امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ابتلای عجیب سه دانشجوی هم اتاقی به ام اس
من 6 سال خوابگاه بودم.چای و قند که قوت غالب ما بود تو خوابگاه smiling
 تشکر شده توسط : niloofary , Reza_N
دوستان عزیز ، این خوبه که دنبال علت ام اس بگردیم ولی هر علتی که به نظرمون مهم میاد ، باید نمونه های زیادی داشته باشه نه فقط چند نفر.
از اول هم گفتن ام اس یه بیماری چند علتیه ، تو کشور ما علتاش خیلی زیاده چون از همه نظر مشکل داریم نسبت به کشورای پیشرفته ،فقط شانس آوردیم زیاد به قطب نزدیک نیستیم !
در مورد ارتباط تغذیه با ام اس هم تاپیک داریم تو سایت ، اگه مطلبی هست توی همون تاپیک مربوط میتونه اضافه بشه.

لطف کنید وقتی همه چی مطالعه میکنید ، تاپیک یه صفحه ای قوانین سایت رو هم یه نگاهی بهش بندازین گناه داره !
قوانین سایت - قوانین پست دادن - بند 15
بر اساس خبری که منبعش اگر هم معتبر باشه باز هم سه مورد محدوده ، نمیشه نظر سنجی کرد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : alireza1111 , niloofary , mahdie , javad6788 , hadisss
(2015/07/29, 12:58 PM)nahid نوشته است: دوستان عزیز ، این خوبه که دنبال علت ام اس بگردیم ولی هر علتی که به نظرمون مهم میاد ، باید نمونه های زیادی داشته باشه نه فقط چند نفر.
از اول هم گفتن ام اس یه بیماری چند علتیه ، تو کشور ما علتاش خیلی زیاده چون از همه نظر مشکل داریم نسبت به کشورای پیشرفته ،فقط شانس آوردیم زیاد به قطب نزدیک نیستیم !
در مورد ارتباط تغذیه با ام اس هم تاپیک داریم تو سایت ، اگه مطلبی هست توی همون تاپیک مربوط میتونه اضافه بشه.

لطف کنید وقتی همه چی مطالعه میکنید ، تاپیک یه صفحه ای قوانین سایت رو هم یه نگاهی بهش بندازین گناه داره !
بر اساس خبری که منبعش اگر هم معتبر باشه باز هم سه مورد محدوده ، نمیشه نظر سنجی کرد.

در مورد قطب درست صحبت کن ناهید! اسکیمو اینجا نشسته! Smile (16) Tongue
 تشکر شده توسط : mahdie , nahid
(2015/07/29, 12:58 PM)nahid نوشته است: دوستان عزیز ، این خوبه که دنبال علت ام اس بگردیم ولی هر علتی که به نظرمون مهم میاد ، باید نمونه های زیادی داشته باشه نه فقط چند نفر.

از اعضا و مدیران به خاطر نظرسنجی که خلاف قوانین گذاشتم عذر میخوام icon_question
 تشکر شده توسط : niloofary , nahid , hadisss
من نظرات دوستان را خوندم و دلایل مختلف در موافقت یا مخالفت با تغذیه را شنیدم اما الان استدلال خودم را میارم شاید مورد تایید شما هم قرار بگیره.
نظریه اول: کنسرو حاوی فلزات سنگینی نظیر جیوه هست و ماست عاملی است که باعث رسوب فلزات در بدن میشه.به همین دلیل هست که پزشکان به خانمها توصیه می کنند برای جذب آهن غذا از مصرف گوشت که حاوی آهن هست با ماست پرهیز کنند. پس شاید ماست باعث رسوب جیوه یا سایر فلزات موجود در غذای کنسروی شده باشه و در دیواره سد خونی مغز که سدی در برابر نفوذ مواد غیر مناسب به فضای مغز و نخاع هست، نشسته و باعث اختلال در سیستم محافظتی آن شده و باعث ایجاد این بیماری شده است.
نظریه دوم: شباهت زیادی بین پروتئینهای موجود در ماست از شیر گاو با بعضی پروتئین های بدن وجود دارد. ترکیب شیر و فلزات سنگین مثل جیوه می تواند باعث تغییر ساختاری آن شده و واکنش سیستم ایمنی بدن را برانگیخته باشد بطوریکه این نوع پروتئین در حافظه گلبول سفید یا سیستم ایمنی بعنوان جسمی خارجی شناخته شده و به آن حمله شده است و از آنجا که پروتئینهای مشابهی در بدن وجود دارد آنها نیز بعنوان جسم خارجی شناخته شده و به آنها نیز حمله شده و این بیماری ایجاد شده است.
پس بنابر این زندگی خوابگاهی ملاک نیست.عوامل دیگری که میشه بصورت مشابه در بین این سه نفر جستجو کرد یکی عامل استرس و دیگری میدانهای مغناطیسی در محیط هست که اون هم به محل خوابگاه بستگی دارد.
ببار ای ابر می اندود من مستانه ام کن
بسوز اندیشه را از بیخ و بن دیوانه ام کن
چو رودی بر روانم شو روان ای دولت شعر
بکن تن را ز من ،من را زجان، جانانه ام کن
 تشکر شده توسط : یاسی
با احترام به محمد مهدی عزیز نظر من اینه که واقعا به خاطر یه حرف که هیچ منبعی ازش نوشته نشده و اگر نوشته هم میشد ، طب سنتی بود که بازهم یه منبع معتبری نیست ، چرا الکی ذهنتون رو درگیر میکنید و ۳ صفحه راجع به این مطلب صحبت میکنید ؟؟
ادامه فعالیت یا عدم فعالیت این تاپیک با ناظر انجمن ولی من حرفم اینه که خیلی کارهای قشنگ تری میشه انجام داد به جای ایجاد درگیری ذهنی
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : یاسی , alireza1111 , Kamyar
خود من در محیطی بودم که بخار جیوه وجود داشت و در همان محیط از چای پررنگ که آن هم عاملی برای رسوب فلزات است زیاد استفاده میکردم کسی را هم دیدم که در بخش ریخته گری کار میکرد و چای زیاد میخورد و ام اس گرفت.
پیشنهاد میکنم که بچه ها نظر بدهند آیا در تغذیه یا محیط زندگی یا کار با فلزات سنگین بصورت خوراکی یا بخار حضور داشته اند که در آن شرایط، از یک ماده رسوب دهنده مثل ماست یا چایی استفاده کرده باشند ؟البته این کار باید تداوم داشته باشه و تکرار شده باشه.
درسته حمید. ما با فکر کردن به گذشته به هیچ جا نمی رسیم . این خبر هم منبعی نداره و شاید درست نباشه و اگر هم باشه تصادفیه و لازم نیست فکرمون رو درگیر کنیم، مگر این که به فکر اصلاح تغذیه باشیم.
برای این که بیشتر این تاپیک مربوط به تغذیه میشه با تاپیک مشابه ادغام میشه تا درگیری فکری برای هر کسی که میاد میخونه پیش نیاد.

من اینو قبل از دیدن پست شما نوشتم آقا محمدمهدی
 تشکر شده توسط : hamid , یاسی , hadisss
(2015/07/29, 02:14 PM)hamid نوشته است: با احترام به محمد مهدی عزیز نظر من اینه که واقعا به خاطر یه حرف که هیچ منبعی ازش نوشته نشده و اگر نوشته هم میشد ، طب سنتی بود که بازهم یه منبع معتبری نیست ، چرا الکی ذهنتون رو درگیر میکنید و ۳ صفحه راجع به این مطلب صحبت میکنید ؟؟
ادامه فعالیت یا عدم فعالیت این تاپیک با ناظر انجمن ولی من حرفم اینه که خیلی کارهای قشنگ تری میشه انجام داد به جای ایجاد درگیری ذهنی
اختیار با شماست اما میخوام اینو بگم منبع آن، برخورد عینی خودم هست و دلایل منطقی که آوردم هم سطح پایین نیست. درگیر کردن ذهن به این مطلب هم باشه یا نباشه به کسی لطمه نخواهد زد.اصلا اگر این درگیریهای ذهنی نباشه کی نتیجه حاصل میشه؟
اینو حذف کنید و همه با خیال راحت بریم سراغ موضوعاتی مثل امروز چی دوست داری و الان به چی فکر میکنی!!!
نه منظور این نبود که بحث علمی نکنید ، اینه که افسوس گذشته رو نخورید همین!

و از طرفی تاپیک های مختلف که موضوعات مشابهی هم دارن رو هم بخونید.

منم تجربه تغذیه ای و استرسی و.... که بعضی دوستان گفتن رو از اون تاپیک آوردم اینجا چون مهم بود.
 تشکر شده توسط : یاسی , alireza1111 , hadisss

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست