•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دردناک شدن محل تزریقات عضلانی
(2010/04/24, 02:51 PM)pariya نوشته است: بالاخره حوله گرم برای جای تزریق بهتره یا کیسه یخ؟
کیسه یخ برا قبل
حوله گرم برا بعدش ( نیم ساعت وقفه لازمه)
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
و مرا به نام کوچکم صدا بزن
در كل وقتي بطوره مداورم قسمتي از بدن در معرض ضربه يا فشاري باشه ( همين آمپولا ) خب هم دردناك ميشه هم ممكنه جاش بمونه و .....
من خودم 6 ماهي كه آوونكس زدم هيچوقت با اين مشكل مواجه نشدم . شايد چون فاصله بينه دفعاته تزريق زياد بود . ولي 3 سالي كه ربيف زدم ( چون هفته اي 3 بار اين كار انجام ميشد و بعضا ترجيه ميدادم برايه مدتي فقط قسمتي از بدنم مورده حمله قرار بگيره ) خب اين دردناك شدن و .... رو تجربه كردم
قطعا دوستاني كه ربيف و بتافرون ميزنن ميدونن نه آمپولي واسه حل شدن هست نه اينكه ميشه حبابها رو خارج كرد ( نوكه سوزن خيس ميشه ) . واسه همين ماجرا فقط برميگرده به نحوه ي تزريق و مسائلي كه ازشون نميشه فرار كرد
اغلب هم دوستان احتمالن ميدونن آدم خودش ميتونه فهمه چجور تزريق رو انجام بده كه دردش به حداقل برسه
واسه همين حتما قبل از تزريق بايد محل رو با كيسه يخ سرد كرد و بعدش ( بعدش كه ميگم منظورم وقتيه كه آدم بعد از چندين بار تزريق دچاره حساسيت نسبت به ظربه و ... در محله تزريق شد ) گرم بگيره محله تزريق رو
با توجه به اينكه دوستان ظاهرا با اين موضوع خيلي برخورد دارن مجبورم اون راهه دوم رو هم يگم
به محلهايه حساس ضربه بزنيد يا ماساژش بدين .
بطوره مثال اگر بازوتون در اثر تزريق هايه پياپي دردناك شده در طوله روز سعي كنيد بهش ضرب بزنيد . با مشت يا
بقيه ي جاهارم خودتون يه فكري بكنيد به حالش ديگه confused
با وارد كردنه ضربه يا ماساژ دادن خون در محله مورده نظر جريان پيدا ميكنه و اگر كريستال يا رسوبي در اون قسمت وجود داره كه به عصب فشار مياره و تحريكش ميده ، همراه با خون شسته ميشه
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : Aram , khatereh. , elham 66
بچه ها به موضوع تاپيك دقت كنيد . ممكنه پاسخ شما فرد سوال كننده رو گمراه كنه .
چون اين تاپيك مربوط به داروهاي عضلاني هست فقط راجع به داروهاي عضلاني اگه اطلاعاتي داريد اطلاع بديد .
فكر كنم اگه به اين موضوع دقت نكنيم به يه معزل تبديل بشه . كساني هم كه سوال دارند حتما دقت كنند كه جواب فرد پاسخ دهنده راجع به داروي مصرفي خودشون باشه
.
راجع به سوال پريا --> پريا جان حامد داروش زير جلدي هست و بهترين كار استفاده از كيسه يخ بعد از تزريق است . بعد از تزريق هم به هيچ وجه نبايد محل تزريق مساژ داده شود .

آنارام ربيف هواگيري احتياج ندارد ولي بتافرون كلا با ربيف فرق داره و حل كردن محلول تقريبا شبيه به داروهاي عضلاني هست .

لطفا از اين پست به بعد در اين تاپيك فقط راجع به داروهاي عضلاني پاسختون رو مطرح كنيد و اگر سوال راجع به داروهاي زير جلدي داريد از تاپيك مربوط به خودش و در صورت موجود نبودن ، از تاپيك جديد استفاده نماييد
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : anaram , Aram , sargol
(2010/04/24, 03:50 PM)hamid نوشته است: بچه ها به موضوع تاپيك دقت كنيد . ممكنه پاسخ شما فرد سوال كننده رو گمراه كنه .
چون اين تاپيك مربوط به داروهاي عضلاني هست فقط راجع به داروهاي عضلاني اگه اطلاعاتي داريد اطلاع بديد .
فكر كنم اگه به اين موضوع دقت نكنيم به يه معزل تبديل بشه . كساني هم كه سوال دارند حتما دقت كنند كه جواب فرد پاسخ دهنده راجع به داروي مصرفي خودشون باشه
.
راجع به سوال پريا --> پريا جان حامد داروش زير جلدي هست و بهترين كار استفاده از كيسه يخ بعد از تزريق است . بعد از تزريق هم به هيچ وجه نبايد محل تزريق مساژ داده شود .

آنارام ربيف هواگيري احتياج ندارد ولي بتافرون كلا با ربيف فرق داره و حل كردن محلول تقريبا شبيه به داروهاي عضلاني هست .

لطفا از اين پست به بعد در اين تاپيك فقط راجع به داروهاي عضلاني پاسختون رو مطرح كنيد و اگر سوال راجع به داروهاي زير جلدي داريد از تاپيك مربوط به خودش و در صورت موجود نبودن ، از تاپيك جديد استفاده نماييد

مرسي از تذكري كه بم دادي
ولي لازمه بگم اولن تاپيك كلن درباره درد محله تزريقه ( حالا هر نوع تزيريقي) بعدم اتفاقا داروهايه زير پوستي هم بعد از تزريق نياز به ماساژ دادن دارن . همونطور كه بالا هم گفتم
ميدوني كه . رو هوا حرف نميزنم wink2
آنارام باشید
(2010/04/24, 04:00 PM)anaram نوشته است: مرسي از تذكري كه بم دادي
ولي لازمه بگم اولن تاپيك كلن درباره درد محله تزريقه ( حالا هر نوع تزيريقي) بعدم اتفاقا داروهايه زير پوستي هم بعد از تزريق نياز به ماساژ دادن دارن . همونطور كه بالا هم گفتم
ميدوني كه . رو هوا حرف نميزنم wink2

ربيف رو اطلاعي ندارم ولي من مستقيما با شركت وارد كننده بتافرون در تماسم و ماساژ بعد از تزريق رو ممنوع كردن .
فكر كنم در اين سايت هم تذكر داده باشه قبل خوندم ولي نميدونم كدوم قسمتش
http://www.ms-gateway.com
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : sargol
کلا تموم تزریقها رو نباید ماساژ داد
این چیزی که منظور شماست حرکت دورانی بدور محل تزریقه !
کلا فشار دادن محل تزریق ممنوعه !
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
(2010/04/24, 12:26 PM)ستایش نوشته است: من فکر می کنم برای تو هم همینطوره و نحوه زدنش ایراد داره این دارو نباید تکان داده بشه موقع حل شدن در غیر این صورت محل تزریق درد شدیدی می گیره من چند بار تجربه کردم نیازی هم به کیسه آب سرد و گرم نداشتم کسی که برات آمپولو حل می کنه باید آموزش دیده باشه چون خیلی از پرستارا و دکترا نمی دونن این آمپول نباید تکان داده بشه

از همگی دوستان بابت پاسخ هایی که دادن ممنونم، ستایش جان آقا رضا من خودم دارو رو حل میکنم و تزریق رو هم خودم انجام میدم، به هیچ وجه کف و حباب داخل سرنگ باقی نمی مونه و محل تزریق رو هم با دقت انتخاب میکنم که درست باشه و با آرامی هم تزریق رو انجام میدم، این موضوع که ستایش جان نوشته این دارو موقع حل شدن نباید تکان بخوره یعنی چه جور تکانی؟ من موقع حل شدن دارو ویال رو به صورت دورانی خیلی آروم میچرخونم،آیا این همون تکان خوردن هست که نباید انجام بشه؟
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر که مومنی را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که مرا شاد کند، خدا را شاد کرده است.
(2010/04/25, 11:23 PM)Aram نوشته است: از همگی دوستان بابت پاسخ هایی که دادن ممنونم، ستایش جان آقا رضا من خودم دارو رو حل میکنم و تزریق رو هم خودم انجام میدم، به هیچ وجه کف و حباب داخل سرنگ باقی نمی مونه و محل تزریق رو هم با دقت انتخاب میکنم که درست باشه و با آرامی هم تزریق رو انجام میدم، این موضوع که ستایش جان نوشته این دارو موقع حل شدن نباید تکان بخوره یعنی چه جور تکانی؟ من موقع حل شدن دارو ویال رو به صورت دورانی خیلی آروم میچرخونم،آیا این همون تکان خوردن هست که نباید انجام بشه؟
بهترین راه براش
اینه که مثل خودکار بگیری
کف دست یا روی میز
عدد 8 رو بکشی باهاش
خیلی آروم
موقعی هم که برش میگردونی خیلی آروم تا 45 درجه بیاریش
بعد سریع برش گردونی که کفها و حباب هاش همون روی دیواره ویال بمونه
بعد آروم پیستون سرنگ و بکشی به نحوی که دیگه کف نیاد با محلول توی سرنگ
بعد موقع هوا گیری انقدر پیستون و تو بدی که حد الامکان کفهایی که باز توی سرنگ ایجاد شده اند بمونن تو سر نیدل و موقع آسپیره برن ته سرنگ
که به خودت نزنی اونها رو .
درخت را به نام برگ
بهار را به نام گل
ستاره را به نام نور
کوه را به نام سنگ
دل شکفته مرا به نام عشق
عشق را به نام درد
 تشکر شده توسط : Aram , khatereh.
سلام ارام جون
منم 6ماه سینووکس استفاده کردم تنها راه کم کردن دردای بعد تزریقت ،گذاشتن حوله گرمه البته نه بلافاصله بعد تزریق.بلافاصته بعد تزریق میتونی کیسه یخ بزاری ولی به نظر من خیلی تاثیر نداره.
 تشکر شده توسط : Aram
من خودم اولین باری که آونکس زدم محل تزریقم خیلی درد داشت.تا یه هفته نمی تونستم درست راه برم.ولی از اون به بعد تا یک ساعت بعد از تزریق،کمپرس یخ روی پام می ذارم.دیگه اصلا درد نمیگیره.
تازه شنیدم اگه قبل از تزریقم کمپرس یخ بذاری،درد لحظه تزریق کم میشه.
طبق اصول طب فشاری هم،اگه قبل از تزریق محل رو سفت ماساژ و فشار بدید خیلی درد تزریق کم میشه.البته اینو خودم تا حالا امتحان نکردم....
پرواز را خواهم آموخت.همچون تو،همچون دیروز...
 تشکر شده توسط : Aram , khatereh.

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان