امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طب سنتی کیفیت زندگی بیماران‌ ام اس را بهبود می‌بخشد
دوستانی از طریق پیام خصوصی ازم نوع تغذیه و شیوه درمان رو میپرسن که باید یه توضیح کلی بدم

دوستان طب سنتی برخلاف طب جدید (نوین) یک نوع درمان رو به همه بیماران تجویز نمیکنه، درمان هر شخص منحصر به اون فرد هست و با سایر بیماران متفاوت هست، البته ممکنه شباهتهای کلی داشته باشه اما اینطور نیست که صد در صد شبیه هم باشه، مثل داروهای شیمیایی نیست که به یه عده قابل توجه ای تجویز بشه

در طب سنتی بنا به مزاج هر شخص که متفاوت هست و خلقیات و روحیات و توان جسمی و آداب تغذیه خانواده و خیلی فاکتورهای دیگه دارو و تغذیه مناسب تجویز میشه، مثلا دارو و تغذیه من با دوستم که با هم مراجعه کردیم به دکتر کاملا متفاوت بود، چون اول: مزاج دوستم با من متفاوت بود، دوم: شرایط جسمیمون متفاوت بود، دوستم رو ویلچر بود و من سرپا و بدون هیچ گونه مشکل حرکتی سوم: نوع تغذیه روتین خانواده دوستم با خانواده من متفاوت بود، چهارم: خلقیات و روحیاتمون متفاوت بود و .....

تمامی فاکتورها در کنار هم چیده میشن و با توجه به اونها دارو و تغذیه تجویز میشه

بنابراین تغذیه ای که به من تجویز شده الزاما برای شما مفید نخواهد بود و چه بسا ضرر هم داشته باشه، مثلا من فلان غذا رو به خاطر مزاجم نباید بخورم در صورتی که شاید خوردن اون غذا بنا به مزاج شما براتون مفید باشه

اما برای کسانی که دوست دارن برن طب سنتی توضیح میدم که مراحل ویزیت چطور بود:
جلسه اول جلسه طولانی حدود یکساعت هست، چرا؟ چونکه دکتر طب سنتی در جلسه اول مزاج شما رو باید تشخیص بده و این رو با سوالهای بیشماری انجام میده تا دوران کودکی و در چه خانواده ای به دنیا اومدید هم پرسیده میشه، چرا که خلقیات و روحیه شما برای دکتر طب سنتی مهم هست، بنابراین باید خیلی صادق باشید و همه چی رو کامل جواب بدید تا مزاجتون درست تشخیص داده بشه
بعد از جلسه اول که دارو و تغذیه خاصی بهتون تجویز میشه اینطور نیست که مثل دکترهای طب نوین 6 تا نسخه بدون تاریخ از دارو بنویسن و بگن برو 6 ماه دیگه بیا، بلکه بنا به شرایطتون ممکنه بگن یک هفته دیگه یا دو هفته دیگه بیا یا یک ماه دیگه بیا یا 45 روز دیگه، در مورد خود من کوتاهترین زمان بین دو ویزیتم دو هفته بود، اون هم وقتی که آب بدنم به شدت کم شده بود و علائم و نشانه های شروع حمله رو داشتم که با آبرسانی به بدنم علائم به سرعت برطرف شد و حمله ای رخ نداد، و طولانی ترین زمان هم دو سه باری رخ داده که 45 روز بعد بوده و اکثرا سی روز به سی روز ویزیت میشم و بیمار دائم تحت نظر هست و علائم و بهبودیش مدام چک میشه و داروها و تغذیه هر دفعه ممکنه تغییر و یا کم و زیاد بشه

دوستان اگه سوالی دارید خواهش میکنم تو همین تاپیک بپرسید تا بقیه هم از سوال و جواب ها استفاده کنن، البته به غیر از سوال در مورد آدرس و شماره تلفن طب سنتی که طبق قوانین عمومی نمیشه جواب داد
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر که مومنی را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که مرا شاد کند، خدا را شاد کرده است.
 تشکر شده توسط : Nooranta , zohrevand , ostad2000 , ماه , mari

پیام های داخل این موضوع
RE: طب سنتی کیفیت زندگی بیماران‌ ام اس را بهبود می‌بخشد - توسط Aram - 2013/07/31, 07:00 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فرم تأیید بیماران خاص sadegh 13 18,190 2019/08/29, 10:58 PM
آخرین ارسال: hessam
  خبر خوش به بیماران MS niloofary 7 7,171 2016/11/27, 10:10 PM
آخرین ارسال: helli
  جام جهانی فوتسال هنرمندان به منظور حمایت از بیماران خاص paeazan 1 2,670 2015/03/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  ترکیبات دارویی جدید برای محافظت از سیستم عصبی در بیماران ام‌اس paeazan 1 3,803 2015/03/02, 08:09 PM
آخرین ارسال: aztab
  امید به زندگی در بیماران ام اس 10 سال كمتر از سایر افراد است hamdam 52 31,471 2015/01/30, 07:43 AM
آخرین ارسال: sasan-8
  کمک به بیماران مبتلا به ام اس با استفاده از زبانشان paeazan 1 3,673 2014/12/02, 09:13 AM
آخرین ارسال: فانی
  درد در برابر بیماران ام.‌اس كم می‌آورد hamdam 1 2,982 2013/06/02, 04:55 PM
آخرین ارسال: shokolat
  ام اس هم معنی مرگ نیست.(با تعدادی بیماران و نظرات دکتر لطفی) paeazan 29 19,007 2013/03/29, 01:50 AM
آخرین ارسال: فریبا
  خودمراقبتی موجب بهبودکیفیت زندگی مبتلایان به ام اس میشود sargol 0 2,419 2013/03/15, 12:16 PM
آخرین ارسال: sargol
  بیماران مبتلا به ام.اس، آلو و انجیر بخورند hamdam 0 3,013 2013/03/03, 04:32 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست