امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اسی های بالای 20 سال
[تصویر:  83667181802611720708.gif]
هستی جون مرسی از دلگرمیت وامیدی که دادی به امید بهبودیه کاملت و شاد و خرم بودنت گلم
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
 تشکر شده توسط : parisa2011 , maryamgoli , Hasty
من خودم 10سال اما س دارم ولي كسي را ميشناسم 24ساله اين بيماري داره چندي پيش ديدمش ميگفت ميخواهم ماشين بخرم مسافر كش كنم خرج زندگي خيلي سنگين شده
گفتم دارو مصرف ميكني گفت اره ولي قرص الان اسمشون يادم نيست يكيش بنظرم امانتادين بود
گفت دكترم گفته با بالا رفتن سن بيماري اثر كمتري برروي بدن داره
ازش خدا حافظي كردم به خود خيلي اميدوارشدم
 تشکر شده توسط : paeazan , یه غریبه , nahid , ghaside , parisa2011 , arezooo82 , neda61 , maryamgoli , MFhealth , minoshka
من کاملا حرفای دوستان گلم رو قبول دارم.هستی جون،میشه با وجود بیماری همسر یا فرزند خوبی بود وطرف مقابل رو آزار نداد.اما مطمءنم دوستان خوبم با این حرف من هم موافقن که باوجود این بیماری و دید نادرست مردم نسبت به این بیماری شاید هیچوقت امکانش نباشه که اون بیمار "همسر"باشه چه برسه به "همسر خوب".
وجود کسی که شرایط سنیش و دیدش نسبت به مسایل مختلف همسو با بیمار باشه و در شرایط خوب وبد همیشه همراهش باشه یکی از عواملیه که میتونه جلوی بیشرفت بیماری رو تاحدود زیادی بگیره اما وقتی چنین شخصی وجود نداره واز طرفی بخاطر اینکه باعث ناراحتی خانوادش خصوصا بدر ومادرش نشه،بیمار به اجبارخیلی از غصه ها ومشکلاتو توی خودش میریزه واین تاثیر بسیار بدی روی بیمار داره.بعنوان مثال من الان 31 سالمه و6ساله که بیماریم تشخیص داده شده ولی بسیار شکسته تر و دلمرده تر از اونی هستم که باید باشم.
 تشکر شده توسط : parisa2011 , maryamgoli , minoshka
انجمن ام اس یه آقایی می اومد که بیست سال بود ام اس داشت..خیییلی روحیه خوب و قوی داشت..همیشه خنده رو و شوخ...هیچ مشکلی هم نداشت..خوب و معمولی راه می رفت..با ایشون که آشنا شدم،تنها داروم رو روحیه قوی و شاد بودن و از ته دل خندیدن انتخاب کردم..الانم خوبم همه چی آروومه smilingsmilingSmile

دوستای خوبم تو رو خدا به ده سال دیگه یا بیست سال دیگه زندگی فکر نکنید..بیاید تو حال زندگی کنیم و ازش لذت ببریم..
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : paeazan , ghaside , parisa2011 , yummy , neda61 , maryamgoli , Hasty , zenith , shahrzad.s , MFhealth , minoshka , biparva , fariba 68
سال 81 دوبيني شديدي داشتم درست زماني كه براي ازمون كارشناسي ارشد اماده مي شدم...ام ار اي و غيره ...تشخيص ندادن، منتهي خود به خود خوب شدم و نزديك 9 سال هيچ مشكلي نداشتم تا اينكه سال 90 درست هنگام دفاع از تز دكتريم حمله شديدي داشتم كه مدتي را در بيمارستان بودم و حالا هم به رغم اينكه حالم خوب است هنوز مي ترسم از اينده
 تشکر شده توسط : minoshka , fariba 68
دوستان اين تاپيك مخصوص دوستاني هست كه طول مدت بيماريشون بيشتر از 20 ساله...نه سنشون
 تشکر شده توسط : coffeedot , fireboud , zenith , hessam , MFhealth , neda.n , parisa2011 , nazii , یه غریبه , نازلی , شیرین
انگار کسی بالای بیست نیستSad Sad Sad Sad
(2013/05/22, 10:14 PM)لیلی1 نوشته است: انگار کسی بالای بیست نیستSad Sad Sad Sad
اوه خدای منsad2کارمون تمومهrolleyes
men

ام اس بی ام اس
با تغذیه سالم
 تشکر شده توسط : شیرین , minoshka
چرا خیلیا هستن حتما نباید توی ام اس سنتر باشن توی خیابون ببینید راحت میتونید تشخیص بدید
چو.ن قبلا کسی دارو استفاده نمیکرد
ولی بهرحال چندسال دیگه ماهم وارد 20 میشیم
چرا این سوال ذرو طرح کردین
؟

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : minoshka
تو کلاس ما کسایی که خیلی وقته ام اس دارن زیادن,اما هیچکس ویلچر نشین نیست,ادمایی که بیشتر از بیست ساله ام اس دارن با وضع دارویی اون زمان و استرس وحشتناک ناشناخته بودنش الان خدارو شکر حداقل با کمک واکر یا عصا راه میرن خیلیام بدون اینا و خودشون به راحتی راه میرن,حتی تو یکی از جشنامون یکی از خانما با 20سال ام اس برنده مسابقه رقص شدicon_smile نگران اینده ای که ممکنه هیچ وقت اتفاق نیفته نباشین wink2
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2
 تشکر شده توسط : موجود گیاه خوار , مـه ســـا , یه غریبه , nahid , parisa2011 , نازلی , شیرین , minoshka , سمانه میم , ابراهیم , fariba 68

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان