امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط صمیمانه پزشک و بیمار، روند بهبودی را سریع‌تر می‌کند
یافته های تازه نشان می دهند، باقی ماندن بیماران در بیمارستان مفید است: اگر پزشکان و پرستاران رابطه صمیمانه ای با بیمار برقرار کنند، او از روش های درمانی و نگهداری اش راضی خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه ؛ دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاه واندربیلت در ایالت تنسی آمریکا پی بردند، بین 82 تا 90 درصد بیمارانی که در بیمارستان ها بستری هستند، گروه درمانی شان را نمی شناسند.

پژوهشگران با آزمودن بیماران نشان دادند، افرادی که اطلاعات کافی درباره پزشک شان دارند از روند درمانی شان رضایت خواهند داشت.

آنها کارت های حاوی برخی اطلاعات شخصی شش پزشک را میان 100 نفر از بیماران بخش ارتوپدی که تحصیلات، بیمه و صدمه دیدگی یکسانی داشتند پخش کردند.

با بیماران، دو هفته پس از مرخص شدن شان از بیمارستان تماس گرفته شد. رتبه رضایت مندی بیمارانی که کارت های اطلاعات شخصی پزشکان را دریافت کرده بودند 22 درصد بیشتر از بیمارانی بود که چنین کارت هایی به آنها داده نشده بود.

دکتر الکس جهانگیر، استاد جراحی ارتوپدی و توانبخشی دانشگاه واندربیلت گفت:" به نظر می رسد بیمارانی که با تیم پزشکی ارتباط برقرار کنند و با آنها راحت باشند سریع تر بهبود می یابند."

او افزود:" از این مداخله آسان و ارزان می توان استفاده کرد تا کیفیت کار پزشکان و کادر درمانی بیمارستان ها و مراکز درمان را ارتقاء داد. "
من صبورتر از هر لحظه ای چشم به راه روزهای آینده ی نیامده ام!
 تشکر شده توسط : paeazan , رامنا , mahdiye1989 , afsaneh , ابراهیم , parisa2011 , hadisss , zohaa , آرزو , پریا حقیقت پور
من که عاشق دکترمم Heart
خدایا شکرت....
 تشکر شده توسط : afsaneh , reihane , پریا حقیقت پور
منم خیلی راضیم از دکترم!
خدا حفظش کنه!
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
کاملاً موافقم وتجربه اش رو دارم
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : zohaa , پریا حقیقت پور
منم راضی بودم ولی هفته پیش وقتی دیدم پزشکم چند بیمار رو همزمان ویزیت میکنه اعتراض کردم با برخورد تند دکترم روبرو شدم اصلا انتظارش رو نداشتم
آیا این حق یه بیمار نیست که به تنهایی ویزت بشه؟بیشتر پزشکان به کمیت ویزیت فکر میکنند وقتی پزشکم با من چنین رفتاری میکنه از دیگران چه انتظاری دارم
وقتی میگه روش من اینه دوست داری بیا و گر نه...

خاص فقط خداست
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور , helli
(2019/09/06, 09:12 PM)ل زهراخانم نوشته است: منم راضی بودم ولی هفته پیش وقتی دیدم پزشکم چند بیمار رو همزمان ویزیت میکنه اعتراض کردم با برخورد تند دکترم روبرو شدم اصلا انتظارش رو نداشتم
آیا این حق یه بیمار نیست که به تنهایی ویزت بشه؟بیشتر پزشکان به کمیت ویزیت فکر میکنند وقتی پزشکم با من چنین رفتاری میکنه از دیگران چه انتظاری دارم
وقتی میگه روش من اینه دوست داری بیا و گر نه...
خوب پزشکتون را عوض کنید 
شما در موارد معمول ۲۰ دقیقه حق دارید که مورد ویزیت اختصاصی پزشکتون قرار بگیرید چون دارید هزینه می دهید(در غیر این صورت حق گزارش به نظام پزشکی را هم دارید )
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور , samiramiss
من 11 ساله پزشکم همون دکتره همه کاره ایشون هستند چاره ای ندارم درآمد زیادشون روشون رو باز کرده تا ساعت 2 نیمه شب بیمار داره

خاص فقط خداست
 تشکر شده توسط : helli , hessam , پریا حقیقت پور
ارتباط صميمي با پزشك؟ والا پزشكا زورشون مياد حتي به سوالات بيمار در مورد بيماري شون درست پاسخ بدن و همه ش هول دارند كه بيمار رو رد كنند برن سراغ بعدي !
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : hessam , پریا حقیقت پور
در مواردی که در مطب ویزیت میشید و هزینه مطب رو میپردازید طول مدت ویزیت طبق مقررات حدود 20 دقیقه هست حالا دیگه حداقل 10 دقیقه که باید باشه و اگه شما سوال داشته باشید باید جواب بدن و اصلا نباید چند بیمار با هم ویزیت بشن ، خلاف مقرراته که خودشونم میدونن. میشه بدون این که پزشک بفهمه انتقاد و اعتراض کرد به سازمان بالا دستیشون. یعنی چی که روشم اینه ؟ مگه میشه روش پزشک دیدن دو بیمار با هم باشه ؟ !! مگه میخواد درس بده ؟

هر پزشک برای ویزیت بیمار چقدر باید وقت بگذارد؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
به نظرم این مورد تو ایران زیاد کاربرد نداره!!! 
چون پزشکا منافع شخصیشون براشون مهمتره تا حال بیمارا :|
آنچه مرا نکشد، نیرومندترم میسازد.
این را در مدرسه ی جنگِ زندگی آموخته ام...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیمار ام اس گرفتار در نوعی فقر و بیماری روانی-فرهنگی paeazan 7 5,697 2013/11/19, 03:50 PM
آخرین ارسال: حانا
Rainbow پزشک همراه شفا یافته 0 2,033 2010/10/02, 03:03 PM
آخرین ارسال: شفا یافته

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست