•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس میتونه ارثی باشه ؟
من فک میکنم اصلا ارثی نیست تو خونواده ما حتی دورترین فامیلا مونم ام اس نبوده ونیست
خدایا تنهایی و بی همتایی [/size]
منم ادم حساس وخودخوری هستم
اما فکر میکنم از اونجا که این بیماری یک اختلال عصبیه پس دلیلشم باید عصبانیت و استرس باشه
من خودم 2بار که حالم بد شد قبلش استرس گرفتم وقبل از شروع بیماریمم هم چندتا مشکل پیش اومد برام که
خیلی عصبیم کرد
امیدوارم دیگه عصبانی نشم...Angelwink2
آنچه مرا نکشد، نیرومندترم میسازد.
این را در مدرسه ی جنگِ زندگی آموخته ام...
تو خانواده ی ما طی تحقیقاتی که من داشتم کسی دچار همچین بیماری نشده اما دوتا از دوستای صمیمیم که ام اس دارن یکیشون دختر خاله اش داره یکی دیگشونم عموش داره من شنیدم جنبه ی وراثتی داره اما از صحتش مطمئن نیستم
من ز هفتاد و دو ملت به حقیقت دورم
خصم اگر سنگ ببارد به سرم ،نیست غمم
گشتم و گشتم تا اینکه یه نفر تو اقوامم پیدا کردم که می گن ام اس داشته. البته خدا رحمتشون کنه چند سال پیش فوت شدند. می دونید چیه مامانِ بابایِ من که خیلی زود فوت شدند و ماها که هیچ خود عمه و عموها و بابام انقدی ندیدنش یه پسرعمو داشت که انقده من دوستش داشتم وقتی بچه بودم. بعد دیروز فهمیدم پسرشون یعنی می شه پسرِ پسرِ عمویِ مامان بابایِ من ام اس داشتند. من فکر می کردم تا هفت پشت این ور و اونور هیچکس در اقوامم ام اس نداشته.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
نامزد من خواهر دوقلوش ام اس داره که با کوری ناگهانی چشم چپش متوجه این بیماری شدیم و نامزد من از رفتن به پیش دکتر و دادن ازمایش امتنا مئ کنه!
2سوال دارم
1>چقدر امکان داره که نامزد من این بیماری را داشته باشه؟
2>چقدر امکان داره که بچه ی ما به این بیماری مبتلا بشه؟
 تشکر شده توسط : Ghost , Hasty
عزیز من هر دو سوالت جوابش با خداست یا با کسی که علم غیب داره ‏.‏ پس با این افکار پوچ خودت رو ناراحت نکن ‏.‏ ولی به نظرم خانمت اگه آزمایش بده برای اطمینان بد نیست ‏...‏ ‏Blush
 تشکر شده توسط : eleven_fingered
متخصص مغز و اعصاب بهتر می تونه راهنمایی کنه.
تشخیص ام اس با آزمایش نیست ، با معاینه دکتر و بررسی علایم و در صورت مشکوک شدن ، ام آر آی هست.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : نازلی , warrior , Ghost , eleven_fingered
به نظرمن هم بهتره به يك پزشگ متخصص مغز واعصاب مراجعه كنه ويك ام آر آي هم بده كه ديگه خيالش راحت ميشه . اميدوارم كه هيچ چيز نباشه
 تشکر شده توسط : warrior , eleven_fingered
دوست عزيز احتمال ارثي بودن اين بيماري هنوز مورد بحث هست
و تعداد زيادي از محققين هم ميگن كه احتمالش خيلي كمه كه ام اس وراثتي باشه.
هر چند موارد متعددي هم از وراثتي بودن اون مشاهده شده. مثلا تو يه خانواده
چند نفرشون اين بيماري رو دارن.
در مورد انتقال بيماري از والدين به فرزند و كلا انتقالي بودن اين بيماري هم
ميشه گفت كه خيلي خيلي كمه .به طوري كه يه مادر مبتلا به اين بيماري كه اون رو خوب ميشناسه
اصلا واسه بچه دار شدن نگراني نداره.
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : مینا ح , Hasty , Ghost , eleven_fingered , DavidBili
دوست عزیز به نظر من اینکه خواهر نامزد شما مبتلا شده دلیلی بر این نیست که نامزد شما هم ام اس می گیره . چون احتمالات ژنتیک و ارثی در ا م اس خیلی خیلی ضعیفه . اما حالا مراجعه به پزشک و ام آر آی طبیعتا ضرری نداره . بچه هم اینکه مبتلا به ام اس بشه باز درصدش خیلی ضعیفه . همین جا توو سایت ما بچه های زیادی رو داریم که ام اس دارن و بچه دارن . مثل نازلی جون که بچه هاشون بزرگ و خدا رو شکر کاملا صحیح و سالمند . یا حتی دختران و پسران جوونی که توو سایت عضوند ، ام اس ندارن ولی مثلا مادرانشون مبتلا هستند که بازم نشون می ده درصدش چقدر پایینه . این لینکای پایین اطلاعاتی درباره سوال شما دارن اما خودتون هم با سرچ در بخشای تخصصی سایت کاملا جواب سوالاتتون رو می گیرید .
http://mscenter.ir/Thread-%D8%AA%D8%B4%D...8%A7%D8%B3
http://mscenter.ir/Thread-MRI--6245
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : nahid , Hasty , neda.t , Ghost , eleven_fingered , DavidBili

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7