•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 34
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاری دید
سلام
شنبه صبح بدليل خرابي ماشينم ناچار آژانس گرفتم و آمدم سركارم اما موقع برگشتن ساعت 4 بعد از ظهر بدليل گرماي هوا و اينكه اتومبيلي كه آژانس فرستاده بود يك پيكان قديمي بود و راننده هم سنش خيلي بالا بود يعني هيچكدام حال حركت كردن نداشتندconfused و تا من را به مقصد برسانند دچار گرما زدگي شدم:38: طوري كه تقريبا فلجي كامل بهم دست داد و حتي نمي تونستم دستم را توي كيفم بكنم و كرايه آژانس را بدم خلاصه چي بهم گذشت تا به منزل برسم بماند امروز ديدم يك نفر كه تازه هم به جمع ما پيوسته نوشته بود اينجا آمده تا از نگراني هايش كم بشه اين به فكرم رسيد كه كلا نگراني بيماران ام اسي براي افراد مختلف(پسر يا دختر متاهل يا غير متاهل پير يا جوان) هرگز فهرست نشده اند همه ما براي خودمان خاص هستيم و ميتوانيم نگراني هايمان را فهرست وار بنويسيم نتيجه اش اين است كه نوعي اطلاع رساني براي ديگران است و اينكه برخي كه قبلا با نگراني ما مواجه شده اند ميتوانند تجربه خود را در ميان بگذارند و آخر سر اينكه با بوجود آمدن اين فهرست كار بزرگي انجام ميشود و ديگران(شايد مسئولين)با نگراني هايي كه اين بيماري براي گروههاي مختلف مردم بوجود مي‌آورد آشنا ميشوند.Huh
سلام دوستان من بیست پنج سال سن دارم متاهل فاقد فرزند به نظر دکترها ام اس ندارم ولی تمام علایم ام اس را دارم امیدوارم به کمک شما این معما را حل کنم پارسال تابستان بعد از سقطی که داشتم ضربه روحی به من وارد شد البته من نازایی داشتم گردن پشت وو پاهام یک دفعه شروع بگرفتگی ودرد کرد ازمایش دادم چیزی معلوم نشد ام ارای دادمچند پلاک سفید کوچک نشان داده شده بود وبه کلمه ام اس اشاره شده بود با شنیددن این کلمه چنان ضربه ای خوردم که نگو به متخصص های متعددی مراجه کردم همگی با بررسی رفلکس های بدن وگرفتن نوارعصب چشم گفتند که تو ام اس نداری واین پلاک ها کاملا طبیعی هستند شش ماه بعد دوباره امارای ونوار چشم دادم باز هم گفتند سالمی حتی دکتر صحراییان هم تایید کرد که سالمم ولی از ان موقه تا به حال چشم راستم تار شده البته تاری کم که در شب اذیتم میکند دست وپام مرتب خواب میرود سرگیج وتکرر ادرار دارم خستگی شدید سوزش وخارش پوست که با رفتن به حمام خارشش بیشتر میشود تازگی دست وپای جپم انگار که چیزی شبیه به حالت دندانپز شک دارد ولی حس درد را احساس میکنم
(2010/07/21, 09:13 PM)نازنین نوشته است: سلام دوستان من بیست پنج سال سن دارم متاهل فاقد فرزند به نظر دکترها ام اس ندارم ولی تمام علایم ام اس را دارم امیدوارم به کمک شما این معما را حل کنم پارسال تابستان بعد از سقطی که داشتم ضربه روحی به من وارد شد البته من نازایی داشتم گردن پشت وو پاهام یک دفعه شروع بگرفتگی ودرد کرد ازمایش دادم چیزی معلوم نشد ام ارای دادمچند پلاک سفید کوچک نشان داده شده بود وبه کلمه ام اس اشاره شده بود با شنیددن این کلمه چنان ضربه ای خوردم که نگو به متخصص های متعددی مراجه کردم همگی با بررسی رفلکس های بدن وگرفتن نوارعصب چشم گفتند که تو ام اس نداری واین پلاک ها کاملا طبیعی هستند شش ماه بعد دوباره امارای ونوار چشم دادم باز هم گفتند سالمی حتی دکتر صحراییان هم تایید کرد که سالمم ولی از ان موقه تا به حال چشم راستم تار شده البته تاری کم که در شب اذیتم میکند دست وپام مرتب خواب میرود سرگیج وتکرر ادرار دارم خستگی شدید سوزش وخارش پوست که با رفتن به حمام خارشش بیشتر میشود تازگی دست وپای جپم انگار که چیزی شبیه به حالت دندانپز شک دارد ولی حس درد را احساس میکنم

سلام دوست جان اول که خوش امدید به انجمن بعد هم این علائم که شما گفتین من یکی که نداشتم ، ام اس بیماری جالبی نیست که دوست داشته باشین داشته باشینش ! من خودم وقتی شنیدم فکر می کردم آخر عمرمه ، اطلاع رسانی تو این زمینه خیلی کم بوده .
ببینید شما حداقل باید لمسی دست و پا ، پرخاشگری ، تاری دید کامل از یک چشم یا هر دو چشم ئ یه سی علائم دیگه را داشته باشید تا بهتون بگن ام اس دارین .
من دفعه اول ( به دوست جان ها حمله اولم ) تاری 90% ای از چشم چپم داشتم که تو ام آر آی هم پلاک های زیادی دیده میشد . تقریبا یک چهارم مغزم پلاک داره و با کوچکترین استرسی که به من وارد میشه کلن بیناییم رو باید فراموش کنم و قلبم چنان میزنه که می خواد از جاش کنده بشه ! گرما رو که دیگه هیچی ...
شما باید ببینید تو کدوم مرحله ای ؟ اصلا تا این حد هستین یا نه ؟ انشاا... همونی باشه که دکتر ها می گن . نگران نباش ... love51
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : mehdernet2
نازنین جان اگه پیش متخصص های مختلف و متخصصی که نام بردی رفتی و گفتن نداری خوب نداری دیگه.فقط باید پیگیری کنی که این علایم برای چیه و درمانش چیه .

میلو جان اینطور نیست که گفتی. این حداقلها رو که گفتی من نداشتم و تشخیص دادن.فقط کرختی یا مورمورشدن رو داشتم نه لمسی .لمسی دست و پا منظورت بیحس شدن کامل دست و پا هست دیگه ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
نازنين جون
ام اس واسه هر كسي يه جوره
مثلا جز آذر پارسال كه زمان حمله م بود من ديگه تاري ديد نداشتم
به هيچ وجه سوزن سوزن شدن شديد ندارم (فقط دوبار اتفاق افتاد) و ....
و خيلي چيزاي ديگه كه در حال حاضر خودشو بهم نشون نداده اما من ام اس دارم . تنها چيزي كه بهت مي تونم بگم اينه كه اگه خودت رو دوس داري نترس . ترسيدن براي چيزي كه واقعا ترسناك نيست جز آسيب به خودت چيز ديگه اي به همراه نداره . تاري ديد يكي از علائم عادي ام اسه اما اميدوارم كه شما ام اس نداشته باشي
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : TootFarangi
(2010/07/21, 09:42 PM)behbood نوشته است: نازنین جان اگه پیش متخصص های مختلف و متخصصی که نام بردی رفتی و گفتن نداری خوب نداری دیگه.فقط باید پیگیری کنی که این علایم برای چیه و درمانش چیه .

میلو جان اینطور نیست که گفتی. این حداقلها رو که گفتی من نداشتم و تشخیص دادن.فقط کرختی یا مورمورشدن رو داشتم نه لمسی .لمسی دست و پا منظورت بیحس شدن کامل دست و پا هست دیگه ؟

نه من دست و پام کلن لمس میشه تکون نمیتونم بدم شبیه همون فلجی که اگه با چاقو ببرینش نمی فهمم confused2 البته همیشه همچین نیست مواقعی که استرس دارم اضطراب دارم عصبانی ام و ... کلن موقع آروم بودنم خوبم confused2
(2010/07/21, 09:48 PM)Matilat نوشته است: نازنين جون
ام اس واسه هر كسي يه جوره
مثلا جز آذر پارسال كه زمان حمله م بود من ديگه تاري ديد نداشتم
به هيچ وجه سوزن سوزن شدن شديد ندارم (فقط دوبار اتفاق افتاد) و ....
و خيلي چيزاي ديگه كه در حال حاضر خودشو بهم نشون نداده اما من ام اس دارم . تنها چيزي كه بهت مي تونم بگم اينه كه اگه خودت رو دوس داري نترس . ترسيدن براي چيزي كه واقعا ترسناك نيست جز آسيب به خودت چيز ديگه اي به همراه نداره . تاري ديد يكي از علائم عادي ام اسه اما اميدوارم كه شما ام اس نداشته باشي

ایول این نکته آخری رو قبول دارم هر چی بترسی بدتره ! بترسی که ام اس داری ، ام اس میگیری ، بترسی بدتر شی ، بدتر میشی و ... مواظب خودت باش . love51
( من سوزن سوزن نمیشم )
 تشکر شده توسط : Matilat
مرسی از این همه سرعت جواب دادن ببینید از سردرگمی کلافه شدم دوست دارم روال عاذی زندکی رو پیش بگیرم
نازنين جان يا تلقين رو بزار كنار يا سعي كن تلقين كني كه چيزيت نيست
يه مدت اينجوري زندگي كن فكر كنم همه چي حل بشه .
مطمئننا اگه پيش دكترايي كه گفتي ام ار اي ت رو بردي و گفتند ام اس نداري ،‌نداري .
ميلو هم خالي ميبنده ام اس خيلي هم توپه . كلي هم حال ميده . smiling
مگه نه سينا ؟ laughing3
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : نازنین
حميد جان ام اس كجاش توپه
چه حالي ميده
به هر حال ام اس هم يه بيماريه كه خيلي هم مرموزه

نازنين جان علائم ام اس انقده زياد و مختلفه كه دكترا هم ميگن به سختي دو نفر عين هم پيدا ميشه كه علائماشون دقيق عين هم باشه
خوب اگه بهت گفتن ام اس نداري چه اصراري داري توووووووووو
خيلي ها هستند كه بدنشون بي حس ميشه گزگز ميكنه
يا چند وقتي چشماشون تار ميشه و كلي از اين علائم ديگه ول يام اس ندارند
يكي از دوستاي من حدود يك ساله كه پشتش به كل خواب ميره و صورتش هم گزگز ميكنه ولي اصلا ام اسي دركار نيست ميگن عصبيه
پس به اين علائم اعتنا نكن و سعي كن خودت رو به روال عادي زندگيت برگردوني
اصرار نكن كه يه چيزي از توي اين علائم دربياد حتما
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : نازنین
(2010/07/21, 11:36 PM)hamid نوشته است: نازنين جان يا تلقين رو بزار كنار يا سعي كن تلقين كني كه چيزيت نيست
يه مدت اينجوري زندگي كن فكر كنم همه چي حل بشه .
مطمئننا اگه پيش دكترايي كه گفتي ام ار اي ت رو بردي و گفتند ام اس نداري ،‌نداري .
ميلو هم خالي ميبنده ام اس خيلي هم توپه . كلي هم حال ميده . smiling
مگه نه سينا ؟ laughing3

حمید جان ام اس کجاش توپه ؟؟؟؟؟؟ خیلی ام بده و نامرده smiling چیش خوبه ؟ آمپولش یا قرصش ؟ من که آمپول ندارم خدا رو شکر ولی قرصش که بده حالم بد شد [تصویر:  icon43.gif] همین امروز صبح یه معده دردی داشتم که داشتم می مردم از درد . خوب نیست که !!!
البته از یه نظرهایی خوبه Smile (52) laughing3

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...