ثبت نام
رمز ورودتان را فراموش کرده اید؟

تابلو اعلانات

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
400 هزار بیمار از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می‌کنند
2013/06/24, 12:16 PM
ارسال: #1
 (Print Post)
Wink 400 هزار بیمار از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می‌کنند
رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد :

به 44 قلم دارو از مجموعه داروهای بیماران خاص، مبتلایان به سرطان و بیماران پیوندی تا پایان هفته آینده یارانه نقدی تعلق می‌گیرد.

عباس حاجی آخوندی در گفت وگو با واحد مرکزی خبر افزود: درحال حاضر فهرستی شامل 122 قلم دارو درنظر گرفته شده که قرار است با یارانه 2 هزار و 200 میلیارد تومانی دولت قیمت آنها به صفر نزدیک شود.

وی با بیان این که هنوز بودجه 2 هزار و 200 میلیارد تومانی از طرف دولت پرداخت نشده است، گفت: در قدم اول سازمان غذا و دارو از بودجه های خود مبلغی را برای رایگان کردن یا کاهش هزینه داروهای بیماران خاص به 10 درصد اختصاص داده است که این مبلغ به صورت یارانه نقدی براساس نوع داروی مصرفی بیمار به حساب سرپرست خانوار او واریز خواهد شد.

دکتر حاجی آخوندی افزود: در صورتی که حتی یک چهارم یا یک ششم یارانه 2 هزار و 200 میلیارد تومانی از طرف دولت به سازمان غذا و دارو پرداخت شود تعداد بیشتری از داروهای بیماران خاص و سرطانی تحت پوشش یارانه نقدی قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: در نهایت ما انتظار داریم بتوانیم 120 یا حتی 170 قلم داروی گران قیمت را که به اقتصاد خانواده ها فشار می آورد و موجب آسیب به سلامت خانواده ها می شود رایگان یا به آن نزدیک کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به این سوال که خانوارهای بیماران خاص و سرطانی را چگونه شناسایی می کنید؟ گفت: در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرونده 95 درصد از این بیماران و همه مشخصات آنها وجود دارد و 5 درصد مابقی هم می توانند با ثبت نام در سامانه ساجد این وزارتخانه و تایید پزشک معالجشان در این مجموعه قرار بگیرند.

حاجی آخوندی افزود: انتظار داریم ریزش ها و رویش هایی هم در شمار مبتلایان به بیماری های خاص، سرطانی و پیوندی وجود داشته باشد که آنها نیز پایش خواهد شد.

400 هزار بیمار یارانه دارو دریافت می کنند


وی تعداد بیمارانی را که از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می کنند400 هزار نفر اعلام کرد و گفت: یارانه به دارو تعلق می گیرد بنابراین داروهایی که مصرف آنها برای این بیماران ضروری است مشمول یارانه می شوند.

حاجی آخوندی در پاسخ به سوال که آیا این یارانه ثابت است یا با تغییر قیمت دارو افزایش می یابد؟، افزود: باوجود آنکه قیمت دارو به شدت تاثیرپذیر از قیمت ارز است اما از آنجا که درحال حاضر ثباتی در بازار ارزی کشور بوجود آمده است انتظار نداریم تا پایان سال قیمت داروها تغییر مضاعفی پیدا کند اما اگر چنین اتفاقی بیفتد یارانه نیز تغییر خواهد کرد.

وی از دو افزایش قیمت در مجموعه داروهای کشور خبر داد و گفت: افزایش اول اوایل خرداد برای هزار و 37 قلم دارو به میزان30 درصد اتفاق افتاد که سازمان غذا و دارو آن را به صنعت داروسازی ابلاغ کرد و افزایش دوم از اواخر این ماه برای همین مقدار قلم دارو که ارز مرجع آنها تمام شده است آنهم به میزان 30 درصد اجرا می شود.

رئیس سازمان غذا و دارو درباره گران شدن قیمت داروهای خارجی نیز افزود: با تلاش تجار، جامعه دانشگاهی و همچنین کنوانسیون بین المللی تعاملات دارو باوجود آنکه ارز خرید مواد اولیه دارویی و دارو به دو برابر رسیده است به مردم قول می دهیم هیچ یک از اقلام داروهای خارجی امسال بیش از 80 درصد افزایش قیمت نخواهد داشت.

حاجی آخوندی در عین حال از مردم عذرخواهی کرد که با بودجه 2 هزار و 200 میلیارد تومانی موفق نشدند برای همه داروها یارانه پرداخت کنند و گفت: تصور ما این است که اگر مثلا کپسول آموکسی سیلین از 800 تومان به1200تومان برسد فشاری بر مردم وارد نمی کنیم اما این تغییر قیمت به صنعت داروسازی ما برای بالابردن کیفیت و ساختن داروی واقعی و همچنین اعتبار دارویی ایران در دنیا کمک خواهد کرد.

وی افزود: از سوی دیگر ارزانی بیش از اندازه دارو در ایران تاکنون موجب شده است بازار آشفته ای از دارو در کشور ما بوجود آید و حتی برخی از سودجویان داروهای وارداتی را صادر کنند که این اصلاح قیمت ها در صنعت داروسازی به کاهش این پدیده منجر خواهد شد.

اعتبار650 میلیون دلاری بانک مرکزی برای خرید دارو و مواد اولیه دارویی


رییس سازمان غذا و دارو امروز از اختصاص650 میلیون دلار ارز از بانک مرکزی برای خرید دارو و مواد اولیه دارویی به صنعت داروسازی کشور خبر داد و گفت : بانک مرکزی در سه ماه گذشته این اعتبار را تخصیص داده و هم اکنون بازار دارویی کشور از ثبات و سکون خوبی برخوردار است.

وی از مدیران دارویی و نظام بانکی کشور تشکر کرد که این آرامش و امیدواری را در تعاملات داروسازی کشور ایجاد کرده اند.

ذخیره 6 ماهه برای 1037 قلم دارو وجود دارد

رییس سازمان غذا و دارو از وجود ذخیره6 ماهه برای 1037 دارو در کشور خبر داد و گفت: مشکل کنونی صنعت داروسازی کشور کمبود نقدینگی است و در صورتی که حدود 2 هزار میلیارد تومان کمبود نقدینگی داروسازی کشور تامین شود ذخیره همه داروهای مصرفی مردم به 9 ماه خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ذخیره کردن دارو برای کشور هم جنبه راهبردی دارد و هم پدافند غیرعامل

و هم سیاستی هماهنگ است، افزود: درحال حاضر کارخانه ها و شرکت های پخش داروسازی مبالغ بسیار زیادی از شرکت های بیمه طلبکار هستند که اگر فقط این مطالبات پرداخت شود ذخیره دارویی را می توان از 6 ماه به 9 ماه رساند.

روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : ابراهیم , n.gh , نازلی , paeazan , nahid , shahrzad.s , spring , omid , leili , نگار محمدي , Yanis , arezooo82 , zohrevand , آنا , roozbeh_1 , farzaneh20 , محمود
2013/06/24, 12:29 PM
ارسال: #2
 (Print Post)
RE: 400 هزار بیمار از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می‌کنند
نکات زیادی از این مصاحبه میشه استخراج کرد که دو نکته رو میگم بقیه رو حال تایپ کردن ندارم
1. به مردم قول می دهیم هیچ یک از اقلام داروهای خارجی امسال بیش از 80 درصد افزایش قیمت نخواهد داشت.
یعنی داروهای خارجی 80% گران می شوند
2.این تغییر قیمت به صنعت داروسازی ما برای بالابردن کیفیت و ساختن داروی واقعی و همچنین اعتبار دارویی ایران در دنیا کمک خواهد کرد.
ایشان قبول کردند که داروهای داخلی کیفیت داروی واقعی رو نداره حتی آموکسی سیلینی که مثال زدن چه برسه به سینووکس و ....
یه چیز دیگه هم بگم میانگین افزایش قیمت ، 30% برای داروهای ایرانی و 80% برای داروهای خارجی هست
مثلا آب مقطر از 120 تومان به 280 تومان رسیده آیا این افزایش قیمت 30 درصده؟؟؟؟؟

نعره هیچ شیری خانه های چوبی را خراب نمیکند..... من از سکوت موریانه میترسم.......!!!!!!!!..
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : Saina , نازلی , paeazan , spring , omid , najva , زهرا59 , Yanis , محمود
2013/06/24, 12:32 PM
ارسال: #3
 (Print Post)
Heart RE: 400 هزار بیمار از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می‌کنند
نحوه پرداخت یارانه دارو


رئیس سازمان غذا و داروی کشور از آغاز شیوه جدید توزیع داروی بیماران خاص و سرطانی با استفاده از کارت هوشمند به صورت پایلوت در دو استان یزد و آذربایجان غربی خبر داد و گفت: یارانه دارو مستقیم به کارت این بیماران واریز می‌شود.


به گزارش بولتن نیوز به نقل از فارس عباس حاجی آخونی افزود:‌ سیستم جدید توزیع داروی بیماران خاص و سرطانی با استفاده از کارت هوشمند عملیاتی شده و اجرای دوره پایلوت آن در دو استان یزد و آذربایجان غربی آغاز شده است.

وی ادامه داد: این سیستم جدید با کمک مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری طراحی شده است و با اجرای آن تمام بیماران خاص و سرطانی از این پس در این سیستم ثبت می‌شوند‌ و با تشکیل پرونده در نزدیکترین داروخانه محل زندگی خود، داروهای مورد نیاز خود را تحویل می گیرند و حتی لازم نیز فاصله بین دو داروخانه را هم طی کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو اضافه کرد: این بیماران باید تأییدیه پزشک، نسخه و آزمایشهای خود را به داروخانه محل زندگی خود تحویل بدهند تا مراحل صدور کارت هوشمند توزیع دارو برای آنها انجام شود.

وی گفت: اجرای این سیستم جدید هم اکنون در دو استان یزد و آذربایجان غربی شروع شده و بعد از طی یک دوره آزمایشی تا چند ماه آینده به کل کشور گسترش پیدا می‌کند و به این ترتیب یارانه دارو مستقیم به حساب کارت هوشمند آنها واریز می‌شود.

وی ادامه داد:‌ وقتی دولت می‌تواند یارانه 75میلیون تومان را به شکل مناسب توزیع کارت و به حساب آنان واریز کند، توزیع یارانه دارو برای حدود 400 هزار نفر کاری ندارد و به زودی در کشور عملیاتی می‌شود.

حاجی آخوندی گفت: در استانهایی که هنوز سیستم کارت هوشمند توزیع داروهای یارانه‌ای برای بیماران خاص و سرطانی اجرایی نشده است، بیماران باید برای تشکیل پرونده و روند تحویل دارو به معاونتهای درمان دانشگاه علوم پزشکی منطقه خود مراجعه کنند.

وی ادامه داد: این شیوه جدید توزیع دارو از سوء استفاده و خروج داروهای گرانقیمت بیماران خاص و سرطانی از چرخه رسمی داروی کشور و ورود آنها به چرخه قاچاق و بازار آزاد جلوگیری می‌کند و در هزینه‌های دولت که در واقع هزینه‌های مردم است؛ صرفه جویی می‌شود.رئیس سازمان غذا و دارو گفت:‌ سال گذشته حدود 2 هزار میلیارد تومان ارز برای دارو هزینه شد، تلاش ما این است که با راه‌اندازی سیستم کارت هوشمند، هزینه‌های پرت دارو را از بین ببریم تا مردم سود بیشتری از این اعتبار ببرند.

وی افزود: در این صورت حتی با وجود افزایش میزان مصرف دارو در کشور و حتی افزایش دو برابری قیمت داروهای وارداتی می‌توانیم داروهای گرانقیمت بیماران خاص را با همان قیمت پارسال و حتی در اغلب موارد ارزانتر در اختیار بیماران قرار دهیم.

تلاش برای زندگی
-من قادرم که سلامتی خودم را کنترل کنم.
-من سرشار از انرژِی حیاتی و سلامتیم.
-در همه جنبه های وجودیم سلامتم.
- برای انجام فعالیتهای روزمره ام سرشار از انرِژیم.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : ابراهیم , Saina , paeazan , shahrzad.s , spring , زهرا59 , Yanis , محمود
2013/06/25, 09:44 AM
ارسال: #4
 (Print Post)
RE: 400 هزار بیمار از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می‌کنند
از کجا بفهمیم ما هم جزءشون هستیم یا نه ...
اگه واسمون نریختند باید کجا پیگیری کنیم ؟
اصلن ما یارانه نخواستیم قیمتا رو بیارین پایین
مردم که دیوونه نیستند برن دارو بگیرن الکی..angry3

خدایا من در کلبه حقیرانه خود کسی را دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری
من چون تویی را دارم وتو چون خود نداری...
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : spring
2013/06/25, 10:25 AM
ارسال: #5
 (Print Post)
RE: 400 هزار بیمار از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می‌کنند
همش وعده های الکی!!!
همش شعار!!!!angry3

زندگی باوری میخواهد از جنس امیدicon_question
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : spring
2013/06/25, 11:19 AM
ارسال: #6
 (Print Post)
RE: 400 هزار بیمار از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می‌کنند
برای کسانی که داروی خارجی میگیرن میریزن ؟

جواب : پَ توقع داری برای تو هم بریزن ؟ :60:

چشم ها را بـایـد شست . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : spring , nazaninamiri70
2013/06/25, 11:24 AM
ارسال: #7
 (Print Post)
RE: 400 هزار بیمار از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می‌کنند
کاشکی به جای پرداخت یارانه یک فکر اساسی جهت کاهش قیمتها و همچنین کاهش تورم انجام پذیرد.
با خداوند بزرگ همه چیز شدنی است
.
angry
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : sooorooosh , spring
2013/06/25, 11:46 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/06/25 11:48 AM، توسط sooorooosh.)
ارسال: #8
 (Print Post)
RE: 400 هزار بیمار از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می‌کنند
angry2
این دقیقاً ریا هست-به قول خواجه شهرم:
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند
چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند

این یاسین هست که تو گوش تلاوت میشه
اگر میخواید بدین خوب بدین دیگه تو کارت ریختن و یارانه نداره- خدا شاهد هست بر این موضوع که هزاران بار رفتم داد زدم. به خدا هیچ کس داد نخرید- همین کسانی که فقط ریا و سالوسی تمام وجودشون رو فرا گرفته-تنها چیزی که براشون اهمیت نداره معیشت مردم و داروشون هست-
به بهانه حمایت از من و تو امثال من و تو هم امرار معاش میکنن- این کاسهی دریوزگی هست که این آقا به اسم من و بیماری من دست گرفته و تجارتش رو ول کرده- الان رو این نام اعانه مردم و جمع میکنه-اون و قت هم نوع من مادرش میاد میگه من 30 سال معلم آموزش و پرورش بودم داروی یک ملیون و ششصد هزار تومنی دخترم رو از کجا بیارم؟ زنی که معلم یک روز من و شما بوده میگفت چکار کنم؟برم خ.نهی کی رو تمییز کنم؟
شرم بر تو که با اسم این آدم حقش رو میگیری و صدای اون بینوا رو هم هیچ کس نمیشنوه.
کس ندیدیم که انکار کند وجدان را
حرف وجدان دگر و گوهر وجدان دگر است
کس دهان را به ثناگویی شیطان نگشود
نفی شیطان دگـر و طاعت شیطان دگر است
کـس نگفته است ونگوید که دد ودیو شویـد
نقش انسان دگر ومعنی انسان دگر است
کـس نیامد که ستاید ستم وتفرقه را
سخن از عدل دگر ، قصه احسان دگر است

هرکه دیدم بخدمت کمری بست بعهـد
مرد پیمان دگر وبستن پیمان دگر است

بترس - بترس

[تصویر: 43679430772591471299.gif]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : یه غریبه , spring , paeeze , negar_ka84 , Azad , محمود
2013/06/25, 12:07 PM
ارسال: #9
 (Print Post)
RE: 400 هزار بیمار از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می‌کنند
الحق والانصاف سروش حرف دل منو به بهترین شکل گفت.آفرین به تو.اینا قصدشون چیز دیگست وگرنه پولو از این حساب به اون حساب کردن چه معنایی میتونه داشته باشه جز اینکه توی این جابجایی پول،آقایون به دزدیهاشون برسن وجیبشونو پر کنن.تف به این پولی که اونا میخورن که از خون سگ هم نجس تره.ایشالا که خیر وخوشی از زندگی شون نبینن.ایشالا که این پولا درد بی درمون بشه توجونشون.کرم بزنن الهی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : sooorooosh , یه غریبه , spring , paeeze
2013/06/25, 12:11 PM
ارسال: #10
 (Print Post)
RE: 400 هزار بیمار از هفته آینده یارانه نقدی دارو دریافت می‌کنند
دقیقا چه سواستفاده ای می شد اونجور؟؟؟؟؟ دوست عزیز، بیا یه بار ببرمت داروخونه، در به درِ حواله و تایید بیمه که شدی، میفهمی "شما مار خوردید افعی شدید". راه رو سر همه ی سواستفاده های احتمالی بستید. وقتی به خاطر 2 روز زودتر دارو گرفتن، منو تا امیرآباد کشوندن و سوال جواب کردن که واسه چی 2 روز زودتر اومدم دارو بگیرم و دونه دونه آمپولام رو کی زدم، یعنی سواستفاده تعطیل! لااقل برای من و امثال من که آدمای عادی هستیم، تعطیل!
الان همه میشینن میگن چه خوب! یارانه دارو هم میدن بهشون! چه می فهمن من بودم که 1,600 پول دارو دادم. کو یارانه دلت خوشه؟؟؟؟؟؟
اما مشکل اینه که دیگه مردم که پِی این قضیه رو نمیگیرن. امثال من در به در دارو میشن. اونا خودشون رو فرشته نشون دادن،همین کافیه.

شاد بودن سخت ترین انتقامی است که میتوان از مشکلات زندگی گرفت.
پس همیشه شاد باش!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : sooorooosh , earth , نازلی , spring , paeeze , kaveh_plus , Azad
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان