•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون
(2010/08/21, 10:35 AM)montazer نوشته است: نازنین جان من اوایل که بیماریم تشخیص داده شد حدود سه ماه بعداز حمله یه ام ار ای گرفتم با تزریق وبدون تزریق که در حالت با تزریق هیچ پلاکی دیده نمیشد ولی بدون تزریق چرا همشون مرتب سر جاشون نشسته بودن.angry2

منتظر جان آره ام ار آي تزريقي چون شفاف تره تشخيص باهاش بهتر و دقيق تره
تازه مركزي كه ام ار اي انجام ميدن هم خيلي مهمه تو تشخيص واقعا هر جايي نبايد ام ار اي انجام بديم
بعدش هم موندگاري پلاك ها نبايد ناراحتت كنه مهم اينه كه فعال نباشن و ساكت و بي دردسر سرجاشون نشسته باشن
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : دلان
ولی من ام آر آی پارسال و امسالم که هردو با و بدون تزریق بود ،توی ام آر آی امسال یکی از پلاکاش نبود یا حداقل سر جای خودش نبود !
خودم قبل از دکتر همشو نگاه کردم و هی تعجب میکردم که چرا یکی از پلاکا در جای پارسالی نیست .دکتر هم گفت بهتر شده . من بعد از حمله جدید و انجام پالس تراپی ام آر آی انجام دادم.حتی پرسیدم ممکنه پالس کورتون روی پلاکها اثر گذاشته باشه ؟ دکتر گفت نه پالس به این زودی اثر نمیذاره.
اشاره کردم به اون پلاک که جاش خالیه، فکر کنم اول گفت غیر فعال شده ولی بعد گفت کم شده که این دومی رو میدونم برای دلخوشی من گفت. چون منم میدونم پلاک کوچک و بی اثر میشه ولی کاملا از بین نمیره.
ازدکتر صحراییان هم یه بار سرنوشت پلاکها رو پرسیدم گفت کوچیک میشن.
ماهم به دنبال کوچک و غیر فعال شدن همیشگی اونا هستیم، چون دیگه به ما کاری ندارن ،همین کافیه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
تا اونجايي هم كه من از دكترم شنيدم و تو سايتها خوندم پلاك ازبين نميره غير فعال چرا اما اينكه كلا از بين بره بعيد ميدونم
خوب باشيد و خوب بمانيد
خوب بچه ها من خندم می گیره.شماها طوری پاسخ دادین منو یاد او داستان مثنوی می اندازه کهیه فیل تو تاریکی بود ویکب به گوشش دست زد گفت بادبزن هست یکی به پاش دست زد و گفت ستون هست و الی آخر.واقعیت این هست نوع بیماری هر کسی با دیگری متفاوته.همه ما ممکن هست که در دوره ای خوب باشیم.ولی اگه دقت نکنیم این خوبی شکننده خواهد بود.
بله پلاک همین طور که نازنین گفت کمرنگ و محو می شه.حتی ممکن هست که کلا برخی از اونها از بین بره.من الان پلاک مغزم تقریبا از بین رفته.ولی یک پلاک بزرگ تو گردنم داره.یک نکته ایی که مهم هست جای پلاک هست من چون تو گردنم هست مشکل حرکتی دارم.یه پسری رو دیده بودم که کاملا خوب راه میرفت ولی بد حرف میزد.ممکن هست که جایی باشه که مشکل چشمی به وجود بیاد.جای پلاک در نوع عارضه اهمیت زیادی داره.مثلا من که سمت راستم ناراحت هست جهت خلافش تو مغز بخش چپ مخچه هست.خیلی به چیزها توجه نکنین.الان من MRI خوبی دارم.ولی وضع جسمیم اصلا خوب نیست.دکتر به من گفت که این MRI مال این بدن نیست.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : دلان , H-tanha , niloofary
عرض سلام و ادب خدمت دوستان گل و منتظر عزیز راس میگوید سوال خوبی بود ؟ بله که میتونه کاملا ترمیم یابند حالا بنا به گفته پزشک خودم و بعضی کانالهای اونور آبی البته خودم که برای اولین بار ام ار ای دادم و مشخص شد که ام اس دارم و بعد از مدت 7و8 ماه دیگه که ام ار ای دادم خیلی از پلاکهام ناپدید شده بود به طوری که دکتر خودم تعجب کرده بود خلاصه از خیلی جاها پیگیری کردم که گفتن بله میتونه ترمیم یابد درسته به نظر خودم و پزشکم مثل اینکه تازگیها یه حمله خفیف داشتم . نگران نباش واقعا میشه ترمیم یابد چرا که یکی از دانشمندان و فیلسوفان قدیم که یادم نیست ارسطو بود یا افلاطون گفته بود که بدن خودش میتونه خودشو درمان و ترمیم کند پس حله برو زندگی کن البته حال کن

تشکر شده توسط : montazer , دلان , niloofary , علیرضا 2
سلام دوستان در مورد اینکه پلاک از بین میره یا نه
مطلب رو دیدم حیفم اومد نظر نذارم و میگم بهتون
من یه پلاک توی گردنم داشتم و بعد از یه سال از بین رفته بود دقیقا خودم هم توی ام ار ای ها میدیدم اماسل و پارسال رو با هم میدیدم کاملا مشخص بود که از بین رفته به تدریج کوچیک شد و بعد از بین رفت ولی چرا در برخی از افراد از بین نمیره بلکه غیر فعال باقی میمانه با این داروها غیر فعال میمونه و بر اثر تحریکات عصبی و خیلی مسایل دیگه فعال و پر رنگ میشه برین ام ار ای هایتون رو یه نگاه بندازین اگر حمله ای داشتین توی ام ار ای تون رو ی یکی یا چند تا پلاک پر رنگ شده این یعنی فعال و اگه همه کمرنگ باشه یعنی کنترل شده

حالا یه سوال شما اگه خواستین برین ام ار ای با تزریق مغز و گردن چیزی هم میخورین یا با شکم خالی میرین بهتر نیست یا نه فرقی نمیکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 تشکر شده توسط : دلان , H-tanha
(2010/08/21, 09:16 PM)yas نوشته است: حالا یه سوال شما اگه خواستین برین ام ار ای با تزریق مغز و گردن چیزی هم میخورین یا با شکم خالی میرین بهتر نیست یا نه فرقی نمیکنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ياسي جون تا حالا با اين مورد برخورد نكردم كه واسه ام ار اي بايد معده خالي باشه
هيچ وقت كسي اين موضوع رو متذكر نشده بوده به من يا به اونايي كه دور و برم بودن راستش
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
اخه یه بار من رفتم ام ار ای
منشیشون گفت غذا خوردی من گفتم یه صبحانه سر دستی اره گفت نه باید معدت خالی باشه
خلاصه تا موقعیکه من رفتم دیگه معدم خالی شده بود از انتظار

یه بار دیگه هم این حرفو زد ولی من پیش خودم گفتم چه ربطی داره مگه میخوام ام ار ای شکم و اعضا داخلی بکنم که نباید چیزی بخورم حرف مفت میزنه برا خودش ؟
یاسی جون ،موقع گرفتن نوبت ام آر آی یه برگه مشخصات برای تکمیل میدن که شامل تذکراتی هست.من چنین چیزی در اون ندیدم و تذکری در این مورد هم تاحالا نشنیدم.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
ام ار ای اگه با تزریق باشه بهتره که با شکم پر این کار انجام بشه البته منظورم این نیست که تا خرخره بخوری بعد بری ام ار ای چون اگه اینطوری باشه تا نوبتت بشه و نیم ساعت تو دستگاه باشی سه بار باید آوانتاژ بگیری بری WC ولی این بستگی به شرائط بدنی خود بیمار داره می تونه با شکم خالی باشه یا شکم پر
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پلاک، تعداد پلاک و رابطه آن با ام اس mina_a 112 96,257 2022/10/22, 08:59 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  فعال شدن پلاک های فعال قبلی ارزو ش 1 1,557 2019/12/23, 11:34 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  آزمایش مایع نخاع ( LP ) aztab 100 144,017 2019/04/29, 06:37 PM
آخرین ارسال: kazhal
  ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟ anaram 204 96,244 2019/04/25, 05:33 PM
آخرین ارسال: mahbub
  آیا ام اس درمان قطعی دارد؟ mina 39 70,689 2017/11/04, 07:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  پلاک نخاع و کمر فاطمه زهرا 43 62,837 2017/08/22, 03:05 PM
آخرین ارسال: famoon
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,192 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  منظوراز فعال بودن یا نبودن پلاک mina_a 71 74,149 2017/05/28, 03:29 PM
آخرین ارسال: nahid
  بین ام اس و آب مروارید رابطه ای وجود دارد ؟ elnaz77 9 8,301 2016/09/30, 03:05 AM
آخرین ارسال: الهه درد
  وجود پلاک گردن yavarahmad 3 17,254 2016/05/31, 07:23 PM
آخرین ارسال: 71shahab

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان