ثبت نام
رمز ورودتان را فراموش کرده اید؟
تابلو اعلانات
3 اطلاعیه آخر گروه کوهنوردی

رادیو ام اس سنتر
اطلاعیه ها

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 2.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ریتوکسیماب-معرفی-تاثیر بر ام اس
2014/11/23, 02:49 PM
ارسال: #21
 (Print Post)
RE: ریتوکسیماب-معرفی-تاثیر بر ام اس
(2013/07/29 12:47 PM)paeazan نوشته شده توسط:  داروخانه امام صادق اهواز ریتوکسیماب رو داره
آزادش چهار میلیون و نیم
خدمات درمانی اونو بیمه کرده با قیمت هشتصد هزار تومن

سلام دوست عزیز.شما خودتون از این دارو استفاده کردید؟
موثر بوده؟
بعد خدمات درمانی ایرانیش و بیمه کرده یافخارجیشو؟
مراحل خاصی برای دریافت این دارو باید طی بشه؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2014/11/24, 05:15 PM
ارسال: #22
 (Print Post)
(2013/07/29 12:47 PM)paeazan نوشته شده توسط:  داروخانه امام صادق اهواز ریتوکسیماب رو داره
آزادش چهار میلیون و نیم
خدمات درمانی اونو بیمه کرده با قیمت هشتصد هزار توم

این pmرو شما گذاشته بودید واسه این مزاحم شدم
2014/11/24, 07:57 PM
ارسال: #23
 (Print Post)
(2014/11/24 05:15 PM)ssahar نوشته شده توسط:  
آزادش چهار میلیون و نیم
خدمات درمانی اونو بیمه کرده با قیمت هشتصد هزار توم

این pmرو شما گذاشته بودید واسه این مزاحم شدم
حتما تلفنی پرسیدم و اینو گفتن
یادمه یه مدت دنبال این داروها بودم چون از بقیه شنیدم و خوندم و.. اما از دکتر محمدیان که پرسیدم گفت برای نوع ام اس من فقط نوانترون تاثیر داره

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر: 1927b880db2a9f321.jpg]
 تشکر شده توسط : helli
2014/11/25, 02:11 PM
ارسال: #24
 (Print Post)
]
یادمه یه مدت دنبال این داروها بودم چون از بقیه شنیدم و خوندم و.. اما از دکتر محمدیان که پرسیدم گفت برای نوع ام اس من فقط نوانترون تاثیر داره
[/quote]

سلآم.میشه لطف کنید شماره داروخانه رو به من بدید؟
من خرم آباد هستم.تماس بگیرم که اگه داشته باشن اهواز بیام
2014/11/25, 07:04 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2014/11/25 07:20 PM، توسط paeazan.)
ارسال: #25
 (Print Post)
(2014/11/25 02:11 PM)ssahar نوشته شده توسط:  ]

سلآم.میشه لطف کنید شماره داروخانه رو به من بدید؟
من خرم آباد هستم.تماس بگیرم که اگه داشته باشن اهواز بیام

سلام
با اجازه ی ناظر مربوطه من شماره ها رو مینویسم
داروهای ام اس رو یا داروخانه امام جعفر صادق میارن یا هلال احمر اهواز، یعنی من یکی از این دوتا رو تماس گرفتم
داروخانه امام جعفر صادق: 33783340

جدیدا خوزستان 8 شماره ای شده.کد کل استان 061 شده.شماره ی قبلی هلال احمر: 3338446، احتمالا الان یدونه 3 اومده جلوش

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر: 1927b880db2a9f321.jpg]
2015/06/05, 06:36 PM
ارسال: #26
 (Print Post)
اگه این داروخوبه چرادکترهااینو تجویزنمیکنن وسرماردباامپولهاگرم میکنن که باوجودشون بازم حمله داریم??? Sad
2015/06/05, 07:02 PM
ارسال: #27
 (Print Post)
(2015/06/05 06:36 PM)tinookhe نوشته شده توسط:  اگه این داروخوبه چرادکترهااینو تجویزنمیکنن وسرماردباامپولهاگرم میکنن که باوجودشون بازم حمله داریم??? Sad

۱- خیلی گرونه
۲- خیلی از کشورها مثل آلمان هنوز برای ام اس تاییدش نمیکنن اینطور که شنیدم
 تشکر شده توسط : tinookhe
2015/06/06, 01:06 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2015/06/06 01:07 PM، توسط 0MID.)
ارسال: #28
 (Print Post)
در مورد این دارو بگم که ریتوکسیماب دارویی که بیشتر در درمان روماتیسم استفاده میشه.........چون این بیماری هم یه نوع بیماری خودایمنی هست واین دارو باعث تضعیف سیستم ایمنی میشه.........
بیشتر کسانی استفاده میکنن که روماتیسم شکل ظاهر دست یا پاشونه تغییر داده.......
گرون هست ولی ایرانیش ساخت شرکت سیناژن هم توی داروخانه های هلال احمر هست.....آخرین بار که خریدم 430هزار تومن البته ایرانش رو خریدم......
مطلب زیر هم راجع به این داروست:
ریتوکسیماب برای درمان غیر هوچکین لنفوم یا لوسمی لنفوسیتی مزمن استفاده می شود. همچنین در ترکیب با داروی دیگری به نام متوترکسات برای درمان علائم آرتریت روماتوئید بزرگسالان استفاده می شود.
ریتوکسیماب نیز در ترکیب با داروهای استروئیدی برای درمان اختلالات نادر که باعث التهاب عروق خونی و سایر بافت ها در بدن می شود٬ مورد استفاده قرار می گیرد.
این دارو فقط با تجویز پزشک شما در دسترس می باشد.
توضیحات دارو

نام ژنریک: گلاتیرامر (glatiramer)
نام تجاری: کوپاکسون (Copaxone)
کلاس درمانی: آنتی نئوپلاستیک عامل
کلاس دارویی: آنتی بادی منوکلونال
اشکال دارویی: تزریقی٬ محلول
⦁ 100mg/10 mL single-use vial
⦁ 500mg/50 mL single-use vial
نکات مهم قبل از مصرف دارو

برای اینکه مطمئن شوید این دارو برای شما بی خطر است٬ در مورد سابقه ها و حساسیت های زیر حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید :
⦁ بیماری کبدی یا هپاتیت B (و یا اگر شما ناقل هپاتیت B می باشید)؛
⦁ بیماری کلیوی.
⦁ لوپوس اریتماتوی سیستمیک (SLE)؛
⦁ بیماری ریوی، یا اختلال در تنفس.
⦁ یک سیستم ایمنی ضعیف (ناشی از یک بیماری یا با استفاده از برخی از داروها)؛
⦁ عفونت اخیر یا فعال، از جمله تبخال، زونا، سیتومگالوویروس، آبله مرغان، پاروویروس، ویروس غرب نیل، هپاتیت C، و یا …
⦁ سابقه بیماری قلبی، آنژین صدری (درد قفسه سینه)، یا اختلال ریتم قلب ٬
⦁ اگر شما داروهای ورم مفاصل خاص در گذشته، از جمله adalimumab به (حمیرا)، certolizumab (Cimzia)، golimumab (Simponi)، اتانرسپت (انبرل)، و یا Infliximab و (رمی کید) استفاده میکرده اید.
مصرف در دوران بارداری و شیردهی

FDA رده بندی بارداری : گروه C
مشخص نیست که این دارو برای کودک شما مضر باشد٬ اما اگر باردار هستید یا قصد بچه دار شدن را دارید حتما در استفاده از این دارو با پزشک خود مشورت نمایید.
اگر مادر در دوران بارداری از ریتوکسیماب استفاده می کرده٬ می تواند سیستم ایمنی بدن یک نوزاد تازه متولد شده را تحت تاثیر قرار
اگر شما در حین مصرف دارو٬ باردار شدید٬ هرگز به صورت سرخود مصرف این دارو را قطع نکنید و درباره قطع مصرف دارو حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید
هنوز معلوم نیست که آیا این دارو از طریق خون به شیر مادر وارد می شود و یا می تواند به کودک شیرخوار آسیب برساند. اما اگر شما نوزاد شیرخوار دارید حتما پزشک خود را در مصرف این دارو مطلع سازید.
اطلاعات مهم در مورد این دارو

در صورتی که هر یک از این عوارض جانبی را مشاهده نمودید سریعا با پزشک خود تماس بگیرید و او را در جریان قرار دهید ، حتی اگر آنها چند ماه بعد از مصرف دارو رخ دهد
⦁ تب، لرز، علائم آنفلوانزا، پوست رنگ پریده، کبودی یا خونریزی، احساس ضعف یا خستگی.
⦁ سرفه مداوم، درد سینوس، خس خس، یا مشکلات تنفسی.
⦁ اسهال مداوم و کاهش وزن.
⦁ سردرد، گوش درد، گرمی و تورم با قرمزی پوست.
⦁ درد و سوزش هنگام ادرار.
⦁ واکنش شدید پوست یا جوش های پوستی شدید با تاول.
⦁ مشکلات کبدی – درد قسمت فوقانی معده، از دست دادن اشتها، ادرار تیره، و یا یرقان (زردی پوست و چشم)،
⦁ نشانه هایی از تجزیه سلول تومور – کمر درد، خون در ادرار، ادرار کردن کم و یا هیچ. بی حسی ، ضعف عضلانی یا گرفتگی، ضربان قلب سریع یا آهسته ، نبض ضعیف، مشکل تنفس، غش .
عوارض جانبی

⦁ آبریزش یا گرفتگی بینی، عطسه.
⦁ حالت تهوع، اسهال.
⦁ درد عضلانی، یا
⦁ تورم در دست ها و پاهای خود را.
تداخلات دارویی Drug Interactionsside effects

توجه کنید که:

ممکن است داروهای دیگری نیز با این دارو تداخل داشته باشند٬ به این منظور در مورد تمام داروهایی که استفاده می کنید به پزشک خود بگویید از جمله ویتامین ها و محصولات گیاهی .
این اطلاعات نباید توسط شما مورد استفاده قرار گیرد و شما مجاز به تصمیم گیری در مورد تجویز این دارو یا هرگونه داروی دیگری نمی‌باشید.
تنها ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما دانش و اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری در مورد تجویز این دارو دار می‌باشد و مشخص می‌کند که آیا این دارو برای شما مناسب می‌باشد یا خیر.
این اطلاعات تنها خلاصه ای از اطلاعات عمومی در مورد این دارو است٬ و هرگز اطلاعات کاملی را در مورد امکان استفاده، هشدارها، احتیاط، تداخلات دارویی، عوارض جانبی، و یا خطراتی که ممکن است برای شما اتفاق بیوفتند را در اختیار شما قرار نمی‌دهد .
این اطلاعات توصیه های پزشکی نیست و جایگزین اطلاعاتی که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در اختیار شما قرار می‌دهد نمی‌باشد.
شما باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود٬ برای دریافت اطلاعات کامل در مورد خطرات و مزایای استفاده از این دارو صحبت نمایید.

صبر کن سهراب! آری… تو راست می گویی آسمان مال من است پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین،مالِ من است!
اما سهراب تو قضاوت کن، بر دل سنگ زمین جای من است؟! من نمی دانم که چرا این مردم، دانه های دلشان پیدا نیست…
صبر کن سهراب! قایقت جا دارد؟ من هم از همهمه ی داغ زمین بیزارم
 تشکر شده توسط : neghar
2015/06/06, 03:10 PM
ارسال: #29
 (Print Post)
مرسی امید جان از پستت اما فکر کنم منبع این پست در جاهایی مثل ذکر نام تجاری دارو دچار اشتباه شده. اوایل این تاپیک اطلاعات جامع در مورد این دارو موجوده.
 تشکر شده توسط : Godfires
2016/05/01, 09:06 AM
ارسال: #30
 (Print Post)
سلام دوستان کسی هست که داروش رو از آوونکس و سینووکس به ریتوکسی تغییر داده باشه؟
اگه بشه تغییر داد خیلی خوبه.من خسته شدم از تزریقای زیاد.میخام ببینم اگه میشه داروم رو از آوونکس به ریتوکسی تغییر بدم

حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هرکس به اندازه حرف هایی است که برای نگفتن دارد.
 تشکر شده توسط : niloofary
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی تخصصی درمان ها sooorooosh 3 1,867 2014/11/02 11:41 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  معرفی داروی پرگابالین ( لایریکا ) TootFarangi 1 519 2012/07/23 04:54 PM
آخرین ارسال: naazanin
  معرفی داروی گاباپنتين ( نوروپنتین ) مـه ســـا 2 255 2012/05/29 08:42 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  نکاتی چند راجع به ام اس و معرفی داروهای مکمل جانبی برا� mohsen121 0 2,382 2009/08/28 02:19 PM
آخرین ارسال: mohsen121

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان