ثبت نام
رمز ورودتان را فراموش کرده اید؟

تابلو اعلانات

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس و درد
2009/05/23, 09:34 AM
ارسال: #1
 (Print Post)
ام اس و درد
ام اس و درد
درد يك علامت بسيار شايع در ام اس است.از هر دو نفر يك نفر از درد رنج مي برد.قابل ذكر است درد هميشه مرتبط با ام اس نيست و نمي توان درد را يك اصل براي اثبات ام اس تلقي كرد.
درد مي تواند خيلي زودتر از موعد حادث شود .درد مي تواند به محض شروع اولين حمله بروز كند و اين درد هيچ تناسب منطقي با طول و مدت بيماري ندارد.در مورد دردتان حتما با پزشكتان صحبت كنيد تا او بتواند بهترين راه درمان را پيدا كند.در طول بيماري ام اس به جز دردهاي همراه با حمله ها سه نوع درد ديگر وجود دارد:
دردهاي عصبي
نتيجه مستقيم بيماري هستند كه به سيستم اعصاب مركزي مربوط مي شوند.در بيماري ام اس 60%دردها از اين نوع هستند.دردهاي عصبي دو نوع هستند:دردهايي كه در شرايط خاص ظاهر مي شوند و معمولا بسيار شديد هستند.55%از مبتلايان از اين نوع درد رنج مي برند.منظور درد عصبي پاروكسيسمال است.
نوع ديگر دردهاي عصبي دردهاي عصبي مستمر هستند.اين نوع دردها دائمي اما با شدت كمتر هستند.
دردهايي كه مشابه دندان درد شديد است
اين درد بي شباهت به درد حاصل از برق گرفتگي نيست.اين درد مربوط به درد عصب است و مربوط به از دست دادن ميلين رشته عصب است.تجويز برخي داروهاي ضد تشنج با دوز كم توصيه مي شود.
دردي كه به انقباض شديد عضلات شبيه است
مثل سفت شدن و گرفتگي پاها كه با راه رفتن بروز مي كند.اين نوع درد گاه بر سوزش ها و مورمور شدن پيشي مي گيرد.درد فقط چند ثانيه طول مي كشد ولي بسيار شديد است.اسپاسم هاي دردناك مربوط به حملات شديد است.
دردهاي شديد سطحي يا سوزشي
اين درد نوعي حس سوزش يا حالتي مانند گير كردن بين گيره است!بيشتر اندامهاي تحتاني و خصوصا پاها را درگير كرده و همراه با مورمور شدن پاهاست.اين درد حتي مي تواند روي خلق و خوي بيمار اثر منفي گذاشته و سبب اختلال در امور روزمره گردد.
دردهاي ثانويه
اين دسته نتيجه غير مستقيم بيماري هستند و ارتباط با سيستم اعصاب مركزي ندارند.مثل مشكل در راه رفتن،لنگ زدن يا كشيدن پاهاكه سبب كمردرد مي شود.
سفتي عضلات و انقباض ها
اين دردها به صورت گرفتگي هاي دردناك خصوصا به هنگام خواب اتفاق مي افتد.اين انقباضات شديد مي توانند در طول شب حادث گردند و خواب را مختل كننداين دردها مربوط به دردهاي مسير عصبي هرمي هستند.در اين مسير نرون هايي هستند كه به عضلات به صورت غير ارادي دستور مي دهند.مشكلات ادراري يا يبوست مي تواند به شروع اين دردها كمك كنند.جهت كاهش اين درد پزشكان سعي بر آن دارند كه علت درد را شناسايي كنند و گرفتگي عضلات را در كل بدن كاهش دهند.
درد كمر
كمردرد با مشكلات راه رفتن و اختلال در حفظ تعادل غالبا به سبب وضعيت بد بيمار هستند.يك فيزيوتراپيست مي تواند بهترين روش راه رفتن را به شما آموزش دهد.
دردهاي بدون علت مشخص
اين دسته مربوط به درمان ام اس مي باشد.درمان با اينترفرون مي تواند سبب عوارض جانبي ثانوي از جمله درد شود.
دردهاي عضلاني منشا سيستم اعصاب مركزي دارند .اين دردها به راحتي با استامينوفن و مسكن ها درمان مي شوند،بنابراين شكايت از اين دردها نبايد باعث توقف درمان شود.
تجزيه و تحليل علل درد
-درد در نتيجه كوچكترين تماس
به محض يك لمس كوچك بيمار احساس درد شديدي مي كند.مركز رفلاكس هاي دردناك در داخل نخاع به واسطه التهاب حاصل از بيماري ام اس دچار اختلال در عملكرد شده و در اثر تحريك جزئي درد توليد مي شود.
-درد سياتيك
اين درد از پائين كمر شروع شده و به طور شعاعي به پا زده و مي تواند با يك حمله همراه باشد.درد مربوط به التهاب نخاع مي باشد و درمان با كورتيكواستروئيدها سبب تسكين درد مي شود.
-درد چشمي
اين درد با حركت كره چشمي ايجاد مي شود و همراه با حملاتي است كه تحت عنوان نوريت چشمي بيان مي گردد.

هيچگاه نبايد درد را پديده اي اجتناب ناپذير دانست.با يافتن منشا درد مي توان به كاهش ان كمك كرد.راه هاي درماني و حتي درمان هاي مكمل زيادي در رابطه با درد وجود دارد.

وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : MAHDI , مریم شیمیست , warrior , Mme.fatemeh , TootFarangi , هانیه , Hasty , mirzaee , parisa2087 , najva , yummy , ساغر , coffeedot , g.someira , rana , sooorooosh , sara.i , ghaside , sargol , behzad mkh
2011/02/08, 01:11 PM
ارسال: #2
 (Print Post)
RE: ام اس و درد
" دردی که از مسکن ها می کشیم"

متخصصان نسبت به مصرف خودسرانه و طولانی مدت داروهای مسکن
هشدار دادند. به کارگیری وسایل مدرن در زندگی روزمره یا محل کار باعث
کاهش میزان فعالیت و کم تحرکی افراد شده است.
این عامل در کنار نداشتن تغذیه مناسب و ورزش، موجب بروز دردهایی مزمن
می شود که افراد را به جای تغییر دادن برنامه های روزانه و تمرینهای ورزشی
به سوی خوردن داروهای مسکن می کشاند.
میران مصرف داروهای مسکن در میان مردم جهان بالا است. در کشور ما نیز
با توجه به اینکه مردم خود به خود آشنایی بیشتری با این دسته از داروها
پیدا کرده اند، خودسرانه و با کوچکترین نشانه ای از درد به داروخانه مراجعه
کرده و از آن استفاده می کنند.
تسکین درد، مهم ترین حقوق هر بیماری است ولی استفاده نادرست و نابجا
از داروها نیز می تواند خطرناک باشد بطوری که مصرف زیاد برخی
از مسکن ها باعث رقیق شدن خون و خونریزی می شود.

عوارض ناشي از مصرف مسكنها چيست؟

مصرف قرصهاي مسكن معمول همچون اسپيرين ، ايبوپروفن و استامينوفن ممكن است موجب افزايش فشار خون شود و در نتيجه با مصرف اين دارو در مردان خطر ابتلا به عوارض و نارسايي هايي قلبي ممكن است افزايش يابد . احتمال افزايش فشار خون در مرداني كه در اغلب روزهاي هفته چنين داروهايي مصرف مي كنند در مقايسه با مرداني كه از مصرف چنين مسكنهايي خودداري مي كنند ، حدود يك سوم بيشتر است .
نتايج تحقيقات پژوهشگران امريكايي كه در نشريه ارشيو پزشكي داخلي انتشار يافته است ، نتايج مطالعاتي را تاييد مي كند كه در سال دو هزار ودو انتشار يافت مبني بر اينكه مصرف اين داروهاي مسكن موجب افزايش فشار خون در زنان شود .
دكتر جان فورمن از پزشكان بيمارستان زنان در بوستون اعلام كرد مصرف اين مسكنها يكي از علل قابل پيشگيري پرفشاري خون محسوب مي شود . ميليونها نفر در جهان عموما براي تسكين سردرد ، ارتريت ،دردهاي عضلاني و ديگر انواع دردها روزانه به مصرف انواع قرصهاي مسكن همچون استامينوفن و ايبوپروفن روي مي اورند .
پژوهشگران در اين تحقيقات و مطالعات چهار ساله بر روي وضعيت جسماني و بهداشتي حدود شانزده هزار مرد دريافتند مرداني كه طي شش يا هر هفت روز هفته استامينوفن ( پاراستامول ) مصرف مي كرده اند ، احتمال ابتلا به افزايش فشار خون در اين افراد حدود سي چهار درصد بيشتر بود.
همچنين مرداني كه بطور معمول اسپيرين مصرف مي كردند در مقايسه با ديگر مردان ، بيست و شش درصد بيشتر در معرض ابتلا به پرفشاري خون بودند . در خصوص داروهاي ضد التهابي غير استروئيدي همچون ايبوپروفن و ناپروكسن خطر ابتلا به پرفشاري خون حدود سي و هشت درصد افزايش يافت .
به گفته پزشكان مصرف اين مسكنها مي تواند بر روي قابليت بزرگ شدن عروق خوني تاثير بگذارد و همچنين ممكن است موجب احتباس سديم شود كه هر دو عامل از عوامل بالقوه افزايش فشار خون محسوب مي شوند .
پزشكان مي گويند داشتن اضافه وزن عوارض خطرناك ناشي از مصرف استامينوفن را كاهش مي دهد ولي در اين افراد خطرات ابتلا به عوارض ناشي از مصرف داروهاي ضد التهابي غير استروئيدي افزايش مي يابد.
با اين همه مرداني كه بنا به تجويز پزشك معالج براي كاهش خطر ابتلا به حمله قلبي و سكته مغزي روزانه يك قرص اسپيرين مصرف مي كنند ، نبايد مصرف اين دارو را قطع كنند .
دكتر اليوت انتمن از پژوهشگران در اين تحقيق اعلام كرد در هر حال ما به همكاران خود توصيه مي كنيم براي درمان درد هاي مفصلي بيماران خود ، معالجات غير دارويي را همچون فيزيوتراپي ، ورزش ، كاهش وزن ، سرما يا گرما درماني اغاز كنند
angry3 angry3 angry3

تلاش برای زندگی
دوست زیبای من

-من قادرم که سلامتی خودم را کنترل کنم.
-من سرشار از انرژِی حیاتی و سلامتیم.
-در همه جنبه های وجودیم سلامتم.
- برای انجام فعالیتهای روزمره ام سرشار از انرژیم
.
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط : nazaninn , montazer , aztab , warrior , هانیه , Hasty , mirzaee , najva , ساغر , coffeedot , sargol , behzad mkh
2011/02/10, 08:25 PM
ارسال: #3
 (Print Post)
اشنائی با درد های حاصله از ام اس
آشنایی با دردهای حاصله از ام.اس و راههای مقابله با آن مطلب زیر ترجمه ای است مختص " سایت ام اس لینک "
ام اس ، موقعیت پیچیده ای است که موجب دردهای مختلف می گردد .
دونوع اصلی درد ناشی از ام اس عبارتند از: دردهای عصبی و دردهای عضلانی . که هردونوع درد ممکن است حاد (کوتاه مدت ) یا مزمن (یلند مدت) باشد.
چگونگی تسکین هرکدام ازاین دردها ، بشرح زیر است :
دردهای عضلانی :
این نوع دردها ممکن است ناشی از اسپاسم های عضلانی ( انقیاض غیر قابل کنترل و یکی از علایم ام اس ) که در اثرنشستن های طولانی مدت یا دراز کشیدن به خاطر مشکلات بدنی یا با تغییر روشهای حرکتی برای جبران ضعف یا دیگر مشکلات مربوط به ام اس بوجود آمده باشد .
دردهای عضلانی را میتوانیم با ترکیبات داروهای مسکن درد ، نظیر ایبو پروفن رفع نماییم . ولی وقتی درد ، مربوط به اسپاسمهای عضلانی است ، داروهایی نظیر باکلوفن و تیزانیدین برای کاهش اسپاسمها بکار می رود و نتیجتا به کاهش درد کمک می کند.
فیزیوتراپی و طب فشاری می تواند برای تقویت و نرم کردن عضلات بکاررود و از آسیبهای بعدی و درد جلو گیری کند . ماساژنیز ممکن است به کاهش سفتی عضلات و گرفتگی آن کمک کند

دردهای عصبی : درد عصبی ام اس با آسیب های اعصاب همراه است . که اعصاب سالم ، احساسهای توام با درد را هدایت میکند و وقتی اعصاب آسیب می بینند می توانند پیامها را بصورت غیر عادی انتقال دهند که منجر به احساسات غیر طبیعی و درد میگردند . دردهای عصبی می توانند شامل احساس درد شدید ، گزگز و دردهای مزمن گردد . آسیب عصبی هم چنین می تواند احساسهای سالم را تحت الشعاع قرار دهد ازجمله احساس چسیندگی ساختار پوستی و ......
انواع دیگری از دردهای عصبی وجود دارد که شامل درد های تند وشدید در صورت ، درد شدید درقسمت پایین و پشت گردن و احساسات سوزن سوزن شدن و گزگز شدید و درد ناک و......
دردهای عصبی اغلب با ضد دردها و ضد تشنجهایی نظیر گاباپنتین ، کاربامازپین؛ فنی توین یا ضد افسردگی هایی نظیر آمی تریپ تیلین، ایمی پرامین یا دیزی پرامین درمان میشود . این داروها بدین منظور بکار گرفته می شوند که آنها میتوانند عصبهای اصلی مربوط به احساسات درد را بهبود بخشند .
جورابها یا دستکشهای فشاری گاهی اوقات برای کاهش دردهای عصبی بکارگرفته می شوند . البته آنها نیز تاحدودی می توانند به کاهش دردها مانند طب فشاری عمل کنند.

تلاش برای زندگی
دوست زیبای من

.
 تشکر شده توسط : maryamm , سحــــــــر , AVID2000 , sargol , behzad mkh
2011/02/11, 07:33 PM
ارسال: #4
 (Print Post)
به نظر من طب سوزنی در این مورد خیلی میتونه کمک کنه.اگر از اول بریم سراغ مسکن بعدا ممکنه به جایی برسیم که این داروهای مسکن مثل قبل اثر نکنه.

بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
 تشکر شده توسط : Hasty
2011/03/03, 10:07 AM
ارسال: #5
 (Print Post)
من همیشه پاهام درد میکنه بعضی وقتا از شدت درد توان راه رفتن ندارم و هر جایی که باشم مجبور میشم بشینم چون دیگه نمی تونم بایستم همین مشکل رو در تند راه رفتن و بالا رفتن از پله هم دارم

بدون امضا
 تشکر شده توسط : najva , مریم۷۲
2011/03/03, 10:50 AM
ارسال: #6
 (Print Post)
من وقتی خیلی راه میرم میبینم خیلی پاهام درد میگیره ولی بازم ادامه میدم حالا بگو برا چی پا درد گرفتم confused البته اون اوایلها نمیدونستم یه بار بعد از پنج ساعت راه رفتن دیدم پاهام بشدت درد میکنه ولی دراز کشیدم پامو زدم به دیوار ولی حالا کم کم افتاد دنیا چه خبره agreement2
2011/04/08, 02:12 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2011/04/08 04:19 PM، توسط نازلی.)
ارسال: #7
 (Print Post)
روشی جالب برای آرام کردن درد!

آیا می دانید با چند راهکار عجیب می توانید درد بدن خود را ساکت کنید و ….

مغز افراد عاشق که به تصویر محبوب خود نگاه می‌کردند توسط اسکن‌های ام‌آرآی مورد مطالعه قرار گرفت؛ در حالی‌که سطوح مختلف درد ناشی از سوزش در پوست آنها اعمال می‌شد.

محققان دریافتند که تصویر فرد مورد علاقه بیمار به کاهش میزان درد در مناطق پردازش درد مغز به میزان مشابه تاثیر پاراستامول یا مخدرها کمک می‌کند.

پژوهش انجام شده توسط دانشمندان دانشگاه استنفورد به شواهد مستقیمی در مورد پیوند احساس دلبستگی عاطفی با کاهش درد بیمار دست پیدا کرد.

مغز افراد عاشق که به تصویر محبوب خود نگاه می‌کردند توسط اسکن‌های ام‌آرآی مورد مطالعه قرار گرفت؛ در حالی‌که سطوح مختلف درد ناشی از سوزش در پوست آنها اعمال می‌شد.

دانشمندان دریافتند که بطور میانگین میزان درد در این افراد بین ۳۶ تا ۴۴ درصد بوده و تنها ۱۳ درصد اظهار ناراحتی شدید کردند.

به گفته محققان بی‌دردی ناشی از احساس علاقه بیشتر با جنبه‌های ابتدایی‌تر مغز در ارتباط است که ساختارهای عمیق مغز را که ممکن است درد را در سطح ستون فقرات توقف کند، به فعالیت وا می‌دارد.

یکی از مناطق حساس برای بی‌دردی ناشی از احساس علاقه، هسته آکومبنس است. با توجه به این یافته‌ها انسان می‌تواند با درد خود کنار بیاید.

تلاش برای زندگی
دوست زیبای من

.
 تشکر شده توسط : aztab , هانیه , ana90 , najva , min00 , ساغر , # پریسا # , sargol , mahdie
2011/09/07, 07:54 PM
ارسال: #8
 (Print Post)
من خیلی درد دارم خیلی خیلی زیاد .سعی می کنم به روی خودم نیارم. ولی گاهی اوقات اونقدر شدیده که نمی تونم و می زنم زیر گریه این طوریsad2 اه لوس.
ولی بی خیال این نیز بگذرد wink2، البته این دردا رو به دکترم نگفتم چون وقت نداشت به حرفام خیلی گوش کنهconfused2 ، سریع رفت سر اصل مطلب و دارو تجویز کرد حالا ایشالله دفعه ی بعد که رفتم پیشش حتما می گم بلکه راهی داشته باشه. کلا هم که می دونید اصولا ما بچه های خاص خودمون یه پا دکتریم از نوع فوق تخصصشSmile (52)

کلا به این معتقدم که انسان همینکه به چیزی عادت کرد روزگارش بی دردسر می گذره.
mlle بی خیال فرقی نداره که ...
2011/09/08, 12:29 PM
ارسال: #9
 (Print Post)
من چند ماه پس از شروع تزریق بتافرون درسال 86 دندان درد شدیدی بصورت برق گرفتگی پیدا کردم که قویترین مسکنها هم تاثیری در تسکین دردش نداشت به دندانپزشک رفتیم هر طور معاینه کرد خود دندان مسئله ای نداشت بعداً فهمیدیم درد عصب سه قلوی صورته. کاربامازپین و گاباپنتین هم اثری نکرد .خودبخود بعد از جند هفته خوب شد حالا هم هر چند ماه یه بار دردش میگیره خودم از اینترنت درمانی پیدا کردم پماد فلفل قرمز ( کاسپین) که روی صورتم میمالم بعد از چند دفعه استفاده درد دندونم خوب میشه. توی سایتی خوندم دردش مثل درد ناشی از گلوله تفنگه love28love28
2011/09/08, 01:54 PM
ارسال: #10
 (Print Post)
اوایل درد داشتم خوب همه چیز اوایلش که عدی نشده و نا آشناس درد داره

ولی خیلی زود باهاش کنار اومد و بعد از 4 5 ماه دیگه درد نداشتم و تا به حالمندارم

البته ناگفته نماند که ورزش شنا و قدرت جذب نیروی + خیلی کمکم کرد

زندگی نبرد است جرات حضور در آن را داشته باشید

[تصویر: 28018023802572124662.jpg]