنسرو.تنها وقتی میشه این چیزها رو نخورد که تنها زندگی کرد.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
(2010/09/14, 08:35 AM)بهرنگ نوشته است: تمام اینها که گفتید درست هست.ولی به شرط این که خودمون کار خودمون رو بکنیم یا تنها زندگی کنیم و خودمون آشپزی کنیم.وقتی یک چیزی می آرن جلوی آدم می ذارن خوب چی کار میشه کرد؟پیتزا-سوسیس وکالباس -گوشت قرمز به ویژه گوشت گاو تاثیر خوبی رو بیماری ندارن.حتی انواع کنسرو.تنها وقتی میشه این چیزها رو نخورد که تنها زندگی کرد.

حق با شماست. هرچند که خانواده من خیلی برام زحمت کشیدند خصوصا مادرم اما من در شرایطی بود که خودم نمیتونستم کارمو انجام بدم. خیلی سخت نیست البته اولش یه کم سخته اما از دست ندادن سلامتی ارزش زحمت را داره. دست کم سعی کنید تا حدودی رعایت کنید باز هم بهتر از هیچ هست.agreement2
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : رزمینا
من قبلا هم توی یه تاپیک حذفی گفتم !
میدونید که موش و خانواده ی موشها کاملا بدنشون شبیه به انسانه . به خاطر همین هم هست که اکثر آزمایشهای دارویی رو روی اینا انجام میدن .
من یه همستر داشتم و کلی راجع به نگهداریش اطلاعات جمع کرده بودم . همه اطلاعات روی یک نظریه توافق داشتن و اون هم این بود که اگه همه چیزایی که همستر میخوره مناسب بدنش باشه و تعادل غذایی رعایت بشه اونوقت هیچوقت همستر مریض نمیشه . البته در کنار وسایل ورزشیش و دوری از شرایط استرس زا . مثل به هم ریختن خواب یا بارداری بیش از حد یا دوری از احساس امنیت . ولی اگه از انواع سردی و گرمی و .... زیاد بخوره مریض میشه و میمیره .
من هم رعایت کردم و تا زمانی که پیش من بود سالم بود .
دهان تنها جاییه که بیماری از اونجا وارد بدن یا خارج میشه .
شما خودتون وقتی یه وسیله میخرید اگه شرایط نگهداری درستش رو رعایت نکنید خراب میشه . بدن هم یه وسیله است دست ما .اگه ازش درست استفاده نکنیم و شرایط مناسب رو رعایت نکنیم خوب معلومه که از بین میره . فکر کنم همه با این حرف موافقن !
من فکر میکنم مریم جون به این دلیل مخالف داره که مخالفاش تا به حال سعی نکردن که این رژیم های غذایی رو بطور جدی دنبال کنن و به همین دلیل نتیجه نگرفتن . شاید درمان به همین سادگی باشه . ولی ما آدما کلا طرفدار شرایط سخت هستیم و گاهی با خودمون میگیم اگه انقدر راحته چرا هیچ کس انجام نمیده؟ چرا دکترا نمیگن؟
خیلی ساده است . چون ترک عادت سخت ترین کار دنیا برای انسانهاست . همه میدونیم که اگه معتاد مواد رو ترک کنه دیگه معتاد نیست و سالمه . خب اگه به همین راحتیه پس چرا ما اینهمه معتاد داریم ؟؟! معلومه ! چون نمیتونه ترک عادت کنه .
دکتر خود من به من گفت اگه نمیخوای آمپول بزنی پس حواست به تغذیه ات باشه ! این حرفیه که از طرف یه عضو انجمن ام اس گفته شده!
به همین راحتی ، به همین خوشمزگی!
(شرمنده که انقدر زیاد نوشتم)
برای رسیدن به چیزی که تا بحال به آن نرسیده ای ، باید کسی باشی که تا بحال نبوده ای.
 تشکر شده توسط : kia , ostad2000 , Matilat , omidvar , نازنین , شفا یافته , PARASTOO8080 , sami , نسیم , zohrevand , somaye_602000 , رزمینا , gilane , sooorooosh , فریبا , مینا1234
با سلام

چون آدم نمی تونه مدام در حال خوردن غذا باشه و در کنار غذا تنقلات هم استفاده می کنیم توصیه می کنم به جای تنقلات بیهوده از غذاهای گرم و پرانرژی تر استفاده کنین مثل خرما , عسل , شیربادام , بادام و ...

که هم جلوی ضعف تون رو می گیره و هم براتون بسیار مفید هست .

در ضمن هنگامی که سرگیجه دارین توصیه می کنم که حتما شربت عسل میل کنین که خیلی مفید هست .

موفق باشید icon_question
.
غروب شد خورشيد رفت.
آفتابگردان دنبال خورشيد مي گشت. ناگهان ستاره اي چشمك زد آفتابگردان سرش را پايين انداخت.

آري.... گلها هيچوقت خيانت نمي كنند...
 تشکر شده توسط : mehdi.abdn , نازنین , شفا یافته , رزمینا , somaye_602000 , ghaside , ثریا , gilane
نوعی نوشیدنی :
که با خرما، شيرسويا، جوانه‌ي گندم، دارچين و يخ تهيه مي‌شود اثر خارق‌العاده‌يي در کنترل ام اس دارد زيرا خرما حاوي منگنز و شيرسويا سرشار از لسيتين و جوانه‌ي گندم منبع منابعي براي ويتامين E مي‌باشد. مواد لازم براي تهيه‌ي اين نوشيدني معجزه‌گر براي دو نفرعبارت است از:

خرما 5 عدد
شيرسويا 500 ميلي‌ليتر
جوانه‌ي گندم 2 قاشق غذاخوري
دارچين ‌کمي (در صورت تمايل)
يخ کمي ( در صورت تمايل)
طرز تهيه اين نوشيدني:
1- همه‌ي مواد فوق را در مخلوط‌کن ريخته و به طور کامل به هم بزنيد.
2- نوشيدني‌ را در ليوان ريخته و در صورت تمايل مقداري دارچين روي آن بپاشيد. اين نوشيدني مواد زيرا را تأمين مي‌کند:
180 کيلوکالري انرژي
21 گرم کربوهيدرات
14گرم پروتئين
7 گرم چربي
7 گرم فيبر
میان وعده هایی حاوی دانه های روغنی:
اینها نيز اثر قابل توجهي در کنترل ام اس دارند. مواد لازم براي تهيه‌ي يک نوع از اين ميان وعده‌ها عبارت است از: دانه‌هاي روغني پوست کنده شامل تخمه‌ي آفتابگردان، تخمه‌ي کدو، شاه دانه، کنجد 250 گرم، روغن زيتون 2 قاشق غذاخوري
طرز تهيه اين ميان وعده:
1- دانه‌هاي روغني را در يک کاسه ريخته روغن زيتون را به آن اضافه کرده و هم بزنيد تا دانه‌ها کاملاً با روغن آغشته شوند.
2- يک ماهيتابه‌ي بزرگ را روي شعله‌ي ملايم گاز قرار دهيد تاکمي داغ شود.
3- محتويات کاسه را درون ماهيتابه ريخته و چند دقيقه به هم بزنيد تا طلايي رنگ شود. اين نوع ميان وعده منبع بسيار مناسبي از اسيدهاي چرب ضروري و ويتامين E مي‌باشد و اثرقابل توجه در کنترل ام‌اس و بهبود وضع بيمار دارد.
نوعی سالاد :
شامل خيارحلقه شده (200 گرم)، تخم مرغ سفت پخته شده (2 عدد)، گردوي خرد شده (25 گرم)، روغن زيتون (يک قاشق غذاخوري)، ليموترش تازه (1 تا 2 عدد) ،جعفري خرد شده (2 تا 3 قاشق غذاخوري)، و ادويه (به مقدار لازم). منبع بسيار مناسبي از لسيتين و منگنز و اسيدهاي چرب امگا 3 براي بهبود وضع بدني بيماران ام‌اس مي‌باشد.
منبع : وبلاگ تازه های پزشکی و تغذیه
من از معبود یکتایم فقط یک چیز میخواهم
نگیرد هرگز از قلبم امید استجابت را...
 تشکر شده توسط : pariya , aztab , Morteza , nazaninn , najva , nazii
این و باید مد نظر بگیریم که غذاهای کم چرب و حاوی فیبر واسه همه آدمیان توصیه میشه نه تنها اونایی که دچار یه بیماری مثل ام اس هستند
قطعا تغذیه در سلامتیه روح و بدن انسان تاثیر بسزایی داره و هرکسی یه جورایی با سیستم بدن خودش آشنایی داره که چه جور غذاهایی حالش و بهتر میکنه یا بالعکس
به نظر من هرچقدر حساسیت ما نسبت به یه موضوعیی کمتر باشه بیشترین سود و از اون موضوع خواهیم برد زیاد نسبت به غذا و چی بخوریم و نخوریم حساس نباشید فقط از پرخوری و چرب خوری و زیاده روی تو یه سری خوراکی ها بپرهیزید چه بیماری داشته باشیم چه نداشته باشیم
سخت نگیرید با آرامش کامل و کمترین حساسیت از نعمتهای الهی استفاده کنیم و هر از گاهی یه تغییری تو روند غذاییمون داشته باشیم مطمئنا بهتر از اینه که سالهای سال و توی رژیم و نخوردن و نگرانی بگذرونیم wink2
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : Prime
سلام
کسی هست که رژیم سبزی خواری رو تجربه کرده باشه یا هنوز ادامه بده؟
اگه آره میشه بگین تاثیری داشته؟ExclamationIdea
بودیم و کسی پاس نمی داشت که هستیم
باشد که نباشیم و بدانند که بودیم
 تشکر شده توسط : ثریا
(2010/05/18, 01:30 PM)شفا یافته نوشته است: سلام دوستان
در بحثهایی که در مورد تغذیه داشتیم، بعضی مطرح کردند که دلایل علمی نداره.confused2
این هم دلایل علمی که تغذیه (و در واقع خودمان) باعث این بیماری شده ایم:icon_question
غذاها معمولا به سه دسته تقسیم میشوند: اسیدی- قلیایی- خنثی (یعنی بین این دو)
اسید ماده ای است دهنده هیدروژن و باز ماده ای است گیرنده آن. اسیدهای مهم در بدن عبارتند از: اسید لاکتیک، اسید اوریک، اسید استیک، فسفات اسید سدیم و ... اسیدها دارای حالت اسیدی و بازها دارای حالت قلیایی هستند.

تنظیم تعادل اسیدی و بازی
هنگامیکه از تعادل اسیدی و بازی صحبت میشود منظور تنظیم غلظت یون هیدروژن در مایعات بدن، خصوص در مایع خارج سلولی است. غلظت یون هیدروژن در محلولهای مختلف میتواند کمتر از 10 به توان منهای 14 اکی والان در لیتر تا 10 به توان صفر اکی والان در لیتر در تغییر باشد. غلظت یون هیدروژن در بدن انسان تقریبا بین این دو حد قرار دارد. مختصر تغییری در غلظت یون هیدروژن نسبت به مقدار طبیعی آن میتواند موجب تغییرات بارز در سرعت واکنشهای شیمیایی در سلولها گردد. یعنی بعضی از واکنشها را تند و بعضی را آهسته میکند. به همین دلیل تنظیم غلظت یون هیدروژن یکی از مهمترین جنبه های هموستاز (ثابت نگاه داشتن محیط داخلی بدن) است.
افزایش غلظت یون هیدروژن در داخل بدن را اسیدوز و کاهش این غلظت را آلکالوز می نامند. با توجه به آنچه در رابطه با اسید و باز گفته شد میتوان علت خیلی از بیماریها، کسالتها و ناراحتی های عصبی را مشخص کرد.
PH چیست؟ PH عبارتست از غلظت یون هیدروژن در مایع خارج سلولی. بر اثر نوع تغذیه ای که انسان میکند، واکنش هایی در بدن صورت میگیرد و در نتیجه آن، یا حالت اسیدی یا حالت بازی غلبه پیدا میکند. طب روز یا مدرن این واکنش ها را تغییرات PH مینامد.
اگر PH بدن انسان برابر با 7 باشد، دارای حالت خنثی و اگر کمتر از 7 باشد دارای حالت اسیدی و اگر بیشتر از 7 باشد دارای حالت بازی یا قلیایی است.
PH طبیعی خون بدن انسان 3/7 است که معمولا باید ثابت باشد. این عدد بر اثر استفاده از مواد غذایی گوناگون ممکن است نوسان پیدا کند. اگر این عدد به بیشت از 3/7 برسد، ممکن است تغییرات اساسی ای در بدن انسان بوجود آید. در این حالت ریتین و کلیه ها وارد عمل میشوند تا PH خون را به حالت طبیعی بازگردانند.
تغییرات PH در سیستم تنفسی بردن را اسیدوز یا آلکالوز تنفسی می گونید و در این حالت، ریه وارد عمل میشود و هیدروژن موجود را به حالت تعادل درمی آورد. همچنان که تغییرات PH در متابولیسم بدن را اسیدوز یا آلکالوز مینامند. در این حالت کلیه ها برای ایجاد تعادل وارد عمل میشوند.
اثرات اسیدوز و آلکالوز بر روی بدن: اثر عمده اسیدوز تضعیف سیستم عصبی مرکزی است. هنگامی که PH خون از 3/7 کمتر شود، سیستم عصبی آنقدر تضعیف میگردد که شخص در ابتدا حواس خود را از دست میدهد و به تدریج دچار اغما میشود. بر این اساس، بیمارانی که بر اثر اسیدوز دیابتی، اسیدوز اوریک و سایر اسیدوزها فوت میکنند، معمولا در حالت اغما در میگذرند.
در اسیدوز متابولیک غلظت زیاد یون هیدروژن موجب افزایش تعداد و دامنه حرکات تنفسی میشود. بر همین اساس، یکی از علائم تشخیص اسیدوز متابولیک افزایش تهویه ی ریوی است. از طرف دیگر در اسیدوز تنفسی، علت اسیدوز تضعیف تنفس است و این امر برعکس چیزی است که در اسیدوز متابولیک دیده میشود. در طب قدیم، ابوعلی سینا این حالت را جنون سرد مینامد.
اثر عمده ی آلکالوز بر روی بدن افزایش تحریک پذیری سیستم عصبی است. در طب قدیم، این حالت را جنون گرم می گویند. این اثر در سیستم عصبی محیطی و پس از آن در سیستم عصبی مرکزی حادث میشود. در این حالت، اعصاب چنان تحریک پذیر میشوند که بوسیله محرکهای طبیعی تحریک نمیشوند و به طور خودکار و مکرر امواج عصبی از خود صادر میکنند. در نتیجه عضلات وارد یک حالت تتانی، یعنی یک حالت اسپاسم تونیک میشوند. این تتانی در ابتدا در عضلات ساعد ظاهر شده و به سرعت به عضلات صورت و سرانجام به سراسر بدن سرایت میکند. بیماران مبتلا به آلکالوز بسیار شدید ممکن است در اثر تتانی عضلات تنفسی فوت کنند.
اسیدوز و آلکالوز حالتهایی هستند که در اثر مصرف غذاهای اسیدی یا بازی به سراغ انسان می آیند و سیستم اعصاب مرکزی را مختل میکنند. اعصاب مرکزی عبارتست از: مغز، مخچه، بصل النخاع، نخاع و تمام رشته های عصبی.
در این جا ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که به هنگم بروز اسیدوز یا آلکالوز چه اتفاقی می افتد؟ جواب آن است که ریه ها و کلیه ها بطور خودکار وارد عمل میشوند و افزایش یا کاهش PH خون را تنظیم میکنند. بنابراین چه فرقی دارید که ما چه غذایی بخوریم!
جواب: مسائلی که بیان شده صحیح است ولی به این سادگی هم که شما فکر میکنید نیست. اکنون توضیحی عرض میشود که بهتر است دقت لازم شود.
درست است که اگر بدن به اسیدوز یا آلکالوز مبتلا شود، ریه ها و کلیه ها به صورت خودکار فعال میشوند و PH خون را تنظیم میکنند ولی مسئله اینجاست که باید توجه داشت برای هر بار که اسیدوز و یا آلکالوز بروز میکند، یک تا سه روز بدن وقت لازم دارد که ریه ها و کلیه ها به شدت فعالیت کنند تا PH خون را تنظیم کنند.حال اگر نوع غذا رعایت نشود چه پیش می آید:
1- مدام اسیدوز یا آلکالوز صورت می گیرد.
2- کلیه ها بر اثر کارکرد مداوم فرسوده شده و از کار می افتند (خرابی نفرون های کلیه ها).
3- دفع پروتئین و سایر مواد حیاتی از طریق ادرار.
4- ایجاد کم خونی و کسالت و بی حالی بر اثر نارسایی کلیه ها.
5- انواع بیماریهای لاعلاج و یا صعب العلاج مانند صرع، ام اس MS و روماتیسم.
6- بدن فرصت جبران نوسانات PH خون را ندارد زیرا حدودا سه روز باید مدام کار و فعالیت کند که تا سیستم تنظیم شود.

به هر حال، عدم کنترل اسیدوز و یا آلکالوز نهایتا روی اعصاب مرکزی اثر میگذارد و ای سیستم باارزش و حیاتی را مختل و انسان را به انواع بیماریها مبتلا میکند. بیماریهایی مانند ام اس (MS)، ای ال اس (ALS)، پارکینسون، آرترید روماتوئید و صرع در اثر عدم کنترل PH خون و بروز اسیدوز یا آلکالوز به وجود می آیند.

(برگرفته از کتاب 15روز تا سلامتی جمشید خدادادی- تایپ: خودم)

سلام مریم عزیز
من هر سه کتاب آقای جمشید خدادادی رو دارم و یه مدت رژیم غذاییش رو پیاده کردم.دقیقا از اردیبهشت گذشته ولی واقعیت اینه که محدودیت غذاییش خیلی زیاده. مثلا طبق آموزه های آقای خدادادی شیر ولبنیات رو حذف کرده بودم که البته تصور می کنم رژیم هاشون یه مقدار افراطی بود والان فقط سعی می کنم تعادل اسید وباز رو کنترل کنم مثلا شیر را با عسل، هل و... می خورم. اگه می شه از تجربیاتتون بیشتر بگید.

سوفیا ی عزیز
در مورد رژیم غذایی من عملی ونظری با هاتون موافقم.
ولی یه سئوال، چرا شما تزریق نمی کنید؟ آیا این به دلیل تضعیف سیستم ایمنی بدن توسط تزریق ها وعوارض آن هست یا اینکه خدا رو شکر ام اس تون خیلی خفیفه؟
من گاهی فک می کنم تا اومدن داروهای خوراکی به دکترم بگم تزریق رو قطع کنیم ولی راستش از عود وبازگشت حمله می ترسم!

من خودم فکر می کنم هر قدر تغذیه ساده ونزدیک به طبیعتی داشته باشم همونقدر سالم تریم. قدیمی ها پای درخت می نشستند ، همونجا میوه رو می چیدند و نوش جان می کردند. حتی لازم نبود بشورنش چون هوا پاک بود واز سموم وآفت کش ها استفاده نمی شد.ما قرن بیستمی ها سیب سردخانه ای که با گاز های مختلف به مدت چندین ماه نگهداری شده رو می آریم با مایع ظرفشویی کلی می شوریموباکتری های مفید روی میوه رو هم از بین می بریم..میوه های چینی که دیگه آخرش اند!حتی طعم طبیعی میوه رو هم ندارند وخدا می دونه چطوری تولید می شوند!angry
کل شیرینیجات قنادی به دلیل داشتن شکر سفید، وروغن غیر استاندارد کاملا مضر اند. غذا های کنسروی وتمام غذاهای دارای نگهدارنده ، ترشیجات ، غذا های بیات ومانده،سلامتی ما رو به خطر می اندازند.
سوسیس ، کالباس وفرآورده های از این قبیل هم همینطور.
تا شقایق هست زندگی باید کرد.love28
 تشکر شده توسط : TootFarangi , PARASTOO8080 , رزمینا
(2010/11/03, 03:14 AM)mehran_a نوشته است: مواد غذایی مضر برای بیماران MS :

1- غذاهای چرب خصوصا گوشت های چرب و تمام چربی های حیوانی

۲- فرآورده های لبنی پرچرب

3- سس های مایونز و تمامی سس های دارای چربی زیاد

۴- غذاهای بسیار شیرین ، کیک ، بیسکوئیت ، شیرینی و آب نبات

۵- غذاهای حساسیت زا مثل تخم مرغ ، شیر ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، بادمجان ، مخمر ، نان گندم ، شکر، برخی از میوه ها ( بسته به واکنش بیمار ) ، مواد غذایی با رنگ های افزودنی مثل نوشابه ها یا با مواد نگهدارنده مثل کنسروها ، ادویه ، تمام میوه ها و سبزی هایی که خوب شسته نشده اند یا با افزودن مواد شیمیایی رشد کرده اند که مواد باقیمانده روی آنها می تواند سمی و حساسیت زا باشد.

بیمار باید با دقت در برنامه غذایی روزانه ، غذاهای حساسیت زا را شناخته و آنها را حذف کند.

۶- قهوه ، الکل ، کولا و چای

مواد غذایی مفید برای بیماران MS :

1- چربی های اُمگا-۳ و اُمگا-۶ . منبع غذایی اصلی اسیدهای چرب اُمگا-۳ انواع ماهی بخصوص ماهی ساردین و سالمون است و سایر منابع غذایی آن روغن سویا و کانولا، جوانه گندم ، گردو، روغن تخم کتان، سبزیجات برگ سبز و روغن کبد ماهی می باشد.

اسیدهای چرب اُمگا-۶ نیز در روغن های غیر اشباع گیاهی مثل روغن ذرت ، روغن کانولا، روغن سویا ، روغن بادام زمینی و روغن آفتابگردان وجود دارد.

۲- میوه ها و سبزی های تازه و تمیز ( سبزی های دارای برگ سبز پررنگ )

۳- جوانه ها خصوصا جوانه یونجه که باید موقع شروع به جوانه زدن مصرف شود.

۴- پودر جلبک آب های تازه که به صورت بسته بندی شده در برخی فروشگاه ها موجود است.

۵- مایعات : آب تازه و تصفیه شده ۲ لیتر ( ۸ لیوان ) در روز، سایر چای های گیاهی به جای چای معمولی و آب میوه رقیق شده

یکمی عجیبه !
جالبه یک جا گفته مصرف نکنید یک جا گفته مصرف بکنید
چرا شما از نعمت هایی که خدا براتون آفریده استفاده نمی کنید ؟ confused2 خیلی جالبه که دوست دارین به جای مثلا مصرف تخم مرغ برید قرص های شیمیایی امگا3 مصرف کنید.
مطلب علمی باید طوری بیان بشه که داخلس استثناها هم بیان بشه !
چرا من ام اس دارم ؟ چرا توی خونه ما فقط من دارم ؟
با توجه به مطالب بالا که دوستان لطف کردن زحمت کشیدن و گفتن باید من سالم باشم و خواهر و براردم و مامان بایام ام اس بگیرن .
مصرف کننده گرمی جات توی خونه فقط من یکی بودم و هستم .
خوب شما می فرمایید شکر نخورید به جاش عسل بخوریم منم عسل مصرف می کنم پس چرا بیمار شدم ؟
من اصلا طرف مواد ترش نمیرم چون فشار خونم همینطوری پایینه . اصلا طرف موادی مثل نوشابه و ... هم نرفتم خیلی خیلی کم مصرف می کنم شاید سالی یک بار !
حالا یک سوال فنی ! اگر یکی بشینه به طور مداوم گرمی جات مصرف کنه به نظر شما از نظر درونی دچار مشکل نمیشه ؟ منظورم کلیه و قلب و .. است .
آدم باید طوری غذا مصرف کنه که نه خودش رو داغون کنه نه اینکه دیگه از گشنگی بمیره !
من اصلا از گوشت قرمز بدم میاد و لب نمیزنم badtaste پس چرا ام اس گرفتم ؟
یکم به زندگی خودتون نیگاه کنید ببینید واقعا خدا مثلا حیواناتی مثل گوسفند و گاو رو برای چی حلال اعلام کرده ؟
چرا به جای اون نیومده بگه برین دلفین بخورین ؟ یا بفرمایید شام نهنگ بخورین !

اندازه نگه دار که اندازه نکوست / هم لایق دشمن است هم لایق دوست

البته من مشخص هست با این رژیم ها مخالفم چون من اگر همین 4 تا دونه مواد غذایی رو هم نخورم دیگه جونی برام نمی مونه زندگی کنم laughing3
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : afsaneh
پزشکم هیچ منع غذایی برام نذاشته.فقط توصیه به خوردن سبزیجات و ماهی کرده.همین!
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : TootFarangi

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: