امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروهای مکمل
(2013/08/02, 03:28 PM)پویش نوشته است: یعنی مصرفش لازمه؟من فقط درپالس تراپی اول دکتربرام نوشت.
تصمیم گیری با پزشکتان
براساس آزمایش خون که بررسی کنن نیاز دارید یا نه
اگه
میزان D3 در خون
کمتر از 10 باشه یعنی فقرD3 یا D3 deficiency
ولی بین 10 تا 30 باشه خطر فقر D3 وجود داره(D3 Insufficiency)
وبین 30 تا 100 باشه مناسب ( sufficiency)
وبیشتر از 100 باشه مسمومیته (Toxicity)

اصطلاحات اینگلسی ها را ذکر کردم که کاملا متوجه بشین

خود سرانه بدون مشورط با پزشکتان هیچ دارویی را مصرف نکنید
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : paeeze , پویش , MoNa rajabi
آخه دکترپالس تراپی اول ودومم متفاوت بودندبرای این سوال کردم.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

(2013/08/02, 04:41 PM)پویش نوشته است: آخه دکترپالس تراپی اول ودومم متفاوت بودندبرای این سوال کردم.
من به شما توصیه می کنم
همیشه پیش یک دکتر بروید یا پیش دو تا دکتری که جایگزین هم هستند بروید

مورد پالس تراپی
یا کلسیم خالی می دهند یا مکاملD3 را کلسیم با هم می دهند
می دانید دلیلش چی هست
بخاطر این که
موقعه پالس تراپی کورتون وارد بدن می شه
کورتون ها فیزیولژی بدن را درباره کلسیم به سمت :
1.کاهش جذب روده ای ویتامین D
2.کاهش جذب روده ای کلسیم
3.افزایش دفع کلیویه کلسیم
4. افزایش باز جذب کلسیم به خون از منابع کلسیم استخوانها و در نتیجه افزایش احتمال بروز پوکی استخوان مخصوص در خانم ها
(خلاصه بگم جذب ویتامین D و کلسیم به هم وابسطه است )

حالا بریم سر اصل مطلب
آیا باید خودم را برای داروی مکمل جدید دیگه آماده کنم یا نه ؟icon_cry
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : MoNa rajabi
من آزمایش D3 که داده بودم میزانش 8.6 بود (بهمن 91)
قرص ویتامین D3 برام تجویز شد تا یک ماه هفته ای یه دونه و الان ماهی یه دونه میخورم
14 تا هم آمپول B12 زده بودم چون این ویتامین هم در من پایین بود
امگا 3 و ویتامین ب 1 و مولتی ویامین هم برام تجویز شد که خوردم همه رو
منم الان روی ربیف هستم و همزمان همون ماهی یه دونه D3 و الانم کپسول پرگابالین ( برای گز گز و درد گردنم) میخورم و احتمالا اوکسی بوتینین ( برا مشکل ادراریم، چون آزمایش ادرارمو قراره این هفته دکترم ببینه) هم برام تجویز شه
کپسول کندر هم قراره بخورم ( برا تقویت حافظه، ماه قبل دکترم بهم داد که البته کپسولش رو رفتم دانشکده داروسازی اهواز سفارش دادم تا برام ساختن)
منم RRMS هستم
اما خب سطح خیلی از ویتامینا( همینایی که نوشتم یعنی) در بدنم پایین بودن و الان اوکی هستم از اون بابت
هم ویتامین D3 و هم B12 اومدن بالا و نرمال شدن
به نظر من که در کنار مپولات هر چی دکترت تشخیص داد هم استفاده کن فقط مواظب باش سطح این نوع ویتامینا زیادی بالا نزنه که اونم با آزمایش مرتب میتونی تحت کنترل داشته باشی
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : hessam , mari
نقل قول: آیا باید خودم را برای داروی مکمل جدید دیگه آماده کنم یا نه ؟icon_cry

غیر از ویتامین D , کلسیم؟

دیگه فکر نکنم مکمل های دیگه ای به خورد ماها بدن همینا کافیهconfused2

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : hessam , برگ 7
منم آزمایش ویتامین Dرو دکتر عظیمی برام نوشت الانم هفته ای به بار قرصشو میخورم ولی یه مدل خاصشه به زور پیدا کردیم
چون اخیرا دارم کورتن میگیرم مرتبا، دکترم بهم کلسیم دی داده
جدیدا پاهام خشک میشه نمیتونم حرکتش بدم برای مدت کوتاهی مثلا کمتر از یک دقیقه درد هم ندارم
به دکترم که گفتم گفت به خاطر تجرک کمه
قبلا این حالات رو داشتم.رفع شده بود نمیدونم چطوری. دو روزه دوباره این حالت خشکی رو دارم.آیا بخاطر کلسیم هست که میخورم؟
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : FBF , رامنا , محبوب64
(2013/08/24, 10:12 PM)paeazan نوشته است: چون اخیرا دارم کورتن میگیرم مرتبا، دکترم بهم کلسیم دی داده
جدیدا پاهام خشک میشه نمیتونم حرکتش بدم برای مدت کوتاهی مثلا کمتر از یک دقیقه درد هم ندارم
به دکترم که گفتم گفت به خاطر تجرک کمه
قبلا این حالات رو داشتم.رفع شده بود نمیدونم چطوری. دو روزه دوباره این حالت خشکی رو دارم.آیا بخاطر کلسیم هست که میخورم؟

زهرا جون فکر نکنم به خاطر کلسیم باشه. هر چند اگه نگرانی که کلسیم زیادی اذیتت نکنه خوبه که همراهش رژیم پر پتاسیم داشته باشی چون میگن از اثرات بد کلسیم زیاد مثل سنگ کلیه تا حدی جلوگیری میکنه... پتاسیم تو موز و سیب زمینی به وفور هست و فکر کنم گوجه فرنگی...
کلا علائمت میتونه مربوط به خود لعنتی ام اس هم باشه...
یه چیز دیگه: گفته بودی هومیوپاتی استفاده میکنی. هومیوپات ها اعتقاد دارن که داروهاشون فرد رو به گذشته بر میگردونه. یعنی یکی یکی مشکلات قبلی ابتدا تکرار میشن و بعد از بین میرن. بنابر این از دیدگاه هومیوپاتی این میتونه اتفاق خوبی باشه که مشکل قبلیت برگشته... ایشالله که خوب میشه و دیگه برنمیگرده.

این آخری دیدگاه هومیوپاتی بود. اصلا دیدگاه من نبودااااا.... دعوام نکنید هاااا... من به هومیوپاتی و طب سنتی و اینها اعتقاد ندارم چون به نظرم اعتقاد چیزی نیست که راحت بشه داشتش با یکی دو تا شاهد. اما ردش هم نمیکنم چون همونطور که دلیل کافی برای اعتقاد داشتن ندارم برای رد کردن هم ندارم. کلا دنیا عجیب غریبه... شخصا ترجیح میدم اگه درمانی آسونه و تداخلی با طب رایج نداره و ضرر مالی بهم نمیزنه یه امتحانی بکنم.

میدونم الان دعوام میکنین و از قضیه شارلاتانیزم پزشکی و اینها هم با خبرم و متاسفانه واقعیتیه که وجود داره. اما سخته واقعا قضاوت. اینها رو هم فقط واسه زهرا جون گفتم که هومیوپاتی رو امتحان کرده... اگه فرض کنیم هومیوپات ها اعتقادشون بر مبنای حقیقت باشه, این میتونه یه دلیل باشه... اگه هم فرض کنیم پای شارلاتانیزم در میان باشه "قضیه بازگشت به گذشته" میتونه توجیهی باشه واسه شارلاتان ها... واقعیت اینه که در مورد هومیوپاتی سخته قضاوت...
چون شما داروهای پزشکت رو مصرف میکنی و در کنارش داروهای هومیوپاتی رو که از لحاظ ساختار شیمیایی کاملا بی خطرن... به نظرم میشه خوش بین بود بهش اما... اعتقاد... نه نمیشه داشت... چون شواهد کافی نیست.
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : FBF , paeazan , محبوب64
آره گوجه فرنگی و موز رو میدونستم پتاسیم داره. من یک ماه هم نیست که دارم روزی یه دونه قرص کلسیم میخورم
آره خب ماهیت ام اس همینه
فک نکنم ربطی به همیوپاتی و برگشتن علائم داشته باشه. من پارسال هم همیوپاتی کردم شش ماه، اونموقع تغییری در این زمینه برگشتن علائم حس نکردم
یه چیزی من قبلا هم این حالت خشکی رو داشتم اما کلسیم نمیخوردم. با احتمال نود درصد میتونم بگم همیوپاتی هم نکرده بودم
نمیدونم مشکل چیه
تغییرات اخیرم:
آزارامم رو قطع کردم
قرص کلسیم میخورم

(عزیزم همیوپاتی یه علمه. من کسی رو میشناسم که با همیوپاتی فلجی دستش بهتر شده و بی حسی پاهاش هم رفع شده.هرچند بعد از سه سال و بدون هیچگونه داروی شیمیایی)
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : رامنا , FBF
(2013/08/25, 01:06 AM)paeazan نوشته است: آره گوجه فرنگی و موز رو میدونستم پتاسیم داره. من یک ماه هم نیست که دارم روزی یه دونه قرص کلسیم میخورم
آره خب ماهیت ام اس همینه
فک نکنم ربطی به همیوپاتی و برگشتن علائم داشته باشه. من پارسال هم همیوپاتی کردم شش ماه، اونموقع تغییری در این زمینه برگشتن علائم حس نکردم
یه چیزی من قبلا هم این حالت خشکی رو داشتم اما کلسیم نمیخوردم. با احتمال نود درصد میتونم بگم همیوپاتی هم نکرده بودم
نمیدونم مشکل چیه
تغییرات اخیرم:
آزارامم رو قطع کردم
قرص کلسیم میخورم

(عزیزم همیوپاتی یه علمه. من کسی رو میشناسم که با همیوپاتی فلجی دستش بهتر شده و بی حسی پاهاش هم رفع شده.هرچند بعد از سه سال و بدون هیچگونه داروی شیمیایی)

عزیزم منم شخصا از هومیوپاتی نتایج خوبی دیدم. و بله... یک علم ه... هر چند طب رایج به دیده تردید بهش نگاه میکنه... اما خب هومیوپات ها هم در تلاشن که ثابت کنن یافته هاشون رو... ولی واقعیت اینه که جنگ بین موافقین و مخالفین ادامه داره و کسی هنوز پیروز نشده... روزی که یک طرف پیروز بشه میتونیم بگیم که اعتقاد داریم بهش یا نه... میدونی کلا تو پزشکی مبتنی بر شواهد سخته یه چیزی موثر بودنش ثابت بشه... ممکنه موثر هم باشه ولی طول میکشه تا خودشو اثبات کنه... من اصلا مخالف هومیوپاتی نیستم... اتفاقا موافقم ولی لامصب اعتقاد داشتن تو علم چیزیه که سخت بدست میاد...

اما خب علیرغم نظر موافقین و مخالفین من نتیجه گرفتم ازش و با توجه به بی ضرر بودنش ترجیح میدم استفاده کنم. موارد بسیاری هم از اثر بخشیش دیدم (البته در مواردی غیر از ام اس). ازش استفاده میکنم و راضیم...

دوست جونم ولی بازم بعیده مال کلسیم باشه. نمیدونم اثرات جانبی کورتن یا عواض موقت پس از قطع ازارام بتونه باشه یا نه... چون زیاد از داروها سر در نمیارم ... اما تا جایی که میدونم زیادی کلسیم علائمش این شکلی نیست. اون چیزی هم که راجع به "بازگشت علائم در هومیوپاتی" گفتم, نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه; به طور خلاصه هومیوپات ها اعتقاد دارن اگه در مقطعی از درمان متوجه شدید که علائم گذشته دارن تکرار میشن این یک نشانه خوب مبنی بر درمان است و اینکه درمان وارد خط سیر درست خودش شده... البته دلایلی هم براش میارن که شاید خودتم بدونی و من نمینویسم.
با توجه به این بود که گفتم شاید برگشت علائمت نشونه خوبی باشه Smile

به هر حال هرچی که هست مطمئنن مثل قبل که خوب شد زودی خوب میشه... اصلا نگران نباش icon_question
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : FBF , paeazan

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارتباط داروهای پوست (ايزوترتينويين و... ) با MS shahrzad 32 47,063 2016/02/12, 02:47 PM
آخرین ارسال: Yekta110

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست