امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر واکسن هپاتیت، کزاز، آنفولانزا و... بر ام اس
دوستان من 2 ماه است طبق نظر پزشکم ربیف را قطع کردم و ام اسم خاموش است اگر چه که پلاکها وجود دارند. به نظر شما واکسن را بزنم یا نزنم؟
(2010/04/24, 03:15 PM)سیترا نوشته است: سلام کسی در این مورد چیزی میدونه؟
یا کسی قبل از تشخیس ام اس واکسن هپا تیت زده؟

سلام من قبل تشخیص اماس واکسنو زدم .
ارتباطی هم تا حالا با هم نه دیدم و نه شنیدم.
واااا چرا همه چی رو به ام اس ربط میدین؟Dodgy
منم خیلی سال پیش زدم و قبل ام اس
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
منم 10 سال پیش زدم و بعدش هم دخترم رو باردار شدم
منم واکسن هپاتیت رو زدم البته دو نوبتش رو
هنوز نوبت سوم مونده
قبل از تزریق با آقای دکی مشورت میکنم
منم هیچ مشکلی پیدا نکردم
ولی میگما بچه ها ما همین ام اس رو داریم بسه دیگه
باید مواظب باشیم یه مریضی دیگه نگیریم
البته از این دست بیماریها
دوست من مبتلا به هپاتیته
خدایی خیلی اذیت میشه
همش با آژانس تردد داره که یه وقت ندونسته باعث مشکل واسه کسی نشه
همین عذاب وجدانها داره از پا در میارتشrolleyes
باور کن:
همیشه خدا جای شکرشو باقی میذاره.
 تشکر شده توسط : دیبا
کممممممممممممک...
دوستان خوبم; من یه سوال دارم ازتون. اگه وقت بگذارید و جواب بدید اول به من کمک میکنید و بعد به هرکسی که بعد از این شاید مشکلی شبیه مشکل من براش پیش میاد.

خیلی ها تجربه پرسش راجع به واکسیناسیون در بیماران ام اس رو از پزشکاشون داشتن. حتما متوجه شدید که اتفاق نظری بین اطباء بر سر این موضوع وجود نداره و هرکسی هم دلایل خودش رو داره که محترمه اما;

شمایی که MS یا CIS یا هر نوع تخریب میلینی رو تجربه کردید و از بعد از شروع بیماریتون تاکنون سابقه واکسیناسیون (هر نوع واکسنی رو داشتید) میشه محبت کنید و یکی از این دو گزینه رو به همراه نوع واکسنی که تزریق کردید در پاسخ بنویسید.

1. سابقه تزریق واکسن بعد از شروع بیماری داشته ام و تا دو ماه بعد از تزریق هیچ حمله ای را تجربه نکردم. نوع واکسن:...

2.سابقه تزریق واکسن بعد از شروع بیماری داشته ام و در طول دو ماه بعد از تزریق دچار حمله شدم. نوع واکسن:...

میتونید به صورت خلاصه اینطوری بنویسید مثلا (گزینه)1 و واکسن مننژیت یا (گزینه 2) و واکسن سرخک

بازم ممنون از کمکتون دوستای خوبمicon_question
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : paeazan , FBF , الهام ج
من واکسن هپاتیت زدم و آنفولانزا
بعد از اونا حمله ای نداشتم
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : رامنا
درمورد واکسن و تاثیرش بربیماری ما توی این تاپیک بحث شده :
واکسن آنفلوانزا و ام اس

اینم به نقل از تاپیک کشف واکسن ام اس :
(2012/01/19, 12:07 AM)warrior نوشته است: [تصویر:  vaccine-capacity-india11_262.jpg]

بسیاری از عزیزان مبتلا به ام اس نگران اثربخشی و زیانهای احتمالی واکسن های رایج می باشند . در سال ۲۰۰۱، بر اساس مشاهدات و تحقیقات انجام شده تا آن زمان پیشنهاداتی در این خصوص ارائه شد. در مجموع پیشنهاد کلی صاحبنظران این بود که افراد مبتلا به ام اس نباید فقط بدلیل بیماریشان از تزریق واکسن های نجاتبخش و ضروری محروم شوند و برای هر واکسنی، لازم است طبق یشنهادات مرکز جهانی کنترل و پیشگیری از بیماریها ( CDC) رفتار نمایند.

(در کشور ما آنچه که بیش از همه مورد سوال عزیزان قرار می گیرد، استفاده از واکسنهایی است که قبل از سفر به عتبات عالیه ، همه ملزم به تزریق آنها هستند- مترجم ) اما باید توجه داشت که اثربخشی و عوارض بسیاری از واکسن ها هنوز در بیماری ام اس مطالعه نشده از جمله واکسن های "ذات الریه "،"مننژیت "،"حصبه "،" فلج اطفال" "هپاتیت A" ، و " سیاه سرفه ". لذا اظهار نظر قطعی در مورد این اثر بخشی و یا زیانهای احتمالی در مورد این واکسن ها در حال حاضر دشوار به نظر میرسد. اما بطور کلی دستور العمل های زیر از طرف سازمان کنترل و پیشگیری از بیماریها (CDC) ارائه شده است.

۱- واکسن های " غیرفعال شده " اصولاً برای افرادی که داروهای انترفران ، گلایترامراستات میتوکسانترون، ناتالی ذوماب یا فینگولی مود مصرف می کنند، بی خطر محسوب میشوند.

۲- عزیزانی که دچار حمله شدید بیماری هستند بطوریکه قادر به انجام فعالیت های روزانه خود نیستند ،هرنوع واکسنی را باید تا ۶-۴ هفته پس از شروع حمله به تعویق اندازند.

۳-افرادی که تحت درمان با داروهای ضعیف کننده سیستم ایمنی هستند مانند میتوکسانترون، آزاتیوپرین،متوترکسات، سیکلوفسفامید، و یا کورتیکواستروئید طولانی مدت برای استفاده از واکسن های "زنده " باید با پزشک خود مشورت نمایند . چراکه در این افراد امکان ابتلاء به بیماری پس از مصرف واکسن زنده مربوطه ، بالاتر است

۴-افرادی که در سه ماه گذشته تحت درمان با ایمونو گلوبولین( IVIG )، ناتالی زوماب و یا فینگولی مود بوده اند، ممکن است سودی از واکسن ها نبرند.

۵- واکسن های با "ویروس زنده ضعیف شده " اصولاً در بیماری ام اس پیشنهاد نمیشوند

۶- واکسن انفولانزای فصلی سال ۲۰۱۱ -۲۰۱۰( حاوی H1N1)، که علیه سه نوع ویروس انفولانزای فصلی (فلو ) ایجاد ایمنی می کند ، یک واکنش "غیرفعال شده" است و برای همه افراد بالای ۶ ماه توصیه میشود . این واکسن در بیماری ام اس به حد زیادی مطالعه شده و به نظر می رسد خطری برای این عزیزان ندارد. حتی در حضور مصرف انترفران ها گلاتیرامراستات،میتوکسانترون،ناتالی زوماب،و یا فینگولی مود. با اینحال معلوم نیست این واکسن در مصرف کنندگان ناتالی زوماب یا فینگولی مود اثر مفید خود را داشته باشد.

-نوعی واکسن انفولانزا به نام" FluMist " وجود دارد که حاوی ویروس زنده است و به شکل اسپری بینی مصرف میشود . این واکسن بدلیل اینکه حاوی ویروس زنده است در مبتلایان به بیماری ام اس توصیه نمیشود.

- واکسن انفولانزای قوی (با دوز بالا )که برای افراد بالای ۶۵ سال وجود دارد، گرچه در بیماری ام اس مطالعه نشده ،اما بطور کلی توصیه نمیشود.

۷- در حال حاضر هیچ ارتباطی بین واکسن هپاتیت B و شروع بیماری ام اس وجود ندارد.

۸-در خصوص واکسن آبله : با توجه به اثرات منفی و مثبت این واکسن ،توصیه میشود ،افراد مبتلا به ام اس از این واکسن استفاده نکنند مگر آنکه مستقیماً در معرض آلودگی قرار گرفته باشند. ( مثلاً با فرد مبتلا در تماس بوده باشند – مترجم )
iranms.ir
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : رامنا , ابراهیم , mahdiye1989
ممنون ناهید جون از پاسخ خوبت. مطالب سایت خیلی خوب بود و خوب بود که به این تاپیک اضافه شد. اما باز هم تاکید میکنم اگر تا بعد از دو ماه از تزریق یک واکسن حمله داشتید یا نداشتید با ذکر نوع واکسن بنویسید. یعنی تجربه شخصی خود ماها که این مشکل رو داشتیم و شاید به دلایلی مجبور شدیم یا به هر دلیلی خواستیم که واکسن بزنیم و تزریق کردیم در نهایت. بازم ممنون از همه icon_question

(2013/07/23, 05:51 PM)رامنا نوشته است: شمایی که MS یا CIS یا هر نوع تخریب میلینی رو تجربه کردید و از بعد از شروع بیماریتون تاکنون سابقه واکسیناسیون (هر نوع واکسنی رو داشتید) میشه محبت کنید و یکی از این دو گزینه رو به همراه نوع واکسنی که تزریق کردید در پاسخ بنویسید.

1. سابقه تزریق واکسن بعد از شروع بیماری داشته ام و تا دو ماه بعد از تزریق هیچ حمله ای را تجربه نکردم. نوع واکسن:...

2.سابقه تزریق واکسن بعد از شروع بیماری داشته ام و در طول دو ماه بعد از تزریق دچار حمله شدم. نوع واکسن:...

میتونید به صورت خلاصه اینطوری بنویسید مثلا (گزینه)1 و واکسن مننژیت یا (گزینه 2) و واکسن سرخک

بازم ممنون از کمکتون دوستای خوبمicon_question
... I'm a fighter ...
"از پیش غصه خوردن ، دوبار غصه خوردن است."
 تشکر شده توسط : nahid
من واکسن آنفلوانزا زدم اما یادم نمیاد بعدش حمله داشتم یانه؟فقط خوب یادمه که اگه درطی پاییز و زمستان مثلا دو بار سرمامیخوردم،اینبار بعداز تزریق واکسن تمام پاییز و زمستان رو بیمار بودم!!!!!!!confused2
 تشکر شده توسط : رامنا

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  واکسن استرازنکا مریمم 0 795 2021/10/21, 04:56 PM
آخرین ارسال: مریمم
  ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟ anaram 204 96,244 2019/04/25, 05:33 PM
آخرین ارسال: mahbub
Sad راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی Hasty 44 28,313 2016/05/10, 02:15 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,556 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
Rainbow تاثیر گرما بر بروز علایم ام اس sadaf 43 28,139 2014/01/23, 01:29 PM
آخرین ارسال: sargol
  تاثیر دارو layali 7 4,414 2012/04/20, 03:32 PM
آخرین ارسال: فرناز
  تاثیر دارو بر قدرت ترمیم بدن montazer 6 7,130 2011/03/29, 09:51 AM
آخرین ارسال: Prime

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست