•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تزریق
ناهيد جان به اين تاپيك رجوع كن

نكاتي مهم درباره تزريق دارو
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : nahid
حمید ممنون امروز اون تاپیکو دیدم یادم افتاد که اونجا هم بوده ولی من نتونستم پیداش کنم .
راستش مطالب مربوط به تزریق در چند جا نوشته شده کاش یکی میشد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
مطالبتون خیلی مفید بود..من خیلی دل نگران این تزریقهای هفتگی بودم که با خوندن حرفاتون آروم شدم
دو تا مطلب خوب پیدا کردم در مورد نحوه تزریق زیر پوستی..اصل راهنما مربوط به داروی کوپاکسون هست که تزریق روزانه داره..یه نقشه روی محل های مختلف بدن کشیده و به صورت تقویمی گفته هر روز یکی از این محل ها تزریق کنید

http://mseds.wordpress.com/2009/03/23/co...ion-sites/ برای دوستانی که داروی زیرپوستی بگیرن میتونه مفید باشه..اگه عکسا دیده نمیشه یا توضیحی لازمه بگید بذارم.

دومی هم راهنمای تزریق عضلانی و زیر پوستی هست http://www.health.state.mn.us/divs/idepc.../admim.pdf
دوستان سلام
دیشب چه بلایی سرم اومد سر تزریق سینووکسangry2
همیشه تزریق موفقیت آمیز میشدا ولی این دفعه نمیدونم چم شده بود !!confused
سر سوزن رو نمیتونستم تو ران پام فرو کنم ، نمیدونم چرا ... یا دلم نمیومد یا عضله سفت بود یا....
نا امید شدم ،میخواستم سوزنو در بیارم ،نمیشد ...به پوست پام گیر کرده بود !مثل قلاب بافتنی !
بالاخره با درد درش آوردم و پنبه الکلی رو زخمش گذاشتم.rolleyes
سرسوزنو دور انداختم و یه دونه دیگه ازون سرسوزنای نازک و بلند که معمولا مال تزریق نیست به سرنگ وصل کردم. ولیییییی .... این یکیم به سرنوشت قبلی دچار شد و حالا دیگه دوجای پام زخمی بود و دوتا پنبه الکلی روشون!:38:
یه سرسوزن دیگه برداشتم و رفتم سراغ اون پام که دفه پیش زده بودم ،دیگه وجب نکردم که یه وجب بالای زانو باشه ، یه جا کنار همون جای تزریق قبلی سوزن رو فشاردادم.... ولی مگه می رفت ؟ هی از خدا کمک خواستم ،خیلی درد داشت ، با تحمل درد زیاد که تو این 18 - 20 ماه سابقه نداشت ( نمیدونم چن وقته میزنم ) بالاخره آمپول زدم . الان ماههاست که فقط در ران میزنم که ساده تره. ولی با وضعی که دیدم دیگه فک نکنم جرات کنم هفته بعد خودم بزنم.sad2

یعنی این دردناک شدن محل تزریق که میگن اینه ؟ آخه این اولین باره که دچارش شدم.
ممکنه به چیز دیگه ای ربط داشته باشه ؟
راستی یادم رفت سوال اصلیمو بپرسم !
میخواستم بدونم ممکنه بعضی از نقاط ران پا برای تزریق خطرناک باشه ؟
من یادمه که یکی از دوستان گفته بود در ران رگهای عصبی هم هستن و باید مواظب و بلد بود که در جای صحیح زده بشه . من همیشه از این می ترسم که نکنه جای درستی نباشه .
من يادم كه اولين تزريقم و خودم انجام دادم البته از قسمت بشت.ماههاي اول جاي تزريقم درد ميكرد ولي حالا بهتر شده. تزريقم رو به اين صورت انجام ميدم كه جلو اينه كجكي وايميستم طوري كه تا حدودي بشتم رو ببينم بعد اكه بشتتون رو به ٤قسمت تقسيم كنيد تزريق و در تكه بالايي خارجي انجام ميدم زياد سخت نيست مثل عضله با هم استرس عصب رو نداري.
من تا حالا به با تزريق نكردم ولي ميدونم كه تو افراد لاغر كمي بايد مراقب بود.به نظر من تزريق از بشت بهتر.
در مورد روزهاي تزريق هم بكم كه بهتر فراموش نشه ولي با جند بار جيزي نميشه.ولي حتما سعي كنيد كه داروهاتون رو به موقع مصرف كنيد.البته اكه يه روز از روش كذشته ميتونين تو روز بعدي تزريق كنيد ولي اكه به تزريق بعدي كم مونده بهتر بي خيال بشين.
يه موضوع مهم ديكه اينكه يادتون نره حتما قبل از تزريق دارو بعد اينكه سوزن و فرو بردين اسبيره كنيد يعني مقداري اهرم امبول رو عقب بكشيد تا ببينيد داخل امبول هوا مياد اكه خون بود ممكن تو ركتون بزنيد اونوقت بايد جاي تزريق و عوض كنيد. 
 تشکر شده توسط : TootFarangi , nahid
من که پرستارم بهم گفت شب بزن و ... ولی الآن یک ماهی میشه که صبح تزریق می کنم smiling یعنی پا میشم نماز صبح رو می خونم تزریق می کنم می خوابم .

اولاش که تب شدید داشتم و حالم خوش نبود ولی الآن دیگه حالم بد نمیشه ولی هنوز گاهی مجبور میشم قرص مصرف کنم .

روز درمیونش رو هم سر موقع میزنم بدون تاخیر ولی ساعتش همون صبح واسم بهتره همه هم خوابن کسی گیر نمیده که آی دستت رو شستی ؟ پات رو شستی ؟ ... laughing3
کلن بهش عدات کردم ولی این مدلی که دوست جان می گن برین جلو آینه و ... من فکر کنم چون تزریق عضلانی هست بهتره یکی دیگه این کار رو بکنه چون سوزنش بلند تر از زیر پوستی هست . من یک سری می خواستم خودم تزریق کنم یک آمپول ویتامین D3 بود بلندی سوزنش من رو ترسوند دادم مامانم تزریق کرد laughing3laughing3
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
این سوالیه که منم داشتم.
مدتی تزریق رو صبح ها انجام می دادم، که بعدش سردرد و تب و لرز شدید داشتم.
حالا دیگه عصرها ترزیق رو انجام میدم. ساعتِ تزریقم منظم نیست ولی روز تزریق هر هفته همون روزه. تا حالا مشکلی نداشتم، ولی کم کم دارم از این تزریق های هفتگی خسته می شم، بخصوص اینکه برای این کار باید برم درمانگاه Sad
منم به خاطر سختی رفت و آمدش بود که رفتم یاد گرفتم که خودم تزریق کنم.ولی واقعا هر کی براش سخت نباشه مسیر رفت و آمد ، بهتره بره درمانگاه یا ....تا یکی دیگه تزریق رو انجام بده.
الان من برای تزریق این هفته نمیدونم واقعا چه کنم. چون می ترسم مثل دفعه قبل بشه.sad2

نقل قول: يه موضوع مهم ديكه اينكه يادتون نره حتما قبل از تزريق دارو بعد اينكه سوزن و فرو بردين اسبيره كنيد يعني مقداري اهرم امبول رو عقب بكشيد تا ببينيد داخل امبول هوا مياد اكه خون بود ممكن تو ركتون بزنيد اونوقت بايد جاي تزريق و عوض كنيد.

این که خیلی سخته ، یعنی وقتی سوزن تو تن آدمه ، برعکس تزریق که اهرم سرنگ به طرف پایین فشار داده می شه ، باید به بالا (عقب ) کشیده بشه ؟ تا حالا امتحان نکردم ولی فکرشم نمی تونم بکنم sad2
چرا گفتین حتما لازمه ؟ برای این که بفهمیم جاش درسته یانه ؟
من که تا حالا این کارو نکردم چی ؟ من یک سال و نیم پیش رفتم به اصطلاح آموزش دیدم ، اون خانم اینا رو اصلا نگفت !

اكه كسي رو دارين كه واستون تزريق كنه خيلي خوبه ولي جون تو خونه ما كسي بيماري من رو نميدونه خودم تزريق ميكنم ولي تزريق مادرم و من انجام ميدم.
در مورد سوال ناهيد خانوم بكم كه داروهايي كه به صورت عضلاني در ام اس هست به اين شكل كه اين داروها به مرور و ارام در طول همان يه هفته فاصله تزريق جذب بدن ميشه ولي داروهاي زير جلدي سريعتر مثل ربيف واسه همين هم ١ روز در ميونه.واسه همين اكه داروهاي عضلاني رو به عضله تزريق نكنيم و وارد خونمون بشه ما دوز يك هفتمون رو يه روز وارد خون ميكنيم كه اين از جهات مختلف ضرر داره . واسه همينم موقع تزريق داروهاي عضلاني يا زير جلدي بايد مطمعن بشيم كه سوزن وارد رك نشده براي اين كار هم بعد از اينكه سوزن رو وارد عضله يا زير جلد كرديم قبل اينكه اهرم رو فشار بديم تا دارو وارد بدن بشه كمي اهرم رو عقب ميكشيم تا مطمعن شيم وارد رك نشده اكه وارد رك شده باشه داخل سرنك خون مياد ولي اكه وارد رك نشده كه هوا مياد و ميتونيم اونوقت اهرم رو دوباره فشار بديم كه دارو وارد بدن بشه.

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عوارضی که با تزریق دگزامتازون پیش آمده صدف 39 49,434 2023/05/22, 09:14 AM
آخرین ارسال: abbas_ghanavati
  تاخیر در زمان تزریق nahid 56 29,153 2019/04/08, 04:47 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  اثربخشی و عوارض تزریق سینومر vahid.sh 44 34,422 2019/01/01, 01:05 PM
آخرین ارسال: mahbub
Lightbulb عوارض تزریق - تب و لرز، درد Narges 75 58,504 2017/10/03, 06:05 PM
آخرین ارسال: yas8866
  زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق nahid 97 75,527 2017/07/20, 09:07 AM
آخرین ارسال: آنا
Rainbow مصرف چای مرزه بعنوان مسکن درد بعد از تزریق سینووکس sharmin 11 11,255 2015/12/06, 12:17 AM
آخرین ارسال: seebche
  آزمایش خون بعد از تزریق nahid 12 8,250 2015/08/19, 11:31 PM
آخرین ارسال: web1001
  روزهای تزریق داروهای ربیف و رسیژن hamid 34 20,920 2015/07/19, 09:47 PM
آخرین ارسال: 1361hr87
  هواگیری سرنگ تزریق i_sh 8 33,422 2014/11/22, 12:54 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  نظر پزشک شما برای قطع تزریق در صورتی که چند سال حمله نداشته باشید afsaneh 47 32,721 2014/04/04, 09:29 AM
آخرین ارسال: موناامیدوار

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست