•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تزریق آمپول آونکس
در نظر داشته باشید هر دارویی هر جا می زنید حتما تست کنید که وریدی نباشه وگرنه حداقل اتفاقی که میوفته یک ماه در شک و کما می روید و عوارض وحشتناکی که خوب نمی شن rolleyes
قصه نيستم که بگوئی ، نغمه نيستم که بخوانی ،صدا نيستم که بشنوی ،یا چيزی چنان که ببينی ،يا چيزی چنان که بدانی ...
من درد مشترکم ،مرا فرياد کن
چطور بفهمیم وریدیه؟

قبل تزریق سرنگ رو یکم بکشیم بالا ؟

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

من روی ران میزنم و میدونم باید تست کنم که رگ نباشه ولی هربار خواستم اهرم سوزن رو بکشم بالا درد گرفته چون احتمالا مویرگا پاره میشن و... ، پس از خیرش گذشتم و میزنم هرچه بادا باد ! . ولی شما گفتین اگه تورگ بزنیم تو شوک و کما میریم ؟؟ یعنی من تا حالا تو عضله زدم و درست بوده جاش ؟confused2
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
فکر نکنم شوک و کما.....

من 10 بار از سوپروایزر بیمارستان پرسیدم کچلش کردم واسه رگ و هواگیری این چیزا!
آخرش میگفت اگر هم سرنگ رو نکشیدی بالا اشکال نداره.چمدونم والا شاید اونم مدرکش رو از دانشگاه هاوایی گرفتهlaughing3

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

من تازه یه ماه و نیمه که خودم می زنم و هیچ وقت نتونستم سرنگ رو بالا بکشم آخه درد داره و منصرف می شم منم از خواهرم که پرستاره پرسیدم گفت اگه محلشو درست انتخاب کرده باشی درسته نمی خواد حتما بالا بکشی ولی چون تو وارد نیستی بهتره این کار رو بکنی. اما من نمی تونم.
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
دوستان من امشب آمپولمو زدم و برای اولین بار جرات کردم پیستون سرنگ کمی بالا بکشم هیچ خون نیومد ولی بعد از اینکه سوزن رو آوردم محل تزریق به شدت خون میومد تا حالا اینجوری نشده بود یه مقدار خون هم توی سرنگ رفته بود. یکی بگه من درست زدم یا نه؟ Huhتا از همه نپرسم خیالم راحت نمیشه که! تا من آمپول زدنو یاد بگیرم همه رو کلافه می کنم.confused
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
یکم پیستون رو کشیدی بالا یعنی چی ؟ یکم توضیح بده

کجات تزریق میکنی ؟

من براحتی ویال اوونکس رو آب میکنم بعد میکشم تو سرنگ بعد هم تزریق میکنم به پشتم یه جای نرم رو پیدا میکنم سوزن رو 90 درجه وارد میکنم و خالی میکنم و بعد هم به ارومی در میارم کم پیش اومده خون بیاد همش هم 30 ثانیه طول نمیکشه Smile (16)
(2011/10/16, 11:20 PM)MFhealth نوشته است: دوستان من امشب آمپولمو زدم و برای اولین بار جرات کردم پیستون سرنگ کمی بالا بکشم هیچ خون نیومد ولی بعد از اینکه سوزن رو آوردم محل تزریق به شدت خون میومد تا حالا اینجوری نشده بود یه مقدار خون هم توی سرنگ رفته بود. یکی بگه من درست زدم یا نه؟ Huhتا از همه نپرسم خیالم راحت نمیشه که! تا من آمپول زدنو یاد بگیرم همه رو کلافه می کنم.confused

احتمالا مثل پینیسیلین کار کردید نباید اونطوری کنید ، این مدلش با پینیسیلین یک جور نیست.
آخه من دیدم مامانم تزریق های عضلانی رو پیستون سرنگ رو یکمی میکشه به طرف بیرون ، تازه کج میزنه !! آمپولهای مارو نباید کج بزنیم یا پیستون رو توی بدن بالا پایین کنیم بعدش تزریق رو انجام بدیم این کار باعث خونریزی میشه !
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : MFhealth
من اولين بار يه پرستار اومد خونه آمپولمو زد. اون آموزش ديده بود براي زدن آوونكس. مي گفت واسه اينكه بفهمي روي رگ زدي يا نه يه كمي پيستون رو بالا بكش ببين خوني ميشه يا نه؟ اگه نشد جاي درستي زدي. ولي من خودم كه شروع كردم به يادگرفتن و زدن آمپول، هيچ وقت اين كار رو نكردم. هميشه دقت كردم كه روي رگ نزنم. قشنگ ميگردم روي رون پام و بين رگها رو پيدا ميكنم و ميزنم. به جز يه بار كه اشتباهي روي رگم زدمconfused درد گرفت. سوزن رو كشيدم بيرون، خون اومد. بعد دوباره يه جاي ديگه زدم، بازم اشتباه كردم. واسه دفعه سوم سوزنو فرو كردم توي رون پام. اين دفعه جاي درستي زدم اما سوزن اونقدر كند شده بود كه با زحمت رفت توي رون پامangry3 خلاصه موفق شدم. ولي واسه م تجربه شد كه موقع آمپول زدن فقط حواسم به كارم باشه. فكرم جاهاي ديگه دور نزنهwink2smiling بعد از اون ديگه همچين مشكلي واسه م تاحالا پيش نيومده. بچه خوبي شدمhappy0065.gif
 تشکر شده توسط : TootFarangi , MFhealth
(2011/07/19, 04:09 AM)athar نوشته است: سلام ـ فرشته جان باتوجه به تجربه شما کدام قسمت ران (خارجی - داخلی یا قدام ران ) برای تزریق آوونکس مناسب تر است.

عزيزم پرستاري كه اولين بار آوونكس رو برام تزريق كرد ميگفت قسمت خارجي بهتره. درضمن منطقه تزريق رو به اين صورت پيدا ميكني: به اندازه 4 انگشت از زانو مياي بالا و به اندازه يك كف دست از بالاي رون پا (محل كشاله ران، جايي كه پا به قسمت بالاي بدن متصل ميشه )مياي پايين. بين اين دو محلي كه گفتم بايد تزريق كني. اميدوارم متوجه شده باشي. خودم كه نفهميدم. icon_cry توضيحش بدون تصوير سخته.confused2

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اثربخشی وعوارض تزریق سینووکس Trust 438 290,174 2023/08/25, 07:45 PM
آخرین ارسال: saman.sy
  آیا تزریق سینووکس در شما هم باعث دندون درد میشه؟ naser_m 29 16,985 2023/01/02, 11:14 PM
آخرین ارسال: شیواذر
  حساسیت به آونکس Justtina 2 3,987 2020/10/18, 01:09 PM
آخرین ارسال: پریا حقیقت پور
  اثربخشی وعوارض آونکس مـه ســـا 74 57,479 2019/08/05, 05:55 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  وقفه و تاخیر در زمان تزریق paeeze 27 24,432 2018/01/26, 07:43 PM
آخرین ارسال: paeeze
Question نحوه پیدا کردن محل تزریق min00 37 99,142 2018/01/24, 08:02 PM
آخرین ارسال: nahid
  سرنگ آماده تزریق سینووکس mohamad88 45 17,559 2017/06/14, 05:10 PM
آخرین ارسال: yas8866
  فیلم آموزشی تزریق سینووکس و زندگی با ام اس saffari_mo 17 20,224 2017/04/19, 06:02 PM
آخرین ارسال: n70
  آدرس مراکز تزریق سینوکس و رسیژن neda.n 32 32,235 2016/10/09, 10:20 AM
آخرین ارسال: nahid
  سنگینی قیمت آونکس forooghm 127 86,906 2016/06/23, 12:51 PM
آخرین ارسال: Sooolmazzz

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان