امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروخانه‌ها در انتظار وصول بدهی بیمه‌ها
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد:
داروخانه‌ها در انتظار وصول بدهی بیمه‌ها
شنبه 22 آبان 1395

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در صورتی که بیمه‌ها بدهی‌های خود را پرداخت کنند، مشکلی در تامین داروی مورد نیاز کشور نخواهیم داشت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت بهداشت، علی جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد تامین داروی مورد نیاز کشور گفت: مشکل خاصی از این نظر نداریم و هم‌اکنون تنها بحث ما مطالبات داروخانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی از بیمه‌ها است که بیمه باید آن را بپردازد.

جعفریان گفت: رقم کل این بدهی حدود 800 میلیارد تومان است که بیمه باید از این مقدار، حدود 100میلیارد تومان به داروخانه‌های بیمارستانی پرداخت کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با اشاره به مشکلات به وجود آمده در نظام دارویی کشور به دلیل عدم بازپرداخت بیمه‌ها افزود: وقتی گردش مالی وجود نداشته باشد تامین دارو با مشکل مواجه می‌شود اما در صورت وجود نقدینگی، در تامین دارو مشکلی وجود نخواهد داشت.

جعفریان محدودیت گردش مالی را دلیل اصلی مشکل نقدینگی بیمارستان‌ها دانست و عنوان کرد: هم‌اکنون تراز بیمارستان‌ها مثبت است اما چون نقدینگی وجود ندارد بیمارستان‌ها نمی‌‌توانند پرداختی پیمانکاران را تامین کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ابراز امیدواری کرد تا با رایزنی‌ها و اقدامات انجام شده، بدهی‌های بیمه هرچه زودتر پرداخت شود تا گشایشی در مشکلات مالی دانشگاه علوم پزشکی ایجاد کند.

منبع

برای همینم هست که داروخانه ها داروهایی که تازه بیمه شده رو مثل قبل آزاد حساب میکنن. چون طلب دارن و مددتهاست که بیمه طلبشون رو نداده
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss , glassheart
حالا من چند وقت پیش رفته بودم آزمایش بدم
آزمایشگاه گفت فعلا نمیدونم قرارداد جدید با بیمه تون نبستیم برو بعدا بیا و خلاصه یه همچین چیزایی گفت....
و باز که رفتم هم همینو گفت و در نهایت این سری آزاد هزینه آزمایشم رو داده بودم!
حالا که جریان داروخانه ها و بیمه ها رو فهمیدم، پس کلا گره کار توی عدم پرداخت بدهی از سوی بیمه ها به مراکز درمانی و داروخانه و ..... ست متاسفانه!!!
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : silent , nahid , glassheart
من هم این سری داروم رو آزاد گرفتمDash2
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : hadisss
تاثیر نوسانات نرخ ارز بر بازار "دارو"

ايسنا , 17 آذر 1395 ساعت 9:54

گروه جامعه: وزیر بهداشت ضمن ارایه توضیحاتی درباره تاثیر نوسانات نرخ ارز بر حوزه تامین دارو، تاکید کرد که تغییری در نرخ و قیمت داروهای وارداتی اعمال نشده است.

دکتر سید حسن هاشمی درباره نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن بر حوزه تامین دارو گفت: تا این لحظه تغییر نرخی برای داروهای وارداتی نداشته‌ایم و امیدواریم که پیش بینی مسئولان بانک مرکزی به واقعیت بپیوندد و هفته آینده نرخ ارز متعادل شود؛ همانطور که در هفته گذشته نیز این موضوع را شاهد بودیم.وی در پاسخ به این سوال که آیا نوسانات نرخ ارز مشکلی برای وزارت بهداشت جهت تامین دارو به وجود آورده است یا خیر، گفت: مشکل عمده برای کسانی است که به ما جنس فروخته‌اند و این در حالیست که نتوانسته‌اند تا کنون مطالبات‌شان را از بیمه‌ها دریافت کنند و واقعا در حقشان ظلم شده و می‌شود؛ چرا که با نرخ دلار یک سال گذشته و دلار ۳۲۰۰ تا ۳۳۰۰ به ما جنس فروخته‌اند، اما اکنون باید دلار را با نرخ بالاتر خرید کنند.

وی ادامه داد: البته قانونگذار در این زمینه پیش بینی‌هایی را انجام داده است، به طوریکه اگر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات آنها تاخیر داشته باشند، باید جریمه دیرکرد پرداخت کنند. بر اساس قانون بیمه‌ها باید حداکثر طی سه ماه مطالبات را بپردازند و در غیر اینصورت مشمول جریمه می‌شوند.

وزیر بهداشت افزود: رقم جریمه‌ای که ما تا کنون محاسبه کرده‌ایم به حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان می‌رسد و باید بیمه‌ها آن را پرداخت کنند. بی‌توجهی در پرداخت مطالبات شرکت‌های دارویی و همچنین ارایه دهندگان خدمات درمانی، بی‌تردید مشکلاتی را در راه خدمت‌رسانی به وجود می‌آورد.هاشمی تاکید کرد: بر همین اساس من حتما مکاتبات لازم را در این زمینه انجام می‌دهم و امیدوارم بیمه‌ها نیز این جریمه را پرداخت کنند تا تامین کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی و همچنین ارایه دهندگان خدمت اعم از پرستاران، آزمایشگاه‌ها، رادیولوژیست‌ها و ... متضرر نشوند.

آدرس مطلب: http://baharnews.ir/news/121476/
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : H-tanha , یه غریبه , glassheart

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دفترچه جدید بیمه سلامت دیگر صادر نمی‌شود nahid 2 3,605 2020/09/18, 11:45 PM
آخرین ارسال: glassheart
  طرح جایگزینی دفترچه‌های بیمه با سیمکارت و بیمه نامه الکترونیک nahid 21 13,270 2020/01/07, 12:44 AM
آخرین ارسال: nahid
  بیمه‌ سلامت برای افراد فاقد پوشش اجباری می‌شود nahid 2 1,461 2019/10/26, 09:02 PM
آخرین ارسال: hessam
  آزمایشاتی که از بیمه حذف شدند nahid 1 1,818 2018/07/18, 10:42 PM
آخرین ارسال: hadisss
  حذف دفترچه بیمه سلامت در نیمه نخست امسال nahid 7 3,031 2018/06/18, 01:09 PM
  بیمه سلامت از وزارت رفاه به بهداشت منتقل شد. nahid 0 2,276 2017/01/04, 10:35 PM
  کشورهای موفق فقط یک بیمه درمانی دارند؛ ایران۲۰بیمه! hadisss 0 1,838 2016/12/10, 12:10 PM
آخرین ارسال: hadisss

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست