•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس میتونه ارثی باشه ؟
در مطالعاتی که بر روی ژنتیک 2 قولوها (که فقط یکی از اونها مبتلا به ام اس بوده) انجام شد,به این نتیجه رسیدن که ژنتیک نقش 30 درصدی در بروز ام اس داره.
پس ام اس میتونه ارثی باشه اما قسمت اعظم ریسک(70 درصد) مربوط به محیط هست.
Genetics of MS
ژن های متعددی در بروز مشکلات مربوط به ام اس نقش دارند به طور مثال:
IL-6 و CRP ---> این ژنها مسئول التهاب هستند.
MnSOD ---> ژن اصلی مسئول محافظت در برابر استرس اکسیداتیو است(آسیب های ناشی از شیوه غلط زندگی و انتخاب های غذایی)
HO-1 ---> از مغز در برابر استرس محافظت می کنه(یکی از اصلی ترین ژن ها در بیماری آلزایمر)
MTHFR ---> به ما اجازه استفاده درست از B12 می ده و همچنین در برابر آسیب به دیواره عروق و میلین محافظت می کنه.
VDR ---> گیرنده ی ویتامین D

بقیه پزشک های عزیز رو خبر ندارم اما دکتر اعتمادی فر در همین راستا در کنار آزمایش خون و ام آر آی و ... تست DNA هم گرفتند.
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : paeazan , رامنا , naarin.p , omid
هیچکی نه تو خانواده پدری نه مادری.
ولی من کلا هرچی که میاد پیش قدمم اینمangry3
 تشکر شده توسط : رامنا , spring , hyd69hyd
سلام دوستای خوبم.امیدوارم همیشه خوب باشید.خواهر من لوپوس داره ولی اذیتش نکرده.جدیدا علائمی مثل من داره.میخواستم بدونم کسی میدونه ام آرآی یه بیمار لوپوسی مثل بیمار ام اسی؟یا ممکن 2تا خواهر ام اس داشته باشن؟خیلی نگرانشم
 تشکر شده توسط : FBF
خوب من مادرم و خالم ام اس داریم.هاها.از بچه های همین سایت باز کسی هست که خودش خواهرش و مادرش دارن.و... نمونه های زیاده دیگه داخل همین سایت و خارج از این سایت
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
 تشکر شده توسط : FBF , Nooranta
(2013/08/12, 07:49 PM)ستاره888 نوشته است: سلام دوستای خوبم.امیدوارم همیشه خوب باشید.خواهر من لوپوس داره ولی اذیتش نکرده.جدیدا علائمی مثل من داره.میخواستم بدونم کسی میدونه ام آرآی یه بیمار لوپوسی مثل بیمار ام اسی؟یا ممکن 2تا خواهر ام اس داشته باشن؟خیلی نگرانشم
سلام
در ام آر آی یک بیمار لوپوس هم پلاک دیده میشه. تفاوت این دو بیماری در آزمایش خون مشخص میشه. علائم مشابه ام اس در لوپوس هم دیده میشه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : naarin.p , FBF
کسی که مبتلا به بیماری ام اس است.آیا ممکن است این بیماری از طریق شخص بیمار به فرزندش منتقل شود؟SadHuh
نه بابا من هفت نسل قبلم اصلا نمیدونستن ام اس چی هست
اسم زیبای اباالفضل
نمک زندگیمونه
 تشکر شده توسط : محبوب64 , hyd69hyd
من که دارم نوه عمم دو سه سالی هست واسش تشخیص دادن
دیگه نمیدونم جز وراثت محسوب میشه یا نه!!!
السلام علی الحسین
و علی علی بن الحسین
وعلی اولاد الحسین
و علی اصحاب الحسین
 تشکر شده توسط : paeazan
میتونه دلیلش وراثت باشه ولی مطمئنا دلایل دیگه ای هم وجود داره,چه بسا دوقلوهای همسانی بودند که فقط یکیشون ام اس داشته و اون یکی نه icon_cry
خدایا شکرت....
دوستان بارها شنيديم كه كه ام اس مسري و ارثي نيست ولي در همون مطالب اشاره شده كه اگر تو خانواده ام اس وجود داشته باشه امكان بيمار شدن بچه ها وجود داره - راستش من تو مرحله cis هستم - بغير از اينكه اين انتظار و بلاتكليفي كه آيا در آينده حمله خواهم داشت يا نه بيشتر از خود ام اس اذيتم مي كنه اين فكر اينكه فرزندم هم كه الان 12 سالشه هم بگيره واقعا ديونه ام مي كنه - ناخوادآگاه هميشه رفتاراش رو زير نظر دارم و هر دردي كه به هر دليل ديگه اي داره به ام اس ربط مي دم - فكر كنم مغزم ديگه كاملا مرخص شده - كمك فكري مي خوام
 تشکر شده توسط : همسر یک قهرمان , ghazaaal , omid_nejad , shahrzad.s , موناامیدوار , ملورین , مریم۷۲

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  كسي كه تجربه در مورد ام اس داشته باشه Hooosein 1 2,640 2014/11/28, 10:56 PM