امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اميدواري براي يافتن روش درماني جديد بيماري ام اس
(2012/11/29, 09:42 PM)ghaside نوشته است: واقعا امشب بعد از زدن آمپولم این میتونست تسکینم بده ولی فکر کنم به من نرسه rolleyesrolleyes
نگران نباش عزیزم خودم برات تهیه اش میکنم باورکن

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : ALI REZA , ghaside
نقل قول: ghaside نوشته شده توسط: واقعا امشب بعد از زدن آمپولم این میتونست تسکینم بده ولی فکر کنم به من نرسه

مگه چند سالت شده اینقدر نا امید شدی ؟
خودت رو دستی دستی پیر کردی ها!!!
laughing3laughing3
نیم کیلو باش ولی مرد باش...!!!!
 تشکر شده توسط : ghaside
1_از لحاظ سنی نگفتم که بچه از نظر شانسی گفتم قابل توجه علی رضا خان agreement2
2_سارگل چشم امیدم به تو من که پارتی ندارم پس کمکم کن کمکم کن laughing3laughing3icon_questionicon_question
علی رضا ام اگه خواست کمک کنه زنبیلشو برداره بیاد برام تو صف جا بگیره evilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifSmile (52)Smile (52)
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
 تشکر شده توسط : ALI REZA , sargol
(2012/11/30, 09:47 AM)ghaside نوشته است: 1_از لحاظ سنی نگفتم که بچه از نظر شانسی گفتم قابل توجه علی رضا خان agreement2
2_سارگل چشم امیدم به تو من که پارتی ندارم پس کمکم کن کمکم کن laughing3laughing3icon_questionicon_question
علی رضا ام اگه خواست کمک کنه زنبیلشو برداره بیاد برام تو صف جا بگیره evilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifSmile (52)Smile (52)
من زود تر تو مرکز تحقیقات زنبیل گذاشتم تا هر خبری شد بهم اس بدن.
evilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gif
شانست هم بلنده نگران نباش...icon_questionicon_questionicon_question

نیم کیلو باش ولی مرد باش...!!!!
 تشکر شده توسط : ghaside , sargol

امید های جدید درمان ام اس-NEW HOPES IN MS TREATMENT
درمانهاي جديدي براي بيماري ام اس مطرح شده است: در مطالعه اوليه توسط محققين امريكايي و اروپايي مشاهده شده كه دارویي به نام فومارات خوراكي (BG00012) علايم نوعي بيماري ام اس كه عودكننده و باز ايستاده باشد را متوقف ميكند. ودر مطالعه دومي محققين از دارويي به نام المتوزومابALEMTUZUMAB كه در درمان سرطان خون به كار ميرود كه حدود 70 در صد از داروي ديگري كه در ام اس به كار ميرود موثرتر بود. هرچند عوارض جانبي مهم المتوزوماب شامل خونريزي درگیرکردن تيروييد و عفونت مطرح است و به همين علت محققين اعلام كردند تحقيقات بيشتري در زمينه داروي ياد شده لازم است. بيماري ام اس همانطور كه در مطالب قبلي بيان شده مغز و نخاع را درگير ميكند.در اين بيماري پوشش ميلين دور غلاف عصبي ازبين رفته و يا كارايي خود را ازدست داده ودر نتيجه پيامهاي عصبي منتقله از مغز متوقف و يا بدرستي هدايت نمي شوند.علايم بيماري اختلال و تاري ديد-ضعف عضله - اختلال تعادل -گزكز و مورمور شدن اندامها و تغييرات فكر و حافظه است. علت و يا علل ام اس بدرستي روشن نيست اختلالات ايمني و درواقع حمله بدن برعليه خودمطرح است.زنان بيشتر از مردان مبتلا شده و سن شايع بيماري بين 20 تا 40 سالگي است.حدود چهارصد هزار امريكايي مبتلاي اين عارضه هستند و بيماري اكثرا ملايم است اما گروهي هم ناتوان شده و قدرت حركت و تكلم را از دست ميدهند.درمان قطعي نيست اما داروها ممكن است سير بيماري را كند كرده وعلايم را كنترل كنند. در مورد داروي فومارات مطالعات اوليه انجام شده و نتايجي هم كسب شده است كه اگر بررسي هاي وسيع تري كه در دست اقدام است همان نتايج را تاييد كنند در ان صورت برتري فومارات به انترفرون ها و گاليترامر استات كه اينك در حال مصرف است روشن ميشود.عوارض دارو دل درد-احساس داغي وسردرد و حس خستگي است.يافته هاي بالا توسط تيم پروفسورلودويگ كاپوس از دانشگاه بال در سويس وهمكاران انجام شده ودر شماره 24 اكتبر نشريه لانست چاپ شده است.257 بيمار در فاز اوليه بررسي شده اند. در مقاله ديگري توسط اساتيد محقق دانشگاه دانمارك تاثير داروي بالا مورد تاييد قرار گرفته است منتهي تحقيقات بيشتري براي ان و ساير داروهاي خوراكي ام اس مورد نياز است. در مورد داروي سرطاني المتوزوماب كه موقتا تعدادگلبولهاي سفيد را كم ميكنددر گروه داروهايي هستند كه به نام انتي كلونال ناميده ميشوند در يك گروه 334 نفري تست شده است.در اين بيماران داروي ياد شده با اينترفرون به صورت مطالعه خاصي مقايسه وبررسي شدوموفق شد تا حدود 74 در صد ريسك وقوع ام اس را كم كندكه نتايج ان در شماره 23 اكتبرNEJM چاپ شده است. يكي از پژوهشگران اين مطالعه در دانشگاه كمبريج انگليس معتقد است كه توانايي داروي ام اس در ترميم مغز قابل پيش بيني نيست ولي اگر دارويي در مراحل اوليه تجويز شود ميتواند فعاليت نرمال ان را برگرداند واين همان موضوع اين قبيل تحقيقات است :

منبع:THE LANCET,NEWS RELEASE.OCT 23.2008;NEJM,OCT 23.2008
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : parisa2011 , farkhonde , محمد علی , ghaside , sib

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاي سابري و بيماري PML warrior 3 9,668 2012/05/25, 12:42 PM
آخرین ارسال: warrior
  روش درماني جديد محققان براي کنترل بيماري ام اس hamdam 15 9,616 2012/04/15, 08:41 PM
آخرین ارسال: zenith
  تست هاي استقامت عضلاني به تشخيص زود هنگام بيماري ام اس کمک مي کند hamdam 5 5,305 2012/01/31, 05:00 PM
آخرین ارسال: ساغر
  کاهش يا به تاخير انداختن خطر بروز ضايعات عصبي در بيماري ام اس hamdam 0 2,512 2011/12/29, 12:15 PM
آخرین ارسال: hamdam
  به زودي درمان موفق بيماري ام اس و بهبود عوارض اين بيماي به بدن، مح maryamjoooon 0 2,453 2010/12/05, 02:43 AM
آخرین ارسال: maryamjoooon

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان