امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طب سنتی کیفیت زندگی بیماران‌ ام اس را بهبود می‌بخشد
(2013/07/28, 05:54 PM)anaram نوشته است: یکی از بزرگترین خطرهایی که استفاده کنندگان طب سنتی رو تهدید میکنه ، غیر اصولی مصرف کردن داروهای گیاهیه که اغلب توجهی به عوارض ناشی از اوور دوز مصرف کردن دارو ها نمیشه

آنی جان حرف شما کاملا درسته، یکی از خطرهایی که استفاده کنندگان داروهای طب سنتی رو تهدید میکنه، غیر اصولی مصرف کردن داروهاشون هست، که البته این موضوع برمیگرده به اینکه به افراد متخصص این فن مراجعه نمیشه، طی بررسی هایی که قبل از شروع طب سنتی انجام دادم و تو این یه سال هم پیگیر بودم متوجه شدم دوستانمون به جای مراجعه به درمانگاه های طب سنتی که زیر نظر دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران هست و در این درمانگاه ها دکترهای متخصص طب سنتی فعالیت میکنن، به برخی از افراد مدعی طب سنتی بدون هیچ گونه مجوز و تحصیلات عالیه ای مراجعه میکنن که متاسفانه بیشترشون دکون بازار هست و برای همین به دوز دارو توجه ای ندارن، اما در درمانگاههای طب سنتی دانشکده طب سنتی به طور دقیقی به دوز داروی تجویزی و علائم توجه میشه و هر چند وقت یکبار آزمایشهای لازمه خونی جهت کنترل انجام میشه، خود من تو این یک ساله دوبار آزمایش تست آنزیمهای کبد و سایر مسائل خونی رو دادم و با کوچکترین علائمی مثل جوش و آفت دکترم دوز داروها و یا نوعش رو عوض میکنه، که خدا رو شکر تا حالا هیچ گونه مشکل کبدی و خونی برام پیش نیومده، البته این رو هم بگم که اکثر داروهام چیزهایی هستن مثل خوردن چند میوه خاص و نخوردن بعضی از مواد غذایی و خوردن برخی آجیل ها و ...

در واقع میدونم دارم چی رو به عنوان دارو مصرف میکنم، تو این درمانگاه ها و بویژه درباره ام اس با آرامی و دقت تمام دارو تجویز میشه و بیمار تحت نظر مدام هر ماهه هستش، و مثل برنامه درمانی که خودت داشتی یک دفعه با زالو درمانی بدون تست و بدون توجه به بنیه و واکنش بیمار شوک وارد نمیکنن و آهسته و پیوسته عمل میکنن
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر که مومنی را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که مرا شاد کند، خدا را شاد کرده است.
 تشکر شده توسط : paeazan , رامنا , رزمینا , ماه , mari
دوستانی از طریق پیام خصوصی ازم نوع تغذیه و شیوه درمان رو میپرسن که باید یه توضیح کلی بدم

دوستان طب سنتی برخلاف طب جدید (نوین) یک نوع درمان رو به همه بیماران تجویز نمیکنه، درمان هر شخص منحصر به اون فرد هست و با سایر بیماران متفاوت هست، البته ممکنه شباهتهای کلی داشته باشه اما اینطور نیست که صد در صد شبیه هم باشه، مثل داروهای شیمیایی نیست که به یه عده قابل توجه ای تجویز بشه

در طب سنتی بنا به مزاج هر شخص که متفاوت هست و خلقیات و روحیات و توان جسمی و آداب تغذیه خانواده و خیلی فاکتورهای دیگه دارو و تغذیه مناسب تجویز میشه، مثلا دارو و تغذیه من با دوستم که با هم مراجعه کردیم به دکتر کاملا متفاوت بود، چون اول: مزاج دوستم با من متفاوت بود، دوم: شرایط جسمیمون متفاوت بود، دوستم رو ویلچر بود و من سرپا و بدون هیچ گونه مشکل حرکتی سوم: نوع تغذیه روتین خانواده دوستم با خانواده من متفاوت بود، چهارم: خلقیات و روحیاتمون متفاوت بود و .....

تمامی فاکتورها در کنار هم چیده میشن و با توجه به اونها دارو و تغذیه تجویز میشه

بنابراین تغذیه ای که به من تجویز شده الزاما برای شما مفید نخواهد بود و چه بسا ضرر هم داشته باشه، مثلا من فلان غذا رو به خاطر مزاجم نباید بخورم در صورتی که شاید خوردن اون غذا بنا به مزاج شما براتون مفید باشه

اما برای کسانی که دوست دارن برن طب سنتی توضیح میدم که مراحل ویزیت چطور بود:
جلسه اول جلسه طولانی حدود یکساعت هست، چرا؟ چونکه دکتر طب سنتی در جلسه اول مزاج شما رو باید تشخیص بده و این رو با سوالهای بیشماری انجام میده تا دوران کودکی و در چه خانواده ای به دنیا اومدید هم پرسیده میشه، چرا که خلقیات و روحیه شما برای دکتر طب سنتی مهم هست، بنابراین باید خیلی صادق باشید و همه چی رو کامل جواب بدید تا مزاجتون درست تشخیص داده بشه
بعد از جلسه اول که دارو و تغذیه خاصی بهتون تجویز میشه اینطور نیست که مثل دکترهای طب نوین 6 تا نسخه بدون تاریخ از دارو بنویسن و بگن برو 6 ماه دیگه بیا، بلکه بنا به شرایطتون ممکنه بگن یک هفته دیگه یا دو هفته دیگه بیا یا یک ماه دیگه بیا یا 45 روز دیگه، در مورد خود من کوتاهترین زمان بین دو ویزیتم دو هفته بود، اون هم وقتی که آب بدنم به شدت کم شده بود و علائم و نشانه های شروع حمله رو داشتم که با آبرسانی به بدنم علائم به سرعت برطرف شد و حمله ای رخ نداد، و طولانی ترین زمان هم دو سه باری رخ داده که 45 روز بعد بوده و اکثرا سی روز به سی روز ویزیت میشم و بیمار دائم تحت نظر هست و علائم و بهبودیش مدام چک میشه و داروها و تغذیه هر دفعه ممکنه تغییر و یا کم و زیاد بشه

دوستان اگه سوالی دارید خواهش میکنم تو همین تاپیک بپرسید تا بقیه هم از سوال و جواب ها استفاده کنن، البته به غیر از سوال در مورد آدرس و شماره تلفن طب سنتی که طبق قوانین عمومی نمیشه جواب داد
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر که مومنی را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که مرا شاد کند، خدا را شاد کرده است.
 تشکر شده توسط : Nooranta , zohrevand , ostad2000 , ماه , mari
خب آرام خانم نتیجه چی بوده تا الان؟
اون دوست تون که رو ویلچر بود چه تغییری داشته؟
فان مع العسر يسرا
(2013/08/01, 06:09 AM)ostad2000 نوشته است: خب آرام خانم نتیجه چی بوده تا الان؟
اون دوست تون که رو ویلچر بود چه تغییری داشته؟

نتیجه اینکه من پارسال هم که مراجعه کردم بدون مشکلات حرکتی بودم و سرپا، الان هم بدون مشکلات حرکتی هستم و سرپا فقط پارسال بالا و پائین رفتن از پله ها سختم بود و زود خسته میشدم و پاهام سست میشد اما الان مشکل خاصی با پله ها ندارم، و اینکه تا پارسال خستگی زیاد میومد سراغم و حالا دیگه خستگیم مثل سایر افراد معمولی هست و دست و پا گیرم نیست، تا پارسال دست و پای من یخ بود و همیشه سردم بود، حتی تو تابستون با شستن دست و صورتم لرز میکردم و زمستون که دیگه اوضاع وخیم بود چند تا چند تا لباس گرم میپوشیدم تا بلکه اندکی گرمم بشه که نمیشد، همیشه هم تو زمستون بر اثر سرما علائم بیماری عود میکرد و در اصل حمله اول بیماریم هم تو زمستون 86 بود که زمستون خیلی سردی بود و بر اثر سرما و استرس بزرگی که تو زندگیم رخ داد حمله بهم دست داد و بیماریم تشخیص داده شد، اما حالا بدنم گرم شده و زمستون 91 که گذشت به طور باور نکردنی همچین گرمم بود که بیشتر لباسهای گرمم رو بخشیدم رفت، منی که با کلی لباس و دو تا جوراب گرم پشمی و بوت خز دار و دست کش میرفتم بیرون،زمستون 91 کلا با تیپ و لباس تابستونی رفتم بیرون، بدنم گرم شده، الان دیگه تابستون از گرما کلافه میشم و برام لذت بخش هست وقتی مقایسه میکنم با سالهای گذشه که تو تابستون هم لرز میکردم از همین گرما لذت میبرم.

تو این یه سال تو زندگی مسائلی برام رخ داد که قبلا با اون مسائل علائمم عود میکرد و میرفتم زیر کورتون اما خدا رو شکر دکترم همچین مدیریت کرد که علائم همچنان خاموش موندن و تا حالا هیچ حمله ای رخ نداده

بر اثر مصرف داروها و تغذیه طب سنتی خیلی شادابتر و سرحالتر شدم وقتی که به دکترم گفتم احساس بهتری دارم بهم گفتن که یه کوچولو افسردگی داشتم و با یه شربتی که یادم داده بودن و خودم درست میکردم که توش زعفرون و گلاب داشت، اون افسردگی کوچولو هم برطرف شد.

اما در مورد اون دوستم که رو ویلچر بود، متاسفانه ایشون به علل مختلف شخصی و خانوادگی نتونست درست داروها و تغذیه اش رو انجام بده و از اوایل راه هم دیگه دنبال نکرد و متاسفانه گذاشت کنار

مطلبی رو که باید توضیح بدم اینه که طب سنتی با تداوم و پیگیری و دقت و طی زمان جواب میده، من حدود 3 یا 4 ماه بود که تحت نظر بودم بعدش بدنم ریزه ریزه شروع کرد به گرم شدن و دوم اینکه هر چی بیماری تو مراحل اولیه باشه بهتر و زودتر نتیجه میده تا بیمارانی که تو مراحل پیشرفته بیماری هستن، این بیماران مدت طولانی تری باید تحت نظر باشن
 تشکر شده توسط : ماه , mari , paeeze , ostad2000 , رزمینا
(2013/02/26, 06:17 PM)hamdam نوشته است: طب سنتی می‌تواند علائم بیماری ‌ام اس را از بین ببرد

طب سنتی کیفیت زندگی بیماران‌ ام اس را بهبود می‌بخشد

دکتر حسین رضایی زاده،متخصص طب سنتی در درمان بیماری‌ ام اس به از بین بردن علائم بیماری می‌پردازد و معتقد است هر کدام از علائم بیماری ‌ام اس، در طب سنتی یک بیماری شناخته می‌شود.
دکتر حسین رضایی زاده، متخصص طب سنتی در مورد درمان علائم بیماران ‌ام اس گفت: «طب سنتی با طب امروزی تفاوت زیادی دارد و این طب به شناخت علائم بیماری می‌پردازد.»
این متخصص طب سنتی در ادامه گفت: «در حال حاضر متخصصان طب سنتی بر روی کاهش عوارض و کاهش علائم کار می‌کنیم و تلاش می‌کنند که کیفیت زندگی بیماران‌ام اس را بهبود ببخشند و می‌خواهند بیماران طول عمری رضایت بخش داشته باشند.»

وی با اشاره به نادیده گرفتن طب سنتی در ایران گفت: «در این چند سال به درمان بیماری ‌ام اس با استفاده از طب سنتی کمتر توجه شده است و بیشترین اولویت با درمان دارویی بوده است.»

رضایی زاده در اداه بیان کرد: «در ایران مطالعات تحقیقاتی و پژوهشی درخصوص طب سنتی دیر‌تر از سایر نقاط جهان انجام می‌شود.»
وی در ادامه گفت: «طب سنتی در زمینه بهبود کیفیت زندگی توانمندی زیادی دارد و در برخی زمینه‌ها به از بین بردن علائم و بیماری‌ها کمک زیادی کرده است، مثلا طب سنتی توانسته است خستگی بیماران ‌ام اس را کاهش بدهد.»

این متخصص طب سنتی با اشاره به غذاهایی که باید در عید توسط بیماران مصرف شود، گفت: «طب سنتی به بیماران توصیه می‌کند که در مصرف غذا‌ها محتاط‌تر و دقیق‌تر باشند و غذاهایی را مصرف کنند که هم گرم و هم سرد باشند و از خوردن غذاهایی که مواد رنگی دارند پرهیز کنند و ترشی و آبقوره هرگز نخورند.»

وی با اشاره به تاثیر درمان طب سنتی بر روی بیماران گفت: «درمان طب سنتی در خصوص بیماری ‌ام اس از‌‌ همان ماه اول و حتی هفته اول خود را نشان می‌دهد.»

وی همچنین اظهار کرد: «طب سنتی در کاهش عوارض و کنترل برخی از علائم تاثیر زیادی دارد و متخصصان طب سنتی برخی از دارو‌ها را برای کوتاه مدت و برخی از دارو‌ها را برای طولانی مدت تجویز می‌کنند.»

این متخصص طب سنتی درمورد تاثیر طب سنتی بر روی بیماران ‌ام اس گفت: «تاثیر داروهای طب سنتی بر روی تمام افراد یکسان نیست و برخی از افراد این درمان را زود‌تر می‌پذیرند و درمان روی آنها سریع‌تر به سرانجام می‌رسد.»

وی درمورد مجوز داشتن این دارو گفت: «تا کنون مجوز داروهای زیادی درخصوص کمتر کردن درد و آلام بیماران داده شده است و برخی از دارو‌ها در مراکز طب سنتی دارای مجوز موجود هستند و به بیماران عرضه می‌شود ولی اگر همین دارو‌ها بخواهد به صورت کلی و در تمام داروخانه‌ها توزیع شود باید مجوزدار شود.»

وی در ادامه بیان کرد: «در زمینه مجوز دار شدن داروهای طب سنتی تاکنون تلاش‌های زیادی صورت گرفته است ولی مراحل قانونی ۶ ماه به طول می‌انجامد و مردم تا ۶ ماه آینده به این دارو‌ها دسترسی ندارند.»

وی گفت: «در تلاش هستیم که این دارو‌ها را به تولید و توزیع سراسری برسانیم تا از بیشتر مشکلاتی که در زمینه تهیه داروهای شیمیایی خارجی وجود دارد خلاص شویم.»

رضایی‌زاده درمورد ترکیبی بودن داروهای طب سنتی بیان کرد: «بیمار باید فرصت کافی به این دارو‌ها بدهد و برای مدت طولانی از آنها استفاده کند تا تاثیر این داروها را مشاهده کند.»
این متخصص طب سنتی در پایان گفت: «به بیماران‌ مبتلا به ام اس هرگز توصیه نمی‌کنیم داروهای شیمیایی را قطع کنند بلکه دارو‌ها شیمیایی در زمینه درمان کمک می‌کند و داروهای سنتی در زمینه کاهش علائم تاثیر گذارند.»
http://www.sinanews.ir/news/?id=13275

9 سال صبر کردیم 6ماه هم روش.به هر حال من به داروهای طب سنتی اعتقاد دارم.ممنون
تا شقایق هست زندگی باید کرد.love28
 تشکر شده توسط : paeeze , ostad2000
سلام دوستان
من به تاثیر این روش درمانی کاملا معتقدم ، چون بسیار زیاد نتیجه استفادش رو روی خودم دارم میبینم
من نزدیک یه ساله دارم این روش درمانی رو زیر نظر متخصص استفاده میکنم اما میتونم بگم از عید تا حالا مراحل جدی درمان رو شروع کردم و وقتی دیدم چقدر تاثیر مثبت داشته و علایمم ناپدید شدن داروهای شیمیاییم رو قطع کردم
درمان من با زالو انداختن پشت گوشم شروع شد هرگوش 5 تا زالو . و به شدت در عرض یکی دو روز تاثیرات فوق العادش رو دیدم و بعد مصرف داروهام شروع شد که همزمان باهاش حجامت هم میرفتم توی زمانهایی که خود دکترم تشخیص میدادن.
الان اصلا خستگی ندارم از صبح تا عصر یه سره شرکت سر کارم بیشتر از همه همکارهام کار میکنم و مسئولیت حرفه ای دارم . قبلا سر ساختمان که میرفتم نمیتونستم از پله های تک آجری بالا برم حالا راحت میرم بالا و پایین . تاثیر فوق العاده این روش درمان که در حقیقت روش درمانی انبیا هست و بسیار موفق تر از طب سنتی هست ، به شدت منو در راهم استوار تر از قبل کرده
موفق باشین
به سلامتی فکر کنید ، نه به درمان....
که درمان در واقع همان تکرار بیماری ست در ذهن
 تشکر شده توسط : الهام ج

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فرم تأیید بیماران خاص sadegh 13 17,895 2019/08/29, 10:58 PM
آخرین ارسال: hessam
  خبر خوش به بیماران MS niloofary 7 6,976 2016/11/27, 10:10 PM
آخرین ارسال: helli
  جام جهانی فوتسال هنرمندان به منظور حمایت از بیماران خاص paeazan 1 2,596 2015/03/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  ترکیبات دارویی جدید برای محافظت از سیستم عصبی در بیماران ام‌اس paeazan 1 3,717 2015/03/02, 08:09 PM
آخرین ارسال: aztab
  امید به زندگی در بیماران ام اس 10 سال كمتر از سایر افراد است hamdam 52 30,935 2015/01/30, 07:43 AM
آخرین ارسال: sasan-8
  کمک به بیماران مبتلا به ام اس با استفاده از زبانشان paeazan 1 3,595 2014/12/02, 09:13 AM
آخرین ارسال: فانی
  درد در برابر بیماران ام.‌اس كم می‌آورد hamdam 1 2,896 2013/06/02, 04:55 PM
آخرین ارسال: shokolat
  ام اس هم معنی مرگ نیست.(با تعدادی بیماران و نظرات دکتر لطفی) paeazan 29 18,665 2013/03/29, 01:50 AM
آخرین ارسال: فریبا
  خودمراقبتی موجب بهبودکیفیت زندگی مبتلایان به ام اس میشود sargol 0 2,360 2013/03/15, 12:16 PM
آخرین ارسال: sargol
  بیماران مبتلا به ام.اس، آلو و انجیر بخورند hamdam 0 2,949 2013/03/03, 04:32 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان