ثبت نام
رمز ورودتان را فراموش کرده اید؟
تابلو اعلانات
3 اطلاعیه آخر گروه کوهنوردی

رادیو ام اس سنتر
اطلاعیه ها

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 2.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ریتوکسیماب-معرفی-تاثیر بر ام اس
2013/07/28, 07:51 PM
ارسال: #11
 (Print Post)
RE: ریتوکسیماب-معرفی-تاثیر بر ام اس
(2013/07/28 07:44 PM)sooorooosh نوشته شده توسط:  اقا کی میگه ریتوکسیماب 400 تومن؟ریتوکسیماب 23000000 بود الان 5 ملیونه. داروشم حلال احمر تهران گیر میاد.سفارش هم بدید میاد

آهان. اینو از پست قبلیت که آخر اسفند فرستاده بودی نوشتم. نمیدونستم قیمت الانش چنده . با این حساب در میاد ماهی 5000000/6 که میشه ۸۰۰ و خوردی ای و تازه بعد از ۳ سال سالانه مصرف میشه و می ارزه خداییش. Smile
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : paeazan , sooorooosh , omid
2013/07/29, 10:36 AM
ارسال: #12
 (Print Post)
من ناچارم که اینو بنویسم چه بسا برخی خوششون نیاد.داروی شیمی درمانی رو همین طور بی هوا استفاده نکنید.ممکن هست که اثرات مثبت داشته باشه ولی اثرات منفی هم داره.من اگر خودم دکتر بودم هرگز به بیماران مجرد یا افرادی که در آینده دوست دارند که بچه دار بشند چنین داروهایی رو تجویز نمی کردم.داروهای شیمی درمانی با درصد زیاد احتمال ناباروری دارند.در موردش خوب فکر کنید اگر براتون مهم نیست استفاده کنید.

این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : saeid , naarin.p
2013/07/29, 12:47 PM
ارسال: #13
 (Print Post)
داروخانه امام صادق اهواز ریتوکسیماب رو داره
آزادش چهار میلیون و نیم
خدمات درمانی اونو بیمه کرده با قیمت هشتصد هزار تومن

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر: 1927b880db2a9f321.jpg]
 تشکر شده توسط : alireza1111
2013/07/29, 08:35 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/07/29 08:40 PM، توسط anaram.)
ارسال: #14
 (Print Post)
موافقم
البته باید این نکته رو هم در نظر گرفت که هرچقدر دارو قوی تر باشه ، عوارض سنگین ترین هم دارم
نمونه اش همین ناتالی زوماب یا تایسبری
البته راجع به گرونی هم باید بگم طبق آخرین آماری که دارم 17 میلیون شده
[/quote]

آنارام! آیا تایسبری برات واقعا عارضه داشت؟

[/quote]

ببین عارضه ی بزرگ تایسبری ، همون ریسک بالاش ، مربوطه به همون عارضه ی پی ام ال میشه که منجر به مرگ میشه و احتیاط هایی که از طرف پزشک ها انجام میشه برای همین موضوعه
ولی عوارض جانبی زیاد دیگه ای هم داره که اغلب آنتی بادی ها دارند
مثل کم خونی ، عوارض پوستی و فراهم شدن زمینه ی عفونت و رشد ویروس ها در بدن
به شخصه دچار کم خونی حاد ( در حد نیاز به تزریق خون ) شده ام که از عوارض تایسبری بود
انواع عفونت های کوچیک و بزرگ ااز کوچیکترینشون که عفونت ادراری بود تا بزرگترینشون که منجر به یه عمل جوراحی شد برای من اتفاق افتاد
مشکلات و عوارض پوستی کوچیک و بزرگ عجیب غریب و زیادی که طی مدت مصرف تایسبری برای من رخ داد و ....
باوجود همه ی اینا ، معتقدم ، تایسبری یکی از فوق العاده ترین داروهای دنیاست و شاید اگر تشخیص پزشکم و خطر عارضه ی پی ام الش و قیمت وحشتناکش نبود ، همچنان ترجیح میدادم تایسبری مصرف کنم
* آها . یه نکته ی دیگه این که عمده ی این عوارض ، بین 6 تا 9 ماه اول مصرف دارو رخت داده و میده و بعد یواش یواش بدن آداته میشه
* نکته ی دیگه اینکه من معتقدم تایبری اختلالات شناختی و حافظه رو افزایش میده .
* و نکته ی آخر اینکه خیلی از این عوارش برای تایسبری و خیلی از آنتی بادی ها ، غابت نشده و کسی نمیتونه به قطع مربوطشون کنه به دارو ولی تجربیات خیلی از بیمارا و پزشکا میگه که مربوط به داروئه

(2013/07/29 10:36 AM)بهرنگ نوشته شده توسط:  من ناچارم که اینو بنویسم چه بسا برخی خوششون نیاد.داروی شیمی درمانی رو همین طور بی هوا استفاده نکنید.ممکن هست که اثرات مثبت داشته باشه ولی اثرات منفی هم داره.من اگر خودم دکتر بودم هرگز به بیماران مجرد یا افرادی که در آینده دوست دارند که بچه دار بشند چنین داروهایی رو تجویز نمی کردم.داروهای شیمی درمانی با درصد زیاد احتمال ناباروری دارند.در موردش خوب فکر کنید اگر براتون مهم نیست استفاده کنید.

مگه ریتوکسیماب داروی شیمی درمانیه ؟ icon_cry
آنتی بادیه confused2

آنارام باشید
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط : paeazan , alireza1111 , sooorooosh
2013/07/29, 08:58 PM
ارسال: #15
 (Print Post)
من خوندم که جزء داروهای شیمی درمانیهconfused2
اینجا
و اینجا
و اینجا
و ...

ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر: 1927b880db2a9f321.jpg]
 تشکر شده توسط : alireza1111 , anaram
2013/07/30, 12:15 AM (آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/07/30 12:32 AM، توسط alireza1111.)
ارسال: #16
 (Print Post)
(2013/07/29 08:58 PM)paeazan نوشته شده توسط:  من خوندم که جزء داروهای شیمی درمانیهconfused2
اینجا
و اینجا
و اینجا
و ...

مرسی بهرنگ و زهرای عزیز از پست هاتون. Smile

راستش من اینو نمیدونستم که این دارو برای لنفوم هم استفاده میشه و همون شیمی درمانی خودمونه و راستش یکمی نگران شدم ( فقط یکمی!smiling). اما از طرفی اگه ریسک های دیگه ای هم داشت مث بچه دار نشدن مسلما دکتر بهم میگفت چون ازش که پرسیدم یه سری علائمی رو گفت که خوب خوشبختانه من با هیچ کدومشون درگیر نشدم. حالا بازم فردا بهش زنگ میزنم و میپرسم این قضیه رو.

من الان تو اینجا خوندم که ریسک نازایی برای مصرف کنندگان Rituximab خیلی پایین تر از داروهای شیمی درمانی دیگه پیش بینی میشود. امید به خدا Smile

بازم ممنون از اطلاع رسانیتون. Smile icon_question
 تشکر شده توسط : paeazan , anaram
2013/07/30, 12:39 AM
ارسال: #17
 (Print Post)
نه علی جان اینا انتی بادی هستن. هر چیز که لمفوسیت کم کنه که دارو شیمی درمانی نیست. اگر اینه ناتالی زوماب و المتوزوماب و داکلی زوماب همه داروی شیمی درمانی هستن. والا حالا ما هر چی بگیم دوستان موضع میگیرن. مثل ماجرای کوپاکسون که خانم پاییزان میگفت قویتر از بتا فرون هست منبع حرفشون هم دکتر نمیدونم کی بود. تا روز دیدار من رفرنس رو بردم به همه نشون دادم که آقا من حرف از خودم در نمیارم.حالا شما میگی به حکم چهارتا سایت داروی ارتریت روماتویید تو گروه چیمی باکس هست؟ هیچ مشکلی نیست فقط این بار باید هندبوک نورولوژی رو ببرم. کاش دوستان همکاری میکردن و اون چیزهایی رو که میگفتم اسکن میکردن و رو سایت میذاشتن. اون وقت منبع حرفامون 4 تا سایت نمیشد

[تصویر: 43679430772591471299.gif]
 تشکر شده توسط : alireza1111 , مـه ســـا , fireboud , anaram , yummy
2013/07/30, 12:59 AM
ارسال: #18
 (Print Post)
(2013/07/30 12:39 AM)sooorooosh نوشته شده توسط:  نه علی جان اینا انتی بادی هستن. هر چیز که لمفوسیت کم کنه که دارو شیمی درمانی نیست. اگر اینه ناتالی زوماب و المتوزوماب و داکلی زوماب همه داروی شیمی درمانی هستن. والا حالا ما هر چی بگیم دوستان موضع میگیرن. مثل ماجرای کوپاکسون که خانم پاییزان میگفت قویتر از بتا فرون هست منبع حرفشون هم دکتر نمیدونم کی بود. تا روز دیدار من رفرنس رو بردم به همه نشون دادم که آقا من حرف از خودم در نمیارم.حالا شما میگی به حکم چهارتا سایت داروی ارتریت روماتویید تو گروه چیمی باکس هست؟ هیچ مشکلی نیست فقط این بار باید هندبوک نورولوژی رو ببرم. کاش دوستان همکاری میکردن و اون چیزهایی رو که میگفتم اسکن میکردن و رو سایت میذاشتن. اون وقت منبع حرفامون 4 تا سایت نمیشد

به به سروش خان! ببین من فک میکنم صرف اینکه یه دارو اسمش شیمی درمانی باشه بد نیست. به قول تو خیلی از داروهای دیگه هم شیمی درمانی هستن یه جوری ولی چون خیلی خفن و نامبارک جا افتاده یکم ما حساس شدیم. مهم تاثیر دارو هست و اینکه تو مقاله ای که من خوندم با یه عالمه دلیل گفته بود که ریسک های موجود در داروهای شیمی درمانی دیگه مثل سیکلوفسفامید انتظار میره که در ریتوکسیماب وجود نداشته باشه.

بعدشم, صلوات بفرست سروش جان. بیخیال! Wink
 تشکر شده توسط : paeazan
2013/10/02, 12:53 PM
ارسال: #19
 (Print Post)
سیناژن داروی ریتوکسیماب را با نام تجاری ردیتوکس تولید می کند و در حال حاضر برای بیماران ام اس موارد تجویزی وجود دارد ولی به عنوان خط اول درمان بیماران ام اس هنوز قرار ندارد.
این دارو حدود دو سال هست که در بازار دارویی ایران به عنوان تولید شرکت سیناژن در دسترس بیماران قرار دارد.

با همت و امید، ناتوانی خاطره ای بیش نخواهد بود.agreement2
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تشکر شده توسط : paeazan , yummy , رامنا
2013/10/29, 04:43 PM
ارسال: #20
 (Print Post)
(2013/07/29 10:36 AM)بهرنگ نوشته شده توسط:  من ناچارم که اینو بنویسم چه بسا برخی خوششون نیاد.داروی شیمی درمانی رو همین طور بی هوا استفاده نکنید.ممکن هست که اثرات مثبت داشته باشه ولی اثرات منفی هم داره.من اگر خودم دکتر بودم هرگز به بیماران مجرد یا افرادی که در آینده دوست دارند که بچه دار بشند چنین داروهایی رو تجویز نمی کردم.داروهای شیمی درمانی با درصد زیاد احتمال ناباروری دارند.در موردش خوب فکر کنید اگر براتون مهم نیست استفاده کنید.

امروز به طور جامع از دکترم پرسیدم این موضوع رو. همونطور که احتمالا مستحضر هستید ریتوکسیماب یک monoclonal antibody هست و در نتیجه خواص تخریبی که خیلی از داروهای شیمی درمانی مثل نوانترون دارند رو نداره (مثل تخریب دی ان ای). در نتیجه مشکلات نگران کننده مثل بچه دار نشدن, کم شدن امید به زندگی یا ریزش مو رو موجب نمیشه! smilingagreement2
 تشکر شده توسط : رامنا , saeid35
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی تخصصی درمان ها sooorooosh 3 1,867 2014/11/02 11:41 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  معرفی داروی پرگابالین ( لایریکا ) TootFarangi 1 519 2012/07/23 04:54 PM
آخرین ارسال: naazanin
  معرفی داروی گاباپنتين ( نوروپنتین ) مـه ســـا 2 255 2012/05/29 08:42 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  نکاتی چند راجع به ام اس و معرفی داروهای مکمل جانبی برا� mohsen121 0 2,382 2009/08/28 02:19 PM
آخرین ارسال: mohsen121

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان