•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزمایش مایع نخاع ( LP )
اگر حالت تهوع و بی میلی نسبت به غذا شدید هست،جوری که نمیتونید چیزی بخورید، بهتره که عصاره گوشت یا جگر رو بگیرن و بصورت مایع بخوری تا مجبور نشی غذا بجوی(چون من با جویدن غذا سردردم تشدید میشدsad2...همون به حالت درازکش و با نی یه چیزی میخوردم و مثه جلبک همش رو زمین پهن بودمrolleyes)
نگران نباش دوست عزیز....بعد از یه هفته خودت هم باورت نمیشه که چطور اون سردردای وحشتناک تموم شدنicon_question
شانه ات کو ؟

دنیایم باز به هم ریخته ...sad2
 تشکر شده توسط : mysis , پریا حقیقت پور
[quote]مايع مغزي- نخاعي بسيار شفاف و مانند آب است. مايع حاوي مقادير مختصري قند، پروتيين و تعداد بسيار اندك يا هيچ سلول خوني است. پس از ورود سوزن، مايع با فشار متوسطي به بيرون ميزند. پزشك رنگ و فشار آن را بررسي ميكند و جهت مطالعه تركيب آن، نمونه هايي را به آزمايشگاه مي فرستد. در بسياري از بيماريهاي مغزي تركيب طبيعي مايع برهم ميخورد مثلا در عفونت هاي مغزي باكتري ها وارد مايع ميشوند و تعداد زيادي از سلولهاي التهابي از آن قابل جداكردن هستند
اغلب مواقع در مايع مغزي نخاعي بيماران ام اس نيز تغييراتي ديده ميشوند. البته ديده نشدن اين تغييرات ام اس را رد نميكند و بر عكس وجود اين تغييرات نيز لزوما تشخيص ام اس را قطعي نميكنند. به خاطر داشته باشيد فقط پزشك متخصص مغز و اعصاب شما صلاحيت تفسير اين آزمايش را دارد. در مورد بقيه آزمايشات نيز چنين است و حتي بدون تاييد متخصص مغز و اعصاب، گزارشات ام آر آي نيز به تنهايي براي تشخيص ام اس كافي نيستند.

پروتيين مايع در نصف بيماران مختصري افزايش مي يابد ولي قند آن تغيير نميكند. در مايع مغزي – نخاعي بيش از 70 درصد بيماران، يك نوع پروتيين به نام ايمونوگلوبولين جي افزايش پيدا ميكند. چون اين پروتيين در خون بالا نميرود، ميتوان نتيجه گرفت كه در مغز و نخاع توليد ميشود و نشانگر بيماري التهابي مغز و نخاع است. از مقايسه ميزان اين پروتيين در خون و مايع مغزي-نخاعي عددي به دست مي آيد كه در صورت بالاتر بودن اين رقم از مقادير نرمال، پزشك شما نسبت به وجود بيماري اطمينان بيشتري پيدا ميكند و آن را يك يافته مثبت به نفع ام اس تفسير ميكند و البته با در نظر گرفتن يافته هاي ديگر به تشخيص نزديك ميشود
تغييرات مايع مغزي- نخاعي در همه بيماران يافت نمي شوند و از طرف ديگر تغييرات آن فقط در بيماري ام اس بوجود نمي آيند. بنابراين، اين آزمايش فقط در برخي شرايط به پزشك كمك مي كنند و گاهي نقش مهمي ايفا ميكند. ارزش آن كمتر از ام آر آي است ولي گاهي در كنار ام آر آي در تشخيص ام اس بسيار تعيين كننده ميشود.
زندگی
 تشکر شده توسط : م.ه , baharan , simin , پریا حقیقت پور
من هم شدیدا همین مشکل رو داشتم ولی سر یک هفته کاملا بر طرف شد. من سر درد هام واقعا در حد مرگ بود ولی دکترم گفت یک هفته طول میکشه و همین طور هم شد
 تشکر شده توسط : simin , پریا حقیقت پور
(2013/08/20, 09:17 PM)م.ه نوشته است: من هم شدیدا همین مشکل رو داشتم ولی سر یک هفته کاملا بر طرف شد. من سر درد هام واقعا در حد مرگ بود ولی دکترم گفت یک هفته طول میکشه و همین طور هم شد
من برخلاف شما هیچ مشکلی پیدا نکردم چون روزی چندتا لیوان نسکافه خوردم
خودمو با نسکافه خفه کردم
فقط مشکل بی خوابی پیدا کردمwink2
زندگی
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
دوست عزیز به هیچ عنوان سرتو تکون نده وبه قول دوستان تامیتونی موادکافئین داربخور....من تجربه کردمrolleyesrolleyesrolleyesوحشتناک بود...من وقتی ازمابشو دادم دکتر گفت تکون نخور این جوری کن اون کارو نکن....laughing3confusedاما برا اینکه جلو دیگران کم نیارم شیر بازی دراوردم..وده روز مردمو زنده شدم....حتا اب هم نمی تونستم بخورم..
بهارپشت دراست
به گوش پنجره ها ارام
نسیم گفت وگذشت...
سلام من امروز ازمایش دادم درد داشت ولی سردردا وکمر درد بعد از ازمایش داغونم کردهConfusedicon_question
(2013/10/01, 01:16 AM)elenaa نوشته است: سلام من امروز ازمایش دادم درد داشت ولی سردردا وکمر درد بعد از ازمایش داغونم کردهConfusedicon_question
دوست خوبم به هیچ وجه سرتو تکون نده وتا میتونی مایعات کافیین دار بخور مثل کاکائو نسکافه نوشابه مشکی و...تکون ندادن سر راهم جدی بگیر چون هر چه کمتر تحرک داشته باشی این مدت بهتر وراحتتر میکذره...من هم انجام دادم شرایط کمی سخته اما باگذشت زمان ورعایت از این مرحله عبور خاهی کرد.
بهارپشت دراست
به گوش پنجره ها ارام
نسیم گفت وگذشت...
حالا شماها که انجام دادین جواب چی بود ؟

کلا باید چی تو آزمایش نشون داده بشه که بگن آره قطعا شما ام اس دارید ؟

من بعد حدود 3 سال شک دارم به مریضیم و میخوام این آزمایش رو بدم تا خیالم واسه همیشه راحت بشه

البته دارو هم دارم مصرف میکنم (سینووکس)

همینجوری میتونم آزمایش رو بدم یا باید یه مدت داروم رو قطع کنم ؟
 تشکر شده توسط : simin , پریا حقیقت پور
(2011/02/03, 01:52 PM)fireboud نوشته است: معمولا اگه از روی ام آر آی نشه تشخیص داد یا قطعی نباشه از آزمایش آب نخاع (LP) کمک میگرن من خودم 2 بار این آزمایش انجام دادم فقط یادتون باشه بعد از انجام آزمایش بلافاصله بلند نشید و چند دقیقه بشینید

سلام این آزمایش خیلی درد داره؟فردا باید برای انجامش برم.راهنماییم کنین
بهتره به جای اینکه از دردش بپرسید فردا باخیال راحت برید و انجامش بدید
بعد از این که ال پی شدید حتما قهوه یا نسکافه بخورید تا حالت تهوع و سر گیجه نگیرید به کمرتون تا چند روزی فشار نیارید خلاصه مراعات کنید
زندگی
 تشکر شده توسط : fireboud , afsaneh , رامنا , ahya , دربند , silent , آنا , FBF , zohaa , sahar12 , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 11
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد شرایط قبل از آزمایش و M.R.I hessam 0 1,344 2019/11/14, 07:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا paaarrr1991 5 2,924 2019/04/16, 07:49 AM
آخرین ارسال: سالومه
  پلاک نخاع و کمر فاطمه زهرا 43 63,316 2017/08/22, 03:05 PM
آخرین ارسال: famoon
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,305 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 162,934 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  آزمایش خون Anti TPO paeeze 17 110,225 2016/11/12, 07:48 PM
آخرین ارسال: سپيد
  سئوال در مورد آزمایش ostad2000 30 22,026 2016/04/22, 07:00 PM
آخرین ارسال: سها
  آزمایش خون بعد از تزریق nahid 12 8,393 2015/08/19, 11:31 PM
آخرین ارسال: web1001
  اثرکورتیکو استروئید بر نتیجه ی آزمایش مایع نخاعی H-tanha 1 2,544 2014/08/28, 12:28 PM
آخرین ارسال: H-tanha
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,706 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست