امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر سرما بر ام اس
گرما اثر منفی بر بیماری ام اس داره. می خواستم بدونم سرما هم همین طور است.
من اول دی باید برم آموزشی خدمت سربازی توی یه جای خیلی سردسیر (به خواست خودم از معافیت پزشکی استفاده نکردم). چند ماهی هم بیشتر نیست که ام اسم تشخیص داده شده و خودم تجربه ای ندارم که سرما تا چه اندازه ممکنه که اذیت کننده باشه.
می خواستم ببینم دوستان تجربه ای دارند.
اگر واقعا اذیت کننده است اقدام کنم واسه تمدید پزشکی و اعزامم را دو ماه عقب بیندازم.
اگر من اقدام کنم برای تمدید پزشکی و پزشک نظام وظیقه دلیلم را کافی نداند، سه ماه اضافه خدمت می خورم. به همین خاطر باید مطمئن باشم که سرما اثر منفی می گذارد و این قضیه بین پزشکان و بیماران پذیرفته شده باشد.
ممنون
 تشکر شده توسط : سمیرا67
من توی سرما اذیت نمیشم اصلا، ولی یادمه توی یکی از پست های اینستاگرام ام اس سنتر که در مورد گرما بود بعضی از دوستان نوشته بودن که با سرما هم اذیت میشن. البته بیشتر افراد با گرما اذیت میشن
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , امیر سام
من تو پایان نامه خودم از یه مقاله استفاده کردم که میگفت به صورت کلی تعداد بیماران بیماران مبتلا به ام.اس در مناطق گرمسیر در مقابل  سردسیر کمتر هست یعنی بیماری رو از نظر آب و هوایی بیماری سردسیری معرفی کرده بود. اما در مورد تشدید علائم کاملا برعکس بود یعنی گرمای هوا یکی از عوامل تشدید علائم ام.اس هست به این مفهوم که تو مناطق گرمسیری بر اثر تشدید گرما تعداد حملات و شدت حملات تو بیمار زیادتر  هست. پایان نامم الان پیشم نیست که آدرس دقیق مقاله رو بدم اما یه مقاله مشابه این مقاله خارجی هم تو کرمان ایران انجام شده بود و تاییدش میکرد. توی مقالات تاکید شده بود که هر دو عامل تنش و تشدید گرما و سرما برای فرد بیمار خوب نیست ولی ثابت شده گرما اثر منفی تری در بروز علائم و حملات داره. امیدوارم تونسته باشم کلیت مفهوم رو برسونم.
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : امیر سام , الی کوچولو , helli , glassheart , mahbub
(2019/10/14, 05:11 PM)سمیرا67 نوشته است: من تو پایان نامه خودم از یه مقاله استفاده کردم که میگفت به صورت کلی تعداد بیماران بیماران مبتلا به ام.اس در مناطق گرمسیر در مقابل  سردسیر کمتر هست یعنی بیماری رو از نظر آب و هوایی بیماری سردسیری معرفی کرده بود. اما در مورد تشدید علائم کاملا برعکس بود یعنی گرمای هوا یکی از عوامل تشدید علائم ام.اس هست به این مفهوم که تو مناطق گرمسیری بر اثر تشدید گرما تعداد حملات و شدت حملات تو بیمار زیادتر  هست. پایان نامم الان پیشم نیست که آدرس دقیق مقاله رو بدم اما یه مقاله مشابه این مقاله خارجی هم تو کرمان ایران انجام شده بود و تاییدش میکرد. توی مقالات تاکید شده بود که هر دو عامل تنش و تشدید گرما و سرما برای فرد بیمار خوب نیست ولی ثابت شده گرما اثر منفی تری در بروز علائم و حملات داره. امیدوارم تونسته باشم کلیت مفهوم رو برسونم.

شايد علتش اينه كه در مناطق گرمسير آفتاب بيشتر مي تابه و در نتيجه بدن ويتامين دي بيشتري دريافت مي كنه
پ ن: سميرا جوون، مي تونم بپرسم رشته ت چيه؟
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
(2019/10/14, 06:29 AM)امیر سام نوشته است: گرما اثر منفی بر بیماری ام اس داره. می خواستم بدونم سرما هم همین طور است.
من اول دی باید برم آموزشی خدمت سربازی توی یه جای خیلی سردسیر (به خواست خودم از معافیت پزشکی استفاده نکردم). چند ماهی هم بیشتر نیست که ام اسم تشخیص داده شده و خودم تجربه ای ندارم که سرما تا چه اندازه ممکنه که اذیت کننده باشه.
می خواستم ببینم دوستان تجربه ای دارند.
اگر واقعا اذیت کننده است اقدام کنم واسه تمدید پزشکی و اعزامم را دو ماه عقب بیندازم.
اگر من اقدام کنم برای تمدید پزشکی و پزشک نظام وظیقه دلیلم را کافی نداند، سه ماه اضافه خدمت می خورم. به همین خاطر باید مطمئن باشم که سرما اثر منفی می گذارد و این قضیه بین پزشکان و بیماران پذیرفته شده باشد.
ممنون

نمي شه با توجه به بيماري تون، سربازي توو شهر خودتون بيفته؟
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
(2019/10/15, 08:43 AM)helli نوشته است:
(2019/10/14, 05:11 PM)سمیرا67 نوشته است: من تو پایان نامه خودم از یه مقاله استفاده کردم که میگفت به صورت کلی تعداد بیماران بیماران مبتلا به ام.اس در مناطق گرمسیر در مقابل  سردسیر کمتر هست یعنی بیماری رو از نظر آب و هوایی بیماری سردسیری معرفی کرده بود. اما در مورد تشدید علائم کاملا برعکس بود یعنی گرمای هوا یکی از عوامل تشدید علائم ام.اس هست به این مفهوم که تو مناطق گرمسیری بر اثر تشدید گرما تعداد حملات و شدت حملات تو بیمار زیادتر  هست. پایان نامم الان پیشم نیست که آدرس دقیق مقاله رو بدم اما یه مقاله مشابه این مقاله خارجی هم تو کرمان ایران انجام شده بود و تاییدش میکرد. توی مقالات تاکید شده بود که هر دو عامل تنش و تشدید گرما و سرما برای فرد بیمار خوب نیست ولی ثابت شده گرما اثر منفی تری در بروز علائم و حملات داره. امیدوارم تونسته باشم کلیت مفهوم رو برسونم.

شايد علتش اينه كه در مناطق گرمسير آفتاب بيشتر مي تابه و در نتيجه بدن ويتامين دي بيشتري دريافت مي كنه
پ ن: سميرا جوون، مي تونم بپرسم رشته ت چيه؟

به نظر منم قوی ترین علتش همینه. و البته من خودم میگم چون گرمسیری ها خون گرم تر هستن و راحت تر با مسائل کنار میان. خود من سردسیری هستم شدیدا دیرجوش و خیلی زود عصبانی میشم عصبانیتم شدیده و ... که البته ثابت شده آب و هوا در خلق و خو نقش مستقیم داره. من کارشناسی ارشد جغرافیای پزشکی دارم.
 تشکر شده توسط : helli
گرمسیری ها خون گرم هستند  love28
ولی آستانه تحملشون به خاطر گرما ،خیلی پایین (زود از کوره در میرن) و البته به خاطر صفای دلشون زودم بر میگردن تو کوره agreement2

درباره گرمسیری و آفتاب و ویتامین دی هم باید بگم  توی منطقه ای که من هستم آفتاب خانم با تمام قدرت میتابه و به طور میانگین ویتامین دی اغلب ساکنین پایین چرا نمیدونم 305320_JC_thinking
روی افکار خود لم ندیم
            wink2
 تشکر شده توسط : helli
دوست عزیزکلا گرماوافزایش دمای بدن موجب تشدید علائم توی بیماران ام اسی میشه ولی درموردسرما من خودم وقتی توسرمای زیادقرارمیگیرم پاهام اذیت میشن وی جورایی بی حس وحال میشه وب نظرمن ک اصلا سربازی نبایدمیرفتی چون دوسال عمرت هدرمیره ولی حالاک رفتی سعی کن پاهاتوگرم نگه داری
من ازبیگانگان،هرگزننالم...
که بامن هرچه کرد
آن آشناکرد...!
ممنون از دوستان
با توجه به کسری جبهه پدرم و پروژه کسر خدمتی که خودم انجام دادم، کل سربازی ام میشه همان دو ماه آموزشی.
البته می توانم درخواست تمدید پزشکی بدهم ولی مسئله ای که هست اینه که اگر درخواست من رد بشه یعنی دلیل پزشکی ام را کافی ندانند و قبول نکنند موعد اعزامم را تمدید کنند، آن وقت سه ماه هم اضافه خدمت می خورم. به نظر شماها این که بگم سرما بر ام اس اثر منفی داره، دلیل قابل قبولی هست برای پزشک نظام وظیفه؟
من دقیق نمیدونم ولی فکر کنم خود ام.اس دلیل کافی برای معاف شدن باشه مگر اینکه شما نخواین معافیت پزشکی بگیرین.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  افزایش علائم در سرما powerful 6 778 2024/03/21, 12:18 AM
آخرین ارسال: Ali7mahboobi7

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست