امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام‌اس و اختلال جنسی .
Bug 
باسلام
من رو شاید خیلی از شما ها بشناسید ولی خودم رو معرفی می کنم.
من یک پسر 25ساله هستم بایک موقعیت شغلی و اجتماعی مناسب وقتی که ام اس گرفتم خیلی ناراحت شدم ولی بجز خانواده ام کسی از ماجرا بویی نبرد.من با این مشکل کنار آمدم بطور یکه کاملا فراموشم شده و تمام عوارض آن را خدا رو شکر برطرف کردم .اما در حال حاضربا یک مشکل عمده رو برو شدم که نتونستم آن رو حل کنم از این رو با اینکه می دونم شاید کار درستی نیست ولی به ناچار این درخواست راهنمایی رو ارسال می کنم چون خیلی اذیت میشم و و قتی به داکترا می گم خیلی سر سری از کنارش رد می شند و در نهایت با شوخی ازش میگذرند.
مشکل من اینه که در مسائل جنسی به مشکل برخوردم به طوریکه اصلا تحریک نمیشم و در شرایط خیلی جدی اون هم بطور نصف و نیمه و بعش هم ارضا شدن در سریعترین زمان ممکن .راستش رو بخواهید من دختری رو خیلی خیلی دوست دارم و برای همین مشکل که میدونم در آینده دردسر ساز می شه پا جلو نذاشتم.
در ضمن من بتافرن استفاده می کنم به همراه قرص جی سینگ.
در پایان خواهش می کنم منو راهنمائی کنید و با زهم با بت این پرسش از شما معذرت خواهی می کنم ولی واقعا مجبور بودم.icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
 تشکر شده توسط : # پریسا # , atefe , vina
(2012/05/19, 04:23 PM)آذرستون نوشته است: باسلام
من یک پسر 25ساله هستم بایک موقعیت شغلی و اجتماعی مناسب وقتی که ام اس گرفتم خیلی ناراحت شدم ولی بجز خانواده ام کسی از ماجرا بویی نبرد.من با این مشکل کنار آمدم بطور یکه کاملا فراموشم شده و تمام عوارض آن را خدا رو شکر برطرف کردم .اما در حال حاضربا یک مشکل عمده رو برو شدم که نتونستم آن رو حل کنم از این رو با اینکه می دونم شاید کار درستی نیست ولی به ناچار این درخواست راهنمایی رو ارسال می کنم چون خیلی اذیت میشم و و قتی به داکترا می گم خیلی سر سری از کنارش رد می شند و در نهایت با شوخی ازش میگذرند.
مشکل من اینه که در مسائل جنسی به مشکل برخوردم به طوریکه اصلا تحریک نمیشم و در شرایط خیلی جدی اون هم بطور نصف و نیمه و بعش هم ارضا شدن در سریعترین زمان ممکن .راستش رو بخواهید من دختری رو خیلی خیلی دوست دارم و برای همین مشکل که میدونم در آینده دردسر ساز می شه پا جلو نذاشتم.
در پایان خواهش می کنم منو راهنمائی کنید و با زهم با بت این پرسش از شما معذرت خواهی می کنم ولی واقعا مجبور بودم.icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry

بالا برنده های ميل جنسی

میل جنسی یک موهبت الهی است که مانند دیگر نعمت ها و غرایز طبیعی، همچون خواب و گرسنگی و تشنگی و ....نیازمند توجه و رعایت بهداشت مربوطه جهت استفاده صحیح و نیز در صورت هر گونه مشکل و بیماری نیاز به درمان دارد. ما به شما توصیه میکنیم که همواره در خصوص مشکلات خود با پزشک مشورت نموده و هرگز اقدام به مصرف داروهایی که مورد تائید سازمان FDA و یا استانداردهای وزات بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیست اعتماد نکنید و اگر حتی دارویی برای شما از خارج از ایران ارسال گردید حتما با پزشک خود قبل از مصرف مشورت نمایید .امروزه بازار عرضه و فروش داروها و مواد خوراکی و همچنین کالاهایی که به بالا رفتن میل جنسی کمک میکند بسیار داغ میباشد که علی رغم تبلیغات گسترده ای که هر یک از تولید کنندگان این فرآورده ها جهت اعتبار بخشی محصول خود دارند لیکن تا به امروز تاثیر قطعی هیچیک از آنها به تایید مراکز درمانی ذیصلاح نرسیده است در ذیل ما به معرفی چند نمونه افزاینده های میل جنسی می پردازیم که البته به معنی تایید قطعی آنها نیست فقط جهت افزودن اطلاع شما بوده و در صورت تمایل به تهیه و مصرف با پزشک خود مشورت نمایید.

آفرودیزیاک

به مجموعه مواردی که باعث افزایش میل جنسی میشود اطلاق میگردد که بر گرفته از نام خدای یونانی آفرودیت خدای عشق و شهوت و زیبایی است.

Ginseng

این گیاه که در انواع مختلف آسیایی و امریکایی ..در بازار موجود میباشد گفته شده در تسریع جریان خون و تسهیل در امر گردش خون در ارگان‌های بدن از جمله ارگان های جنسی کمک میکند و ازاین جهت در افزایش میل جنسی میتواند تاثیر گذار باشد.

Cubeb(از خانواده فلفل سیاه)

و یا اصطلاحا فلفل دمدار گیاهی است که بسیار به فلفل سیاه شبیه بوده لیکن زائده ای دم مانند داشته و نزد اعراب استفاده بسیار از آن میشده (به عربی به آن کباب می گویند)به گونه ای که در داستانهای هزار و یک شب از کباب به عنوان داروی افزایش دهنده میل جنسی یاد شده است . بنابر این نام Kababa از کباب عربی گرفته شده است و استفاده خارجی از آن تا اندازه ای مورد توجه اعراب بوده که نام حب العروس به آن داده بودند

Chocolate(شکلات)

شکلات از میوه درخت کاکائو که در امریکای مرکزی و امریکای جنوبی و مناطق استوایی رشد میکند درست میشود. از اولین باری که کاکائو بوسیله مایا ها مورد استفاده قرار گرفت تا به امروز همواره این اعتقاد وجود داشته که این ماده خاصیت بالابرندگی میل جنسی دارد. شکلات افزایش دهنده سروتونین در بدن است که خود بالارفتن سروتونین باعث احساس آرامش و کاهش استرس و اضطراب میشود. شکلات تیره یا دارک چاکلت سبب ترشح دوپامین شده که این ماده شیمیایی در تحریک منطقه لذت مغز میتواند تاثیر گذار باشد. عده ای از محققین معتقدند نه فقط افزایش اندروفین است که به دنبال مصرف شکلات ایجاد میکردد بلکه ویژگی خاص شکلات که در دهن با حرارت بدن ذوب شده و حالت کرمی و لطیف داشتن آن است که تجربه لذت بخشی را در بدن تداعی میکند.

Oyster(صدف)

صدف از دیر باز تصور میشده که خاصیت آفرودیزیاک دارد و در سوابق تاریخی آمده است که امپراطور یونان ماموران خود را به سواحل انگلیس میفرستاده تا صدف جمع کنند تا صبح خود را با صرف چند صدف شروع کند. امروزه دسته ای از محققین معتقدند که به دلیل داشتن ماده شیمیایی دوپامین ( نروترنزمیتری که به افزایش میل جنسی کمک میکند) و نیز داشتن مقدار قابل توجه زینک از ارزش غذایی خاصی بر خوردار است. کمبود زینک در بدن سلامت جنسی فرد را در خطر انداخته در مردان مشکلات پروستات و در زنان ناباروری و کاهش میل جنسی را میتواند ایجاد کند.

Damiana

گیاهی است که در منطقه امریکای مرکزی و امریکای جنوبی روییده ساکنین این مناطق برگه های آنرا به شکل چای دم کرده به منظور رفع سرفه و همچنین یبوست و افسردگی استفاده میکنند. از جمله موارد دیگر استفاده این گیاه تاثیر آفرودیزیاک آن است که گفته شده در رفع ناتوانی جنسی در مردان و سرد مزاجی در زنان گر گرفتگی در زنان یائسه و درد های قاعدگی و...کارآمد میباشد.

Yohimbe

درختی همیشه سبز که در افریقا و نیجریه و کنگو روییده و در این مناطق برای رفع تب و سرفه و نیز تاثیرات آفرودیزیاک آن استفاده میشود. از جمله موارد شایع استفاده این گیاه رفع ناتوانی جنسی در مردان است . گفته شده این گیاه با باز کردن رگهای خونی دستگاه تناسلی مرد به افزایش جریان خون در این ناحیه کمک کرده فرایند نعوظ بهتر انجام میپذیرد .

Muira Puama

درخت کوچک برزیلی است که سابقه طولانی در افزایش میل جنسی در این منطقه داشته در رفع مشکل ناتوانی جنسی در مرد و نیز افزایش میل جنسی در زن از آن استفاده میشود .

در آخر باز هم یاداروری می نماییم که اگر کاهش میل جنسی دارید به کلینیک های مشاوره مراجعه نموده و فراموش نکنید که گاهی علت آن نیاز به روان درمانی دارد نه دارو ! چرا که شایعترین علت کاهش میل جنسی در هردو جنس علل روحی و روانی است.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
 تشکر شده توسط : neda.t , نگار1353 , kaveh_plus , ثریا , atefe , nead , vina , Hasty
رابطه استرس و کاهش ميل جنسي

سلامتيران: استرس زندگي روزانه يک خانم 30 تا 45 ساله به راحتي مي‌تواند باعث افسردگي او شود و اولين نشانه افسردگي، کاهش ميل جنسي است. خوشبختانه راه‌هايي وجود دارد که مي‌تواند کمک‌ کند زندگي زناشويي و جنسي يک زوج تحت‌تاثير استرس‌هاي روزمره قرار نگيرد.

به گفته روان‌شناسان و مشاوران خانواده، کاهش ميل جنسي در اثر استرس و افسردگي بسيار شايع است. تقريبا بيشتر خانم‌هاي
30 تا 45 ساله شاغل‌، ساکن در شهرهاي بزرگ و شلوغ که 2 فرزند کوچک‌ و خانه‌اي اجاره‌اي يا قسطي دارند، با اين مشکل مواجه هستند و وقتي به مشاوران مراجعه مي‌کنند، نمي‌دانند چرا ميل جنسي‌شان کاهش يافته و از هر 3 بار رابطه زناشويي، فقط از يک رابطه لذت مي‌برند. بسيار ساده و روشن است؛ خستگي و افسردگي ميل جنسي آنها را کاهش مي‌دهد و باعث مشکلاتي در رسيدن به ارگاسم مي‌شود. استرس در زندگي لازم است اما اگر بيش از حد باشد، مي‌تواند باعث افسردگي شود و درنهايت روي روابط زناشويي اثر مي‌گذارد.

در مواقعي که استرس خيلي شديد نيست با تدابيري مي‌توان آن را کنترل کرد: قبول کنيد که يک زن استثنايي نيستيد و نمي‌توانيد در تمامي مسايل عالي باشيد. قبول اين مساله باعث مي‌شود ميزان تحمل شما بالاتر برود و خود را بي‌جهت درگير خيلي از مسايل نکنيد. با اين کار وقت آزاد بيشتري خواهيد داشت، کمتر مجبور خواهيد بود براي اتمام کارها عجله کنيد، استرستان کمتر مي‌شود و خسته نمي‌شويد. اگر شاغليد در حوزه‌هايي کار کنيد که مشغوليت کمتري دارد. در اين صورت وقت کافي براي رسيدگي به خانه و فرزندان و همسرتان خواهيد داشت. بيشتر به همسرتان توجه کنيد. گذراندن وقت بيشتر با همسر باعث افزايش ميل به او مي‌شود. آخر هفته‌ها فرزندانتان را به يکي از آشنايان بسپاريد و وقتتان را به هم اختصاص دهيد. وقتي استرس و افسردگي شدت مي‌يابد معمولا مصرف قرص‌هاي ضدافسردگي به نظر مفيد مي‌رسد اما بهتر است بدانيد اين قرص‌ها ترکيب‌هايي دارد که ميل جنسي را کاهش مي‌دهد. به جاي مصرف قرص ضدافسردگي، دليل افسردگي را بيابيد و آن را برطرف کنيد.
 تشکر شده توسط : ثریا , نگار1353 , صدف57 , atefe , mzjoon , nead , Hasty

دكتر ملك منصور اقصي/متخصص زنان و زايمان/استاد دانشگاه علوم پزشكي تهران
كم‌كاري تيروييد ميل جنسي را كاهش مي‌دهد

كم‌كاري تيروييد در خانم‌هاي ايراني بسيار شايع است و اغلب افراد از ابتلا به بيماري و علايم آن مطلع نيستند. تيروييد در به هم ريختگي سيكل عادت ماهيانه، باروري و اختلالات ميل جنسي نقش بسيار مهمي دارد و با توجه به اينكه اولين علامت اين بيماري تغيير در دوره عادت ماهيانه است، متخصص زنان و زايمان براي اين بيماران به عنوان اولين اقدام، وضعيت عملكرد تيروييد را بررسي مي‌كند..

. تيروييد به دليل ترشح هورمون tsh، تاثير مهمي بر قاعدگي و ميل جنسي دارد. در كم‌كاري تيروييد، ترشح هورمون tsh و trh افزايش مي‌يابد. با افزايش ترشح trh سطح پرولاكتين بالا مي‌رود و باعث مي‌شود ترشح هورمون fsh و lh -هورمون‌هاي محرك تخمدان – در هيپوفيز قدامي مختل شود. افزايش پرولاكتين، هورمون‌هاي تحريك‌كننده تخمدان را كاهش مي‌دهد، در نتيجه تخمك‌گذاري انجام نمي‌شود. اين اختلال باعث به تعويق افتادن سيكل عادت ماهيانه و در مواردي ناباروري خواهد شد. با مراجعه به پزشك و انجام آزمايش به راحتي مي‌توان به اين مشكل پي برد. اگرچه فقط در يك درصد موارد ممكن است به هم ريختن سيكل ماهيانه به دليل اختلال در عملكرد تيروييد باشد اما با توجه به اينكه تيروييد در عملكرد بدن بسيار تاثيرگذار است لازم است حتما اين بررسي انجام شود.

از سوي ديگر افزايش پرولاكتين باعث كاهش ميل جنسي در خانم‌ها و آقايان مي‌شود. با درمان كم‌كاري تيروييد اين مشكل رفع خواهد شد. در مبتلايان به پركاري تيروييد نيز اگرچه افزايش يا كاهش ميل جنسي ديده نمي‌شود، اما به علت احتمال بروز عوارض ديگر بهتر است بيماري خود را جدي بگيرند
 تشکر شده توسط : نگار1353 , مینا... , ثریا , atefe , nead
غذاهایی برای داشتن رابطه جنسی بهتر

مقاله ای که پیش روی شماست براساس این نظریه است که الف) مردها غذاهایی را دوست دارند ب) مردها روابط جنسی را نیز دوست دارند. ج) پس،خوردن چیزهایی که رابطه جنسیتان را بهتر می کند برایتان مهم نیست؟ اگر موافقید چاقو و چنگالتان را تیز کنید.با کمک گرفتن از متخصصین تغذیه و مطالعات اخیر، 10 تا از بهترین غذاهایی که در داشتن روابط جنسی بهتر در هر سن و در هر مرحله از زندگی به شما کمک می کند را معرفی می کنیم.
الیزابت وارد یک متخصص تغذیه می گوید:اگر مشکلاتی در خونرسانی بدنتان دارید،اگر دچار مشکلی می شوید که مانع تولید اسپرم های بالایی می شود با چند تغییر ساده در رژیمتان می توانید این شرایط را تسکین دهید.

تخم مرغ
با خوردن تخم مرغ تحریک پذیری اقایان کمتر می شود.
برای اینکه اعصابتان را آرام کنید،با یک بشقاب تخم مرغ در صبح سعی کنید همه چیز را آسان بگیرید. املت،آب پز،یا تخم مرغ جوشیده یک منبع خوب ویتامین ب می باشند و همچنین یک ماده غذایی کلیدی و اصلی برای داشتن رابطه جنسی پرهیجان و عاری از استرس می باشد.
دکتر یاول لاچنس رئیس انستیتو تغذیه دانشگاه روتجرز می گوید:هر زمانی که احساس اضطراب،و استرس کردید ویتامین ب اولین چیزی است که در بدنتان به اتمام رسیده و به آن نیاز دارد.ویتامین ب شما را از استرس دور می کند،به شما کمک می کند تا در هنگام رابطه جنسی آرام باشید و احساس خشم و عصبانیت را کاهش داده و درجلوگیری از انزال زودرس کمک می کند.

کرفس

کرفس خوراکی چسبناکی است که مزه ای شبیه آب دارد اما می تواند رابطه جنسی شما را بهبود بخشد.هر ساقه کرفس حاوی اندرواستنون و اندرواستنول می باشد،این دو،دو ماده شیمیایی هستند که به شما در جلب کردن نظر خانم ها کمک می کند.(نگران نباشید. این استروئید با استروئید اندرواستندیون متفاوت است) وقتی شما یک ساقه کرفس را می جوید شما اندرواستنون و بوی اندرواستنول را درون دهانتان آزاد می کنید .سپس آنها از پشت حلق شما به سمت بینیتان به گردش در می آیند.فرمون(ماده شیمیایی بودار) تحریک های بدنتان را بالا می برد و باعث می شود تا سیگنالهای خوش بو کننده را به بدنتان بفرستد.دفعه بعد حتما کرفس را امتحان کنید.دکتر هیرش معتقد است که فرمون ها فورا تاثیر می گیرد پس باید به خانمهایی که پیرامونتان هستند توجه کنید که بی درنگ جذب شما می شوند.آیا تابه حال کرفس را از غذایتان حذف کرده اید؟ کرفس یک غذای کم کالری،با فیبر بالا است پس می توانید هرآنچه که می خواهید از آن بخورید. پشیمان نمی شوید.

بستنی وانیلی

بستنی دارای سطح بالایی از کلسیم و فسفر است،کلسیم و فسفر دو ماده ای هستند که انرژی ماهیچه هایتان را تامین می کند و تمایلات جنسی شما را بالا می برد.
سارا بروور مولف کتاب "محرکهای جنسی خود را افزایش دهید" معتقد است که کلسیم (200 میلی گرم در یک کاسه) لذت جنسیتان را تقویت می کند زیرا ماهیچه هایی که کنترل کننده انزال است برای گرفتگی و انقباض به کلسیم احتیاج دارد.فقط بستنی از نوع وانیلی آن را انتخاب کنید. یک مطالعه که بر روی درمانهای چشایی و بویایی در شیکاگو و موسسه تحقیقات علمی انجام شد نشان داد که زمانی که مردها بوی وانیل را استشمام می کنند،آنها را درحالت ریلکس قرار می دهد،و باعث کاهش اضطراب و بروز احساساتشان می شود.

آجیل
مصرف سیگار،آلودگی هوا،و آلودگیهای دیگر در هوا می توانند باعث تخریب اسپرم آقایان شود و دی ان ای داخل سلول هایتان را دگرگون کرده و خطر تولید مثل را افزایش دهد.برای جنگیدن با این آلاینده ها چه باید کرد؟ از آجیل استفاده کنید.آجیل های برزیلی یک منبع غنی از سلنیوم هستند. سلنیوم ماده ی معدنی است که به سالم نگه داشتن اسپرم ها کمک می کند و همچنین به شناور شدن آلاینده ها کمک می کند.وقتی محققان در ایالت کینگدم متوجه مشکلات باروری مردان شدند، جذب سلنیوم آنها را افزایش دادند، درنتیجه سلولهایشان به شدت بارور شدند و همچنین سلولهای بادوام تری به دست آوردند. کیت آیوب سخنگوی موسسه رژیم آمریکا می گوید: آجیل همچنین یک منبع غنی از ویتامین ای است، یک آنتی اکسیدانی که از سلولهای اسپرم درمقابل آسیب های رادیکال آزد محافظت می کند.

جگر

مقدار کمی از جگر منبع سرشاری از ویتامین آ است که برای افزایش قدرت باروری مفید می باشد. مطالعات نشان می دهند که مردانی که روزانه به مقدار فراوانی ویتامین آ مصرف می کنند تعداد اسپرم هایشان بالاتر و روابط جنسی بهتری نسبت به کسانی که ویتامین آ مصرف نمی کنند دارند.زمانی که ویتامین آ بدن کم می شود تولید اسپرم هم به طور چشمگیری کاهش مییابد.جگر نیز یک منبع غنی از روی است. بدن 5 میلیگرم روی دفع می کند (یک سوم نیاز روزانه تان). بنابراین آخر هفته بدنتان روی را ذخیره کرده است.

هلو
پرتقال یک منبع عالی ویتامین ث است اما هلوی یخ زده انتخاب بهتری است.اگر شما به دنبال این هستید که کاستی های بدنتان را جبران کنید این بسیار حائز اهیمت است.یک متخصص تغذیه در فیلادلفیا می گوید:مردانی که به مقدار کافی ویتامین ث دریافت نمی کنند اسپرم هایی با کیفیت پایین تولید می کنند.
محققان دانشگاه تگزاس دریافتند که مردانی که حداقل 200 میلیگرم ویتامین ث به صورت روزانه مصرف می کنند اسپرهای بیشتری تولید می کنند تا افرادی که ویتامین ث کمتری مصرف می کنند.رئیس مرکز طب باروری مردان معتقد است که ویتامین ث همچنین از انبوه شدن اسپرم ها جلوگیری می کند.یک بسته تکه های هلوی یخ زده فریز شده ویتامین ث بیشتری نسبت به هلوی تازه دارد.آنها را یه شیر و غلات صبحانه تان اضافه کنید.یک فنجان میوه دوبرابر بیشتر از نیاز روزانه تان ویتامین ث دارد.

بلوبری

ویاگرا را فراموش کنید.کپسولهای آبی طبیعی که برای توان جنسی مفید است ممکن است بیشترین کار را برای شما انجام دهد.پروفسور علم تغذیه در دانشگاه مین می گوید:بلوبری یکی از بهترین غذاهای مخصوص مردان مسن دارای مشکل نعوظ است. آنها به شکل فیبرهای حلال ذخیره شده و قبل از اینکه کلسترول منقطع و شکسته شود یا جذب شده و در طول دیواره سرخگرها ته نشین شود به وارد شدن کلسترول اضافی به دستگاه گوارش کمک می کند تا سریعتر دفع شود.همچنین غنی از موادیست که به استراحت مجرای خونتان کمک می کند و گردش خون را بهبود می بخشد. مزایای کلسترول پایین و جریان خون چیست؟ هرچه سن مردان بالا می رود و جریان خونشان بیشترشود نعوظ بیشتری هم خواهند داشت. پروفسور علم تغذیه دانشگاه برای داشتن توان جنسی بالاتر و عملکرد بهتر خوردن بلوبری را به مقدار 3 یا 4 بار در هفته توصیه می کند.

صبحانه دارای غلات
آیا برای داشتن رابطه جنسی بی حوصله و خسته هستید؟ صبحانه تان را چک کنید و مطمئن شوید که موادی را می خورید که دارای تیامین و ریبوفلاوین باشد. هر دو این ویتامین به شما کمک می کند تا انرژیتان را به طور موثر به کار بگیرید بنابراین با خوردن این ویتامین ها در هنگام تماشای تلویزیون از خوابیدن امتناع می کنید.این دو ویتامین همچنین برای سیستم عصبی بسیار اساسی و حیاتی است تا به طور مناسب عمل کند.عملکرد بهتر اعصاب به معنی تحریک و لذت بیشتر هنگام روابط جنسی است.هر چقدر سنتان بالا می رود،بدنتان برای جذب ویتامین ها که به نحوه عملکرد سیستم عصبیتان کمک می کند زمان زیادتری لازم دارد.بنابراین لازم است که شما نیرو و انرژیتان را افزایش دهید.نان ها و غلات منبع خوبی از نیاسین هستند،نیاسین یک ویتامینی که برای ترشح هیستامین ضروری است و یک ماده شیمیایی است که بدنتان برای رها کردن لذت جنسی به آن نیاز دارد.

گوشت کبابی
زمانی که شما به مدت یک یا دو دهه با شخصی به سر می برید کم کم جذابیت ها کاهش می یابد.روش ساده ای که روابط جنسی را بهبود می بخشد چیست؟ گوشت کبابی و مقداری گوشت راسته گوسفند بخورید.پروتئین موجود در گوشت سطح دوپامین و نور آدرنالین را بالا می برد. دوپامین و نور آدرنالین دو ماده شیمیایی در مغز هستند که حساسیت حین روابط جنسی را بالا می برد.استیک همچنین از روی سرشار است،روی یک ماده معدنی است که تمایلات جنسی را با کاهش تولید هورمونی به نام پرولاکتین بالا می برد و با تحریک مداخله می کند.و بهتر از همه خوردن گوشت قرمز است که به بالا بردن تستوسترون)هورمون جنسی مردانه( کمک میکند درحالی که تولید هورمون جنسی متصل به گلوبولین را محدود می کند. یک ماده ای که از گردش خون آلت تناسلی جلوگیری کرده و توان جنسی مردانه را کاهش می دهد.

شکلات
فایده: مصرف طولانی مدت آن شما را به یک شخص حساس تبدیل می کند
بعد از خوردن استیک عصرها را با خوردن شکلات قهوه ای سپری کنید.کاکائوی موجود در شکلات شامل متیلکسانتین است، متیلکسانتین یک ماده محرکی است که حساسیت بدن را بالا میبرد.شکلات همچنین شامل فنیلتیلامین است، یک ماده شیمیایی که به مقدار بالایی تحریک کننده است.وارد می گوید: برای بسیاری از افراد،احساس،شبیه شور و هیجان داشتن هنگام تجربه اولین عشقشان است.

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
 تشکر شده توسط : ثریا , atefe , nead , Hasty
علل کاهش میل جنسی در زنان ومردان

ميل جنسي(libido) بطور چشمگيري در افراد مختلف مـتـفاوت ميـباشد، حتـي در يك فرد بسته به شرايط دروني و بيروني، ميل جنسي متغير ميباشد...

كـاهـش میـل جنـسی در زنان امری بسیار شایع و در مـردان امری نادر اسـت. (حـتـی غـالب مـردانی كــه از اختلال نعوظ رنج میبرند نیز میل جنسی خود را از دست نمیدهند.)
هورمون جنسی مردانه ی تستوسترون نقش فراوانی بروی میل جنسی در هر دو جنس مرد و زن ایفا میكند.
برخلاف تصور عام پس از یائسگی احتمال افزایش میل جنسی در زنان بیشتر است تا كاهش میل جنسی.

علل كاهش میل جنسی در مردان:
الف _ علل جسمی:
۱-اعتیاد به الكل و یا مواد مخدر
۲-كم خونی (نادر)
۳-افزایش ترشح هورمون پرولاكتین از غده هیپوفیز.
۴-چاقی (علت شایع)
۵-مصرف برخی داروها (بویژه داروهای درمان مشكلات پروستات)
۶-كاهش هورمون جنسی تستوسترون (نادر)
۷-بیماریهای عمومی و مزمن نظیر دیابت.
ب _علل روانی:
۱-افسردگی.
۲-استرس.
۳-خستگی و كار زیاد.
۴-اختلافات و مشكلات جدی با شریك زندگی.
۵-گرایشات همجنس گرایانه.
۶-ترس از عدم توانایی در ارضاء شریك جنسی.
۷-استرس های محیطی از قبیل سروصدا و یا نورهای آزاردهنده.
علل كاهش میل جنسی در زنان:
الف _علل جسمی:
۱-كم خونی به علت از دست دادن آهن در هنگام عادات ماهانه و یا زایمان (شایع)
۲-اعتیاد به الكل و یا مواد مخدر.
۳-بیماریهای عمومی و مزمن نظیر دیابت.
۴-پس از زایمان،طی بارداری و یا شیردهی به علت تغییرات شدید هورمونی.
۵-مصرف برخی داروها از قبیل آرام بخش ها،ضد افسردگی ها،كاهنده فشار خون و ضد حاملگی.
۶-افزایش ترشح هورمون پرولاكتین از غده هیپوفیز.
ب _علل روانی:
۱-افسردگی.
۲-استرس.
۳-خستگی و یا كار زیاد.
۴-اضطراب.
۵-تجارب پیشین آزارهای جنسی و یا تجاوز جنسی.
۶-گرایش به همجنسان خود.
۷-اختلافات و مشكلات جدی با شریك زندگی.
۸-شرایط زندگی دشوار(زندگی كردن در یك منزل مشترك یا والدین خود و یا والدین شریك زندگی)
۹-استرس های محیطی از قبیل سروصدا و یا نورهای آزاردهنده.
دلایل مشترك در مردان و زنان:
۱- اضطراب عملكردی: چنانچه مردان در رابطه های گذشته انزال زودرس و یا اختلال در نعوظ و زنان رابطه جنسی دردناك و یا عدم رسیدن به ارگاسم را تجربه كرده باشند، از بیم تكرار آن ممكن است از رابطه جنسی امتناع ورزیده و یا از آن دلزده شوند.
۲- افزایش آشنایی: عموما میل زوجین برای برقراری رابطه جنسی با یكدیگر با گذشت زمان كاهش می یابد.
۳-سركوب كننده های میل جنسی: از قبیل تغییر در ظاهر فیزیكی (چاقی و یا لاغری)، بوی نامطبوع بدن، نامرتبی موها و لباس و عدم رسیدگی به بهداشت فردی.
۴-فعالیت بدنی خیلی زیاد و یا خیلی اندك.
۵-عدم آگاهی از دانش جنسی، خواسته ها و ترجیهات جنسی شریك زندگی.
۶-تكراری شدن شیوه و وضعیت بدنی برقراری رابطه جنسی.
راهكارهای درمانی كاهش میل جنسی:
۱-درمان برای هریك از اختلالات زمینه ای.
۲-هورمون درمانی.
۳-كنترل استرس.
۴-مشاوره با كارشناسان مسایل زناشویی.
۵-فراگرفتن مهارتهای گفتگو و برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف.
۶-رفع اختلافات و حل مشكلات، تنشها و رنجش ها.
۷-افزایش صمیمت با شریك زندگی.
۸-آموزش جنبه های مختلف رابطه جنسی.
۹-در میان گذاشتن علایق جنسی و خیالپردازیهای جنسی.
۱۰-رسیدگی به وضع ظاهری و بهداشت فردی.
۱۱-ایجاد تنوع در نحوه و مكان برقراری رابطه جنسی بصورت دوره ای.
۱۲-اجتناب از بی تحركی.
۱۳-ایجاد اعتدال در كار و جنبه های دیگر زندگی
 تشکر شده توسط : ثریا , leili-asmaneh , nead
دارویی که مردان را دچار ناتوانی جنسی می کند

دبیر انجمن متخصصین پوست ایران تاکید کرد:«عوارض مصرف داروی فیناستراید که در درمان طاسی مردانه تجویز می شود موقتی بوده و با قطع مصرف دارو مشکلات بوجود آمده برطرف می شود.»

دکتر محمد گلشنی در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت: «طاسی مردانه نوعی از ریزش مو در مردان است که برای درمان آن داروی فیناستراید استفاده می شود و عوارضی موقتی دارد و مصرف کنندگان این دارو نبایستی نگران مصرف آن باشند.»

این متخصص پوست و مو ادامه داد:«از جمله عوارض این دارو کاهش اسپرم در مردان و کاهش میل جنسی و ناتوانی جنسی بوده و در هر 100 نفر یک نفر ممکن است دچار آن شود اما تاکید می شود که با تمام شدن دوره درمان با این دارو و بلافاصله با قطع مصرف این دارو مشکلات بوجود آمده در مردان برطرف می شود.

مصرف این دارو در زنانی که دچار طاسی تیپ مردانه شده اند نیز با عوارضی همچون دردناک شدن و بزرگ شدن سینه ها همراه است.»

وی افزود:«تاکنون موردی در خصوص اثرات سوء این دارو بر پوست و یا موی مصرف کنندگان آن گزارش نشده است.»

نام داروی ذکر شده صرفا جهت اطلاع کاربران عزیز است و هرگونه مصرف این دارو باید تحت نظر پزشک معالج صورت بگیرد .
 تشکر شده توسط : nead
(2012/05/20, 02:18 PM)# پریسا # نوشته است: بالا برنده های ميل جنسی

میل جنسی یک موهبت الهی است که مانند دیگر نعمت ها و غرایز طبیعی، همچون خواب و گرسنگی و تشنگی و ....نیازمند توجه و رعایت بهداشت مربوطه جهت استفاده صحیح و نیز در صورت هر گونه مشکل و بیماری نیاز به درمان دارد. ما به شما توصیه میکنیم که همواره در خصوص مشکلات خود با پزشک مشورت نموده و هرگز اقدام به مصرف داروهایی که مورد تائید سازمان FDA و یا استانداردهای وزات بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیست اعتماد نکنید و اگر حتی دارویی برای شما از خارج از ایران ارسال گردید حتما با پزشک خود قبل از مصرف مشورت نمایید .امروزه بازار عرضه و فروش داروها و مواد خوراکی و همچنین کالاهایی که به بالا رفتن میل جنسی کمک میکند بسیار داغ میباشد که علی رغم تبلیغات گسترده ای که هر یک از تولید کنندگان این فرآورده ها جهت اعتبار بخشی محصول خود دارند لیکن تا به امروز تاثیر قطعی هیچیک از آنها به تایید مراکز درمانی ذیصلاح نرسیده است در ذیل ما به معرفی چند نمونه افزاینده های میل جنسی می پردازیم که البته به معنی تایید قطعی آنها نیست فقط جهت افزودن اطلاع شما بوده و در صورت تمایل به تهیه و مصرف با پزشک خود مشورت نمایید.

آفرودیزیاک

به مجموعه مواردی که باعث افزایش میل جنسی میشود اطلاق میگردد که بر گرفته از نام خدای یونانی آفرودیت خدای عشق و شهوت و زیبایی است.

Ginseng

این گیاه که در انواع مختلف آسیایی و امریکایی ..در بازار موجود میباشد گفته شده در تسریع جریان خون و تسهیل در امر گردش خون در ارگان‌های بدن از جمله ارگان های جنسی کمک میکند و ازاین جهت در افزایش میل جنسی میتواند تاثیر گذار باشد.

Cubeb(از خانواده فلفل سیاه)

و یا اصطلاحا فلفل دمدار گیاهی است که بسیار به فلفل سیاه شبیه بوده لیکن زائده ای دم مانند داشته و نزد اعراب استفاده بسیار از آن میشده (به عربی به آن کباب می گویند)به گونه ای که در داستانهای هزار و یک شب از کباب به عنوان داروی افزایش دهنده میل جنسی یاد شده است . بنابر این نام Kababa از کباب عربی گرفته شده است و استفاده خارجی از آن تا اندازه ای مورد توجه اعراب بوده که نام حب العروس به آن داده بودند

Chocolate(شکلات)

شکلات از میوه درخت کاکائو که در امریکای مرکزی و امریکای جنوبی و مناطق استوایی رشد میکند درست میشود. از اولین باری که کاکائو بوسیله مایا ها مورد استفاده قرار گرفت تا به امروز همواره این اعتقاد وجود داشته که این ماده خاصیت بالابرندگی میل جنسی دارد. شکلات افزایش دهنده سروتونین در بدن است که خود بالارفتن سروتونین باعث احساس آرامش و کاهش استرس و اضطراب میشود. شکلات تیره یا دارک چاکلت سبب ترشح دوپامین شده که این ماده شیمیایی در تحریک منطقه لذت مغز میتواند تاثیر گذار باشد. عده ای از محققین معتقدند نه فقط افزایش اندروفین است که به دنبال مصرف شکلات ایجاد میکردد بلکه ویژگی خاص شکلات که در دهن با حرارت بدن ذوب شده و حالت کرمی و لطیف داشتن آن است که تجربه لذت بخشی را در بدن تداعی میکند.

Oyster(صدف)

صدف از دیر باز تصور میشده که خاصیت آفرودیزیاک دارد و در سوابق تاریخی آمده است که امپراطور یونان ماموران خود را به سواحل انگلیس میفرستاده تا صدف جمع کنند تا صبح خود را با صرف چند صدف شروع کند. امروزه دسته ای از محققین معتقدند که به دلیل داشتن ماده شیمیایی دوپامین ( نروترنزمیتری که به افزایش میل جنسی کمک میکند) و نیز داشتن مقدار قابل توجه زینک از ارزش غذایی خاصی بر خوردار است. کمبود زینک در بدن سلامت جنسی فرد را در خطر انداخته در مردان مشکلات پروستات و در زنان ناباروری و کاهش میل جنسی را میتواند ایجاد کند.

Damiana

گیاهی است که در منطقه امریکای مرکزی و امریکای جنوبی روییده ساکنین این مناطق برگه های آنرا به شکل چای دم کرده به منظور رفع سرفه و همچنین یبوست و افسردگی استفاده میکنند. از جمله موارد دیگر استفاده این گیاه تاثیر آفرودیزیاک آن است که گفته شده در رفع ناتوانی جنسی در مردان و سرد مزاجی در زنان گر گرفتگی در زنان یائسه و درد های قاعدگی و...کارآمد میباشد.

Yohimbe

درختی همیشه سبز که در افریقا و نیجریه و کنگو روییده و در این مناطق برای رفع تب و سرفه و نیز تاثیرات آفرودیزیاک آن استفاده میشود. از جمله موارد شایع استفاده این گیاه رفع ناتوانی جنسی در مردان است . گفته شده این گیاه با باز کردن رگهای خونی دستگاه تناسلی مرد به افزایش جریان خون در این ناحیه کمک کرده فرایند نعوظ بهتر انجام میپذیرد .

Muira Puama

درخت کوچک برزیلی است که سابقه طولانی در افزایش میل جنسی در این منطقه داشته در رفع مشکل ناتوانی جنسی در مرد و نیز افزایش میل جنسی در زن از آن استفاده میشود .

در آخر باز هم یاداروری می نماییم که اگر کاهش میل جنسی دارید به کلینیک های مشاوره مراجعه نموده و فراموش نکنید که گاهی علت آن نیاز به روان درمانی دارد نه دارو ! چرا که شایعترین علت کاهش میل جنسی در هردو جنس علل روحی و روانی است.

گردآوری : گروه سلامت سیمرغ

بابا این بنده خدا تو ایران زندگی می کنه ها!!!!1angry3

1دکتر هست به نام دکتر شیخ سرچ کنین سایتش رو می تونه راهنماییتون کنه من واسه کتابی که می نوشتم چند بار باهاش صحبت کردم. دکتر مطلعیه در این زمینه/
(2012/05/19, 04:23 PM)آذرستون نوشته است: باسلام

1دکتر هست به نام دکتر شیخ سرچ کنین سایتش رو می تونه راهنماییتون کنه من واسه کتابی که می نوشتم چند بار باهاش صحبت کردم. دکتر مطلعیه در این زمینه/
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : nead , # پریسا #
کلا نابود شده....اصلا روم نمیشه برم به دکتر بگم....مثلا در جوابم بگه به من چه confused2confused2اصلا میشه هم چین چیزی رو با پزشک مطرح کرد؟با کی همو نورولوژمون...دارو داره مگه؟angry3
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : # پریسا #
آقا سروشicon_question
این موضوع رو با خود دکتر صحراییان در میون بزارین............خودشون راهنماییتون میکنن..................
این مشکل خیلی از اونایی هست که ام اس دارن.............با پزشکتون در میون بزارین....حتما راهنماییتون میکنن............
در ضمن این مشکل حل شدنیه....دارو های خاص خودش رو داره.........
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : # پریسا #

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کشف علت بروز اختلال در ترميم ارتباطات مغزي در مبتلايان fereshteh 0 2,218 2009/09/17, 02:43 PM
آخرین ارسال: fereshteh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست