امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی داروی زادیوا (دی متیل فومارات)
(2019/08/10, 01:07 PM)مژگان68 نوشته است: با سلام خدمت تمام دوستان گلم.منم امروز به دکترم گفتم که از امپول کوپامر خسته شدم و گفت قرص زادیوا هست و هزینشم رایگان هستش و اگر اذیت میشی واست داروت رو عوض کنم.خداروشکر تا حالا امپول کوپامر جز سوزش جای تزریق و تورفتگی بدنم عوارضی نداشته  smiling اما شک دارم که داروی خوراکی استفاده کنم یا نه؟اخه دکترم میگفت معده درد رو داره Unknown بنظرتون چیکار کنم؟ ریسکش رو بپذیرم evilgrin0039.gifسلام 
وقتی با یک دارو مشکلی جدی ندارید ، عوضش نکن 
یکی احتمال بعد از تعویض  دارو عود مجدد بیماریه
پیش از آن‌که با خبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌ شود
ای دریغ و حسرت همیشگی
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!

تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
درست که کپسول خیلی راحت تر از امپول هست ولی زمانی که من سینووکس یا کوپامر استفاده میکردم حالم خیلی بهتر از الان بود یک سالی میشه کپسول زادیوا مصرف میکنم Dodgy

خاص فقط خداست
 تشکر شده توسط : helli , پریا حقیقت پور
(2019/08/23, 09:09 PM)زهراخانم نوشته است: درست که کپسول خیلی راحت تر از امپول هست ولی زمانی که من سینووکس یا کوپامر استفاده میکردم حالم خیلی بهتر از الان بود یک سالی میشه کپسول زادیوا مصرف میکنم Dodgy

خودتون مي خواستين دارو عوض شه؟ 
پ ن: ديفوزل مصرف مي كنين يا زاديوا؟
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
پزشکم خودش عوض کرده زادیوا مصرف میکنم

خاص فقط خداست
 تشکر شده توسط : helli , پریا حقیقت پور
سلام من داروی سینومر استفاده میکنم ۳ روز در هفته برای سفرهای هوایی خارجی که نیاز به سفارت دارند و در اونجا سفر داخلی هم نیازه چه کاری برای حمل دارو نیاز هست بکنم به جز نامه لاتین دکتر
Exclamation 
(2018/07/15, 03:48 PM)samiramiss نوشته است: داروی زادیوا در رده ی دارویی [S1P receptor Modulator / مهارکننده گیرنده اسفینگوزین فسفات] قرار میگیره و شرکت نانوالوند تولید کننده اش هست.
اطلاعات کامل در سایت خود Nanoalvand
اینستاگرام نانو الوند

به صورت کپسول های ژلاتینی سخت که حاوی انتریک-کوتد هستند موجود هست.
با دوزهای 120 و 240 میلی گرم که 120 در بسته ی 14 تایی شامل 1 بلیستر و
240 در بسته ی 56 تایی و 2 بلیستر داخل یک جعبه میباشد.
زادیوا در موارد ام اس عود کننده تجویز می شود.

تداخل دارویی :
باید در صورت مصرف هرگونه دارویی اعم از داروهای نسخه ای و بدون نسخه و فرآورده های طبیعی یا گیاهی و ویتامین ها با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.
مصرف همزمان زادیوا با داروهایی که باعث تغییر در عملکرد سیستم ایمنی می شوند میتواند ریسک ابتلا به عفونت را افزایش دهد. از جمله این داروها می توان به این موارد اشاره کرد : آدالیمومب ، اتانرسپت، فینگولیمود، اینفلکسی مب ، ناتالی زومب و...

مصرف همزمان زادیوا با برخی واکسن ها (سرخک، آبله ، هپاتیت، ب.ث.ژ، اوریون، سرخجه ، آنفولانزا، و...) بنا بر دوز استفاده شد ه و مدت زمان مصرف زادیوا ممکن است موجب افزایش ریسک ابتلا به عفونت شود.

مصرف همزمان با فینگولیمود ریسک ابتلا به عفونت را افزایش می دهد!!
با توجه به طولانی بودن مدت زمان باقی ماندن دارو در خون بعد از مصرف حتماً پزشک خود را در صورت مصرف از این دارو آگاه کنید.

در صورت مصرف این داروها پزشک خود را در جریان بگذارید: آلمتوزومب، آزاتیوپرین، کلادریبین، دنوزومب و هر واکسنی که اخیرا استفاده شده و یا برای شما تجویز شده است.

نحوه ی تجویز کپسول زادیوا :

طبق دستور پزشک که من فعلا برای خودم رو می نویسم .
هفته ی اول شبی یک عدد 120 وسط شام . (نیم ساعت قبل آسپرین مصرف بشه)
هفته ی دوم شبی یک عدد 240 وسط شام.
هفته ی سوم یک عدد 120 وسط صبحانه و 240 وسط شام.
هفته ی چهارم یک عدد 240 وسط صبحانه و 240 وسط شام.
هر صبحم باید کپسول آمپرازول 20 مصرف بشود.
در صورت بروز اسهال قرص لوپرامید مصرف کنید.
در صورت بروز تهوع قرص متوکلوپرامید مصرف شود.

در دمای اتاق و دور از رطوبت و نور در داخل جعبه ی اصلی نگه داری شود.

در طی مصرف زادیوا چه موارد احتیاطی را باید به خاطر داشت ؟؟

قبل از دریافت هرگونه مداخله پزشکی و جراحی ؛ به پزشک و یا دندانپزشک خود مصرف زادیوا را اطلاع دهید.

مصرف داروی زادیوا می تواند باعث گر گرفتگی شود. مصرف دارو همراه غذا و یا مصرف آسپرین 30 دقیقه قبل از مصرف زادیوا می تواند تعداد دفعات گرگرفتگی را کاهش دهد.

مصرف زادیوا ممکن است موجب ایجاد یک عارضه ی خطرناک مغزی به نام لوکوانسفالوپاتی مالتی لوکال پیشرونده (PML) شود که می تواند اختلال حافظه، افسردگی ، تغییر در اعمال و کردار، ضعف در یک طرف بدن، اختلال در صحبت کردن و فکر کردن، عدم تعادل و یا تغییر در بینایی پزشک خود را در اسرع وقت مطلع کنید.

زادیوا ممکن است قدرت دفاعی بدن شما در برابر عفونت ها را کاهش دهد؛لذا در طول درمان با این دارو از تماس با افراد بیمار خودداری کنید. در صورت مشاهده هرگونه علامت ابتلا به عفونت مانند تب ؛ لرز و گلودرد با پزشک خود تماس بگیرید.

در طول درمان با زادیوا حتماً آزمایش های توصیه شده از طرف پزشکتان را انجام دهید.

در صورت شیر دهی ، بارداری و یا احتمال بارداری مانند تاخیر در زمان قاعدگی ، خونریزی غیر طبیعی و قطع کردن روش جلوگیری از بارداری و یا قصد اقدام به بارداری حتماً پزشک خود را مطلع کنید.

بروز چه علائمی را باید به پزشک اطلاع دهید؟

در صورت بروز هرگونه علائم حساسیتی شامل تحریک پوستی، کهیر، خارش، قرمزی، پوست پوست شدن پوست همراه یا بدون تب، تورم دهان، صورت ، لب ها، زبان و یا گلو، خس خس سینه ، احساس تنگی در قفسه سینه و گلو ، سختی در تنفس و صحبت کردن و یا خشونت غیر عادی صدا فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

در صورت بروز هرگونه علائم عفونت شامل تب 38 درجه و یا بالاتر، لرز، سوزش شدید گلو، گوش و یا درد در ناحیه سینوس ها ، سرفه، افزایش زخم هایی که ترمیم نمی شوند، خارش و یا درد در ناحیه مقعد؛

هر گونه تغییر در وضعیت روانی مثل گیجی ، اختلال حافظه، افسردگی یا تغییر در اعمال و کردار؛
کاهش بینایی؛ احساس ضعف در یک طرف بدن؛ مشکل در راه رفتن و صحبت کردن؛
تب، درد هنگام بلع و هرگونه علامتی از سرما خوردگی و آنفولانزا؛ درد شدید معده ؛
احساس گرمای شدید، سوزن سوزن شدن و یا احساس سوزش؛ در صورت مشاهده ی هرگونه عارضه که به مرور زمان بهتر نشده و یا بدتر شود؛ فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

عوارض نامطلوب زادیوا:

زادیوا ممکن است باعث بروز عوارض ناخواسته شود که ممکن است در ابتدای مصرف رخ دهد و در طول زمان و همزمان با سازگاری بدن شما با دارو این علائم ممکن است از بین بروند.
عوارض بسیار شایع زادیوا :
-گر گرفتگی -دردهای شکمی -اسهال -تهوع -ابتلا به عفونت

عوارض شایع زادیوا :
-استفراغ -عوارض پوستی ، راش ، آریتماو خارش -سوءهاضمه -دفع پروتئین در ادرار -افزایش سطح آنزیم های کبدی AST -کاهش لنفوسیت های خون

عوارض مهم یا تهدید کننده حیات زادیوا :
-ائوزینوفیلی(گذرا) - آنژیوآدم -آنافیلاکسی -لوکوانسفالوپاتی مالتی لوکال پیشرونده

بروشور کامل تایپ کردمsmiling
خدا قوت به خودم ashamed0006.gificon_biggrin

امیدوارم مفید باشه و دوستان استفاده کنند wink2icon_question
Exclamation 
(2018/07/15, 03:48 PM)samiramiss نوشته است: داروی زادیوا در رده ی دارویی [S1P receptor Modulator / مهارکننده گیرنده اسفینگوزین فسفات] قرار میگیره و شرکت نانوالوند تولید کننده اش هست.
اطلاعات کامل در سایت خود Nanoalvand
اینستاگرام نانو الوند

به صورت کپسول های ژلاتینی سخت که حاوی انتریک-کوتد هستند موجود هست.
با دوزهای 120 و 240 میلی گرم که 120 در بسته ی 14 تایی شامل 1 بلیستر و
240 در بسته ی 56 تایی و 2 بلیستر داخل یک جعبه میباشد.
زادیوا در موارد ام اس عود کننده تجویز می شود.

تداخل دارویی :
باید در صورت مصرف هرگونه دارویی اعم از داروهای نسخه ای و بدون نسخه و فرآورده های طبیعی یا گیاهی و ویتامین ها با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.
مصرف همزمان زادیوا با داروهایی که باعث تغییر در عملکرد سیستم ایمنی می شوند میتواند ریسک ابتلا به عفونت را افزایش دهد. از جمله این داروها می توان به این موارد اشاره کرد : آدالیمومب ، اتانرسپت، فینگولیمود، اینفلکسی مب ، ناتالی زومب و...

مصرف همزمان زادیوا با برخی واکسن ها (سرخک، آبله ، هپاتیت، ب.ث.ژ، اوریون، سرخجه ، آنفولانزا، و...) بنا بر دوز استفاده شد ه و مدت زمان مصرف زادیوا ممکن است موجب افزایش ریسک ابتلا به عفونت شود.

مصرف همزمان با فینگولیمود ریسک ابتلا به عفونت را افزایش می دهد!!
با توجه به طولانی بودن مدت زمان باقی ماندن دارو در خون بعد از مصرف حتماً پزشک خود را در صورت مصرف از این دارو آگاه کنید.

در صورت مصرف این داروها پزشک خود را در جریان بگذارید: آلمتوزومب، آزاتیوپرین، کلادریبین، دنوزومب و هر واکسنی که اخیرا استفاده شده و یا برای شما تجویز شده است.

نحوه ی تجویز کپسول زادیوا :

طبق دستور پزشک که من فعلا برای خودم رو می نویسم .
هفته ی اول شبی یک عدد 120 وسط شام . (نیم ساعت قبل آسپرین مصرف بشه)
هفته ی دوم شبی یک عدد 240 وسط شام.
هفته ی سوم یک عدد 120 وسط صبحانه و 240 وسط شام.
هفته ی چهارم یک عدد 240 وسط صبحانه و 240 وسط شام.
هر صبحم باید کپسول آمپرازول 20 مصرف بشود.
در صورت بروز اسهال قرص لوپرامید مصرف کنید.
در صورت بروز تهوع قرص متوکلوپرامید مصرف شود.

در دمای اتاق و دور از رطوبت و نور در داخل جعبه ی اصلی نگه داری شود.

در طی مصرف زادیوا چه موارد احتیاطی را باید به خاطر داشت ؟؟

قبل از دریافت هرگونه مداخله پزشکی و جراحی ؛ به پزشک و یا دندانپزشک خود مصرف زادیوا را اطلاع دهید.

مصرف داروی زادیوا می تواند باعث گر گرفتگی شود. مصرف دارو همراه غذا و یا مصرف آسپرین 30 دقیقه قبل از مصرف زادیوا می تواند تعداد دفعات گرگرفتگی را کاهش دهد.

مصرف زادیوا ممکن است موجب ایجاد یک عارضه ی خطرناک مغزی به نام لوکوانسفالوپاتی مالتی لوکال پیشرونده (PML) شود که می تواند اختلال حافظه، افسردگی ، تغییر در اعمال و کردار، ضعف در یک طرف بدن، اختلال در صحبت کردن و فکر کردن، عدم تعادل و یا تغییر در بینایی پزشک خود را در اسرع وقت مطلع کنید.

زادیوا ممکن است قدرت دفاعی بدن شما در برابر عفونت ها را کاهش دهد؛لذا در طول درمان با این دارو از تماس با افراد بیمار خودداری کنید. در صورت مشاهده هرگونه علامت ابتلا به عفونت مانند تب ؛ لرز و گلودرد با پزشک خود تماس بگیرید.

در طول درمان با زادیوا حتماً آزمایش های توصیه شده از طرف پزشکتان را انجام دهید.

در صورت شیر دهی ، بارداری و یا احتمال بارداری مانند تاخیر در زمان قاعدگی ، خونریزی غیر طبیعی و قطع کردن روش جلوگیری از بارداری و یا قصد اقدام به بارداری حتماً پزشک خود را مطلع کنید.

بروز چه علائمی را باید به پزشک اطلاع دهید؟

در صورت بروز هرگونه علائم حساسیتی شامل تحریک پوستی، کهیر، خارش، قرمزی، پوست پوست شدن پوست همراه یا بدون تب، تورم دهان، صورت ، لب ها، زبان و یا گلو، خس خس سینه ، احساس تنگی در قفسه سینه و گلو ، سختی در تنفس و صحبت کردن و یا خشونت غیر عادی صدا فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

در صورت بروز هرگونه علائم عفونت شامل تب 38 درجه و یا بالاتر، لرز، سوزش شدید گلو، گوش و یا درد در ناحیه سینوس ها ، سرفه، افزایش زخم هایی که ترمیم نمی شوند، خارش و یا درد در ناحیه مقعد؛

هر گونه تغییر در وضعیت روانی مثل گیجی ، اختلال حافظه، افسردگی یا تغییر در اعمال و کردار؛
کاهش بینایی؛ احساس ضعف در یک طرف بدن؛ مشکل در راه رفتن و صحبت کردن؛
تب، درد هنگام بلع و هرگونه علامتی از سرما خوردگی و آنفولانزا؛ درد شدید معده ؛
احساس گرمای شدید، سوزن سوزن شدن و یا احساس سوزش؛ در صورت مشاهده ی هرگونه عارضه که به مرور زمان بهتر نشده و یا بدتر شود؛ فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

عوارض نامطلوب زادیوا:

زادیوا ممکن است باعث بروز عوارض ناخواسته شود که ممکن است در ابتدای مصرف رخ دهد و در طول زمان و همزمان با سازگاری بدن شما با دارو این علائم ممکن است از بین بروند.
عوارض بسیار شایع زادیوا :
-گر گرفتگی -دردهای شکمی -اسهال -تهوع -ابتلا به عفونت

عوارض شایع زادیوا :
-استفراغ -عوارض پوستی ، راش ، آریتماو خارش -سوءهاضمه -دفع پروتئین در ادرار -افزایش سطح آنزیم های کبدی AST -کاهش لنفوسیت های خون

عوارض مهم یا تهدید کننده حیات زادیوا :
-ائوزینوفیلی(گذرا) - آنژیوآدم -آنافیلاکسی -لوکوانسفالوپاتی مالتی لوکال پیشرونده

بروشور کامل تایپ کردمsmiling
خدا قوت به خودم ashamed0006.gificon_biggrin

امیدوارم مفید باشه و دوستان استفاده کنند wink2icon_question
سلام 
فاصله ی 12 ساعته بین دو دوز باید حتما رعایت بشه یا فاصله ی حدودیش بین صبحانه و شام رعایت بشه کافیه؟

یه چیز دیگه، دکترم امپرازول برام نداد، ممکنه یادش رفته باشه؟ خودم بگیرم؟ تازه میخوام این دارو رو شروع کنم.
(2019/10/06, 07:18 AM)Sahebe2209 نوشته است: سلام 
فاصله ی 12 ساعته بین دو دوز باید حتما رعایت بشه یا فاصله ی حدودیش بین صبحانه و شام رعایت بشه کافیه؟

یه چیز دیگه، دکترم امپرازول برام نداد، ممکنه یادش رفته باشه؟ خودم بگیرم؟ تازه میخوام این دارو رو شروع کنم.

حدودی کافیه و از شش ساعت کمتر نشه
نه لزومی  ندارد اگر معده درد داشتید میتونید استفاده کنید
استفاده وسط غذا اکثر علایم رو کم می کنه
جز چند بار متوکولوپرامید جیز دیگه ای نخوردم الان بعد 9 ماه هیچ عوارضی برام نداره
درد یک پنجره را پنجره‌ها می‌فهمند
معنی کور شدن را گره‌ها می‌فهمند

سخت بالا بروی، ساده بیایی پایین
قصه‌ی تلخ مرا سرسره‌ها می‌فهمند
 تشکر شده توسط : helli
(2019/10/07, 05:28 PM)sms نوشته است:
(2019/10/06, 07:18 AM)Sahebe2209 نوشته است: سلام 

حدودی کافیه و از شش ساعت کمتر نشه
نه لزومی  ندارد اگر معده درد داشتید میتونید استفاده کنید
استفاده وسط غذا اکثر علایم رو کم می کنه
جز چند بار متوکولوپرامید جیز دیگه ای نخوردم الان بعد 9 ماه هیچ عوارضی برام نداره

اوايلش چطور بود؟ عوارضش خيلي  آزار دهنده بود و در روند زندگي روزمره اختلال ايجاد مي كرد يا نه؟
حتی تووی رویاتم...؟!smiling

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی سوییسی مارلا ( گلنیا ) sooorooosh 36 34,292 2023/12/14, 01:59 PM
آخرین ارسال: hessam
  داروی siponimod sooorooosh 18 18,415 2023/02/26, 12:46 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  سینوتک Cinno Tec ( دی متیل فومارات ) javad6788 34 26,240 2021/04/26, 10:00 AM
آخرین ارسال: AVID2000
  داروی اُکرِلی زوماب ( Ocrelizumab ) .editormasoud 53 35,166 2020/02/19, 07:51 PM
آخرین ارسال: hourieh
  معرفی داروی ریتوکسی ماب (مبترا) sooorooosh 1 13,178 2019/09/20, 05:32 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  راهنمای داروی زیفرون (Ziferon) saffari_mo 4 18,703 2018/12/02, 11:06 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی IVIG محمر رضا3 49 62,317 2018/03/30, 05:28 PM
آخرین ارسال: samaneh
  داروی آمپیرا (Ampyra ) ( fampyra ) zaynab 89 70,230 2017/11/23, 01:43 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا فلوکستین تنها یک داروی ضدافسردگی ست؟! paeazan 16 24,673 2017/11/21, 08:15 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروی ایبودی لاست - Ibudilast niloofary 1 2,915 2017/10/29, 09:01 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست