•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواص معجزه آساسی کندر در درمان بیماری ام اس
درمان؟
کنترل می‌کند یا درمان؟
مرا آفرید، آنکه دوستم داشت.
 تشکر شده توسط : سورنا
تاثیر افسانه ای گیاه کندر بر حافظه حقیقت دارد ؟

[تصویر:  hagq57qz330ck0f5m00.jpg]

به کرات درباره فواید این گیاه بخصوص در دوران بارداری شنیده ایم ، آیا حقیقت دارد؟تاثیر گیاه کندر در افزایش قدرت حافظه

بر اساس طرح تحقیقاتی پایه ای و بالینی انجام شده مصرف کندر در زمان بارداری موجب افزایش قدرت حافظه جنین می شود .
دکتر حسین حسین زاده با اشاره به اینکه این طرح با همکاری دکتر جواد رمضانی در مدت یک سال به اجرا در آمده است اظهار داشت : مواد موجود و موثره در گیاه کندر و مصرف آن توسط مادران باردار موجب افزایش قدرت حافظه نوزاد می شود .

وی با اشاره به اینکه صمغ به دست آمده از گیاه کندر از دیرباز در طب سنتی مورداستفاده بوده و به عنوان افزایش دهنده حافظه و مهارت های یادگیری استفاده می شده است اظهار داشت : علاوه بر این مصرف کندر در افراد بزرگسال نیز موجب تقویت حافظه می شود .

استاد فارماكودینامی و سم شناسی دانشگاه علوم پزشكی مشهد افزود: در تحقیق بالینی که بر روی دانش آموزان سال سوم دبیرستان در قالب کارایی حافظه و به یاد آوردن جملات صورت گرفت نشان داد که با مصرف کندر قدرت حافظه دانش آموزان افزایش می یابد .

دکتر حسین زاده افزود : همچنین این آزمایش بر روی دانش آموزانی که معدل کمتری نسبت به دیگران داشتند کارایی بیشتری داشت .
وی گفت : نتایج این مطالعه نشان داد كه كندر می تواند موجب افزایش توانایی حافظه هم در حافظه سالم و هم در حافظه تخریب شده با هیوسین شود كه مكانیسم احتمالی آن ممكن است از طریق سیستم كولینرژیك باشد.
منبع : ایسنا
 تشکر شده توسط : O#!!! , AVID2000 , warrior , najva , sadaf , ana90 , Hasty , Matilat , هلما , sargol , roya-n , سورنا
2تا سوال از دوستانیکه از کندر استفاده کردن و راضی بودن دارم
1.میزان رضایتش چقدره؟انقدر هست که حاضر باشن بجای آمپولای خانواده اینترفرون از این کپسول استفاده کنن؟
2.اگه واقعا خوبه پس چرا بعدگذشت2سال هنوز هیچ جا بطور رسمی اعلام نشده که این کپسول میتونه جایگزین اینترفرونها بشه و کار جلوگیری از پیشرفت ام اس رو انجام بده؟
ممنون میشم دوستان به این سوالا جواب بدن
حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هرکس به اندازه حرف هایی است که برای نگفتن دارد.
يه سوال
از دوستان گرامي كسي تونسته كندر اصل گير بياره؟آخه ميگن كندر اصل خيلي كم هست و اينايي كه توي بازار هست فكر ميكنم صمغ درخت صنوبر باشه،چون ويژگي كندر اصل اينه كه خوب مي سوزه و دود نمي كنه پليز راهنمايي
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : warrior , Hasty , سورنا
شناخت گیاه کندر به نقل ویکی پدیا

کندر (گیاه)
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
برای دیگر کاربردها، آسپام (ابهام‌زدایی) را ببینید.
گیاه کندر.

آسپام (Olibanum) گیاهی دارویی است از راسته ناترک‌سانان (Sapindales) که از شیره آن هم به عنوان خوشبو کننده استفاده می‌شود. شیره آسپام را معمولاً با اسپنددانه می‌سوزانند.

نام علمی این گیاه Boswellia thurifera یا B. sacra و همچنین B. carterii است. طعم این عصاره بسیار تلخ است .

[تصویر:  xoh5a8cp80rpv96knzcn.jpg]

کاربردهای پزشکی و دارویی

میوهٔ این گیاه را(که پوسته‌ای چرب دارد و به اندازهٔ یک نخود است)خام می‌خورند. همچنین آسپام نیز پس از جوشاندن به ماده‌ای به نام سقز تبدیل می‌شود که مانند آدامس حالت ارتجاعی دارد، با این تفاوت که سقز بعد از فرو دادن هضم می‌شود

[تصویر:  4sv1g3pjuz4c9mavm7w.jpg]

آسپام را نیز برای تقویت حافظه می‌خورند.
صمغ آسپام یَمَنی

خواص آسپام

اگر آسپام را با آب سرد بخورید، اسهال را بند و استفراغ را قطع می‌کند و یکی از مهم‌ترین خواص بسیار مفید و جالب توجه آن، تقویت حافظه و مرتفع‌کننده فراموشی و ضعف حافظه است که به راستی تاثیر بسزایی دارد.

جویدن آسپام مانند آدامس لثه را محکم می‌کند و بوی دهان را می‌زداید و روایت شده برای قطع ادرار و بلغم می‌توانید از آن مصرف کنید. مصرف کندر بویژه در زنان باردار و تأثیر آن روی حافظه نوزاد از قدیم الایام مورد تأکید بوده است.

با توجه به تحقیقاتی که روی بیش از 100 نفر از مادرانی که قبل از زایمان به مدت طولانی (3 الی 4 ماه) از کندر استفاده کرده‌اند معلوم شد که مصرف بیش از حد آن موجب بیش‌فعالی کودکان آنها شده اما مادرانی که به مدت یک ماه یا کمتر از آسپام استفاده کرده‌اند کودکانشان بیش‌فعال نشده و همچنین از هوش بالایی برخوردارند.
نحوه استفاده

آن را کوبیده و هر روز صبح ناشتا یک قاشق مربا خوری از آن‌را در یک استکان آب حل کرده و مصرف کنید. می‌توانید آن را در دهان گذاشته و به صورت آدامس از آن استفاده کنید، البته در این حالت آسپام کمی تلخ است.

از نظر حکمای طب سنتی آسپام گرم و خشک است و از نظر خواص آن معتقدند که خشک‌کننده و قابض و بندآورنده خون است، گازها را تحلیل می‌برد و در تقویت حافظه بسیار موثر است، از خونریزی‌های خارجی و خونروی از سینه جلوگیری می‌کند و اگر با صمغ خورده شود برای رفع بدبویی بینی و تنگی نفس و سرفه مزمن رطوبتی موثر است. همچنین اگر با عسل خورده شود برای رفع فراموشی مفید است. اگر تا چند روز هر روز 3 گرم آن را در آب بخیسانید و ناشتا بخورید برای رفع فراموشی و زیادی بلغم مفید است.

[تصویر:  sx3ypaf6c35lksau2a8u.gif]

خدا معجزه کرد انسان آفرید ، ما هم معجزه کنیم انسان بمانیم
 تشکر شده توسط : Prime , MFhealth , najva , ostad2000 , nahid , sadaf , parisa2011 , baran1390 , سورنا
پس بايد كندر بخورم happy0065.gif
...
دکتر من که هیچ اعتقادی به ممورال و کندر ندارهSad
خیلی تلخ دختر خاله ی من موقع بارداری واس هوش نی نیش می خورد

طرف مشهد خراسان زیاد بود

ولی منکه نمی خورم تلخ بدتر از سقزagreement2agreement2agreement2agreement2

تزریق بیشتر دوست دارم به یاد کلاه قرمزی جونمlaughing3laughing3laughing3laughing3
زندگی نبرد است جرات حضور در آن را داشته باشید

[تصویر:  28018023802572124662.jpg]

من واقعا از اثر تقویت کننده اش بر حافظه راضی هستم.مدتی است که بصورت جویدنی استفاده می کنم. تلخیش اینقدر ها غیر قابل تحمل نیست!
(2011/06/28, 01:54 PM)mahsa نوشته است: 2تا سوال از دوستانیکه از کندر استفاده کردن و راضی بودن دارم
1.میزان رضایتش چقدره؟انقدر هست که حاضر باشن بجای آمپولای خانواده اینترفرون از این کپسول استفاده کنن؟
2.اگه واقعا خوبه پس چرا بعدگذشت2سال هنوز هیچ جا بطور رسمی اعلام نشده که این کپسول میتونه جایگزین اینترفرونها بشه و کار جلوگیری از پیشرفت ام اس رو انجام بده؟
ممنون میشم دوستان به این سوالا جواب بدن

مهسا جان من تقریبا از زمستان سال گذشته ازش استفاده می کنم وآنقدر از آثار تقویت حافظه اش راضی بودم که برای تعداد زیادی از دانش آموزام هم تهیه کردم تا در کنکور موفق تر باشند.
اما در مورد درمان های سنتی فکر می کنم سرعت عملکرد این دارو ها به اندازه تزریق های خودمون نیست واصلا منطقی نیست که داروها رو قطع کنیم.
جالب بدونید من اردیبهشت یک حمله (پس از 7 سال) داشتم که خوب اگه کندر می تونست تا این حد در درمان موثر باشه من نباید دچار حمله می شدم!
فکر می کنم در ضمن رعایت رژیم های مناسب غذایی ، باید همواره به تزریق وفادار باشیم .
البته تا کشف درمان قطعی
agreement2

تا شقایق هست زندگی باید کرد.love28
 تشکر شده توسط : نازلی , nahid , najva , parvaneh , baran1390 , سورنا
البته کندر به تنهایی فکر نکنم تو درمان ام اس موثر باشه ، ولی من خودم تو اینترنت در خصوص مزاجهای افراد در مورد غذاهای مصرفی در طول روز خوندم که می گفت می تونه ام اس وهم درمان کنه (در صورت رعایتش)
واسه همین من یه دوماهی میشه که از آمپول استفاده نمی کنم و فعلنه که مشکلی نداشتم. تو آفتابم هر از گاهی راه می رم ، الانم که ماه رمضونه و همرو گرفتم.

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه ویتامین D با بیماری مولتیپل اسکلروزیس ( MS ) مقابله می کند hamdam 44 40,462 2023/04/20, 11:29 AM
آخرین ارسال: Nazaritafti20
  تاثیراسترس بر پیشرفت بیماری ام اس Majid 62 39,188 2021/11/22, 06:16 PM
آخرین ارسال: M.karimlou1393
  درمان نسبی ام اس در مدت کوتاه rezza 0 2,124 2021/05/18, 05:45 AM
آخرین ارسال: rezza
  احتمال ابتلا به پنج بیماری مزمن همراه با ام اس niloofary 2 5,294 2017/12/20, 02:34 AM
آخرین ارسال: yas8866
  مصرف کافئین در پیشگیری از بیماری ام اس موثر است nafass 21 13,178 2017/11/20, 01:37 PM
آخرین ارسال: Mehrdad 31
  با وجود شیوع بالا MS هنوز بیماری خاص نیست ! nahid 16 11,446 2017/05/08, 10:16 PM
آخرین ارسال: آدرینا
  تئوری جدید در مورد علت بیماری ام اس. warrior 1 3,979 2016/11/08, 12:26 PM
آخرین ارسال: niloofary
  مشکلات درمان و هزینه های تمام شده مبتلایان به ام اس nahid 0 2,445 2016/05/25, 10:37 PM
آخرین ارسال: nahid
  فوايد قهوه در مبارزه با بیماری MS voodoo 30 21,891 2016/01/06, 10:11 AM
آخرین ارسال: 71shahab
  تشخیص پادتن‌ها چند سال پیش از بروز علائم بیماری ام‌اس niloofary 0 2,370 2015/10/17, 10:45 AM
آخرین ارسال: niloofary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان