• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گرانی داروهای ام اس کمر بیماران را شکست
برخی از خانواده های بیماران ام اس با حضور در محل انجمن ام اس و ارسال نامه، خواستار پاسخگویی وزارت بهداشت به گرانی 200 هزار تومانی قیمت داروی خارجی آوانکس شدند. به گزارش خبرنگار مهر، بیماران مبتلا به ام اس با اعتراض به گران شدن داروی خارجی "آوانکس" عنوان می کنند که توانایی مالی برای تهیه این دارو را ندارند.

به گفته یکی از بیماران، قیمت این داروی خارجی از 220 هزار تومان به 420 هزار تومان رسیده که این میزان پرداخت برای مصرف یکماه بیماران مبتلا به ام اس است.
دکتر احمد شیبانی، معاون غذا و داروی وزارت بهداشت در رابطه با اینکه چرا یارانه داروی آوانکس قطع شده گفت: با توجه به اینکه داروی ایرانی "سینووکس" از نظر کمی و کیفی پاسخگوی نیاز بیماران است و متخصصان نیز آن را تائید کرده اند واردات داروی خارجی قطع نشده اما برای حمایت از تولید داخل، یارانه داروی داخلی و خارجی این بیماران یکسان شده است.
در همین رابطه محسنی که همسر 45 ساله اش مبتلا به ام اس است، به خبرنگار مهر گفت: یکبار داروی ایرانی را استفاده کردیم اما یک هفته همسرم در بیمارستان بستری شد و من ماندم چگونه از دو فرزندم نگهداری کنم.
این شهروند با گلایه از مسئولان وزارت بهداشت که پاسخ قانع کننده ای برای افزایش قیمت داروی خارجی ام اس نمی دهند، افزود: هزینه ای که هر سال بابت دارو و درمان همسرم می پردازم حدود 6 میلیون تومان است. حالا اگر این آمپول یکماه به همسرم تزرق نشود فوت می کند و من می مانم که چگونه فرزندانم را نگهداری و سرپرستی کنم.
ام اس یک بیماری مزمن و خود ایمنی است که سلولهای التهابی به بافتهایی از مغز یا نخاع و چشم حمله کرده و موجب تخریب اختلالات حرکتی و کم بینایی می شود. حداقل سنین مبتلایان 18 و حداکثر 40 سال است که به علت پایین بودن سیستم ایمنی بدن زنان، 65 درصد مبتلایان را تشکیل می دهند.
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : tanha , kimiya , Majid , sayna , ایمان رئیسی فرد , hessam , زهرا59 , سها , nahal , g.someira , zohrevand
(2010/08/30, 09:36 AM)nazaninn نوشته است: برخی از خانواده های بیماران ام اس با حضور در محل انجمن ام اس و ارسال نامه، خواستار پاسخگویی وزارت بهداشت به گرانی 200 هزار تومانی قیمت داروی خارجی آوانکس شدند. به گزارش خبرنگار مهر، بیماران مبتلا به ام اس با اعتراض به گران شدن داروی خارجی "آوانکس" عنوان می کنند که توانایی مالی برای تهیه این دارو را ندارند.

به گفته یکی از بیماران، قیمت این داروی خارجی از 220 هزار تومان به 420 هزار تومان رسیده که این میزان پرداخت برای مصرف یکماه بیماران مبتلا به ام اس است.
دکتر احمد شیبانی، معاون غذا و داروی وزارت بهداشت در رابطه با اینکه چرا یارانه داروی آوانکس قطع شده گفت: با توجه به اینکه داروی ایرانی "سینووکس" از نظر کمی و کیفی پاسخگوی نیاز بیماران است و متخصصان نیز آن را تائید کرده اند واردات داروی خارجی قطع نشده اما برای حمایت از تولید داخل، یارانه داروی داخلی و خارجی این بیماران یکسان شده است.
در همین رابطه محسنی که همسر 45 ساله اش مبتلا به ام اس است، به خبرنگار مهر گفت: یکبار داروی ایرانی را استفاده کردیم اما یک هفته همسرم در بیمارستان بستری شد و من ماندم چگونه از دو فرزندم نگهداری کنم.
این شهروند با گلایه از مسئولان وزارت بهداشت که پاسخ قانع کننده ای برای افزایش قیمت داروی خارجی ام اس نمی دهند، افزود: هزینه ای که هر سال بابت دارو و درمان همسرم می پردازم حدود 6 میلیون تومان است. حالا اگر این آمپول یکماه به همسرم تزرق نشود فوت می کند و من می مانم که چگونه فرزندانم را نگهداری و سرپرستی کنم.
ام اس یک بیماری مزمن و خود ایمنی است که سلولهای التهابی به بافتهایی از مغز یا نخاع و چشم حمله کرده و موجب تخریب اختلالات حرکتی و کم بینایی می شود. حداقل سنین مبتلایان 18 و حداکثر 40 سال است که به علت پایین بودن سیستم ایمنی بدن زنان، 65 درصد مبتلایان را تشکیل می دهند.

چطوریه که اگه یک ماه آونکس نزنه فوت می کنه؟؟؟confused2confused2
اومنوقت میگیم چرا همه تا اسم ام اس و میشنون وحشت می کنن. همین خودمونیم که با شلوغ بازی همه رو می ترسونیم. واقعا که خیلی جالب بود حرف این خانوم.
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : ایمان رئیسی فرد , زهرا59 , سها , g.someira
واسه من هم اين جريان فوت خيلي عجيب بود
دو سه بار جمله رو خوندم گفتم شايد يه چيزي از قلم افتاده
يعني چي واقعا؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
فکر کنم خواسته سیر داغ، پیاز داغشو بیشتر کنه تا بلکه کسی جوابگو باشه! اما زهی خیال باطلHuhHuhHuh
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
فکر نکم اگر 1 ماه تزریق نداشته باشه فوت کنه !
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
حالا از کجا معلوم خانم بوده ؟
من که فکر کنم آقا بوده حرف زده
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
به نظر من خیلی وقته ایشون همسرشون ام اس داشته و از نوع بدخیم یعنی از اون نوعهایی که همه مردم میدونن
ماهای بدبخت هم باید چوب دیگران رو بخوریم و به حرفاشون گوش بدیم و توی خودمون بشکنیم
(2010/08/30, 10:32 AM)nahid نوشته است: حالا از کجا معلوم خانم بوده ؟
من که فکر کنم آقا بوده حرف زده

درسته این نکته ظریفیه ناهید. شاید آقا بودهConfused
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
اولش که دکتر به من آوونکس داد بهم گفت این دارو مثل واکسن میمونه و از پیشرفت بیماری جلوگیری میکنه. منهم خیلی امید بسته بودم و هفته ای یکبار سر ساعت مشخصی تزریق میکردم و حتی نمیگذاشتم 5دقیقه تاخیر پیدا کنه. وقتهایی که درمانگاه شلوغ بود کلی استرس میگرفتم و فکر میکردم اگر چند دقیقه دیر بشه اثرش کم میشه.
3سال هم آوونکس مصرف کردم اما بنا به هر دلیلی نتیجه خوبی نگرفتم.
این خانم یا آقا هم همین استرس را داره. شاید هم نخواسته شلوغش کنه و واقعا باورش این بوده. اما ام اس بیماری ای نیست که باعث مرگ کسی بشه.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : زهرا59
جالب بود . فكر كنم اگه قرار باشه كاري هم انجام بشه با اين شكايت مسخره ايشون كار به جايي نميرسه .
بدترين نوع ام اس هم با يك ماه تزريق به مرگ نمي انجامد .
امكان بستري شدن در بيمارستان بعد از تزريق سينوكس حتي 1% هم وجود ندارد .

الان واقعا قيمت اونكس 420 تومن شده ؟
كسي با اين قيمت دارو رو تهيه كرده ؟
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ماجرای اختلاف قیمت داروهای ام اس در بازار nahid 2 1,782 2019/09/10, 07:49 PM
آخرین ارسال: nahid
  ارائه خدمات هوشمند به بیماران ام اس محمود 41 32,754 2019/06/02, 08:29 AM
آخرین ارسال: parisaa
  بودجه بیماران خاص کاهش یافت nahid 3 2,072 2019/01/03, 01:38 PM
آخرین ارسال: minas
  راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص nahid 0 1,340 2018/11/12, 06:15 PM
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,231 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,760 2018/07/24, 07:35 PM
  داروهای در حال ورود به کشور nahid 3 3,291 2018/06/30, 08:36 PM
آخرین ارسال: hessam
  حمایت بیمه ای بیماران ام اس nahid 0 1,891 2018/01/17, 06:34 PM
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,926 2017/12/14, 06:46 PM
  ورود جلیقه های خنک کننده ویژه بیماران MS به بازار yummy 66 39,571 2017/02/14, 07:58 PM
آخرین ارسال: pesareshoja_ir71

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان