امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بي حسي تنه
من الان نزديك يك ماهه تنه ام بي حس شده مثل اينكه يه كمربند محكم دور تنه ام بسته شده ئ
كسي همچين مشكلي داشته؟كي برطرف ميشه به نظرتون؟
راستي 6تا سرم متيل پرودنيزولون زدم با 12روز قرص خوراكي كورتون.
ممنونم
صديقه
گر نگهدار من آنست كه من ميدانم شيشه را در بغل سنگ نگه مي دارد.
(2010/05/16, 09:18 AM)sedigheh نوشته است: من الان نزديك يك ماهه تنه ام بي حس شده مثل اينكه يه كمربند محكم دور تنه ام بسته شده ئ
كسي همچين مشكلي داشته؟كي برطرف ميشه به نظرتون؟
راستي 6تا سرم متيل پرودنيزولون زدم با 12روز قرص خوراكي كورتون.
ممنونم
صديقه

راستش من اين مشكلو داشتم ابتدا قفسه سينم تا زيره گلوم سر ميشد
بعد اونجا خوب ميشد دور كمرم و شكمم سر ميشد.بعد دستام.يه وقت هم پاهام .
در كل با سابقه اي كه من تو اين مورد دارم بين 4 تا 6 ماهي طول ميكشه به شكل معمولش و بدون دارو تا خوب بشه حالا با توجه به مصرف كورتون شايد زودتر.
در كل زياد جدي نگيرش
 تشکر شده توسط : simorgh
من هم اينطوري شدم . كمرم كاملاً بي حس بود . كلاً ام اس من بعد از بي حسي پاي چپم با بي حسي كمرم شروع شد.

با پالس كورتون بهتر شدم.
من هم این حالت را داشتم. از پاهام شروع شد و بعد به کل تنم رسید. دارو مصرف نمیکردم خودش خوب شد. اما بعدش یه حمله داشتم. اونهم خوب شد نگران نباش.
اما دیگه هیچوقت این حالتم تکرار نشد!
منم از پاهام داشتم تا قفس سینه
کل بدنم
بعد از یه مدتی خودش خوب شد
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

منم شكمم وپاهام گزگز ميكرد.گزگز شكمم خوب شده ولي پاهام همچنان ادامه داره.
دشنام خلق را ندهم جز دعا جواب ....ابرم که تلخ گیرم و شیرین عوض دهم
من از کف سر تا نوک انگشت پام ( یه طرف دنم ) هم اینطور شده
نگران نباش
حالا که کورتن تراپی کردی ، یواش یواش این علائم هم از بین میرن .
فقط باید کم تحمل داشته باشی
آنارام باشید
من الان حدود 2 ماهه که دست چپم بی حسه و گز گز می کنه.البته اولش چهار دست و پام درگیر بود ولی بعد از پالس فقط تو دست چپم این احساسو دارم،البته عصبی که میشم باز چهار اندامم درگیر میشه.الانم گاباپنتین استفاده می کنم.بهتر شدم.ولی خوب شدن کامل نیاز به زمان داره...
پرواز را خواهم آموخت.همچون تو،همچون دیروز...
راستش برای من یک تجربه به وجود آمده که خیلی هم از آن تعجب کردم راستش نمی دانم علت آن چیست؟ Huh اگر شما هم چنین تجاربی داشتید با من و بقیه دوستان در میان بگذاریدShy
حدود 2-3 ماه پیش از قسمت پا بدنم شروع به بی حسی کامل کرد که حتی تا صورت هم پیش رفت بارها به پزشک متخصص مراجعه و دارو های مختلف را دریافت کردم اما واقعن تاثیری نداشت
تا اینکه یک روز پس از عید فطر امسال به غار چال نخجیر (واقع 10 کیلومتری دلیجان ) رفتم به گفته راهنماها وافراد محلی آنجا دارای بار مثبت بوده و ناراحتی را به کلی بیرون میکند (تنها غار زنده جهان نام داشت)خلاصه بگذریم وقتی به خانه برگشتم حدود 6 ساعت بعد تمامی این بی حسی از بین رفته بودconfused2confused2confused2
حالا واقعن ایا این می تواند پایه و اساس علمی داشته باشد یا نه را نمی دانم ولی
جدّن برای من عجیب و با ور نکردنی است Huh
دوستان خوبم اگر تجربه ای دارید در میان بگذارید
متشکرم
 تشکر شده توسط : elham 66 , hadisss , رامنا , یوسفی نازنین
تجربه ی شخصی من هم به این صورت بوده
اول بار از کمر تا پاهام به طور کامل داری نوعی بی حسی شده بودم که اصلا هیچ حسی نداشتم و میشه گفت فلج حسی شده بودم
بعد از یک ماه و نیم خود به خودی خوب شد
اون موقع هنوز برام تشخیص ام اس نداده بودن
تا جایی که من میدونم در ام اس از نوع عود کننده بهبود یابنده به این صورت هست که هر حمله ای ممکنه تا چند هفته و یا ماه دوام داشته باشه اثرش و بعدش بهبودیه خودبخودی حاصل میشه
برای من این بی حسیه وحشتناک با بهبودیه خودبخودی همراه بود که مربوط به نوع ام اس م بودش
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : یوسفی نازنین

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست