نظرسنجی: آیا شما بیماریتان(ام اس) را از دیگران پنهان می کنید؟چرا؟
خیر.دلیلی برای پنهان کردن ندارم.
16.26%
47 16.26%
خیر.دوست دارم همه دنیا بدونند.
3.81%
11 3.81%
تا جایی که لازم نباشه نمیگویم.
35.64%
103 35.64%
بله.از دید نادرست دیگران و ترحم متنفرم.
30.45%
88 30.45%
بله.به دلایل شخصی.
13.84%
40 13.84%
در کل 289 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 20
  • 21
  • 22(current)
  • 23
  • 24
  • 25
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا شما بیماریتان را از دیگران(دوستان و فامیل) پنهان می کنید؟علت آ
خونواده تون حق دارن چون بی اطلاعاتی و جهل جامعه یه غول دو سره که میتونه ماهارو قورت بدهangry2
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : vahideh. , hamed_24 , mahsa24
منکه به همه گفته ام
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : mahsa24 , tinookhe
فهمیدن بقیه ناراحتم نمیکنه...چون سعی میکنم ضعف نشون ندم که بقیه بهم ترحم کنن یا ..........

البته اگه برمیگشتم به یه سال قبل نمیذاشتم مادرم بفهمه.... خیلی به خاطر من عذاب کشید... ناخواسته باعث آزار عزیزترین شخص زندگیم شدم icon_questionicon_questionicon_question
 تشکر شده توسط : hamed_24 , mahsa24
عوارض پنهانکاری در روند درمان ام اس
نائب رئیس هئیت مدیره انجمن ام اس ایران عنوان کرد: پنهانکاری در مورد بیماری ام اس، روند درمان را با مشکل روبرو می کند.
به گزارش شفا آنلاين،دکترمحمدعلی صحراییان در همایش ملی گرامیداشت روز جهانی ام اس که در قم برگزار شد، گفت: متاسفانه قشر جوان بیش از دیگران به بیماری ام اس مبتلا می شوند.
وی تصریح کرد: این بیماری سنین 20 تا 40 سالگی را در بر می‌گیرد و علاوه بر فرد خانواده‌ها را نیز گرفتار می‌کند، همچنین مردم به این بیماران انگ می‌زنند و فکر می‌کنند که آنها توانایی ازدواج و فرزندآوری را ندارند.
دکترصحراییان اظهار داشت: روحیه امید می تواند بخش قابل توجهی از درد و رنج بیماری را کاهش دهد این بیماران به امیدواری نیاز دارند تا به بیماری خود غلبه کنند.
وی بیان داشت: بیماران در شرایط روحی نامناسب افسرده و پرخاشگر می شوند در صورتی که اطرافیان باید روحیه امید را در بیماران احیا کنند تا به تلاش و کوشش بپردازند.
نائب رئیس هئیت مدیره انجمن ام اس ایران گفت: بیماران باید تحت نظر پزشکان داروها و دم نوش ها را استفاده کنند تا دچار مشکلات حادی نشوند.
آموزش و اطلاع رسانی رکن اصلی برای مقابله با بیماری ام اس
وزیری مدیر عامل انجمن ام اس ایران نیز در این همایش با اشاره به گذشت بیش از 15 سال از تشکیل انجمن ام اس در کشور گفت: کسانی که عضو انجمن می‌شود از سرویس و خدمات مددکاری در حوزه دارو و درمان و خدمات آموزش و پژوهش استفاده می‌کنند.
مدیر عامل انجمن ام اس ایران افزود: 22 هزار نفر در سطح کشور عضو انجمن هستند هرچند تخمین در مورد بیماران ام اس در کشور 26 هزار نفر می باشد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر با عنایت خدا در حوزه دارو با بحران مواجه نیستیم البته گاهی اوقات برخی از داروها دچار نوسان می شود که با تمهیدات اتخاذ شده این مشکلات نیز حل می گردد.
وزیری افزود: بحث توان بخشی به بیماران یکی از دغدغه های جدی به شمار می رود که در این باره خدماتی را به بیماران ارائه می دهیم. در این زمینه با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از بیماران را جوانان تشکیل می دهند باید برنامه ها در تامین دارو و توان بخشی به گونه ای باشد تا این نیروهای مولد بتوانند به زندگی عادی نیز بازگردند.
مدیر عامل انجمن ام اس ایران بیان کرد: جوانان دارای بیماری ام اس مشکلاتی در راستای ازدواج و تامین معیشت دارند که در این باره با همت مسئولان و خیران می توان برای حل مشکلات آنها گام های مهمی برداشت.
وی تصریح کرد: افراد شاخصی در میان بیماران ام اس وجود دارند که به زندگی عادی خود ادامه می دهند و اصلا ناامید و پریشان نیستند در این زمینه یکی از مجریان با سابقه صدا و سیما که بیماری ام اس دارد و عضو انجمن نیز می باشد به طور شبانه روزی با روحیه ای توصیف ناشدنی به زندگی و شغل خود ادامه می دهد.
وزیری گفت: یکی از راهکارهای مهمی که می تواند به بیماران امید بدهد شناخت واقعیات و خودشناسی است اگر بیماران توانمندی ها و استعدادهای خود را بشناسند بهتر می توانند با ام اس به مقابله بپردازند و یا با آن کنار بیایند.
وی افزود: آموزش رکن مهمی در آگاهی بخشی به بیماران ام اس برای مقابله با بیماری است و تلاش شده با کلاس های توجیهی به سوالات بیماران در زمینه تغذیه مناسب و شرایط ایده آل در کنترل بیماری و کاهش استرس موفقیت هایی را به دست بیاوریم.
وزیری عنوان کرد: انجمن به مبتلایان MS، مشاور پزشکی، روانشناسی، تغذیه و امور بیمه ارائه می‌دهد و آنها می‌توانند به طور حضوری یا تلفنی از این خدمات بهره‌مند شوند همچنین در خصوص اشتغال بیماران تمهیداتی در انجمن اندیشیده می شود تا بتوان طبق توانمندی ها آنها را به موسسات معرفی کرد.
 تشکر شده توسط : vahideh. , mahsa24
من از بیماریم ناراحت نیستم ولی تا جایی که لازم نباشه نمیگم که ام اس دارم چون متاسفانه در طی این 2 سال خیلی رفتارای ناشایستی رو از اطرافیانم که بیماریم رو فهمیدن دیدم
روزگارا :
تو اگر سخت به من گیری ,
با خبر باش که پژمردن من آسان نیست...
گرچه دلگیر تر از دیروزم ,
لیک باور دارم :دلخوشی ها کم نیست ...
زندگی باید کرد ....
 تشکر شده توسط : hamed_24 , helli , mahsa24 , arman alagha , ارزو
(2015/06/13, 09:07 AM)niloofary نوشته است: عوارض پنهانکاری در روند درمان ام اس
نائب رئیس هئیت مدیره انجمن ام اس ایران عنوان کرد: پنهانکاری در مورد بیماری ام اس، روند درمان را با مشکل روبرو می کند.......

این که فقط یه جمله در عوارض پنهانکاری نوشته بود ، اونم این که روند درمان رو مشکل میکنه !

نقل قول: وی تصریح کرد: افراد شاخصی در میان بیماران ام اس وجود دارند که به زندگی عادی خود ادامه می دهند و اصلا ناامید و پریشان نیستند در این زمینه یکی از مجریان با سابقه صدا و سیما که بیماری ام اس دارد و عضو انجمن نیز می باشد به طور شبانه روزی با روحیه ای توصیف ناشدنی به زندگی و شغل خود ادامه می دهد.

کدوم مجری ام اس داره ؟ اگه پنهان کاری نکرده خوبه که ما هم اسمشون رو بدونیم.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hamed_24 , helli , بهار شیرازی , somaye_602000 , niloofary , tinookhe , mahsa24 , paeeze , ارزو
سلام وقتی از دست کسی کاری برنمیاد ، من چرا باید بهشون بگم؟!
 تشکر شده توسط : paeeze , arman alagha
داروها و *دمنوش ها*؟

کدام دمنوش؟

یعنی انقد خوشم میاد صبح پا میشن بهشون میگن عاقای مدیر باید بری فلان جا همایش /کنفرانس /کنگره .... میگه موضوعش چیه میگن فلان بیماری
بعد میره میگه داروهاتونو بخورین دمنوش بخورین میوه سبزی ورزش به میزان لازم .....

این مدیران menمطالعه هم لازم ندارن چون میدونن همه ی بیماری ها قاعدتا با دارو درمان میشنTongue
برم دمنوشمو بخورمevilgrin0039.gif

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : tinookhe , farda20032020 , .editormasoud , ارزو
مثلا اگه بقیه بفهمن چه کاری واسه ادم می کنن جز اینه که بشینن تخیلات و شایعات با هم جمع بزنن و یه کشفی راجع بیماری انجام بدن که آقا دیگه کارت تمومه... نابود شدی و از این حرفها، واقعیت اینه که الان ظرفیت آدمها خیلی پایینه نمی تونی بفهمی که اطرافیان چه دوست چه فامیل چه اشنا واقعا راجع به آدم اون چیزی که میگن راسته یا دارن فیلم بازی می کنن دنیای پیچیده و رنگارنگیه واسه همین اطلاعات مربوط به خودم فقط خانومم میدونه هرچی باشه بین ما دوتاست و به شدت هم از درز اخبار مربوط به بیماری و تزریق جلوگیری می کنیم. عوضش بین فامیل و خانواده خیلی عادی و اهل رفت و امد هستیم و توی هر مراسمی هم حضور فعال دارم. اینطوری خیلی واسه من خوبه و بدون دغدغه و مزاحمت کسی سیر درمان و ورزش و حضور اجتماعی خودمو به پیش می برم.happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gificon_biggrinevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifagreement2agreement2
به زخمهایت افتخار کن
 تشکر شده توسط : ارزو , مینا میلانی
من شخصا دوست ندارم ب کسی بگم ب جز کسایی ک باهاشون راحتم دوست ندارم کسی بهم ترحم کنه
 تشکر شده توسط : .editormasoud , ارزو

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 20
  • 21
  • 22(current)
  • 23
  • 24
  • 25
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: