•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امیتازات : 3.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران
من یکبا که تو بیمارستان سینا تحت نظر دکتر صحرائیان در بخش ام اس بستری بودم خانمی جوان اونجا بستری بود حقیقتش یادم نیست چند سالش بود قرار بود تحت نظر دکتر از همین مورد استفاده کنه......مدتها بعد من 2 باره همونجا همون بخش بستری شدم که اون خانوم هم روز دوم پالسم بازم اونجا بستری شد که من با تعجب نگاهش کردم..sad2sad2دیدم بنده خدا جواب نگرفته تازه انگشتهای دستش هم کاملا کج شده بودrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyes sadsadsadsad
اینقدر روحیه اش رو باخته بود که من جرات نکردم بپرسم که چرا اونجوری شده فقط پرسیدم پیوند مغز استخوان از سلولهای بنیادی شده یا نه که گفت شده وبی نتیجه بوده.....اینجا من یک گلایه هم بکنم که اینجور موارد رو چرا اینقدر دیر اطلاع میدین باور کنید اگه یک روز زودتر می گفتید من حتما می اومدمconfusedconfusedconfused
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : naz.gigili , رضا محمدی ها , zohrevand
(2011/12/14, 07:21 PM)Hasty نوشته است: اینجا من یک گلایه هم بکنم که اینجور موارد رو چرا اینقدر دیر اطلاع میدین باور کنید اگه یک روز زودتر می گفتید من حتما می اومدم :confusedconfusedconfused:confu
دقیقا همون ساعتی که اس ام اسش برای بچه ها اومده تو سایت اطلاع دادن مشکل از اطلاع رسانی انجمن ام اس هست وگرنه دوستان به همون لحظه در سایت اعلام کردند

gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : Hasty , Saina , zenith , naz.gigili , رضا محمدی ها , AVID2000 , zohrevand
اگر کارت انجمن نداشته باشیم میتونیم شرکت کنیم
 تشکر شده توسط : MFhealth , naz.gigili , رضا محمدی ها , zohrevand
(2011/12/14, 08:00 PM)MFhealth نوشته است: برای شرکت در کلاس باید حتما کارت انجمن داشت؟ مثلا نمیشه خواهرم به این کلاس بره؟
نه عزیزم کارت اجباری نیست. خواهرتونم میتونن باشن.

منم حتمن شرکت میکنمwink2
و ضبط خواهم کرد.agreement2برای همه icon_question
 تشکر شده توسط : MFhealth , Hasty , arezoo_azizi , رضا محمدی ها , baran1390 , earth , AVID2000 , zohrevand
ولی من بیشتر دوست دارم تصویری باشه اخه وقتی ضبطی باشه هی رد میکنم مثلا میگم این قسمت بدرد نمیخوره بذار بزنم جلو در نتیجه تصویری بهتره شاید بخواد اسلایدی چیزی همنشون بده و ما هم بخوایم فیض ببریم evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : naz.gigili , arezoo_azizi , رضا محمدی ها , baran1390 , zohrevand
قابل توجه دوستانى كه ميگن چرا دير اعلام شده:
گمان كنم اطلاعيه اين كلاس رو من ٥ ماه پيش توى انجمن ام اس ديده بودم!
همون موقع به خودم گفتم تا اون موقع كى يادش ميمونه؟!
از مسئولان پرسيدم، گفتن معمولا دكتر صحرائيان وقت نميكنن فعاليت جانبى داشته باشن.

معلوم نيست فردا هم بيان يا نه.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : ساغر , zohrevand
نه اقا !چه معنی داره ما از امریکا تقلید کنیم؟!fighting0030.gifما همچنان با داروهای ساخت داخل کشور ( که مثل سوزن لحاف دوز محکم و قوی هستنlaughing3)بیمارامون رو درمان می کنیم.
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : آرزو , Matilat , parivash , paeeze , Sina , arezooo82 , najva , آتریس , sooorooosh , g.someira , Hasty , hyd69hyd
در مورد سلولهاي بنيادي مورد استفاده براي بيماري ام اس كه مزانشيمي ناميده مي شوند، توضيح داده شد..اين سلولها در مغز در جايي مي نشينند كه التهاب وجود دارند در واقع مثل اينترفرون ها نقش ترميم كننده را ايفا مي كنند
امروزه متخصصين استفاده از مزانشيمي را به عنوان يك روش تحقيقاتي و نه روش درماني منظور مي كنند
در سال 82 ،بر روي 7بيمار با ام اس پيشرونده و ناتواني زياد اين روش استفاده شد .بعد از دو سال در اين افراد نشانه هاي سرطان ديده نشد اما هيچ بهبودي واضحي هم در وضعيتشون بوجود نيامد....اما در كل نشان داد كه سلولهاي بنيادي مي توانند استفاده شوند.
در پروژه دوم روي 25 نفر بيمار كه از عصا يا واكر استفاده مي كردند ، بين 8 تا 20 ميليون سلول در مايع نخاعي تزريق شدبعد از دو سال ، بيماري 12 نفر به مدت يكسال پيشرفت نداشت و بعد از يك سال بيماري شروع به پيشرفت كرد و در52% بقيه بيماري شروع به پيشرفت كرد
به اين نتيجه رسيدند كه اين سلولها بايد هر سال مجدد تزريق شود كه اين،ملزم در تصويب در كميته اخلاق مي باشد.
در كل مساله ام اس و درمان با سلولهاي بنيادي يك سوال باز ميباشد كه هنوز زيادجاي كار پژوهشي دارد.
سمينار بسيار مفيد بود.از ايشون بسيار ممنونم
 تشکر شده توسط : shokolat , parisa2011 , somaye_602000 , N00shin , marzieh1363 , earth , بابک57 , zenith , Narges , ساغر , سـاناز , Hegan , fireboud , فرناز , nahid , Hasty , arezooo82 , naz.gigili , MFhealth , baran1390 , hamid , هانیه , sara.arsham , Matilat , najva , Farzane , SSA , AVID2000 , مولتی ام اس , maede , ارزو , esmaeil , بهــار , shahrzad.s , yummy , arezoo_azizi , roya7116 , عمومهربان
بالاخره نظرشون راجع به این روش مثبت بود؟برای ما که در شرایط خوبی هستیم چی؟استفاده میشه؟
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
این طور که از نوشته مهسا جون فهمیدم فعلا نتیجه قابل توجهی نداشته مگر این که اون طور که خودشون گفتن تجدید کنن هی !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : مـه ســـا , Hasty , N00shin , ساغر , AVID2000

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قانونی شدن استفاده از ماري جوانا در سوئد در درمان ام اس hamdam 6 18,589 2022/03/22, 01:16 PM
آخرین ارسال: MerajNajafi
  تبلیغات درمان قطعی ام‌اس دروغی بیش نیست- درمان ام‌اس طی 10سال آتی paeazan 24 22,313 2021/04/22, 09:45 PM
آخرین ارسال: سارا۹۸۶۰
  جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای ۱۳۱ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج SMA 2 2,184 2019/08/11, 01:50 PM
آخرین ارسال: SMA
  ام‌اس با طب سنتی درمان نمی‌شود nahid 3 2,519 2018/11/11, 10:54 AM
آخرین ارسال: hamid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,233 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  آمارام اس درایران و افزایش شیوع آن در سالهای اخیر nazaninn 106 57,707 2018/09/17, 08:07 PM
آخرین ارسال: nahid
Exclamation آیا استفاده از روش سلول های بنیادی درمان قطعی ام اس است؟ امیرپوریا 0 3,159 2018/03/23, 10:16 PM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  درمان ام اس Godlovesme 18 11,491 2017/12/30, 07:49 PM
آخرین ارسال: N@RGES
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,929 2017/12/14, 06:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماریهای صعب العلاج با زهر جانوری niloofary 0 2,084 2017/02/26, 09:45 AM
آخرین ارسال: niloofary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست