امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا دویک یک نوع از ام اس است؟
مریم خانم
خبر یا جواب سوال من چی شد ؟
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry

ببخشید چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
منم مریض دکتر قره گوزلی هستم ولی آقای کاکاوند نظر به اینکه رک تر از این دکتر نداریم خیلی نترس و جا نخور, عادتشه ولی دکتر خوب و دلسوزیه:55:
باران رحمت الهي هميشه مي بارد تقصير ماست كه كاسه هايمان را بر عكس گرفته ايم
 تشکر شده توسط : h.kakavand
آهاااااااااااااااااااا ببخشید خنگ شدم

بله دیگه دویک یک نوع از ام اس هست دیگه
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
 تشکر شده توسط : h.kakavand
سندرم دویک چیست ؟
سندرم دویک یک اختلال خود ایمنی نادر در سیستم عصبی مرکزی است که مشخصه های آن تجزیه شدن میلین طناب نخاعی و التهاب عصب بینایی که موجب از دست دادن بینایی و درد چشم می شود ، می باشند . سندرم دویک به عنوان نوع خاصی از ام اس با دوره ای شدید تر و سریع تر در نظر گرفته می شود . این اختلال عصب بینایی و عصب های طناب نخاعی را تحت تاثیر قرار می دهد . در سندرم دویک میلین پوشاننده این عصب ها از بین می رود . افراد مبتلا به این سندرم ممکن است اختلالات بینایی ، درجات مختلف فلج و بی اختیاری را تجربه کنند . این اختلال به طور نزدیکی با ام اس و لوپوس مرتبط است اما معمولا قبل از آنکه علائم ام اس ظاهر شوند ، مشاهده می شود . اگر قسمتی از این بیماری که بر طناب نخاعی و عصب بینایی تاثیر می گذارد پس از عفونت یا سرماخوردگی تاثیر گذاری خود را آغاز کند ، بیماری تحت عنوان یک بیماری حاد عفونی به نام ADE در نظر گرفته می شود .

آیا درمانی وجود دارد ؟
در حال حاضر هیچ درمان استانداردی برای سندرم دویک وجود ندارد . ممکن است برای آن کورتیکواستروئید ها تجویز شوند . درمان AED هم ممکن است شامل کورتیکواستروئید ها ، ایمونوگلوبولین وریدی و متیل پردنیزولون وریدی باشد .

منبع :
http://www.webmd.com/multiple-sclerosis/...s-syndrome
[تصویر:  emza-full-light.gif]

... Forever trusting who we are , And nothing else matters
 تشکر شده توسط : بهــار , MAHDI , nazaninn , h.kakavand , warrior , ارزو
salam
doktor moaleje manam ghare gozlie etefaghan baraye manam tashkhise ADEMo dade ziyad be khodetoon stress o narahati rah nadin doctor gharegozli yeki az behtarinaye maghzo asabe
age be tosiyehash goosh konid hatman behtar mishid
darzemn in bimari az khanevadeye mse
سلام من از سال 85 این بیماری را دارم. از گزگز دست و پا،برق گرفتگی شدید از ناحیه گردن به دستان ،تاری چشمها و ضعف شدید بدن شروع شد.چند بار از کورتیکواستروئید از استفاده کردم. خوب شدم ولی بعد از 6 ماه دوباره بیماریم در اثر استرس عود کرد که این بار کورتون اثری نداشت و پلاسمافرز شدم .الحمدلله بعد از یکماه کم کم خوب شدم ولی از آن وقت تا به حال داروی آزاتیوپرین و گاباپنتین و تیزانیدین مصرف می کنم بدترین چیز برای ما گرما،استرس،خستگی هست.
 تشکر شده توسط : warrior , Prime , سمانه میم
کسانیکه دویک دارن اصلا توی مغزشون پلاک ندارن؟؟؟ یعنی اگه تو مغز هم پلاک باشه دیگه دویک نیست؟
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
(2011/08/26, 01:22 PM)somaye_602000 نوشته است: کسانیکه دویک دارن اصلا توی مغزشون پلاک ندارن؟؟؟ یعنی اگه تو مغز هم پلاک باشه دیگه دویک نیست؟

بيماران دويك هم ممكن كه در مغزشون پلاك باشه دوست عزيز ولي احتمالش كمه........
تمايز بين دويك و ام اس يك ازمايشNMO هست كه حتي گاهي نتيجه اين ازمايش هم نميتونه تفاوت بين اونا رو مشخص كنه........
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : fireboud , somaye_602000
سلام
من تو مغزم پلاک کم دارم ولی تو نخاع گردن و کمر چند تا پلاک دارم

حسین راست میگه من دویک هستمsad2
دقیقا من هم اتهاب عصب چشم و پلاک در نخاع دارمrolleyes
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : Prime

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان