امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراحل گرفتن كارت هوشمند (ويژه بيمه خدمات درماني)
مزاياي اين كارت:
جدا از تحت پوشش قرار گرفتن بيمه براي خدمات پزشكي با اين كارت ارائه دارو براي بيماران خاص به صورت هوشمند انجام ميشه و بيمار تنها 10% از هزينه هاي دارويي رو پرداخت ميكنه و به صورت اتومات هر ماه شارژ ميشه .

مراحل
1- رفتن به يكي از شعب مركزي بيمه خدمات درماني و گرفتن فرم مدارك بيماران خاص. ( در اين فرم مدارك مورد نياز به فرم تعهدنامه بيمار خاص , تاييديه ابتلا به بيماري خاص كه توسط دكتر معالج پر ميشه و برگه صدور اوليه كارت هوشمند ضميمه شده)

1-الف : مدارك مورد نياز كه در بالا اشاره شد شامل:
_ اصل و كپي كارت ملي (پشت و رو)
_ اصل و كپي كارت يا معرفي نامه انجمن ام اس‌ (مراجعه به تاپيك مربوطه)
_ يك قطعه عكس
_ اصل و كپي جواي MRI يا جواب آزمايش EP يا جواب آزمايش مايع نخاعي
_ در صورت داشتن دفترچه اصل و كپي دفترچه بيمه

2- عزيزان مقيم تهران براي تسريع در دريافت كارت هوشمند به شعبه مركزي خدمات درماني واقع در خيابان فاطمي غربي روبروي سازمان آب مراجعه كنند , كه در صورت نداشتن كارت انجمن ام اس و نياز به معرفي نامه دست رسي به انجمن به دليل فاصله كم راحت هستش و همچنين در شعبه مركزي كارت زودتر صادر ميشه.(باجه 1 مخصوص بيماران خاص قرار داده شده).

3- هزينه ساليانه براي دفترچه بيمه خدمات درماني به صورت آزاد 59 هزار تومن هستش كه ترجيحا آزاد نگيرين و برگه كميته امداد رو از متصدي تقاضا كنين و خيلي راحت و سريع برين يكي از دفاتر كميته امداد يه مهر بدون هيچ حرف پيش ميكنن و اينجوري ساليانه 17 تومن حق بيمه ميدين. كه كارت هوشمند هم شاملش ميشه .

بازم اگه سوالي بود بپرسين اگه نميدونستم پيگيري ميكنم جواب ميدم.
آرزو سلامتي واسه همه شما دوستان عزيز

هي فلاني , شايد زندگي همين باشدwink2
 تشکر شده توسط : fireboud , نازلی , paeazan , Saina , g.someira , Pooya.N , roohi , آقا صادق , شهرزاد , ehsan 10054 , Yanis , نگار1353 , niloufar , golshid , هانیه , omid , هلما , sanaz.m , khatereh. , roozbeh_1
منظورتون که اون کارت سبز نیست، درسته؟
همه که کارت سبز داریم و بدون اون که بهمون دارو نمیدن.
و مسلما دوستان قبلا راجع به اون صحبت کردن.

اگه منظورتون کارت سبز نیست:

کسی تا حالا این کارت هوشمند رو گرفته؟

یعنی بدون این کارت نمیتونیم دارو بگیریم؟
 تشکر شده توسط : امير ريما
کارت هوشمند اون کارتی که مثل عابر بانکه
من اونو دارم گفتن دیگه احتیاج نیست برای گرفتن دارو سینوکس بیارمش

تا حالا که هزینه دارو ندادن و........................... من پرسیدم از خدمات درمانی گفتن چنین چیزی نیست اگر هم باشه بودجه نداریم

یکی از قرصها هم کمیاب شده sadsadsadsadsadsadsadsadsadsad
 تشکر شده توسط : paeazan , امير ريما , Pooya.N , khatereh.
(2012/08/13, 06:19 PM)paeazan نوشته است: منظورتون که اون کارت سبز نیست، درسته؟
همه که کارت سبز داریم و بدون اون که بهمون دارو نمیدن.
و مسلما دوستان قبلا راجع به اون صحبت کردن.

اگه منظورتون کارت سبز نیست:

کسی تا حالا این کارت هوشمند رو گرفته؟

یعنی بدون این کارت نمیتونیم دارو بگیریم؟

آره ابجيه گل..همون كارت سبزست

(2012/08/13, 11:02 PM)7714 نوشته است: کارت هوشمند اون کارتی که مثل عابر بانکه
من اونو دارم گفتن دیگه احتیاج نیست برای گرفتن دارو سینوکس بیارمش

تا حالا که هزینه دارو ندادن و........................... من پرسیدم از خدمات درمانی گفتن چنین چیزی نیست اگر هم باشه بودجه نداریم

یکی از قرصها هم کمیاب شده sadsadsadsadsadsadsadsadsadsad

من 2روز پيش رفتم مدارك رو بگيرم گفتش كه
با كارت ديگه تاييديه نميخواد و همون جا تو دارو خونه فقط 10 درصد هزينه رو ميدين..البته نگفت تا چه سقفي
هي فلاني , شايد زندگي همين باشدwink2
 تشکر شده توسط : paeazan , ninooshi
من رفتم تامین اجتماعی پرسیدم که بیمه بیماری خاص دارن یا نه گفت فقط سه بیماری که ام اس جزش نیست و گفت همه دیگه الان شده به نفع بیمارا و 10 درصد هزینه درمان رو فقط بیماران میدن و بقیه90درصد رو بیمه ..

خواستم بدونم این کارت هوشمند که بیمه خدمات درمانی میده با دفترچه تامین اجتماعی چه فرقی داره ؟؟؟؟

اینا که جفتشون میگن فقط 10 درصد بیمار هزینه رو پرداخت میکنه؟
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : ابراهیم , نگار1353 , khatereh.
(2012/10/02, 02:54 PM)شهرزاد نوشته است: من رفتم تامین اجتماعی پرسیدم که بیمه بیماری خاص دارن یا نه گفت فقط سه بیماری که ام اس جزش نیست و گفت همه دیگه الان شده به نفع بیمارا و 10 درصد هزینه درمان رو فقط بیماران میدن و بقیه90درصد رو بیمه ..

خواستم بدونم این کارت هوشمند که بیمه خدمات درمانی میده با دفترچه تامین اجتماعی چه فرقی داره ؟؟؟؟

اینا که جفتشون میگن فقط 10 درصد بیمار هزینه رو پرداخت میکنه؟
اقلام داروئی که تحت پوشش میگیرن و 10 درصدش رو ما پرداخت میکنیم بسیار محدوده یعنی خیلی از داروها رو تحت پوشش نمی گیره
الان 10 ساله کارت هوشمند دارم ولی فقط تعداد معدودی از داروهای ام اس رو تحت پوشش گرفته
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : شهرزاد , ninooshi
(2012/10/02, 03:05 PM)ابراهیم نوشته است: اقلام داروئی که تحت پوشش میگیرن و 10 درصدش رو ما پرداخت میکنیم بسیار محدوده یعنی خیلی از داروها رو تحت پوشش نمی گیره
الان 10 ساله کارت هوشمند دارم ولی فقط تعداد معدودی از داروهای ام اس رو تحت پوشش گرفته

کدوم بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی؟

بیمه تامین اجتماعی که من هرچی ازش میپرسم میگه تحته پوششه حالا نمیدونم واقعا اینجوری هست یا نه ؟؟ چون سوال که میکنیم جوابش یه آره است ولی در عمل میگن بودجه نداریم و هزینه بالاست ...

خدا نکنه کسی به دارو احتیاج داشته باشه و بره واسه تائیدیه پیش این بیمه ها
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : ابراهیم , نگار1353
(2012/10/02, 03:18 PM)شهرزاد نوشته است: کدوم بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی؟

بیمه تامین اجتماعی که من هرچی ازش میپرسم میگه تحته پوششه حالا نمیدونم واقعا اینجوری هست یا نه ؟؟ چون سوال که میکنیم جوابش یه آره است ولی در عمل میگن بودجه نداریم و هزینه بالاست ...

خدا نکنه کسی به دارو احتیاج داشته باشه و بره واسه تائیدیه پیش این بیمه ها
بیمه من خدمات درمانیه متاسفانه
بیمه شرکت نفت و جانبازان و .....حتی تکمیلی فرهنگیان.... عالیه یعنی رایگانه
منطقی هم همینه ولی متاسفانه با این که در مجموع کارمند وزارت بهداشت هستیم تو مراکز درمانی خودمون ما باید پول بدیم برای خدمات درمانش ولی از یهسری ادارات که میان رایگانه براشون
نمی دونم اسم این مشکل رو چی بذارم
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : شهرزاد , maryamgoli
فقط برای گروهی رایگانه امابقیه که بیمه نیستندیاتنهاخدمات درمان هیچی..........خدابه دادشان برسدبا تهیه داروangry2angry2angry2angry2angry2angry2
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

صدور کارت هوشمند دارو برای بیماران خاص و صعب‌العلاج از ابتدای سال آینده

کد خبر: 91120503287
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۱:۴۰
سرپرست وزارت بهداشت با بیان این‌که «در حال حاضر وضعیت داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج نابسامان است» از صدور و ارایه‌ی کارت هوشمند دارو برای بیماران خاص و صعب‌العلاج از ابتدای سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) دکتر محمدحسن طریقت‌منفرد با بیان این‌که «بیش از 98 درصد داروهای مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود» عنوان کرد: مابقی داروهای مورد نیاز ما وارداتی و گران‌قیمت هستند که کمتر از 100 هزار نفر مصرف‌کننده دارند.

وی ادامه داد: 49 هزار و 200 بیمار خاص و کمتر از 50 هزار نفر بیمار صعب‌العلاج در کشور داریم.

سرپرست وزارت بهداشت با بیان این‌که «وضعیت داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج نابسامان است» گفت: گاهی اوقات پیش می‌آید که برخی داروها هنوز کلینیکال ترایال خود را در کشور تولیدکننده طی نکرده و به بازار آنها وارد نشده است اما با قیمت‌های گران وارد کشور ما می‌شوند. از سوی دیگر برخی داروها از دولت یارانه می‌گیرند و در ویترین داروخانه‌ها قرار می‌گیرند. لازم است این وضعیت ساماندهی شود.

طریقت‌منفرد که در یک برنامه زنده تلویزینی حضور یافته بود، درباره برنامه پزشک خانواده نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: برنامه پزشک خانواده مهم‌ترین برنامه بهداشتی و درمانی در سراسر دنیاست.

وی ادامه داد: در چند دهه گذشته پیشرفت علم و تکنولوژی هزینه بهداشت و درمان را به قدری افزایش داد که حتی اکنون ثروتمندترین کشورهای دنیا نیز توانایی تامین هزینه‌های درمان را ندارند. بنابراین بر استفاده بهینه از منابع تمرکز کرده‌اند. در واقع می‌توان گفت برنامه پزشک خانواده باعث نجات سیستم‌های بهداشتی و درمانی شده است.

طریقت منفرد با بیان این‌که «چند دهه گذشته شهرهای بزرگ ما را نیز پزشکان هندی و پاکستانی اداره می‌کردند» اظهار کرد: امروز با حمایت حاکمیت، بالغ بر 120 هزار پزشک داریم که 75 هزار تن از آنها پزشکان عمومی هستند. هم‌چنین امکانات و مراکز بهداشتی و درمانی در نقاط غیربرخوردار کشور به منظور دسترسی عادلانه به سلامت تاسیس شده و هر ساله نیز اعتباراتی برای رشد این بخش تخصیص می‌یابد.

سرپرست وزارت بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر با توجه به امکانات در حیطه‌ی علم و تکنولوژی دوش به دوش کشورهای پیشرفته در حال حرکت هستیم، اما هنوز مردم آن‌گونه که باید شهد ارایه این خدمات را نچشیده‌اند. بنابراین لازم است این بخش به صورت جدی ساماندهی شود.

وی با بیان این‌که «اجرای برنامه پزشک خانواده از سال 1374 تکلیف شده است» گفت: توصیه رییس‌جمهور در دولت نهم به وزرای رفاه و بهداشت نیز این بود که اجرای برنامه پزشک خانواده را در اولویت اول خود قرار دهد. البته باید گفت که اجرای چنین برنامه‌ای با توجه به شرایط موجود با مشکلاتی همراه است که باید با کمک مردم این موانع و مشکلات را هرچه زودتر برطرف کنیم.

طریقت منفرد با اشاره به این‌که «بر اساس اولویت‌های پزشکی در دنیا پیشگیری همواره مقدم بر درمان است» عنوان کرد: طب عمومی هم بر تخصص و فوق تخصص مقدم است. در واقع می‌توان گفت طب عمومی بدنه‌ی طب است و هرچه بیشتر تقویت شود بازدهی بهتری خواهد داشت.

سرپرست وزارت بهداشت اضافه کرد: متاسفانه میزان زیادی به مقوله طب عمومی در کشور بی‌توجهی کرده‌ایم و امروز به دلیل تخصص‌ گرایی بی‌رویه، جایگاه اقتصادی و اجتماعی طب عمومی به شدت تضعیف شده است.

تقویت طب عمومی در لباس پزشک خانواده نخستین گام اصلاح ساختار نظام سلامت کشور

وی ضمن تاکید بر این‌که «اولین گامی که بایستی در اصلاح ساختار نظام سلامت کشور برداشته شود تقویت طب عمومی در لباس پزشک خانواده است» گفت: برای اجرای این طرح 35 هزار پزشک عمومی می‌تواند کفایت کند.

طریقت منفرد با بیان این‌که «برنامه پزشک خانواده ویژگی‌های بسیاری دارد» اظهار کرد: از مهم‌ترین این ویژگی‌ها می‌توان به بیمار محوری اشاره کرد. در این‌جا بیمار در صدر اهداف قرار می‌گیرد. در واقع در این برنامه هر بیماری یک کارت بیمه درمانی معتبر دارد و به پزشک خانواده مورد وثوق خودش مراجعه می‌کند. پزشک نیز فقر و غنای بیمار تفاوتی برایش ندارد.

وی ادامه داد: مساله‌ی بعدی این است که پزشک بایستی برای حفظ بیمارش به کسب رضایت و رعایت کرامت وی اقدام کند. متاسفانه ما در این خصوص نیز دچار کمبودهایی هستیم.

سرپرست وزارت بهداشت در ادامه ضمن تاکید بر این‌که «مدیریت بهداشت و درمان در کشورهای موفق بر عهده‌ی پزشک خانواده است» اظهار کرد: در واقع سرانه بیمار به دست پزشک خانواده تامین می‌شود. پزشک باید بتواند در مورد بیمارش برنامه‌ریزی کند و هزینه‌های اضافی برای وی نتراشد.

نباید کمبود اعتباری در برنامه پزشک خانواده داشته باشیم

طریقت منفرد در پاسخ به این‌که آیا پرداختی به پزشکان در این طرح افزایش خواهد یافت؟ گفت: اولویت اصلی در برنامه پزشک خانواده، مراقبت اولیه و طب عمومی است. به همین خاطر اصولا نباید کمبود اعتباری در این حیطه داشته باشیم اما این‌که در حال حاضر گفته می‌شود اجرای برنامه پزشک خانواده با محدودیت‌های بودجه‌ای روبه‌روست به چند عامل بازمی‌گردد که از جمله آنها می‌توان به ترویج فرهنگ تخصص‌گرایی در کشور اشاره کرد؛ چرا که هنوز این بستر فرهنگی برای اجرای برنامه پزشک خانواده مهیا نشده است.

وی تاکید کرد: حداقل در آینده نباید در پزشک خانواده کمبود اعتبار داشته باشیم.

سرپرست وزارت بهداشت درخصوص اصلاحات نسخه 02 برنامه پزشک خانواده اظهار کرد: در حال حاضر سهم دارو در سرانه درمان کشور بالای 30 درصد است و در پاراکلینیک حتی از این آمار هم بالاتر است. در حال حاضر بسیاری از پزشکان حتی قبل از معاینه بالینی، فهرستی از آزمایشات را برای بیمار خود می‌نویسند. بایستی برای هدایت بهتر پزشکان، سهم و هزینه‌های پاراکلینیک را کنترل کنیم و مدیریت آن را به دست پزشکان خانواده بسپاریم.

طریقت منفرد اضافه کرد: امکان مدیریت سطح اول توسط پزشک خانواده و نظارت وی بر سطوح دیگر درمان، نخستین اقدام جدی است که باید برای اصلاح این طرح انجام داد.
ایسنا
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : رنگین کمان , nanaz

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماران ام اس تحت پوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی قرارمی‌گیرند. hessam 20 10,574 2020/06/21, 01:46 PM
آخرین ارسال: MOHSENATASHI
  سوال : نحوه گرفتن کارت ام اس و ... h.kakavand 76 71,456 2019/06/02, 08:28 AM
آخرین ارسال: parisaa
  کارت هوشمند negar_negar92 32 18,852 2015/12/24, 07:45 PM
آخرین ارسال: helli
  تمديد اعتبار دفترچه بيمه خدمات درمانى( ايرانيان) hessam 5 4,296 2015/07/13, 07:11 PM
آخرین ارسال: hessam
  لیست مراکز خدمات ، مشاوره و تزریق اینتروفرون neda.n 1 15,799 2014/08/05, 07:05 PM
آخرین ارسال: nahid
  ارائه خدمات رایگان مشاوره fireboud 8 13,359 2012/06/05, 06:53 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان