نظرسنجی: نظرسنجی شیمی درمانی
عالی
0%
0 0%
خوب
41.67%
5 41.67%
بد
58.33%
7 58.33%
در کل 12 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظرسنجی شیمی درمانی در ام اس
Lightbulb 
سلام دوستان
جدیدا دارم دوران شیمی درمانی رو طی میکنم که میگن 80 درصد آمریکایی ها نتیجه گرفتن و خوب شدن و یکی دو نفر هم در ایران خودم دیدم خوب شدن و خودم هم دارم دورانشو میگذرونم که تا الان نتیجه خوب داده و دارم سعی میکنم با نرمشهای یوگا و تغذیه درست و حفظ ارامش همراه داروی شیمی درمانی بدون دیگه کرتن و اوونکس که دیگه دکترمعتمد واسم لازم ندانست چون دید دیگه روم تاثیری نداره و کرتن جز پوکی و ناراحتی معده و چاقی واسم چیزی نداره تجویز کرد فقط دارم با توکل به خدا و روحیه خود و مواردی که گفتم درمورد ورزش و تغذیه هی بهتر میشم تا یکی دو ماه دیگه دومیش رو در تهران بزنم تا 7مرتبه که اولیشو زدم و دومیش رو ادامه بدم و تا اینجا که راضیم حداقل از نزدن اوونکس چون از نظر روحی نتجاتم داده و خوشحالم و خداروشکر میکنم این راه سرراهم قرار داده و باعث شد از طریق این بیماری تجربه ها کسب کرد و با کسانی اشنا و دوست شدم که بهم خیلی چیزها یاد داد و ادم خدایی صبور و خونسردی شدم و یاد گرفتم چطور زندگی کنم و فکر اول خودم باشم از طریق چیزهایی که در وبلاگ و سایتم تو ارشیوش نوشتم: jomelatetalaii.ir و jomelatetalaii.parsiblog.com و ... که همش دلم میخواست وقتی نتیجه کامل گرفتم داخل این سایت به دوستان عزیز بگم و این خبر خوب رو بدم که میتونن با شیمی درمانی که اسمش اینه و عوارض بدی نداره فقط باید تحمل کنند و اصلا کچل نمیشن البته شاید رو هرکسی یه طور نشون بده ولی مثل شیمی درمانی های عموم نیست و نترنسن و برن جلو که خدا کمکشون میکنه واسه همیشه خوب میشن و راحتتر میتونن فعالیت کنن و زندگی فقط باید یاد بگیرین چطور ارامش همیشه داشته باشین تا دیگه این بیماری سراغتون نیاد و واسه اینکه بفهمین گفتم برین سایت و وبلاگ من قسمت ارشیوشو خوب بخونین تا نتجیه کارهای منو بهتر ببینین و بفهمین.
با ارزوی سلامتی و موفقیت واسه همه دوستان با توکل به خدا و امید به او
love51
 تشکر شده توسط : ALI REZA , Ermia , mysis , nead , ghaside , mari , Pooya.N , shahrzad.s , arezooo82 , mahdiye1989 , هانیه , برگ 7 , ساسان
سلام
ببخشید چطور 80 درصد آمریکاییها نتیجه گرفتن و خوب شدن ولی تو ایران فقط یکی دو نفر . آیا این احتماله که فقط تو ایران یکی دو نفر خوب شدن.
البته اگر منبع خبرتون رو هم اعلام کنید خیلی خوب میشه و مسلما اگه واقعیت داشته باشه خوب مسلما دکترای دیگه که تو تهران هستند و فلوشیپ ام اس دارن- منظورم دکترها بیمارستان سینا ست- خوب باید باتوجه به مرحله بیماری به بیماراشون پیشنهاد بدن . لطف کنید کاملتر توضیح بدین .یا اگر دوستان دیگه اطلاع دارن بگن .
مرسی.
نیم کیلو باش ولی مرد باش...!!!!
 تشکر شده توسط : mysis , nead , Pooya.N
شیمی درمانی رایج برای کنترل ام اس الان میتوکسانترون هست (نوانترون) کلا دارو خوبیه...در کل اجازه دارن فقط 20 گرمشو تو طول زندگی یک نفر بهش تزریق کنن...
نابود کننده سیستم ایمنی هست....میزان گلبولهای سفید به شدت افت میکنه...یعنی با نابود سازس سیستم ایمنی ام اس رو کنترل میکنه
عملکردش خیلی بالاتر از این اینتر فرونها هست
البته تنها داروی شیمی درمانی نیت که میشه در مبارزه با ام اس ازش استفاده کرد...انتخابهای دیگه هم وجود دارن...در مورد چیزای دیگه این دارو درست نیست زیاد صحبت بشه....خوب خیلی از دوستام مصرفش میکنن...
در کل دارو خوبیه

اما اینکه گفتین تو آمریکا 80 درصد...جوابی براش ندارم...چون الان تو آمریکا از ناتالی زوماب برای کنترل ام اس استفاده میشه....
بعدشم اوکرلوزوماب و المتوزوماب هست...انتی بادهای مونوکلونال تو اولویت هستن...
آخرین خط دفاع میتوکسانترون هست
اینکه میگن یکی دو نفر تو ایران خیلیها هستن درمان میتوکسانترون رو گرفتن....خیلی بیشتر از یکی دو نفر که فرمودین....جوابگوییش خوبه...
ام اس دیگه باید خیلی ام اس باشه که بعد از تزریق میتوکسانترون بخواد بازم پیشرفت کنه...خیلی نادر هست....متاسفانه دختر عمو من اینجوری بود..
ولی چندتا بیمار میشناسم بعد از دوره دوساله تزریق دارو بیماریشون خاموش شده
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ghaside , mysis , شیرین , nead , mari , شفا یافته , عمومهربان , shahrzad.s , arezooo82 , mahdiye1989 , برگ 7
میشه جلو جلو بخوام ک شیمی درمانی بشم تا خیالم راحت شه ک دیگه پیش رفت نمیکنه
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
 تشکر شده توسط : mysis , nead
(2012/11/19, 09:12 PM)ghaside نوشته است: میشه جلو جلو بخوام ک شیمی درمانی بشم تا خیالم راحت شه ک دیگه پیش رفت نمیکنه
نه اصلا نمیشه شما ممکنه ام است با همین خط اول دفاع یعنی اکتووکس که میزنی خاموش بشه...و نیازی به استفاده از دازوی شیمی درمانی که عوارض جانبیش هم خیلی زیاده نباشه
اینا داروهای قوی ای هستن که عارضه زیاد دارن...اگر هیچ کاری از دست پزشک بر نیاد و درمانهای ابتدایی پاسخگو نباشن تصمیم گرفته میشه که شیمی درمانی کنن
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ghaside , zenith , mysis , nead , mari , arezooo82 , mahdiye1989
(2012/11/19, 09:17 PM)sooorooosh نوشته است: نه اصلا نمیشه شما ممکنه ام است با همین خط اول دفاع یعنی اکتووکس که میزنی خاموش بشه...و نیازی به استفاده از دازوی شیمی درمانی که عوارض جانبیش هم خیلی زیاده نباشه
اینا داروهای قوی ای هستن که عارضه زیاد دارن...اگر هیچ کاری از دست پزشک بر نیاد و درمانهای ابتدایی پاسخگو نباشن تصمیم گرفته میشه که شیمی درمانی کنن

خوشحال شدم از اطلاعاتی که دادی(خداروشکر که به این نقطه رسیدیicon_questionicon_questionicon_questionicon_question)
ممنون سروش جانicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : sooorooosh , mysis , nead
شیمی درمانی فقط زمانی انجام میشه که ام اس پیشرونده باشه

برای ام اس عود و فروکش هیچ وقت این راه درمان را انتخاب نمیکنند

دوست عزیزی که شیمی درمانی میکنند لطفا بگید چه مدته ام اس دارید؟

و اینکه میزان پیشرفت چقدر بوده که نوانترون شروع شده؟

متاسفانه تو ایران آخرین دارو نوانترون هست و راه دیگه وجود نداره

یک مقاله چند وقت قبل میخوندم 15 بیمار ام اس شیمی درمانی کرده بودند و نزدیک 2 سال بود که هیچ عودی نداشتند و بیمای کلا خاموش شده بود

پزشکان در اون مقاله گفته بودند که شیمی درمانی باعث تولید سلول های جدید میشه که این سلول ها دیگر مبتلا به ام اس نیستند
 تشکر شده توسط : sooorooosh , ghaside , nead , شفا یافته , Pooya.N , samin12 , برگ 7
نقل قول: پزشکان در اون مقاله گفته بودند که شیمی درمانی باعث تولید سلول های جدید میشه که این سلول ها دیگر مبتلا به ام اس نیستند

سلول ها ام اس میگیرن!!!؟!!!!!confused2

میلین تولید میشه یا اکسون؟کدوم سلولا؟

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : mysis , nead
(2012/11/19, 11:51 PM)paeeze نوشته است: سلول ها ام اس میگیرن!!!؟!!!!!confused2

میلین تولید میشه یا اکسون؟کدوم سلولا؟

هیچکدامicon_question

درواقع سلولهای سیتوکینها و NK , لنفوسیتها منظورش بوده

که با شیمی درمانی این سلولها از بین میره و سلولهای جدید جایگزین میشوند
 تشکر شده توسط : ghaside , nead , paeeze
اگه منظور دوستمون همون باشه که سروش گفتن خوب مسلمه که مسئله تازه ای نیست.
ولی من شندیدم نوانترون رو هر سه ماه یه بار اونم باید بستری بشی و دارو نور نبینه و با دوتا سرم تزریق میشه.
نیم کیلو باش ولی مرد باش...!!!!
 تشکر شده توسط : nead , arezooo82

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان