•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28(current)
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثربخشی و عوارض ریتوکسی مب
شاید خنده دار به نظر بیاد ولی من پیام هامو گم میکنم
 تشکر شده توسط : هليا
سلام دوستان من ۸ ساله دارم کوپامر مصرف میکنم ولی عوارضش خیلی ادیتم کرد و آنزیم کبدمم بالا برده ،پیش دکتر رفتم دارومو عوض کرد ،ریتوکسیمب تجویز کرد ، البته ام ار ای هم گرفتم ک گفت داره محو میشه پلاک هام ،کلا مشکلی هم ندارم ،ولی نمیدونم چرا این دارو رو تجویز کرده ،هم پلاکام داره محو میشه هم اینکه هیچ مشکلی ندارم هم اینکه هیچ حمله ای نداشتم تو این چن سال
Heart 
سلام به همه عزیزان مادرم ۲۵ ساله ام‌ اس داره الان‌۳ ساله زیتاکس مصرف میکنه خیلی داروی خوبی بود ولی امسال بخاطر دو دوز واکسن دوماه تزریقش عقب افتاد و بلافاصله بعدش ک تزریق کرد حمله عصبی داشت و پالس تراپی رفت .بعدش بی اختیاری شدید ادرار گرفت عفونت ادراری و الان به خاطر داروی انتی بیوتیک پای سمت راستش سنگین  شده نمیتونن بلند بشنواز جاشون  فقط زمانی ک تتراکذاکتید میزنن میتونن بلند بشن .دو هفته دیگه نوبت تزریق زیتاکسش هست ایا با تزریق بهتر میشه یعنی جواب گو هست؟؟سری های قبلی دارو را ۱۰‌ساعت تزریق میکردن تا ۱۲ ساعت اینسری ۴ ساعت تزریق کردن حالشون بد شد و دوسال پیش هم‌۵ ساعت شد حالش بد شد.توراخدا اگر اطلاعاتی دارید بهم‌بگید ممنون ?
(2015/12/07, 07:31 PM)حمید نوشته است: سلام
اميدوارم حال همگي خوب باشه
من هفته پيش دوز دوم اين دارو را در بيمارستان تزريق كردم
قبل از اينكه اين دارو را تزريق كنم منم خيلي نگران بودم و اصلا برام خوشايند نبود
راستش از عوارض دارو ميترسيدم و خيلي پا فشاري كردم كه دارومو عوض نكنم. ولي خوب نظر دكتر مهم بود
ولي الان بعد از حدود ١ماه كه از اين جريان ميگذره فهميدم كاملا اشتباه ميكردم

در مورد دارو بگم
دارو هم خانواده داروي تايسابري هست
نام ژنريك دارو تايسابري( ناتالي زوماب) و اين  دارو ريتوكسيماب
عوارض اين دارو زياده ولي اين به معني اين نيست كه همه اين عوارض يكجا براي فردي پيدا بشه
براي بعضي ها فقط چند مورد از عوارض و برخي هاهم مثل من و چند نفر ديگر كه تو بيمارستان ديدم و همزمان باهم تزريق كرديم عوارض اينقدر كم بود كه اصلا جاي گفتن نداره
اين دارو از دسته داروهاي شيمي درماني نيست
عارضه مهم اين دارو كه ممكنه پيش بياد عوارض پوستي اون هست ولي نكته مثبت اين دارو اينه كه عفونت مغزي يا pmlكه در تايسابري وجود داره را نداره
بقيه عوارض زياد مهم نيستن و بيشتر حين تزريق ممكنه پيش بيان و بعدش از بين ميرن و البته با داروهاي ضد حساسيتي قبل از تزريق ريتوكسيماب تجويز ميشه اين عوارض به حدالقل ميرسه(مثل ٥٠٠ ميلي گرم پردنيزولون و يك آمپول ضد حساسيت و يك مسكن مثل استامينوفن)
فقط در مورد تزريق بايد بگم ريتوكسيماب بايد بين ٨ تا ١٢ ساعت تزريقش طول بكشه . اين كار باعث ميشه هم عوارض دارو كمتر بشه و هم اگر زودتر از ٥ تا٦ ساعت تزريق بشه خطراتش ميتونه جبران ناپذير باشه البته بيشتر از ١٢ساعت هم دارو فاسد ميشه
عوارض حين تزريق سر درد، بدن درد، لرزش، سوزش ادرار، گلو درد  و... ميباشد

ميزان مصرف دارو : ١ گرم ( به صورت دو ويال ٥٠٠ ميلي گرمي) دفعه اول و دو هفته بعد هم به همين شكل و بعد از آن تا ٣ سال بصورت هر شش ماه يكبار و بعد از سه سال هم بسته به نظر دكتر داروي ديگري در سال ٢٠١٧ وارد بازار ميشه كه ميتونه جايگزين اين دارو بشه
اثر گذاري اين دارو از ١ماه بعد از تزيق اول شروع ميشه و مابين ٩تا ١٢ ماه به اوج اثر گذاري خود ميرسه

اطلاتي كه نوشتم بر اساس تحقيق و پرسش و تجربه خودم در مورد اين دارو بود و اگر جايي اشتباه بود اولا به بزرگواري خودتون ببخشيد و دوما در صورت امكان اصلاح كنيد
موفق باشيد
دوستان اینجا کسی از دکتر عبدلعلی بانکی تا حالا داروی ریتوکسیور گرفته؟

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28(current)

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تزریق ریتوکسی مب -زیتاکس GASEM 53 18,394 2023/09/12, 06:06 AM
آخرین ارسال: Syd