امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس و دندان پزشكي
من از اونهایی هستم که زیاد دندانپزشکی میرم......همون اول هم گفتم چون تحمل دردم خیلی کمه قبا زدن آمپول جای آمپولو با ژل مخصوص بی حس میکنه..مدام تذکر میده خیلی مراقب دندانهام باشم.....بخاطر خوردن یکی از داروها دهنم خیلی خشکه یعنی بزاق دهنم کمه برای همین دنهام خیلی تحت خطر خراب شدنهsmiling

فایل‌(های) پیوست شده
.gif   Animation (18).gif (اندازه: 271.3 KB / تعداد دفعات دریافت: 4)
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
سلام ولی حالا که اینجا کمی بحثش پیش اومده بگم از وقتی با ام اس هم خونه شدیم دندون سالمی تو دهنم نمونده هاااااااا کسی اینطور نشده؟؟؟؟
دندونهام چنان تو دهنم خرد شدن حس کردم گردو و پسته ای تو دهنم مونده همشون دونه دونه میرن زیر دست دندون پزشکمsad2sad2sad2sad2sad2
اشکال نداره ها مردم زن میگیرن سکه مهرش میکنن من مهرم یه جفت دندون مصنوعی هستش البته طلاش
laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : MFhealth , parastoo joon , ارزو
ام اس ودندونهاangry2angry2angry2angry2angry2angry2angry2angry2
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

به نظر من اگر دکتر دندانپزشک شما از بیماری شما اطلاع داشته باشه خیلی بهتره . خصوصا در مواردی که نیاز به جراجی لثه وجود داره که با خونریزی همراهه. چون اینترفرون ها باعث کنترل گلوبولهای سفید که کارشون نگهبانی بدن از عفونتها و بیماریها هستش ،میشه.بنابر این دکترتون بدونه بهتره
خوابهايم را خسته ميكني
وقتي تا سحر
مي گردم و پيدايت نمي كنم !...
روزهاتو را چرت می زنم
بس که شب ها

در خواب تو بیدارم

فکر نمیکنم بی حسی موردی داشته باشه.من هفته قبل دو تا از دندونامو عصب کشی و پر کردم و مشکلی به وجود نیومدconfused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : niloofary , ارزو
بچه ها من امروز یه چیزی فهمیدم. اگه جدیدا کورتون با دوز بالا دریافت کرده اید حتما اون رو با دندانپزشکتون در میان بگذارید. در اونصورت اگه کار دندانپزشکی سنگین باشه بهتره که چند ساعت قبل از ویزیت چند میلی گرم کورتون دریافت کنید. البته بگم که خودسرانه نه. تحت نظر دکتر و فقط اگه لازم دونست.
مساله اینجاست که بدن در برابر استرس های جسمی به طور طبیعی کورتون ترشح میکنه و بدین ترتیب به نوعی حفاظت ایجاد میکنه. بدنی که جدیدا کورتون دریافت کرده ممکنه نتونه ترشح طبیعیه کورتون رو خودش داشته باشه. یعنی ممکنه تنظیماتش قاطی کرده باشه! پس شاید لازم باشه کمی کورتون چند ساعت قبل از یه پروسه سنگین دندانپزشکی مثل جراحی یا عصب کشی دریافت بشه. البته برای احتیاط فقط چون در موارد انگشت شماری افت شدید فشار خون و شوک دیده شده و این توصیه برای جلوگیری از این اتفاق میشه....

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   4811857a.pdf (اندازه: 100.02 KB / تعداد دفعات دریافت: 3)
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : paeazan , MFhealth , paeeze , liliyam , elham 66 , laleh , niloofary , ارزو
در کتاب‌های علم دندانپزشکی از موارد زیر به عنوان دلایل قابل قبول برای خارج کردن دندان نام برده شده است:
مشکل اقتصادی،پوسیدگی های شدید ،نکروز پالپ، مشکل پریودنتال شدید،دلایل ارتودنسی،دندان‌های نهفته،دندان‌هایی که با طرح درمان پروتز تداخل دارند،دندان‌های دارای ضایعات پاتولوژیک،دندان‌های مبتلا در شکستگی فک، قبل از انجام رادیوتراپی.

دلایل نکشیدن دندان
حتی در صورتی‌که دندانی حائز یکی از شرایط کشیدن دندان باشد، ممکن است به دلیل برخی موارد امکان خارج کردن آنها وجود نداشته باشد و دندان‌پزشک مجبور باشد کشیدن دندان را تا فروکش کردن شدت مشکل به تاخیر بیاندازد. بیماری‌های سیستمیک کنترل نشده نظیر دیابت شدید و بیماری پیشرفته کلیه، لوسمی، بیماری کنترل نشده و شدید قلبی، فشار خون بالا ممکن است به ممنونعیت نسبی یا مطلق کشیدن دندان منجر شود. بیمارانی که داروهایی نظیر داروهای مهار کننده سیستم ایمنی و شیمی درمانی سرطان یا فاکتورهای خونی ضد انعقاد مصرف می کنند باید با احتیاط مورد عمل جراحی دندان قرار گیرند.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : elham 66 , niloofary , parastoo2
(2013/08/07, 02:12 AM)رامنا نوشته است: بچه ها من امروز یه چیزی فهمیدم. اگه جدیدا کورتون با دوز بالا دریافت کرده اید حتما اون رو با دندانپزشکتون در میان بگذارید. در اونصورت اگه کار دندانپزشکی سنگین باشه بهتره که چند ساعت قبل از ویزیت چند میلی گرم کورتون دریافت کنید. البته بگم که خودسرانه نه. تحت نظر دکتر و فقط اگه لازم دونست.
مساله اینجاست که بدن در برابر استرس های جسمی به طور طبیعی کورتون ترشح میکنه و بدین ترتیب به نوعی حفاظت ایجاد میکنه. بدنی که جدیدا کورتون دریافت کرده ممکنه نتونه ترشح طبیعیه کورتون رو خودش داشته باشه. یعنی ممکنه تنظیماتش قاطی کرده باشه! پس شاید لازم باشه کمی کورتون چند ساعت قبل از یه پروسه سنگین دندانپزشکی مثل جراحی یا عصب کشی دریافت بشه. البته برای احتیاط فقط چون در موارد انگشت شماری افت شدید فشار خون و شوک دیده شده و این توصیه برای جلوگیری از این اتفاق میشه....
من ی دفعه موقع جراحی دندونم این اتفاق برام افتاد و مقدار کمی کورتون گرفتم حتما له این مساله توجه کنیدicon_question
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
کسی میدونه ایمپلنت و کاشت دندون برای ما توجه خاصی میخواد ؟ مشکلی نداره ؟
اگه کسی به دلیل کاهش تراکم استخوان ، استخوان کاملا محکمی نداشته باشه چی ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : silent
(2017/05/02, 08:43 PM)nahid نوشته است: کسی میدونه ایمپلنت و کاشت دندون برای ما توجه خاصی میخواد ؟ مشکلی نداره ؟
اگه کسی به دلیل کاهش تراکم استخوان ، استخوان کاملا محکمی نداشته باشه چی ؟

سلام
من چند واحد ایمپلنت انجام دادم فقط جراح گفت دکترت نامه بنویسه که میتونم جراحی کنم منم از دکتر خودم نامه آوردم ودکترم توی نامه اش گفتند عفونت رو کنترل کنید حتی یه جراحی سنگین مغز استخوان قبل از یکی از دندانها انجام دادم به خاطر نداشتن استخوان محکم 305320_JC_thinkingو خیلی شدید عفونت کرد که با داروهای دندانپزشک خوب شد.305320_JC_thinkingولی توجه خاصی نمیخواد حداقل برای من که اینجوری بودangel
 تشکر شده توسط : nahid , zohrevand

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثير ام اس بر دندان تا چه حد است؟ hamid 58 28,468 2019/02/27, 07:06 PM
آخرین ارسال: سها

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان