امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماجرای اختلاف قیمت داروهای ام اس در بازار
ماجرای اختلاف قیمت داروهای ام اس در بازار

تاریخ: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با درخصوص اختلاف قیمت یک نوع از داروهای بیماران ام اس، توضیح داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سازمان غذا و دارو؛ غلامحسین مهرعلیان، مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: قیمت داروهای ام اس تولید یک شرکت مربوط به کاهش تعهد سازمان در قالب تفاهم نامه نیست.

او افزود: شرکت رقیب تقاضای قیمت پایین تری را برای یک داروی مصرفی (سینووکس) با همان اندیکاسیون داشت که با تائید سازمان، شرکت های بیمه گر پایه قیمت خود را برای آن اندیکاسیون پایین آورده اند.

مهرعلیان ادامه داد: این موضوع سبب ایجاد اختلاف قیمت با داروی رقیب شده و اگر بیمار بخواهد داروی با قیمت بالا را مصرف کند، پرداختی از جیبش افزایش می یابد.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: برای جلوگیری از افزایش میزان پرداختی از جیب بیماران، مقرر شد تا انجام کارشناسی های لازم، پرداخت این ۲ داروی بیماران ام اس که شباهت زیادی از لحاظ فرم تزریق و اندیکاسیون باهم دارند، با دو پایه در بیمه صورت بگیرد.

او تاکید کرد: بنا به تشخیص پزشک، در صورت تجویز هر کدام از برندها، بیمه اختلاف قیمت را پرداخت کند.
مهرعلیان در پایان گفت: با تمهیدات اندیشیده شده تاکنون هیچ بیماری بابت این اختلاف قیمت، هزینه بیشتری را از جیب پرداخت نکرده است.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hamid , hessam , پریا حقیقت پور , shadi1994.mf
  • منظور  اختلاف قیمت بیمه کدون دارو با سینووکس است من که سال هاست  Sleepy
اختلاف قیمت خارجی و ایرانی با موفقیت در تهیه دارو دادم دلم خوش بوده دارو پیدا کردم   angel
این هیچ بیماری که پول اختلاف قیمت را نداده ٫ کیه و کجاست؟؟ icon_cry

ولی اگه اختلاف قیمت را به صورت واقعی پوشش بدند خوبه agreement2
بالاخره فهمیدند که ماها دارویی را استفاده می کنیم که بدن باهاش راحتره Blush 
حالا بماند  خانم مافیایی دارو های ام اس  چی می گه می سازه و چی داره تولید می کنه  Sleepy
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : nahid , پریا حقیقت پور
والا منم شک داشتم عین متن خبر رو بزنم ، چون اگه دعوا سر دو تا دارو هست چرا خبر انقدر کلی نوشته شده؟

خوب چرا اسم دارو رو نیاوردن و نگفتن کی با کی رقابت داره ؟! 

یه لحظه شک کردم که آونکس بوده یا یه چیز دیگه ؟!

یکی از دوستان گفته بود سینووکس رو که قبلا رایگان بود با قیمت فلان قدر گرفته . چرا ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hessam , پریا حقیقت پور , atkh

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروهای در حال ورود به کشور nahid 3 3,298 2018/06/30, 08:36 PM
آخرین ارسال: hessam
  ورود جلیقه های خنک کننده ویژه بیماران MS به بازار yummy 66 39,596 2017/02/14, 07:58 PM
آخرین ارسال: pesareshoja_ir71
  وضعیت داروهای "ام اس" در بازار دارویی کشور hamdam 2 4,203 2016/05/10, 08:55 AM
آخرین ارسال: niloofary
  اختلال درتوزیع داروهای اکتووکس و اکتوفرون و سرگردانی بیماران niloofary 0 2,151 2015/12/28, 10:11 AM
آخرین ارسال: niloofary
  تفاهم نامه داروهای بیماران خاص و صعب العلاج 5/3/1394 nahid 14 8,626 2015/06/05, 09:02 AM
آخرین ارسال: hessam
  240 میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تولید داروهای بیماران خاص paeazan 1 2,587 2015/02/16, 12:09 AM
آخرین ارسال: فرید 1353
  عرضه رایگان داروهای ایرانی ام اس دربرخی استان ها sargol 11 8,673 2015/02/04, 12:38 PM
آخرین ارسال: فرید 1353
  سیرتولید داروهای MS، دکتر ترابی ، کنگره 11 nahid 1 3,073 2014/11/03, 06:43 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  داروی بومی ام اس به زودی وارد بازار می شود paeazan 10 8,511 2014/10/13, 02:39 AM
آخرین ارسال: Aban
  لیست قیمت داروهای بیماران خاص و صعب العلاج edarzi 16 14,758 2014/09/04, 05:57 AM
آخرین ارسال: glassheart

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان