امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کشش پهلوها-1
بخش اول
تمرینات خم به پهلو بخش هایی از بدن را که اغلب کشش نمی دهیم، باز و آزاد می سازند، و باعث می شوند پس از تمرین احساس تعادل بیشتری داشته باشیم.

ژانت استون، مربی وینیاسا در سانفرانسیسکو، بر این باور است که "در زندگی جنون زده امروزی تمام فکر ما این است که به سرعت پیش رفته و کاری را به اتمام برسانیم. این ذهنیت می تواند بر تمرینات ما نیز غلبه کند." چه اندازه خود را مجبور می کنیم تمرینات خم به عقب یا خم به جلو را عمیق تر انجام دهیم؟ "می توانیم با اندکی تغییر در این عادت، پهلوهای خود را باز کرده و حرکت دهیم. به جای آن که طبق عادت به پیش رویم، نفس خود را در پهلوهایمان می دمیم تا برای تغییری پیچیده اما مؤثر، فضا ایجاد کنیم."
برای آشنایی با این نگاه جدید، استون سیکلی از تمرینات را به وجود آورد، که در این مقاله خواهید دید. این سیکل شامل تمرینات تقویت کننده، بازکننده لگن و خم به پهلوهای بسیار است. خم به پهلوها باعث کشش عضلاتی مانند عضله مربع کمری می شوند که در خم به عقب و خم به جلو مورد توجه زیادی قرار نمی گیرند. استون از شما می خواهد هنگام ورود به وضعیت ها نفس خود را به میان دنده ها، کمر، لگن، گردن و دو طرف ستون مهره ها بفرستید. قفسه سینه خود را باز نگه دارید و از فضای بیشتر آن لذت برید. (دین اندرسون)
شروع:
در وضعیت سوخ آسانا (وضعیت راحت) بنشینید. با دست هایتان جلوی بدن قدم بزنید. اندکی مکث کنید تا برای ورود به وضعیت جدید آماده شوید. با دست هایتان به راست قدم بزنید و کمی مکث کنید. با دست ها به چپ قدم بزنید و مکث کنید. حال با دست ها قدم بزنید و به وسط برگردید.
پایان:
به ویپاریتاکارانی (وضعیت پاها روی دیوار) بروید. هر دو دست را روی شکمتان بگذارید، در حالی که یک دست روی دست دیگر باشد، و نفس را به آنجا بفرستید. با این روش نیروی زندگی خلاق در شما آزاد و جاری می شود. حالا دست هایتان را روی قلبتان بگذارید و دمی عمیق به قفسه سینه بفرستید. دست ها را رها کنید و دو طرف بدنتان قرار دهید، به طوری که کف دست ها رو به بالا باشد. در این حالت 10 دقیقه استراحت کنید.
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : mahdie
دوست عزیزم سلام می خواستم بدونم چه سبکی یوگا کار می کنی؟من 5 ساله یوگا را به سبک ایین گر کار می کنم و فوق العاده است اگر میشه حرکاتی از از این سبک را در این بخش برای استفاده دوستان بگذارید ممنون
گاهی نه گریه آرامت میکند و نه خنده

نه فریاد آرامت میکند و نه سکوت

آنجاست که با چشمانی خیس

رو به آسمان میکنی و میگویی

خدایا تنها تو را دارم

تنهایم مگذار love28
 تشکر شده توسط : shokolat
دوره های اموزش آسانا ها رو شرکت کردم ولی به روی چشم سعی میکنیم دسته بندی کاملتری از حرکات دادشته باشیم
بله سبک ایین گر یوگا همونطور که میدونید روی اساناها میابشد چون تعریف سبک ایین گر یوگا اینه: به چگونگی کارکرد عضلات مختلف بدن در زمان اجرای آسانا تاکید زیادی می شودagreement2agreement2agreement2
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان