•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزمایش مایع نخاع ( LP )
سلام دوستان.
می خواستم بدونم آزمایش مایع نخاع چقدر در اطمینان پیدا کردن به منفی بودن ام اس اهمیت داره؟
 تشکر شده توسط : h.kakavand , sheida , hadisss , پریا حقیقت پور
نگين جون ميدونم كه خيلي قطعيه اين ازمايش
كلا بعد از همه راهاي تشخيص در صورت نياز ميرن سراغ اين مورد چون خوب كار ساده اي نيست و يه جورايي خيلي حساسه ولي انگاري كه ديگه اگه اين مورد منفي باشه منتفيه ام اس خنگ
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : negin , h.kakavand , hadisss , پریا حقیقت پور
نازنین درست می گه.چون یه مقدار دردناک هست تو ایران دکترها زیاد ازش استفاده نمیکنن.مگر به عنوان آخرین راه تشخیصئ
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : negin , h.kakavand , Hasty , hadisss , پریا حقیقت پور
معمولا اگه از روی ام آر آی نشه تشخیص داد یا قطعی نباشه از آزمایش آب نخاع (LP) کمک میگرن من خودم 2 بار این آزمایش انجام دادم فقط یادتون باشه بعد از انجام آزمایش بلافاصله بلند نشید و چند دقیقه بشینید
 تشکر شده توسط : negin , h.kakavand , Hasty , niloufar , hadisss , پریا حقیقت پور
سلام
من این آزمایش رو دادم دردناک نبود بلکه فکر دادن یه همچون آزمایشی از خودش برام سخت تر بود ،باید 1 روز استراحت کنی وراه نری ،مال من منفی بود ،اما دکتر برای تکمیل مدرکش درمورد خفیف بودن ویا جدی بودن بیماری این آزمایش رو انجام می دن؛اما منفی بودن دلیل بر ام اس نداشتن نیست اگه بخوان دارو برات تجویز کنن حتما باید این آزمایش داده بشه چون داروها از یارانه برخوردار می شه پس در این مورد کمیته تصمیم می گیره.
قربونت
 تشکر شده توسط : negin , h.kakavand , sheida , Hasty , پریا حقیقت پور
Shyسلام

چگونه این بیماری تشخیص داده می شود ؟

پزشکان موقعی به MS مشکوک می شوند که بیمار نسبتاً جوان با علائم حرکتی و یا حسی که مرتباً حالت فعال و سپس خفته بخود می گیرد مواجه شوند. پزشکان مانند هر بیماری دیگری باید یک تاریخچه پزشکی دقیق را در کنار معاینه فیزیکی فرد قرار داده تا بتوانند به تشخیص MS نزدیک شوند. البته برای رسیدن به یک تشخیص قطعی باید مجموعه ای از تستها را برای کنار گذاشتن سایر بیماریهای مشابه انجام داد. بهترین وسیله برای نشان دادن نقاطی از دستگاه عصبی مرکزی ( مغز و نخاع ) که میلین در آنها از بین رفته است و پلاک ایجاد شده MRI می باشد.

پزشک همچنین ممکن است « آزمایشات پتانسیل برانگیخته » را که می توان روی اعصاب و حواس مختلف مثل بینائی، شنوایی ، ... انجام داد، درخواست کنند. در این آزمایشات این اعصاب تحریک شده و سرعت انتقال پیام الکتریکی در آنها اندازه گیری می شود. بیماران مبتلا به MS پاسخ کندتر و آهسته تری نسبت به تحریک اعصاب از خود نشان می دهند. پزشک همچنین ممکن است آزمایش بررسی مایع مغزی- نخاعی ( که از طریق کمر این مایع گرفته می شود و بر روی آن آزمایشاتی انجام می گیرد ) را درخواست نماید. مایع مغزی – نخاعی در افراد مبتلا به MS حاوی سطوح بالای پروتئین و WBC سفید بالاتر از حد معمول می باشد.

تشکر شده توسط : احمدرضا , fireboud , h.kakavand , aztab , kia , i3aran , sara , sheida , Hasty , sargol , hadisss , پریا حقیقت پور
با سلام به دوستان عزیز
من این آزمایش را دادم ، ولی من خیلی درد کشیدم. انشاالله کسی به آزمایش دچار نشود. بدانید که هر چی باشه صد در صد به دردمان و درمانمان کمک می کند.
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
 تشکر شده توسط : sheida , Hasty , hadisss , پریا حقیقت پور
سلام بچه ها من دوبار مایع مغزی نخاعی ازم گرفتن سری اول منشی هنرمند آزمایشگاه زد شیشه رو ریخت
سری دوم دکترم پلمپش کرد داد بهشون من آلبومینم 1دهم بالا بود خوب یابد بقیه چیزام نرمال بود
اللهم عجل لولیک الفرج
به حق خانم زینب کبری سلام الله
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2011/02/05, 11:48 AM)negin نوشته است: خب شما که 2 بار آزمایش دادید از روی آزمایش تایید کردند که ام اس دارید یا نه؟

از من آزمایش نخاع گرفتن چون سنم پایین بود و یه جوری میشه گفت نمیخواستن قبول کنن که ام اس هست به خاطر همین همه نوع آزمایش در این رابطه از من گرفته شد و گرنه در ام آر آی هم مشخص بود
 تشکر شده توسط : Hasty , hadisss , پریا حقیقت پور
من هم چند ماه پیش این آزمایش را انجام دادم که جواب منفی شد بردم پیش دکتر اون هم نگاه کرد گفت خوب پس یک مرحله جلو افتادیم منظورشو نفهمیدم خودم هم نپرسیدم یعنی چه البته تازه از کنفرانس ترکیه برگشته بود و میگفت درمانها بهتری را یاد گرفتیم ولی از اون موقع به بعد پیشش نرفتم راستش من که به شخصه خودم دیگه نمی خوام دنبال ام اس برام بزار خودش برای خودش بمیره

تشکر شده توسط : negin , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد شرایط قبل از آزمایش و M.R.I hessam 0 1,336 2019/11/14, 07:45 PM
آخرین ارسال: hessam
  آزمایش بعد از اولین دوره داروی زادیوا paaarrr1991 5 2,876 2019/04/16, 07:49 AM
آخرین ارسال: سالومه
  پلاک نخاع و کمر فاطمه زهرا 43 63,221 2017/08/22, 03:05 PM
آخرین ارسال: famoon
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,271 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 162,264 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  آزمایش خون Anti TPO paeeze 17 110,182 2016/11/12, 07:48 PM
آخرین ارسال: سپيد
  سئوال در مورد آزمایش ostad2000 30 21,989 2016/04/22, 07:00 PM
آخرین ارسال: سها
  آزمایش خون بعد از تزریق nahid 12 8,362 2015/08/19, 11:31 PM
آخرین ارسال: web1001
  اثرکورتیکو استروئید بر نتیجه ی آزمایش مایع نخاعی H-tanha 1 2,539 2014/08/28, 12:28 PM
آخرین ارسال: H-tanha
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,677 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان