•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امیتازات : 3.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران

طرح تزریق سلول بنیادی به بیماران مبتلا به 'ام .اس ' به زودی آغاز می شود

خبرگزاری جمهوری اسلامی - ایرنا

تهران - یك متخصص بیماری های مغز و اعصاب گفت :طرح تزریق سلول بنیادی به 30 بیمار مببتلا به 'ام .اس ' به زودی آغاز می شود و كمیته ای برای درمان این بیماری مزمن التهابی سیستم عصبی مركزی كه جوانان را درگیر می كند تشكیل شده است .

دكتر سید مسعود نبوی افزود : با توجه به اینكه درمان كاملی برای 'ام.اس' وجود ندارد به این نتیجه رسیدیم یكی از كارهایی كه می توان روی بیماران ام .اس كه تاكنون درمان های كنونی برای آنها پاسخگو نبوده استفاده از سلول های بنیادی است.

وی درباره این طرح خاطر نشان كرد : در این پروژه سلول های بنیادی از مغز استخوان خود شخص گرفته می شودو از بافت مزانشیمال آنها سلول بنیادی جدا و سپس به بیمار تزریق می كنیم.

متخصص بیماری های مغز و اعصاب درباره خاصیت این روش گفت: تزریق این سلول ها شاید كمی ترمیم كننده باشد اما ما به دنبال ترمیم نیستیم.

وی گفت: چون 'ام .اس '، یك بیماری التهابی و ایمنولوژیك است، سلول های ایمنی و ایمنولوژیكی كه تغییر ایمنولوژیكی در آن سلول ها و سلول های ایمنی فعال را در زمینه كار تخریب را انجام می دهند .

نبوی ادامه داد:به همین دلیل طرحی را تهیه كردیم و قرار بر این شد كه به 30 بیمار سلول بنیادی تزریق كنیم و بعدازپیگیری یكساله میزان موفقیت آن را بسنجیم.

وی تاكید كرد : در این طرح بیشتر به دنبال امنیت و اثرسنجی سلول های تزریق شده با بررسی وضعیت بالینی بیمار، وضعیت و 'ام .آر.آی ' وی هستیم .

نبوی با بیان اینكه این طرح به طور پراكنده در اروپا و آمریكا از مدت ها پیش درحال انجام بوده و اكنون كانادا نیز در حال انجام است افزود : طرح تزریق سلول های بنیادی برای بیماران ام .اس در ایران مشابه آن است.

در حال حاضر دو میلیون و 600 هزار نفر در جهان به بیماری 'ام .اس ' مبتلا هستند و آمار بیماران مبتلا به این بیماری در ایران 50 هزار نفر برآورد می شود.

تشکر شده توسط : فریده آذرکیش , ساغر , هانیه , min00 , najva , MFhealth , melody , baran1390 , آذرستون , arezoo_azizi , mina , nahid , فرناز , مولتی ام اس , رنگین کمان , Hasty , parisa2011 , sarir , غزل , Farzane , احمدرضا , bahram , sami , AVID2000 , mehdi488 , zohrevand , baran , naser_m , عمومهربان , shahrzad.s , SSA , samane , mehrangiz , احمدعلی , zabih , nazanin , arezooo82 , آرزو , pesareshoja_ir71 , فریبا , سیما جون , elii , sange sabor , پرستوی مهاجر , nafiseh456
من از دکتر صحراییان در این مورد سوال کرده بودم.گفت بر خلاف آن چه که می گفتن خیلی نتیجه مثبتی نداره.ولی از حرفهاش من این طور برداشت کردم که در مورد 50% از بیماران موثر هست و روند بهبودی داشتن.حال نه این که کامل خوب بشن.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : Hoda Tak , فرناز , Hasty , zohrevand , آذرستون , mostafa00
دكتر من هم گفت اين روش براي افرادي كه به هيچ نوع درماني واكنش نشون ندادن خيلي خوب و مفيده و دارن روش كار ميكنن wink2
عظمت واقعی در آن نیست كه هرگز زمین نخوریم ؛ بلكه در آن است كه هر بار سقوط كردیم، دوباره برخیزیم icon_question
 تشکر شده توسط : Hoda Tak , Hasty , نازلی , arezoo_azizi , mehdi488 , naser_m , kaveh_plus , g.someira , آذرستون
30 نفر باید اعلام امادگی کنن یا انتخاب شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه داوطلب بخوان من هستمwink2
 تشکر شده توسط : نازلی , zohrevand , آذرستون , mostafa00
اینجاشونفهمیدم ، جملش ناقصه:
نقل قول: وی گفت: چون 'ام .اس '، یك بیماری التهابی و ایمنولوژیك است، سلول های ایمنی و ایمنولوژیكی كه تغییر ایمنولوژیكی در آن سلول ها و سلول های ایمنی فعال را در زمینه كار تخریب را انجام می دهند .
این طرح مدتهاست توی آمریکا و اروپا داره انجام میشه ، تازه می خوان تو ایران انجام بدن اونوقت میگن ما یه طرحی تهیه کردیم ! خوب این یعنی از دنیا عقبیم و میخوایم ببینیم اونا چکار میکنن بعد از چند سال ماهم انجام بدیم.تازه می خوان به 30 نفر تزریق کنن و یه سال بگذره و ...، ولی باز خوبه الانم شروع دارن میکنن.
بازم شکر !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : نازلی , arezoo_azizi , mehdi488 , آذرستون , mostafa00
من پایم
هر وقت خواستن تزریق کنن من میرم
فکر نکنید دارم از مریضی فرار میکنما نه اصلا
دارم یه چیزی رو ثابت میکنمsmiling
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : نازلی , mehdi488 , nooresefid333 , naser_m , آذرستون
دکتر من آقای نبوی هست و از کسانی هست که افراد رو برای این کار کاندیدا میکنه

چند ماه پیش که برای ویزیت رفته بودم پیشش تو مطب یه آقایی بود که از طرف دکترش معرفی شده بود و دکتر نبوی بعد از ویزیت باید تاییدش میکرد

وقتی مامانم از دکتر پرسید که آیا میشه انیسم کاندیدا بشه ؟ دکتر گفت : نه تو که حالت خوبه فعلا

این برای بیماراییه که درجه 3 به بالان تو که هنوز صفری . . . icon_cryicon_cry
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
 تشکر شده توسط : ساغر , arezoo_azizi , مرضیه :) , naser_m , aseman74 , آذرستون
با سلام
کلاس دکتر صحرائیان با موضوع ام اس و سلولهای بنیادی مورخ 1390/09/24 در انجمن ام اس ایران
آدرس:تهران، خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی، نرسیده به خیابان طالقانی،کوچه شمس پلاک ۵۸ تلفن: ۹-۶۶۹۵۳۹۰۷ و ۸-۶۶۹۵۱۱۸۷
خوابهايم را خسته ميكني
وقتي تا سحر
مي گردم و پيدايت نمي كنم !...
روزهاتو را چرت می زنم
بس که شب ها

در خواب تو بیدارم

تشکر شده توسط : مولتی ام اس , مـه ســـا , fireboud , setare , Mahdieh , بابک57 , فرناز , naz.gigili , arezooo82 , glass frame , arezoo_azizi , Saina , zenith , maedeh , آذرستون , رضا محمدی ها , paeeze , ساغر , زهرا59 , هانیه , TootFarangi , sargol
ممنونو آقا فریبرز بقول بابک ما در تهران نیستیم لطقا شما ها که میرید برامون ظبتشکنید یا صوتی یا تصویری ممنون میشم icon_question لطفا بپرسید که اینکار محدودیت سنی داره یا نه؟منظورم سن بیماری یا سن خود بیمار..
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : naz.gigili , arezooo82 , baran1390 , آذرستون , رضا محمدی ها , ساغر , parisa2011 , بابک57 , AVID2000
راست میگن بچه ها هر کسی رفت لطفا برای ما هم تصویری چون دلمون برای دکتر صحراییان تنگ شده wink2 هم صوتی ضبط کنید بذارید ما هم ببینیم agreement2 ممنون میشیم و منتظریم

ولی من نمیدونم چرا دیگهتوی شبکه های صدا و سیما از این بحثها نمیشه البته این سلولهای بنیادی برای هر کسی کارساز نیست باید خودشون تشخیص بدن کی میتونه داووطلب خوبی باشه برای من مهم نیست این سلولها فقط میخوام ببینم چی میگن اطلاعاتم زیادتر از اینکه هست بشه Smile (16)
 تشکر شده توسط : naz.gigili , arezooo82 , Hasty , baran1390 , رضا محمدی ها , ساغر , parivash , آذرستون

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قانونی شدن استفاده از ماري جوانا در سوئد در درمان ام اس hamdam 6 18,596 2022/03/22, 01:16 PM
آخرین ارسال: MerajNajafi
  تبلیغات درمان قطعی ام‌اس دروغی بیش نیست- درمان ام‌اس طی 10سال آتی paeazan 24 22,318 2021/04/22, 09:45 PM
آخرین ارسال: سارا۹۸۶۰
  جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای ۱۳۱ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج SMA 2 2,185 2019/08/11, 01:50 PM
آخرین ارسال: SMA
  ام‌اس با طب سنتی درمان نمی‌شود nahid 3 2,521 2018/11/11, 10:54 AM
آخرین ارسال: hamid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,234 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  آمارام اس درایران و افزایش شیوع آن در سالهای اخیر nazaninn 106 57,715 2018/09/17, 08:07 PM
آخرین ارسال: nahid
Exclamation آیا استفاده از روش سلول های بنیادی درمان قطعی ام اس است؟ امیرپوریا 0 3,162 2018/03/23, 10:16 PM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  درمان ام اس Godlovesme 18 11,497 2017/12/30, 07:49 PM
آخرین ارسال: N@RGES
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,931 2017/12/14, 06:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماریهای صعب العلاج با زهر جانوری niloofary 0 2,086 2017/02/26, 09:45 AM
آخرین ارسال: niloofary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست