امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی ام اس گران نشده است!
91/12/06 - 09:32
رئیس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با فارس:

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان غذا و دارو در مورد گرانی برخی اقلام دارویی گفت: ما اطلاعی نداریم اما اگر دارویی گران شده به صورت موردی بگویید تا آن را پیگیری کنیم.

.jpg   857702_PhotoA.jpg (اندازه: 20.4 KB / تعداد دفعات دریافت: 0)
احمد شیبانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: اولویت اول سازمان غذا ودارو تامین داروی مبتلایان به بیماری‌های خاص است.

وی ادامه داد: به همین دلیل به عمده داروهای بیماران خاص یارانه تعلق می‌گیرد و دلیلی بر گرانی این داروها نیست. بنابراین اگر موردی وجود دارد به ما بگویید تا پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به اینکه هم اکنون گفته شده که داروی بیماران ام اس به 11 میلیون تومان رسیده و این موردی از گرانی داروی بیماران خاص است، گفت: نه فکر نمی‌کنم صحت داشته باشد من چنین چیزی نشنیده‌ام.

شیبانی همچنین از وجود برخی اقلام دارویی در انبار گمرک خبر داد و افزود: وجود این اقلام که نوع و میزان آن مشخص نیست باعث دل‎گرمی ما است و نگران کننده نیست بلکه به تدریج و بدون هیچگونه مشکلی پس از بررسی های لازم به بازار وارد می شود.

این درحالی است که چندی پیش، مژگان محسنی نیا، مدیر اجرایی انجمن ‌ام.اس گفته بود: دارویی که به صورت تک نسخه‌ای برای بیماران ام اس تجویز می‌شد در ابتدا حدود 3.5 میلیون تومان بود و در طول چند ماه اخیر قیمت آن به مرز 11 میلیون تومان رسیده است. این دارو باید به صورت مداوم برای مدت زمان خاصی برای بیماران تزریق شود و زمانی که دارو تجویز می‌شود بدون هیچ چون و چرایی باید تهیه و مصرف شود.

همچنین بسیاری از بیماران مبتلا به ام اس در گزارش‌های که در روزهای اخیر با رسانه‌ها داشته‌اند بر گرانی داروهای مصرفی خود گله کرده‌اند.

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : نازلی , paeazan
ای بابا سواره چه خبراز دل پیاده دارد.اگرنسخه بدست بدنبال تهیه داروی عزیزت باشی درک میکنی دارو هست یانیست.گران شده یا ارزان است.angry2angry2angry2angry2angry2angry2
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : یه غریبه , maede , ابراهیم
یعنی اگه بعد از یک ماه برم داروخونه و قیمت قبلی دارو رو بشنوم تعجب میکنم. اگه دارویی " گیر بیاد " ، حتما گرون شده. اون داروهایی که نایاب شدن هم که هیچیangry3
 تشکر شده توسط : maede
(2013/02/27, 08:45 PM)sargol نوشته است: 91/12/06 - 09:32
رئیس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با فارس:

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان غذا و دارو در مورد گرانی برخی اقلام دارویی گفت: ما اطلاعی نداریم اما اگر دارویی گران شده به صورت موردی بگویید تا آن را پیگیری کنیم.

احمد شیبانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: اولویت اول سازمان غذا ودارو تامین داروی مبتلایان به بیماری‌های خاص است.

وی ادامه داد: به همین دلیل به عمده داروهای بیماران خاص یارانه تعلق می‌گیرد و دلیلی بر گرانی این داروها نیست. بنابراین اگر موردی وجود دارد به ما بگویید تا پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به اینکه هم اکنون گفته شده که داروی بیماران ام اس به 11 میلیون تومان رسیده و این موردی از گرانی داروی بیماران خاص است، گفت: نه فکر نمی‌کنم صحت داشته باشد من چنین چیزی نشنیده‌ام.

شیبانی همچنین از وجود برخی اقلام دارویی در انبار گمرک خبر داد و افزود: وجود این اقلام که نوع و میزان آن مشخص نیست باعث دل‎گرمی ما است و نگران کننده نیست بلکه به تدریج و بدون هیچگونه مشکلی پس از بررسی های لازم به بازار وارد می شود.

این درحالی است که چندی پیش، مژگان محسنی نیا، مدیر اجرایی انجمن ‌ام.اس گفته بود: دارویی که به صورت تک نسخه‌ای برای بیماران ام اس تجویز می‌شد در ابتدا حدود 3.5 میلیون تومان بود و در طول چند ماه اخیر قیمت آن به مرز 11 میلیون تومان رسیده است. این دارو باید به صورت مداوم برای مدت زمان خاصی برای بیماران تزریق شود و زمانی که دارو تجویز می‌شود بدون هیچ چون و چرایی باید تهیه و مصرف شود.

همچنین بسیاری از بیماران مبتلا به ام اس در گزارش‌های که در روزهای اخیر با رسانه‌ها داشته‌اند بر گرانی داروهای مصرفی خود گله کرده‌اند.
سلام confusedconfused
ببخشید این رئیس سازمان غذا و دارو بجای این که بروند قیمت و وجود داروهای توی گمرک را به ما بگه که ما را هرس بدهند بهتر یک نگاهی هم به قیمت داروهایی که داروخانه های سراسر کشور به بیماران می دهند بندازند
مانند ربیف
که دو ماه پیش 15 عدد با بیمه خدمات درمانی 225000 تومان بود این ماه من هر 15 عددش را با بیمه خدمات درمانی 675000 تومان خریدمangry3angry3angry3
چرا این قدر دروغ می گن angryangryangry
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : khatereh. , maede , ابراهیم
من قبلا آونکس استفاده میکردم که کلا تو بازار پیدا نشد بعد هم سینووکس .... متاسفانه چرخ بعضی ها با دورغ میگرده نمیتونن نگن
 تشکر شده توسط : maede
بتافرون این ماه ارزون تر از ماهه قبل بودconfused2
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : فرناز , nazaninamiri70
(2013/03/03, 08:01 PM)sama نوشته است: بتافرون این ماه ارزون تر از ماهه قبل بودconfused2
ولی ربیف 3 برابر شده sadsadsadsadsadsadsad
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
HuhHuhHuhHuhHuh
angryangryangryangryangry
wink2wink2wink2wink2wink2wink2
Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)Smile (16)
angelangelangelangelangel
.
.
.
دارآباد دربست!!!!!!!
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گران شدن بعضی ازداروهای ام اس nahid 0 1,225 2018/09/10, 02:32 PM
آخرین ارسال: nahid
  توقف واردات داروی آرژانتینی ام اس ( اکتووکس) یه غریبه 10 8,051 2016/04/14, 11:38 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی ایرانی ام اس در شیراز رونمایی می‌شود niloofary 5 4,089 2016/03/01, 11:45 AM
آخرین ارسال: 71shahab
Video مخترع دشتستانی مدعی شد: کشف داروی گیاهی برای درمان کامل MS رسول جاسمی 115 78,060 2015/08/10, 12:00 AM
آخرین ارسال: nahid
  واردات داروی ام اس کمتر می شود nahid 1 2,394 2015/05/30, 11:51 AM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  داروی تایسبری تحت پوشش بیمه قرار گرفت h.kakavand 19 15,028 2015/04/28, 11:47 AM
آخرین ارسال: mostafa00
  داروی بومی ام اس به زودی وارد بازار می شود paeazan 10 8,509 2014/10/13, 02:39 AM
آخرین ارسال: Aban
  جزئیات واردات و توزیع داروی آرژانتینی ام اس azadenameh 41 20,006 2014/09/04, 05:48 AM
آخرین ارسال: glassheart
  داروی کوپامر®(گلاتیرامراستات) تحت پوشش بیمه قرار گرفت dr. assadi 33 20,728 2014/07/02, 12:44 AM
آخرین ارسال: ایمان
  داروی ایرانی اینترفرون بتا ارزان شد. arezooo82 2 3,583 2014/06/13, 12:00 PM
آخرین ارسال: فرید 1353

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان