•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آزاتیوپرین‌ (Azathioprine)
البته ریزش موی من بخاطر اختلالات هورمونیه. و چیزای دیگه هم.
دکتر زنان گفت باید HD مصرف کنم، اما دکتر مقدسی گفت بیشتر از 6 ماه استفاده نکن.
حالا حتی HD هم مشکلاتم رو حل نمیکنه.
چاره ای ندارم جز قطع آزارام.
با قطع آزارام همه مشکلاتم حل میشه. جز ام اس!!
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : برگ 7 , یاسی , silent
من آزاتیوپرین وقتایی حمله دارم و چشام تار میشه. و خیلی درد داره 12 ساعتی یدونه با دوز 50 میخورم.خوبه . جواب میده...
البته دکی تجویز میکنه
......
 تشکر شده توسط : helli , یاسی , Parla
سلام دوستان
من به تازگی دکترم رو عوض کردم و پیش یه دکتر بسیار خوب که فلوشیپ ام اسه رفتم. واقعا معلومه که خیلی علم و تجربه بالایی داره
از اونجا که من یه پلاک توی گردنم دارم این دکتر به من گفت که رسیژن برات کمه و باید در کنارش آزاتیوپرین مصرف کنی. البته من در حال حاضر مشکل خاصی ندارم. مقاومت کردم و نذاشتم برام بنویسه! الآن عذاب وجدان دارم که نکنه واقعا نیاز به این قرص دارم!؟
به نظرتون چیکار کنم؟
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : یاسی , ساسان , Parla
منم صبح ها نصف ازارام می خورم نمی دونم چه تاثیری داشته فک کنم دوزش کمه خیلی
رمز شاد زیستن شجاعت است
منم از اول تشخیص ام اس، آزاتیوپرین می خورم، خدا رو شکر واسه من که خیلی خوب بوده و مشکل خاصی برام درست نکرده
از روزی دو قرص شروع کردم تا امروز که یک روز در میون نصف قرص می خورم
سلام
من حدود دو سال در حالی که سینووکس هم تزریق میکردم این دارو را مصرف میکردم 16 ماه اول هر دوماه ازمایش میدادم تا مشخص بشه که عوارضی نداشته باشه (خیلی کم پیش میاد ولی ممکن است باعث تغییر در گلبول های سفید خون بشه که همون سرطان است)از دیگرمهم ترین عوارض اون کم شدن پلاکت های خون باید باشه که باعث میشه جای زخم دیر تر خوب بشه بعد 16 ماه دکترم گفت حالا باید هر شش ماه ازمایش خون بدم که بعد از دوسال چون برای دومین بار بعد از شروع تزریق سینووکس بهم حمله دست داد دکترم تشخیص داد که بهتره سینووکس را با سینومر تغییر بدم و چون تزریقش روزانه بود گفت دیگه احتیاجی به ازاتیوپرین ندارم
مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا نه مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاییم نمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاییم که مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاییم

پــــــــر قلـــــــقلـــــــه و درون تـــــــــهی مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاییم
Angel
 تشکر شده توسط : yummy
یکی از دوستان من18 ساله این دارو رو مصرف میکنه . مرد هست هیچ وقت روی آمپول و قرصه دیگری نرفته ( خودش از شرایطش ) راضیه البته شرایطشم خوبه 20 ساله که من از نزدیک میبینمش هیچ فرقه خاصی نکرده نه خوبتر شده نه بدتر البته یک سالی هست که راه رفتنش و ایستادنش بهتر شده .
 تشکر شده توسط : برگ 7
سلام دوستان
آخرش من نتونستم تحمل کنم و رفتم آزاتیوپرین گرفتم! البته دوستم که دکتره برام نوشت.الآن 9 روزه که دارم میخورم. روزی یه دونه 50 میلی
سه چهار روزه که کمردرد عجیبی گرفتم! به نظرتون ممکنه بخاطر اون باشه؟ آخه یکی از عوارضش تضعیف مغز استخوانه
الآن وقت ندارم که برم پیش دکتر. ماه اول استفاده از این دارو باید آزمایشات خاصی بدم؟
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
امروز به خاطر عدم تعادل گاه به گاه و مشکل تکلمم پیش دکتر شایگان نژاد بودم.مشکلی که حدود 3 ماهه ادامه داره.دکتر گفت احتمالا اینم یه عوده! (یعنی 3 حمله تو کمتر از 1 سال؟!!!) کاربازپین و ماپروتیلین و 6تا هم دگزا نوشت برام.
و مهمتر از همه برام آزارام هم نوشت و گفت برای کمک به رسیژن بخور رسیژنتم مرتب بزن.سوراخ سوراخ شدم امروز smiling
 تشکر شده توسط : برگ 7
(2015/08/17, 05:11 PM)الی کوچولو نوشته است: سلام دوستان
آخرش من نتونستم تحمل کنم و رفتم آزاتیوپرین گرفتم! البته دوستم که دکتره برام نوشت.الآن 9 روزه که دارم میخورم. روزی یه دونه 50 میلی
سه چهار روزه که کمردرد عجیبی گرفتم! به نظرتون ممکنه بخاطر اون باشه؟ آخه یکی از عوارضش تضعیف مغز استخوانه
الآن وقت ندارم که برم پیش دکتر. ماه اول استفاده از این دارو باید آزمایشات خاصی بدم؟

من 4 سال و نيمه دارم روزی 2 ونيم قرص می خورم البته همون اول دکتر می خواس بيشترش کنه کبدم آنزيماش رفت بالا روی همون 2 ونيم موندم.
فکر نکنم کمر درد ربطی به آزارام داشته باشه. من که دارم می خورم بهترم خدا رو شکر ثابت مونده. فقط حواست باشه کسی که عفونت داره بهت نزديک نشه
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد آزاتیوپرین و سیمواستاتین .... Robot 14 11,739 2012/11/22, 12:30 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان