امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
" دو یک" پسرخاله ی ام اس!

" دو یک" پسرخاله ی ام اس!

" دو یک" یک بیماری عصبی است که گفته می شود شیوع آن روز به روز در حال گسترش است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران؛ بعضی ها اصلا اسم این بیماری ار نشنیده اند اما دو یک و ام اس هر دو جزو بیماری هایی هستند که در آن سیستم ایمنی بدن به خودش حمله می کند.

این بیماری وقتی پیش می آید که سیستم ایمنی خود بدن را مورد حمله قرار دهد، هدف دو یک اعصاب نخاعی و عصب بینایی است به این صورت که فرد بیمار ممکن است به صورت ناگهانی فلج شود یا بینایی اش را از دست بدهد.

ژنتیک تاثیر گذار روی هر دوی این بیماری است و شاید بتوان گفت این دو بیماری وجه مشترک زیادی با هم دارند.

اگر فرد 40 سال به بالا داشته باشد و بدون سابقه قبلی ناگهان دچار درد شدید در ناحیه کمر شود که این درد می تواند از ناحیه گردن شروع و کمر شروع شود و به شکم هم سرایت کند.

اگر فرد ناگهان احساس بی حسی در پاها یا از ناحیه کمر داشته باشد و به زدن سوزن به پوست واکنش نشان ندهد حتما باید به پزشک مراجعه کند.

در افرادی که استرس یا اضطراب زیاد است تنظیمات ایمنی بدن به هم می ریزد و احتمال ابتلا به این بیماری بیشتر می شود./ح
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : yummy , movahedi , sooorooosh , hadisss , coffeedot , khatereh. , toktam* , بیخیال , zohrevand
من بین ام اس و دویک سرگردونم و با توجه به مدارک پزشکیم که هم ام اس رو داره تایید میکنه و هم یه جورایی دویک رو هنوز تشخیص قطعی در موردم داده نشده
دعا کنید از این سرگردونی در بیام
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : hamdam , nahid , toktam* , بیخیال
بابا چرا ما عادت داریم یک مسئله رو انقدر بزرگ کنیم من یادمه یک وقت می گفتن ام اس کشنده است... اصلا نمیدونستن ام اس چیه؟؟؟؟؟؟؟ من دقیقن یادمه شایعاتی رو که در موذد ام اس تو سایت ها نوشته بودن که اکثرا هم الان پاکشون کردنDodgyDodgyDodgyDodgyهمش بخاطر بزرگنمایی نادانسته و برداشتهای اشتباهی بود که در مورد ام اس داشتن... خود دکتر صحراییان در برنامه شبکه آموزش گفت ام اس هیچ محدودیتی واسه انسان پیش نمی یاره و از جمله بیمارهای هست که می توان اونو تحت کنترل قرار داد ......حالا شده قصه ای دویک فعلا که جوش گرمه همه چیز می گن
حتی من صبح در یک سایت خوندم که دویک کشنده استRolleyesRolleyesRolleyes آخه از کدوم منبع می گی؟بیماری که حتی پزشکا نتونستن دقیق ارزیابیش کنن که چیه........
 تشکر شده توسط : hamdam , nahid , hadisss , toktam* , بیخیال , zohrevand , ghaside
(2013/06/21, 02:35 PM)hadisss نوشته است: من بین ام اس و دویک سرگردونم و با توجه به مدارک پزشکیم که هم ام اس رو داره تایید میکنه و هم یه جورایی دویک رو هنوز تشخیص قطعی در موردم داده نشده
دعا کنید از این سرگردونی در بیام

نوروميليت اپتيكا (NMO) يا بيماري Devic يك بيماري نسبتا ناشايع نورولوژيك است كه اغلب بيماريMS را تقليد مي كند. اين بيمارى که توسط بسيارى فرم شديد و حاد مولتيپل اسکلروز در نظر گرفته مى‌شود با نوريت اپتيک دوطرفه و ميليت عرضى مشخص مى‌شود. در اين بيمارى از دست دادن تحت حاد بينائى در يک چشم با درگيرى چشم مقابل و پاراپلژى دنبال مى‌شود.. بيماري معمولا خود را با حملات راجعه نوريت اپتيك و ميليت نشان مي دهد. برخلاف بيماريMS ، حملات بيمار اغلب با ايجاد سكل همراه است و گرفتاري سيستم عصبي مركزي خارج از عصب اپتيك و نخاع بخصوص در اوايل بيماري وجود ندارد. پاسخ حملات بيماري به كورتيكواستروئيد ممكن است ناكافي باشد و به پلاسمافرز جهت درمان علامتي بهتر در حملات حاد نياز باشد. جهت پيشگيري از بروز حملات مجدد، درمان پروفيلاكتيك با ايمون ساپرسيو توصيه مي شود
رفتار باليني متمايز بيماري، يافته هاي تصويرنگاري مغز و نخاع و اخيرا يافتن آنتي بادي مختص بيماري از نوع IgG برعليه كانالهاي آب Aquaporin - 4 اين بيماري را به عنوان يك بيماري مجزا از MS مشخص كرده است. تستی مولکلی بنام NMO Antibodies برای تشخیص این بیماری انجام میشود که جدیدا این آزمایش در مرکز تحقیقات مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی انجام میشود

باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : sooorooosh , yummy , hadisss , toktam* , بیخیال , zohrevand
دیگه برا من فرقی نمیکنه ام اس باشم یا دویک. کاش هر چه زودتر مشخص شه و درمان دقیقی رو برام انجام بدن. هر جور تست و آزمایشی که بگید رو انجام دادم. حتی همون آزمایش خون NMO دو بار انجام دادم که منفی شد ولی با توجه به ام آر آیم دویک رد نشد. یکی از آزمایشای NMO ی من رو از اهواز فرستادن تهران که نمیدونم کدوم آزمایشگای تهران انجام شدش که نتیجه ش منفی شد. یکی دیگه ش رو شخصا همون تهران در آزمایشگاه بهرینگ انجام دادم که اونم منفی شد.
دویک شباهت زیادی به ام اس داره و بیشتر با درگیری و وجود پلاک در نخاع خودشو نشون میده (مثل من) اما نوع درمانی که این دو نوع دارند با هم متفاوته. تا الان هیچ مشکل چشمی هم نداشتم ولی باز این باعث نشد که دویک برا من رد شه. فعلا سفت و سخت دنبالشم و انشاالله به زودی کشف میشه مشکلم woman
اطلاعات تکمیل تر از من در پروفایلمه rolleyes
 تشکر شده توسط : nahid , toktam* , بیخیال
سلام حدیث جون امیدوارم هرچه زودتر تکلیفت مشخص بشه و بهتر از همیشه باشیlove51love51agreement2agreement2
باد با چراغ خاموش کاری ندارد، اگر در سختی هستی بدان که روشنی!(شکسپیر)agreement2
 تشکر شده توسط : hadisss
(2013/06/22, 10:43 AM)بیخیال نوشته است: سلام حدیث جون امیدوارم هرچه زودتر تکلیفت مشخص بشه و بهتر از همیشه باشیlove51love51agreement2agreement2

سلام. ممنون عزیزم woman
ایشالا همینی که میگی بشه هر چی زودتر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان