•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس میتونه ارثی باشه ؟
همانقدر احتمال وجود دارد که خدایی نکرده همسر شما ام اس داشته باشد که احتمال وجود دارد شما هم خدایی نکرده ام اس داشته باشید. با احتمالات خودتو دیوانه میکنی بیخیال شو و از دنیا لذت ببر که عمر زودی تموم میشه شریعتی میگه مثال زندگی مثال آن مرد یخ فروشی است که بهش گفتند یخ هایت چی شد فروختی گفت نخریدند تمام شد. پس لذت ببر از دنیا تا تمام نشده و بقیش را بسپار دست خدا
 تشکر شده توسط : مینا ح , najva , Hasty , neda.t , Ghost , eleven_fingered , DavidBili
(2012/05/12, 02:32 PM)eleven_fingered نوشته است: نامزد من خواهر دوقلوش ام اس داره که با کوری ناگهانی چشم چپش متوجه این بیماری شدیم و نامزد من از رفتن به پیش دکتر و دادن ازمایش امتنا مئ کنه!
2سوال دارم
1>چقدر امکان داره که نامزد من این بیماری را داشته باشه؟
2>چقدر امکان داره که بچه ی ما به این بیماری مبتلا بشه؟

دوست عزیزم واقعا از سوالهای شما تعجب کردم اگه مطالب داخل سایت رو مطالعه کنید جواب خوتونو میگیرین... خود من داستان بیماریمو چند جا نوشتم
خوب من خودم تا سالها برای دخترم خیلیییییی نگران بودم چه از دکترهای ایرانی پرسدم آخرش هم از دکترهای آلمان پرسدم همه به اتفاق گفتند که بیماری من هیچ ربطی به دخترم که بیشترین شدت بیماریم رو زمان بارداری دخترم داشتم نداره....
دقیقا همون نابینایی 100% چشم چپم بود که کاملا خوب شده وتا این لحظه حتی کمی ضعیف هم نیست evilgrin0039.gifevilgrin0039.gif
پس مهربونم نگران هیچیز نباش بقول محمد آقا فقط بخدا و تقدریر اون توکل کن اونچه خواست خدا باشه همون میشه
من از اینکه با نامزدتون اصرار میکنید ونمی ره برای آزمایش خیلی غمگین شدم من اگه بودم خیلی احساس می کردم به من توحین شده شما اگه واقعا دوستش دارید در تمام مراحل باید همراهش باشید اگه اینجوری باشه همسران ما باید ما رو ول می کردند sad2sad2sad2sad2sad2sad2
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : neda.n , نازلی , neda.t , Ghost , eleven_fingered , DavidBili
امروز نامزدم خودش اومدش گفتش که میخواد بره پیش متخصص که معاینه بشه!!!!!!....
هم خوشحالم هم نگراننننننننننن.....
.
.
.
به دعاهای همه شما عزیزانم نیاز دارم!!!!!...
برامون دعا کنیددددد!!!!.....
 تشکر شده توسط : melody
” ژنتیک افراد ” ، علت بی اثر بودن داروی تی.ان.اف در درمان بیماری ام.اس است

پژوهشگران علوم پزشکی موفق به کشف این نکته گشته اند که چرا داروی ‘تی.ان.اف ‘ که زمانی امید آن می رفت خیلی در درمان ام.اس موثر باشد، به بیماران مبتلا به این بیماری کمکی نمی کند. آنان اعلام کردند که علت بی اثر بودن داروی تی.ان.اف بر درمان بیماری ام.اس را کشف کردند .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، محققان دانشگاه آکسفورد گزارشی را با موضوع درمان بیماری ام اس و داروی ‘تی.ان.اف’ در مجله ‘نیچر’ منتشر کرده اند و براین اساس این گونه داروها حتی می توانند عوارض بیماری ام.اس را تشدید کنند.

متخصصان می گویند: تحقیقاتشان نشان می دهد که ژنتیک چگونه می تواند بر نوع پاسخ به داروها و درمان های مختلف اثر بگذارد.

داروی ‘ تی.ان.اف’ در درمان مبتلایان به بیماری التهابی روده و آرتریت روماتوئید موثراست ، اما بر بیماران مبتلا به ام.اس تاثیری ندارد. محققان هنوز دلیل قطعی این موضوع را نمی دانند.

اعضای تیم تحقیقاتی آکسفورد یک تغییر ژنتیک خاص را که قبلا تصور می شد با بیماری ام.اس ارتباط دارد، مورد مطالعه قرار دادند.

پزوهشگران متوجه شدند که ژن جهش یافته باعث تولید پروتئینی متفاوتی می شود که کوچکتر است و مانع از فعالیت تی.ان.اف می شود، یعنی دقیقا همان کاری را می کند که داروهای مهار کننده ‘تی.ان.اف’ انجام می دهند.

تی.ان.اف ماده ای است که سیستم ایمنی بدن برای دفاع در مقابل عفونت ها و تومورها ترشح می کند اما خود آن می تواند علایمی را ایجاد کند که برای کاهش آنها نیاز به درمان است .

به این ترتیب روشن می شود که چرا ۱۰ سال پیش، نتایج یک تحقیق پزشکی نشان داد که این داروها بیماری ‘ام.اس’ را تشدید می کند.

‘نیک رایک’ مدیر بخش تحقیقات جمعیت ام.اس در این مورد گفت: ژن های زیادی به بیماری ام. اس مربوط هستند ولی در مورد این که هر کدام دقیقا چه نقشی دارند، اطلاعات کمی داریم .

وی افزود: نتایج تحقیقات اخیر نشان می دهد که برخی ژن های جوان در این زمینه که بیمار به دارویی پاسخ مثبت بدهد یا خیر، نقش تعیین کننده دارند.

نتایج این تحقیقات به پزشکان کمک می کند که در آینده برای هر بیمار مبتلا به ام.اس، دارویی را تجویز کنند که برایش موثر باشد.

منبع :

http://www.pezeshk.us/?p=28225
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : naazanin , rana , nazii
من تو فامیل پدریم که جستجو کردم ام اسی زیاد داشتیم
پسر عموی پدرم، دختر عموی پدرم، پسر دایی پدرم، یه پسر دایی دیگه ش ... خودم ... خوب اینا چی میگن این وسط؟ من میگم بی ربط نیستconfused0006.gif
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
نه من قبول ندارم این مطلب را
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

اگه ارثی باشه که نباید کسی ازدواج کنه چون میتونه بچشم بگیره

ولی ربطی نداره این مال سیستم عصبی هست که همه هم میدونن بخاطر چی ام اس میگیرن

ولی بهرحال بعضیها هم در خانوادشون 2-3 تا فرد ام اسی داشتن و دارن و این میتونه بگه ژن ام اس در خانوادشون فعاله ولی بنظرم ارپی اصلا کلمه درست نیست

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : yummy
تو کل فاميل پدری و مادری و اجداد و در و همسايه من اولی بودم!!Smile (52) پس ارثی بودن رو قبول ندارم اصلا ام اس ارثی نيست ميگن سيستم دفاعیه که به ارث ميرسه نه ام اس...
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2
 تشکر شده توسط : hyd69hyd
منم ارثی بودن رو قبول نداشتم...angry2 چون هفت نسل قبلمون رو که پیگیری کردم چنین چیزی نبوده...اما الان برادرمم ام اس گرفتهsad شاید یه ژنی باشه که توی خیلی از افراد هست که با استرس ها و محرکای محیطی فعال می شه ...confused2rolleyes
خدایا من در کلبه حقیرانه خود کسی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری
من چون تویی را دارم وتو چون خود نداری...

منم فکر میکنم این تو همه صدق نمی کنه اما میتونه یکم ربط داشته باشه الان که دیگه اکثر بیماریها به ژنتیک ربط دارهDodgy

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  كسي كه تجربه در مورد ام اس داشته باشه Hooosein 1 2,590 2014/11/28, 10:56 PM