امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نتيجه يكي از تحقيقات دكتر صحراييان در رابطه با NMO.
عود نورومليت اپتيك :
مشخصات دموگرافيك و باليني بيماران ايراني.

نويسندگان :صحراييان,معيني فر,خرم نيا,محمد ابراهيمي.
بخش نورولوژي بيمارستان سينا و مركز تحقيقات ام اس سينا,دانشگاه علوم پزشكي تهران.
European Journal of Neurology (IF=2.732), 2010 [Epub ahead
of print].

مقدمه: نورومليت اپتيك(NMO) يا دويك(Devic),يك بيماري التهابي دميلينه كننده شديد در دستگاه عصبي مركزي است كه به تازگي به عنوان نوع متفاوتي از MS شناخته ميشود.NMO اتيولوژي ناشناخته اي داشته و پروگنوز آن نيز ضعيف است.كه ممكن است IgG گيرنده انتي اكواپورين-4 در ايجاد ان نقش مهمي داشته باشد.
هدف از اين مطالعه تعيين اطلاعات باليني و دموگرافيكNMO در جمعيت ايراني است.

روش انجام : از 1800 بيماري كه در كلينيك ام اس بيمارستان سينا پذيرش شده اند, 44 نفر مبتلا به NMO بودند. در نتيجه, علايم باليني و يافته هاي MRI و اطلاعات ازمايشگاهي انها در فاصله سال هاي 2006 تا 2009 جمع اوري شد.
عود بيماري كه به صورت اختلال نورولوژيكي كه بيش از 24 ساعت به طول بينجامد و با درمان مانند متيل پردنيزولون داخل رگي يا پلاسمافرز يا بدون درمان به صورت كامل يا بخشي از ان برطرف شود, تعريف شد.
هر چند يافته اي درMRI مغز بيماران ديده نشد كه نياز به تاييد با NMO-IgG باشد, تمام بيماران عودهاي عصب اپتيك و طناب نخاعي را تجربه كردند.

نتاتيج: در مجموع, 33 زن و 11 مرد وارد مطالعه شدند(نسبت زن به مرد, 3 به 1). متوسط سن بيماران 32/05 سال( در محدوده 10 تا 56 سال).و متوسط سن انها هنگام تشخيص بيماري 27/16 سال گزارش شد. بيماري, زنان را نسبت به مردان در سنين پايين تري درگير ميكرد(P=0/04). ميانه نمره و وضعيت ناتواني,3 و متوسط طول علايم نيز 3/41+-4/53(ميانه=4) گزارش شد.شايعترين علايم در هنگام پذيرش,نوريت اپتيك(50 در صد) و ميليت ترانسورس(31.8 درصد) بودند. از 12 بيماري كه تيتر NMO-IgG انها اندازه گيري شد, ازمايش سرمي در 4 بيمار مثبت بود. 28 بيمار (63 درصد) با متوسط مدت 48/61 ماه با ازاتيوپرين درمان شدند. كه به طور معني داري ميزان عود ساليانه كمتري را تجربه كردند(0/4سال/بيمار).

بحث و نتيجه گيري : به نظر ميرسد بيماران ايراني كه به عنوان جمعيت سفيد پوست در اسيا زندگي ميكنند, در مقايسه با بررسي هاي گزارش شده از كشورهاي غربي, خصوصيات باليني مشابه اي با انها دارند. اگر چه طول مدت پيگيري بيماران چندان طولاني نبود, شايد انها دوره هاي خوش خيم بيشتري را داشته باشند.

برگرفته از: هفته نامه سپيد.
تنظيم: رامين.
انجمن تخصصي ام اس سنتر.

هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : فرناز , naz.gigili , fireboud , TootFarangi , نازلی , maedeh , blue sky , nahid , arezoo_azizi , ساغر , MFhealth , آنا , Hasty , مولتی ام اس , SSA , yummy , shokolat , maryamgoli , سمیرا
خوب منم پلاسمافرز رو انجام دادم confused2 ولی من دویک ندارم ، البته من اون موقع ها هنوز دارو شروع نکرده بودم.
پرسیدم هم گفتن روند بهبود رو سرعت میده شبیه همین کورتون ولی تقریبا ( 100% نه ، تقریبا ) بدون عوارض زیاد.

چون من بعدش یکمی چیز بودم laughing3 ولی حالا خوبم 1 سال و نیم تقریبا گذشته.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سايت هايي مفيد در رابطه با سندرم دويك. warrior 3 6,222 2014/04/27, 07:45 PM
آخرین ارسال: ghazallll
  بررسی های ایمونولژیک عفونت های ویرال و باكتريال در رابطه با NMO warrior 0 3,706 2012/01/14, 01:37 PM
آخرین ارسال: warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست