امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاریخچه ام اس سنتر
ام اس سنتر، خانه امید همه ما، خانه ای که هر روز به محبویت آن اضافه می شود، جایی که در آن احساس امنیت، آرامش و خرسندی را داریم و لحظات خوبی را در آن سپری می کنیم.
ام اس سنتر فقط یک سایت نیست، در حال حاضر وقتی از ام اس سنتر یاد می شود، در واقع یکی از بزرگ ترین و مجمع ترین و کامل ترین پایگاه داده ای در مورد بیماری ام اس در ذهن تداعی می شود، محلی که هم می توان از علم روز ام اس در دنیا به زبان فارسیه روان بهره مند شد و هم به درد دل و خاطرات جامعه بزرگ و مهربان ام اسی نگاهی انداخت.

اما حالا می خواهیم در مورد تولد ام اس سنتر و نحوه شکل گیری و پیشرفت آن صحبت کنیم، دوستای قدیمی و جدید همه حرفی برای گفتن دارن، پس با اجازه شما، ما شروع می کنیم به گفتن و سپس کنار می نشینیم و به حرف ها و درد و دل ها و خاطرات شما در مورد ام اس سنتر و نحوه آشنایی و محلق شدن شما به این مجموعه بزرگ، گوش جان می سپریم..

تاریخچه :
تا قبل از تولد ام اس سنتر، بخش نظرات سایت انجمن ام اس ایران تنها جایی بود که بچه های ام اس می توانستند با هم صحبت کنند و ارتباط داشته باشند، محیطی در هم ور هم، ولی گرم و صمیمی.
حمید در اسفند ماه سال 1387 متوجه علائمی در بدن خود شد، بعد از پیگیری هایی که توسط اعضای خانواده وی و خود او انجام شد و با انجام آزمایش های مختلف MRI، بیماری ام اس در او تشخیص داده شد. حمید هم مانند خیلی از ماها کنجکاو شد که منظور از ام اس چیست و این ام اس چه تاثیری در زندگی وی ایفا خواهد کرد. در همان بازه ی زمانی بود که در یکی از تحقیق های او با سایت انجمن ام اس ایران و قسمت نظرات این وب سایت آشنا شد، حمید نیز مانند بقیه دوستان وارد بحث شد و با استقبال و مهمان نوازی غیر قابل تصور دوستای ام اسی مواجه شد و متوجه شد که ام اس نه تنها یک بیماری نیست، بلکه یک فرصت برای داشتن دوستان خوبی همچون شماست.
این محیط و جمع دوستانه در حدی جذاب بود که خواب و خوراک را از او و همچنین بقیه دوستان حاضر گرفته بود، دوستایی که هنوز هم در کنار ما با تمام قدرت پیش آمدن و ما را یاری کردند.
جرقه ایده ام اس سنتر از انجمن تازه تاسیس مجید با موضعیت خاص، در ذهن حمید شکل گرفت، یک انجمن تخصصی با موضوع ام اس در ایران و به زبان فارسی، محیطی که مجموعه ی بی نظم نظرات وب سایت ام اس ایران را تبدیل به یک محیطی منظم، گیرا و دارای موضوع های مختلف و بخش های عمومی، تفریحی و تخصصی و ... می کرد. زمانی که حمید این پیشنهاد را برای بچه ها مطرح کرد با استقبال قابل توجه بچه ها رو به رو شد و این انگیزه ای دو چندان برای تشکیل انجمن شد.

حمید کار بر روی انجمن را شروع کرد و مجید هم به کمک او آمد، اولین نسخه ام اس سنتر روی یک هاست رایگان و توسط سیستم SMF پیاده سازی شد، انجمن دارای ظاهری ساده ولی دلنشین بود، بعد از پیاده سازی اولیه نوبت به انتخاب اسم رسید، نام ام اس سنتر پیشنهادی از طرف مجید بود که با ارائه این پیشنهاد به بچه ها، بر روی نام ام اس سنتر به توافق نظر رسیدیم.
بیستمین روز از اردیبهشت ماه سال 1388 بود که سایت به مرحله اجرایی شدن رسید و در تاریخ 22 اردیبهشت به صورت رسمی افتتاح شد و آغاز به کار کرد.
در آن زمان تعداد کل اعضای سایت به 16 نفر می رسید، تا دو ماه پس از این تاریخ مهمترین کار بچه ها، مخصوصاً حمید تبدیل شده بود به تبلیغات در وبلاگ های بچه های ام اس و معرفی انجمن ام اس سنتر و تشریح اهداف برای مدیران وبلاگ ها؛ نتیجه این تبلیغات شروع موج ثبت نام بچه های ام اسی در سایت شد که هر روزه بر تعداد اعضای سایت اضافه می شد.

در یکی از همین تبلیغات وبلاگی، در تاریخ 23 خرداد ماه همان سال سینا عضو سایت شد، حضور سینا در سایت باعث تزریق ایده بهتر شدن و حرفه ای تر شدن وب سایت شد، با پیشنهاد سینا اطلاعات سایت از هاست رایگان به سرور شرکت سینا منتقل شد و دامین سایت بر روی mscenter.ir قرار گرفت.
موقعیت شغلی و سابقه کاری سینا باعث این شد که در مدت زمان کوتاهی اون نیز خود را در نقش مدیر فنی سایت ببیند، با اضافه شدن سینا به سیستم مدیریتی انجمن ام اس سنتر باعث بزرگ تر شدن دید به سایت شد.
به مرور زمان ام اس سنتر شناخته تر می شد و حتی علاوه بر بچه های ام اسی خانواده ها و دوستان و نزدیکان آنان نیز وارد سایت شدند و هر چه زمان می گذشت سایت محبوبیت بیشتری پیدا می کرد در حدی که اعضا بیشتر وقت خودشون در روز را به سایت اختصاص می دادند، حتی بعضی از بچه ها به صورت مخفیانه از محیط کارشان به سایت سر می زدن و از احوالات سایت و بچه ها با خبر می شدند.
با توجه به اینکه تعداد کاربران سایت بسیار زیاد شده بود و توقع این می رفت که سایت به محیطی زیباتر و دارای امکانات بیشتری برای اعضا فراهم شود تصمیم بر این شد که سیستم سایت از SMF به MyBB تغییر داده شود، اما این تغییر بسیار اساسی بوده و با توجه به اینکه سیستم به زبان فارسی می بود این انتقال بسیار سخت به نظر می رسید، تجربیات سینا در زمینه برنامه نویسی و کمک های حمید باعث تحقق این مهم شد و سیستم به MyBB تبدیل شد.

پس از سپری شدن مدتی سطح دستری و مقام سینا و مجید نیز به مدیر اصلی سایت تغییر یافت.
هر روز که می گذشت اعضای سایت بیشتر می شدند، دوستانی که سایت رو همچون اعضای خانواده خودشون می دونستند، همه سعی می کردند که سایت پیشرفت کند و ام اس در میان مردم شناخته تر شود و همه دست به دست هم بدهیم تا این ذهنیت کذب که از ام اس در جامعه ما شکل گرفته از ذهن های مردم ما بیرون برود و مردم درک کنند که ام اس محدودیت نیست. بعد از مدتی بچه هایی که بیشترین فعالیت را در سایت و بیرون از سایت در جهت پیشبرد این هدف داشتند در کنار هم جمع شدند و هیئت مدیره ام اس سنتر شکل گرفت. هیئت مدیره دور از دید کاربران جلسه های هفتگی برگذار می کردند و تمام فکر و ذکرشان شناساندن مفهوم واقعی ام اس در کشور و معرفی هدف و حرکت به سمت آن را با تمام قوا برنامه ریزی می کردند. اعضای هیئت مدیره حمید، سینا، مهدی، حامد، مـه ســـا، nahid و مجید بودند که فربود عزیز نیز به این جمع اضافه شد، اما به دلیل مشکلات شخصی و غیره کم کم فعالیت هیئت مدیره کمرنگ شد.

در کنار هیئت مدیره، ناظرین سایت نیز هر روزه و هر ساعت در سایت حضور دارند و تمام تلاششان را انجام می دهند تا نظم موجود در سایت مانند نظمی که هم اکنون مشاهده می کنید در سایت رعایت شود؛ مـه ســـا و ساناز با مقام ناظرین کل و سحــــــــر، نازلی و بی تــا نیز به عنوان ناظرین انجمن ها این مهم را به نحو احسنت انجام دادند و دوستانی مانند hamdam که زحمت ترجمه مطالب سایت رو می کشه، یاس و صدف که مدت ها برای بخش یوگا مطالب مفید و کارآمد منتشر می کنند، شهرزاد مصاحبه در مجله همشهری جوان را ترتیب داد و nazaninn باعث حضور ام اس سنتر در برنامه ماه عسل شد و ساراشکلات زحمت تهیه مطالب فراوان توانبخشی را کشید و علیرضا که ایده دانشنامه تخصصی ام اس سنتر را داد و آن را هدایت کرد و در نهایت حضور ام اس سنتر به عنوان کاندیدای بهترین های وب ایران از دید چهارمین دوره جشنوار وب ایران در موضوعات بهترین سایت دارویی و بهترین سایت موسسات خیریه؛ که در هر دو مقام، ام اس سنتر مفتخر به مقام نخست از دید کاربران وب ایران شد.

از همه شما دوستان که همیشه در کنار ما بودید و همیشه پا به پای ما برای پیشبرد اهداف قدم نهادید تشکر ویژه می کنیم، از همه دوستان که نام آن ها در این متن آورده نشده عذرخواهی می کنیم امیدواریم که ما را به بزرگواری خودشان ببخشند. ای کاش می شد که نام
همه چهار هزار کاربر ام اس سنتر را آورد.
حال ما کنار می نشینیم و به حرف ها و درد و دل ها و خاطرات شما در مورد ام اس سنتر و نحوه آشنایی و ملحق شدن شما به این مجموعه بزرگ، گوش جان می سپریم..
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : میرحسین , SSA , Yanis , ساغر , مـه ســـا , Pooya.N , sanaz-sss , yummy , leili , نازی ی , shahrzad.s , نجمه , parisa2011 , شیرین , nafass , بابک57 , شهرزاد , nahid , parastoo joon , eglantine , سـاناز , edarzi , paeeze , aalieh , arezoo_azizi , alireza.s , nazaninamiri70 , ماه , howra66 , ابراهیم , reyhaneh , ranjoor , Mehdi Marjani , Majid , Narges , Hasty , melody , coffeedot , DavidBili , م.ه , roya-n , رنگین کمان , Saina , shokolat , آرزو , Azad , Aram , MFhealth , sargol , sooorooosh , شفا یافته , niloufar , hakhamanesh , Mahdieh , shahrzad , AVID2000 , goli61 , سامان , فرناز , نازلی , far :D , Ghost , پویش , chipchip , khatoon25 , anaram , kaveh_plus , niusha , baha90 , zenith , فریبا , هلما , saffari_mo , نگار زرگام , nazii , liliyam , maryam tavakoli , matinfard , movahedi , hadisss , موناامیدوار , cloner , nojan.mrs01 , a.majd , sweetbasil , alireza1111 , glassheart , غزاله , حمید , atkh , zoha-70
درود به تمام مدیران سایت خسته نباشید
امیددارم روز به روز موفق تر و پایدارتر باشید
من و همه دوستان همواره دعاگوی عمر پر برکت و طولانی برای مدیران سایت و خانوای محترمشان هستیم
 تشکر شده توسط : Yanis , Pooya.N , hamid , sanaz-sss , parisa2011 , parastoo joon , arezoo_azizi , reyhaneh , Majid , Ghost , shokolat , chipchip , movahedi
زنده باد مدیران خوبicon_questionicon_questionicon_question
واقعا این سایت به من خیلی چیزها یاد داده(درمورد ام اس) امیدوارم همیشه برقرار باشه
 تشکر شده توسط : Pooya.N , hamid , sanaz-sss , parastoo joon , arezoo_azizi , howra66 , reyhaneh , Majid , Ghost , shokolat , chipchip , movahedi
واقعا بهتون خسته نباشيد ميگمicon_question
همتون واسه ما عزيزينlove28
با آرزوى پشرفت روز افزون سايتمونagreement2agreement2agreement2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : Pooya.N , hamid , شیرین , parastoo joon , arezoo_azizi , nazaninamiri70 , reyhaneh , Majid , Hasty , melody , Ghost , shokolat , chipchip , movahedi
بدون شک ام اس سنتر زندگی من رو متحول کرد. اصلن شک نکنید در این موضوع. من قبل از پیوستن به ام اس سنتر اتفاقات بدی رو تو زندگیم پشت سر گذاشته بودم و واقعا شکسته و بی روحیه بودم. واقعا اومدن به این جمع روح تازه ای در من دمید. خوشحالم که اینجا هستم و از خدا تشکر میکنم بخاطر فرصتی که به من داد تا چنین دوستان بینظیری پیدا کنم در اینجا. الان میفهمم چرا به ام اس مبتلا شدم!
از همه ی مدیران و ناظران و اساسا همه ی بچه های گل ام اس سنتر تشکر میکنم icon_question
Open Your Heart, I'm Coming Home
 تشکر شده توسط : hamid , نازی ی , شیرین , yummy , parisa2011 , parastoo joon , arezoo_azizi , nazaninamiri70 , reyhaneh , Majid , Hasty , melody , roya-n , sargol , Ghost , shokolat , chipchip , ابراهیم , نگار زرگام , movahedi
واقعا ازتون ممنونم.
وقتی بعد از چند سال درگیری با علائم بیماری، ام اس برام تائید شد، هرچند بارها و بارها از دکترام درموردش شنیده بودم ولی پذیرفتنش برام خیلی سخت بود. در مقایسه با الان واقعا هیچی از ام اس نمیدونستم، همش به آینده ای ناجور فکر میکردم، جوری که زندگیم داشت از هم میپاشید.
مدام در حال سرچ کردن درمورد بیماری بودم که شاید یه جا یه چیزی ببینم و دلخوش به آینده بشم. تا اینکه اینجا عضو شدمlove28 الان یکسال و چند ماه از عضویتم میگذره،
خیلی، خیلی اینجا کمکم کرد که باهاش کنار بیام و نا امیدی رو بذارم کنار و زندگی کنم.
همیشه گفتم و میگم اگه اینجا نبود معلوم نبود الان تو چه وضعیتی بودم،
خوشحالم که اینجا رو دارم.
از ته دل براتون آرزوی موفقیت میکنم. icon_question
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : Pooya.N , hamid , شیرین , parastoo joon , arezoo_azizi , nazaninamiri70 , reyhaneh , Majid , Hasty , roya-n , Ghost , shokolat , chipchip , ابراهیم , movahedi
وقتی ام اسم تشخیص داده شد تصمیم قطعی گرفتم که هیچوقت درمورد مریضیم تو اینترنت سرچ نکنم چون میترسیدم مطالبی بخونم که حال روحیمو از این بدتر کنه.8ماه به تصمیمم عمل کردم اما بالاخره تو صفحه گوگل نوشتم "ام اس". این بزرگترین شانس زندگیم بود که اولین سایتی که انتخاب کردم ام اس سنتر بود. نمیدونم اگه اینجا نیومده بودم امروز انقدر نسبت به ام اس دید بازی داشتم یا نه؟یا اصلا کسی رو میشناختم که ام اس داشته باشه؟
ممنونم که هستین icon_questionشک نکنین که به خیلیا کمک کردین خدا خیرتون بده happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
 تشکر شده توسط : Pooya.N , نازی ی , hamid , شیرین , parastoo joon , arezoo_azizi , nazaninamiri70 , reyhaneh , Majid , roya-n , Ghost , shokolat , chipchip , movahedi
منم به همه ی مدیران ,ناظران و کسانی که برای سایت زحمت میکش خدا قوت میگم .......و از خدا براشون بهروزی و سلامتی آرزو میکنمicon_question
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : hamid , Pooya.N , parastoo joon , arezoo_azizi , nazaninamiri70 , reyhaneh , Majid , Hasty , Ghost , shokolat , chipchip , movahedi
مدیران ، ناظرین و تمامی کاربران ام اس سنتر از اینکه با شما فرشته های ام اسی آشنا شدم خیلی خوشحالمlove28love28love28 و حالا اکثر اوقاتم را با گشت و گذار در این سایت سپری میکنم. icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
من از طریق برنامه ماه عسل با این سایت خوب آشنا شدم قبل از اون فکر میکردم بیماری من اونقدر نادره که تنهام ولی ... جا داره همین جا از حسین کاکاوند ، فربود عزیز و سوسن جعفری هم که باعث آشنایی من با این سایت خوب شدند تشکر کنم. icon_questionicon_questionicon_question
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : شیرین , Pooya.N , hamid , parastoo joon , arezoo_azizi , nazaninamiri70 , reyhaneh , Majid , Hasty , Ghost , shokolat , chipchip , movahedi
منم آذرماه 1390 دقیقا یادم نیس کدوم روز....عصری از بیمارستان مرخص شده بودم!
یه 1 هفته ای بود بهم گفته بودن ام اس دارمو رفته بودم پالس تراپی بیمارستان!
بعد همون لحظه که رسیدم خونه پریدم سر لپ تاپمconfusedفک میکردم یه یه ماهی بیشتر فرصت ندارمو!!!!confusedدهفام نکنین خواهشاBlush
بعد در حال سرچ کردن بودم که یهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــو....سایتمونو دیدمlove28
یک دل نه هزار دل عاشقش شدمlove28زود پریدم عضو شدمlove28حالا بیخاله اینکه اولین سوالم در مورده ویلچر بودangry3
الان که حرف از ویلچرو اینجور چیزا میشه میشم این:60::60::60::60:
روحیمم توپه توپهههههههههههههههههههههههagreement2agreement2agreement2agreement2کلا بیخیاله فردام...........امروزو عشقههههههههههههههههههههههagreement2
درسته خیلی سختیا کشیدم....فقط خدا میدونهangel
ولی اون سختیا لازم بود قدره خیلی چیزارو بدونم....
الهی شکرت........اگه تا آخر عمرمم شکر کنم بازم جای شکر دارهangel
من شاکرم که ام اس دارمangel
و حال و روحیه الانمو اول از همه مدیون خدا و بعد عشقـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم یعنی سایت ام اس سنتر و دوستای ام اس سنتریم میدونمlove28
نمیدونم به چه زبونی تشکر کنم اما فقط میتونم اینو بگم که:
ممنونـــــــــــــــــــــــــــــــــــــم ام اس سنتر
ممنونــــــــــــــــــــــــــم بچه ها
ممنونـــــــــــــم....
من حال الانمو مدیونه وجوده شماهام...............عاشقتونـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمlove28love28love28love28
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : yummy , Pooya.N , parisa2011 , hamid , leili , parastoo joon , arezoo_azizi , nazaninamiri70 , howra66 , reyhaneh , Majid , Hasty , melody , roya-n , sooorooosh , hakhamanesh , ز- سادات , Ghost , shokolat , chipchip , niusha , baha90 , movahedi , zoha-70

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هفتمین سالگرد تاسیس ام اس سنتر hamid 35 14,406 2017/08/13, 02:14 PM
آخرین ارسال: 68 mona
  هشتمین سالگرد تاسیس ام اس سنتر hamid 13 6,425 2017/06/09, 09:41 AM
آخرین ارسال: برگ 7
  دعوت شرکت سیناژن از اعضای ام اس سنتر در کنسرت خواجه امیری fireboud 57 30,329 2013/06/01, 09:22 PM
آخرین ارسال: kheiri.mahdi
  بنر نوروز ام اس سنتر hamid 24 13,284 2013/03/21, 07:55 PM
آخرین ارسال: paeazan
  سومین سالروز تاسیس ام اس سنتر hamid 47 25,299 2012/06/18, 10:38 PM
آخرین ارسال: okhtapus
  دومین سالروز افتتاح ام اس سنتر hamid 54 27,322 2012/02/02, 03:00 PM
آخرین ارسال: ahmad ebrahimi
  يك سال پس از آغاز فعاليت ام اس سنتر hamid 29 16,843 2011/02/06, 11:27 AM
آخرین ارسال: yas

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست