•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 19
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
باغبانی درمانی: درمان ذهن و جسم
(2013/05/26, 12:21 PM)chipchip نوشته است: به یه طرف ستون خاک نور بتابون کرما میرن انور بعد برداشت کن ، یا میتونی یه طرف از خاک رو مواد جدید بریزی کرما همه جم میشن اونور بعد طرف دیگه رو برداشت کنی

من تو مقیاس کوچیک میخوام درست کنم....اینطوری که میگی باید بریزم رو زمین ؛همه جا کثیف میشه کهconfused

(2013/05/26, 12:28 PM)chipchip نوشته است: چه کاریه خوب ، وقتی میشه با یه سازه ساده راش انداخت Dodgy حالا مزیت این روش چیه که انتخاب کردی بوگو شاید مام نظرمون برگشت icon_cry

شما حتما فصای زیادی داری من میخوام تو پارکینگ یا یه گوشه حیاط درست کنم که ظاهر خوب و تمیزی هم داشته باشه...البته نمیدونم پساب داره یا نه ...

احتمالا دارهconfused

تازه کرم ها رو با برق میخوام از زمین در بیارم که نمیدونم چند ولت باشه...خودم دچار برق گرفتگی نشم ی وقتSmile (16)

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : paeazan , chipchip
نه به هیچ عنوان کثیف کاری نداره ، نیازی هم به این دستگاه ها نیست،

میتونی یه پلاستیک رو زمین پهن کنی (اندازش بستگی به خودت داره) بعد کود پوسیده دام و زباله های خشک مثل کاغذ و باقی مونده غذا و سبزیجات و ... که جز مواد اولیه هست رو به صورت پشته ای روش پخش کنی ، بازم بسته به خودت داره چقد مواد استفاده میکنی ، کرم ها رو توی سبد میریزی و میزاری روی پشته ، کرمها به تدریج میرن تو خاک ،
از مواد زائد خشک حتما استفاده کنید
از شیشه و پلاستیک و ... اینجور چیزا روش نریزین
کودی که به وسیله کرمها درست میشه ، به صورت دانه ای شکل با رنگ تیره و بدون هیچ بوی نامطبوعیِ ، گل ها رو خوش بو و خوش رنگ و میوه ها هم خوش طعم تر و شاداب تر میشن

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
یه نوع باکلاسشم هست واسه خانومای باکلاس Dodgy

همه چی آماده تو جعبه هایی اندازه جعبه های میوه هست ، فقط شما زباله های خونگیتون رو میریزین توش تا کرمها نوش جان کنن ،

راستی یادم رفت حتما یه منبع نور بالا سر پشته ها بزارین چون کرمها به نور حساساً و از پشته ها فرار نمیکنن
[تصویر:  setare1.gif]
 تشکر شده توسط : paeeze , earth
اره خب طبیعت درخت سبزی گل اب پرنده جونور همه اینا چپیزهای مثبتی هستن که به روح ادم نوازش میده و شادی بخش و لطافت
من خودم دیروز رفتم چندتا جوجه محلی خریدم و خرگوش و مرغامم هستن باهاشون ساعتها وقت سپری میکنم توی گرمای تابستون که اینجا هستنش
ولی برام مهمن
و دوسشون دارم و گذر زمان ور نمیفهمم و حاضر توی گرما بشینم ولی با اونا باشم
با اینکه جای خیلی کمی دارم ولی به هرحال می ارزه
تازه من سبزی هم کاشتم با گل و درخت
کلا کارم اینه
یعنی حتما باید توی باغچه یه متری صدتا چیز بکارم
20 تا گلدون دارم
هر روز عوض میکنم گلها رو
گل جیدد گلدون جدید و...
بیکاری ما رو چه کاره کرده
باغبون و دامپزشکSmile (52)

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : chipchip , earth , arezooo82
یه سوال؟

با تولید مثل سریعی که این کرمها دارن چیکار باید کرد ؟

تشکر شده توسط : chipchip
(2013/05/26, 12:39 PM)chipchip نوشته است: راستی یادم رفت حتما یه منبع نور بالا سر پشته ها بزارین چون کرمها به نور حساساً و از پشته ها فرار نمیکنن

شب هم نور میخوان؟Smile (16)

آقا گفتیم که از پایه شروع کنین !icon_cry
قضیه کرم چیه ؟ کرم هم مگه لازمه ی کشت هس ؟؟confused2

از پایه ینی مثلا من تو عمرم هیچی نکاشتم ، الان بخوام بکارم چیکار کنم ؟ icon_cryicon_cry
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
(2013/05/26, 03:48 PM)nahid نوشته است: آقا گفتیم که از پایه شروع کنین !icon_cry
قضیه کرم چیه ؟ کرم هم مگه لازمه ی کشت هس ؟؟confused2

از پایه ینی مثلا من تو عمرم هیچی نکاشتم ، الان بخوام بکارم چیکار کنم ؟ icon_cryicon_cry

نه ناهید جان
ورمی کمپوست یه نوع کود آلی هست که میشه تو خونه تهیه کرد و به جای کود های شیمیایی به کار برد.

زباله های قابل بازیافت خونه مثل پوست میوه و ساقه ی سبزی و پلو مرغ گوشتconfused پنیر و ماست فاسد شدهconfused از این چیزا رو میذاری برای کرم ها میخورن و کود تولید میکنن.شما کود رو میدی به گل ها و سبزی ها درختچه ها . .....تقویت میشن

کاملا ارگانیکه از طرفی مقداری از زباله ها رو باز یافت میکنیم...چیزی که تو کشور ما براش برنامه ای وجود نداره!

تشکر شده توسط : nahid , chipchip , earth , arezooo82
آقا این سارا خانوم داره اغفالتون میکنه Dodgy مثه یه مـــــــــــــــــرد برین گلفروشی بگین کود میخوام Sleepy

ناهید خانوم اینا رو ولشون کن ما با هم از پایه شروع میکنیم

خوب یه گلدون بردارین ، اگه گلدون نبود سلط ماستم میشه

حالا توش خاک بریزین ، خاکش از این خاکای باغبونی باشه (مراجعه شود به گلفروشی)

حالا یه چوب وردارین

بعد به اندازه 5 سانت سوراخ کنین خاک و

حالا لوبیا رو بندازین توش

حالا رو سوراخ و پر کنین

یه کم آبش بدین بزارین جلو پنجره

بعد هر روز یه خورده آب بهش بدین خـــــــــــــــــُـــــــــــوب
بگین خُوب Dodgy

بعد جلوش واستین دستتونو بزارین زیر چونه هاتون اینجوری [تصویر:  69749_girl_sigh.gif] باش صوبت کنین ، (اولش که تازه جونه میزنه و ضعیفه سعی کنین دردودل نکنین باهاش چیزای خوب خوب بگین حســــــــــاسه ، بزرگ که شد میشه دردودلم کرد )

نکته : ته گلدون یا سلط ماست و حتما سوراخ باشه و رو سوراخا رو با سنگ ریزه به اندازه 2 سانت بپوشونین

10% درصد محصول فراموش نشه Sleepy
 تشکر شده توسط : neda.n , paeazan , nahid , minoshka , yummy
خب خدا رو شکر علوم دوم ابتدایی رو یاد گرفتیم confusedSmile (16)
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : chipchip , nahid , minoshka
فلفل خوراکی بکارین خو ، هم بذرش هست هم میتونین جوانشو بگیرین تو گلدون نشا کنین ، بذر انواع سبزی هم میشه خرید ، بذرها رو بپاشین رو خاک ، بعد روش یه خورده خاک اره یا خاک باغبانی بریزید و آبش بدید

این خدایی حداقل حداقل دبیرستان نباشه ، راهنمایی رو دیگه هست Dodgy

10 % محصول فراموش نشه Sleepy

حیف حیف من تهران نیستم وَاِلآ بهتون بذر مجانی با خاک و کود مجانی میدادم برین بکارین ، حیــــــــــــــــــــــــــــــف rolleye0012.gif
 تشکر شده توسط : neda.n , paeazan , یه غریبه , nahid , yummy , minoshka , earth

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 19
  • بعدی