امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثير ام اس بر دندان تا چه حد است؟
سلام به دوستان خوب
راستش من او اوایل که بتافرون رو شروع کردم مشکلی نداشتم ولی الان یه یک هفته ای هست که همه دندونام با هم درد می کنه ، ردیف بالا و پایین دردش زیاده وقتی که دهانم رو باز می کنم حتی می خوام حرف بزنم ! همچین که هوا میره تو دهنم دردش زیاد میشه ، خواستم قرص مسکن بخورم ولی ترجیح دادم این کارو نکنم ...
به نظر شما برم پیش دندون پزشک یا پیش دکتر خودم ؟
بازم می گم من از وقتی آمپول شروع کردم اون اولاش خوب بود ولی حالا دردش زیاد شده.
ممنون دوست جون ها .
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : ارزو
حمید کاری به این دکترا نداشته باش که چی می گن .
نمونه بارزش خوده من .4 سال پیش هیچ دندون پوسیده یا جرم گرفته ای نداشتم اما به حمدالله الان 6 تا از دندونام رو کشیدم . دو تاش از وسط شکسته و چند تاش هم یه سره درد می کنه . با این که دفعه اولی که رفتم دکتر خود دکتر بهم گفت تا حالا دندون به این جنس خوبی ندیدم ولی الان جرات ندارم تخمه با دندونام بشکنم . ولی همین چند سال پیش به جرات می تونم بگم نیم کیلو گردو رو با دندون می شکستم و دندونهام آخ نمی گفتند ولی دریغ !!!
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
 تشکر شده توسط : فرناز , ارزو
(2010/10/22, 01:52 PM)mojtaba2iran نوشته است: حمید کاری به این دکترا نداشته باش که چی می گن .
نمونه بارزش خوده من .4 سال پیش هیچ دندون پوسیده یا جرم گرفته ای نداشتم اما به حمدالله الان 6 تا از دندونام رو کشیدم . دو تاش از وسط شکسته و چند تاش هم یه سره درد می کنه . با این که دفعه اولی که رفتم دکتر خود دکتر بهم گفت تا حالا دندون به این جنس خوبی ندیدم ولی الان جرات ندارم تخمه با دندونام بشکنم . ولی همین چند سال پیش به جرات می تونم بگم نیم کیلو گردو رو با دندون می شکستم و دندونهام آخ نمی گفتند ولی دریغ !!!

اول که شما کار کاملا اشتباهی می کردین با دندون گردو می شکستین اون خرابی ها هم 100درصد به خاطر همون کاراتون بوده ! بدم شما عادت دارین تو هر تاپیکی که باز می کنید فقط پست اولش رو می خونید ؟ angry2
من سوال کردم ها !!!
مهم نیست فردا میرم دکتر دیگه [تصویر:  shame.gif]
manam hes mikonam baad az ms va korton va.. dandoonam hasas shode khaili
sobha moghe mesvak zadan abe sard aziatam mikone
fek konam az kortone hasasiate dandan
va behtarin rah estefade az khamir dandoone zede hassasiate
mese sensodine
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
 تشکر شده توسط : Matilat
اون سنسوداین ماله پولداراست
 تشکر شده توسط : نازی ی , ارزو
میلو جان عزیزم حساسیت دندان نسبت به هوا قابل درمانه،
اول اینکه دقت کن ببین شب ها موقع خواب آیا ناخودآگاه دهانت باز میمونه؟ باز موندن دهان در شب باعث جریان هوا و فعال سازی باکترهای غیر فعال در دهان و در نتیجه پوسیدگی و ایجاد حساسیت و درد عمومی در دندانها میشه حتی علت نامطبوع دهان در صبح هم به خاطر وجود فعالیت چنین باکتریهایی است.
ضمن اینکه خود بزاق دهان هم بسته به PH آن که در افراد مختلف، متفاوت است میتونه علت پوسیدگی عمومی دندان بشه، بهترین راه حل برای جلوگیری از فعالیت این باکترها نوشیدن آب به میزان 1 یا 2 دفعه طی شب میباشد.
علت دیگه برای درد عمومی دندانها فشار غیرارادی فک ها به یکدیگر در طول خواب میباشد که مشکل شایعی است و برای درمان باید از گارد نایت استفاده بشه که شب موقع خواب در دهان بین فک ها قرار میگیرد و اجازه فشار آوردن را به فک ها نمیدهد.
علت دیگه ایی که باعث حساسیت دندانها میشه خوردن یا نوشیدن غذا یا مایعات با اختلاف دمایی. هر گونه سردی یا داغی باعث ضعیف شدن مینای دندان شده و بعد از مدتی با بروز حساسیت در دندانها حتی در مواقع عادی نیز دندان درد میگیرد، مثل رسیدن هوا به دندان هنگام صحبت کردن یا غذا خوردن.
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : nazaninn , نازنین , TootFarangi , MFhealth , ارزو
منهم به این مشکل دچار شده بودم ولی نمیدونم بخاطر داروهای ام اس بوده یا نه.
اول فکر میکردم جرم دندونه برای همین هم خیلی مسواک زدم که بعدش رفته بودم دندانپزشک گفت مینای دندونت از بین رفتهconfused

گفتم پس چرا زرد شده؟ گفت رنگ خود دندون زرده و مینای دندون سفید رنگه.

البته من همیشه زیاد مسواک میزدم. شاید یه دلیلش هم اون باشه. در شبانه روز سه بار بیشتر نباید مسواک زد، صحیح مسواک زد و قبل از خوردن غذا یا چای هم نباید مسواک زد، بعدش مسواک باید بزنیم.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : sadaf , samiramiss
ممنون از لطف شما دوست عزیز پریا خانم ، امروز رفتم دکتر بهم ویتامین C داد و مولتی ویتامین و ... گفت اینا رو بخورم بعد اگر بازم مشکلی داشتم باید برم پیش دندان پزشک
 تشکر شده توسط : pariya
آیا می دانستیددر بیماری msیکی از مهترین اعضای بدن که باید خیلی به آن توجه کرد دندان است؟Smile (16)
بیماران زیادی هستند که در سنین بین 20 تا 25 سالگی تمام دنهای خود را از دست داده اندو مجبور شدند تمام دندانها رو کشیده و از دندان کامل مصنوعی استفاده کنند.
پس بیشتر به دندانها اهمیت بدهیمSmile (16)Smile (16)icon_question
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : Prime , MFhealth , هانیه , najva , naz.gigili , golshid , DavidBili , سمانه میم , samiramiss
(2011/08/25, 09:17 PM)m.aslangir نوشته است: آیا می دانستیددر بیماری msیکی از مهترین اعضای بدن که باید خیلی به آن توجه کرد دندان است؟Smile (16)
بیماران زیادی هستند که در سنین بین 20 تا 25 سالگی تمام دنهای خود را از دست داده اندو مجبور شدند تمام دندانها رو کشیده و از دندان کامل مصنوعی استفاده کنند.
پس بیشتر به دندانها اهمیت بدهیمSmile (16)Smile (16)icon_question

واقعا؟؟ شما مقاله ای در این رابطه خوندید؟
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Bug ام اس و دندان پزشكي pic 26 19,493 2018/01/17, 01:47 PM
آخرین ارسال: شهرزاد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان