امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب درمان ام اس - مسئله ای مهم

همانطور که می دانیم هدف از درمان ایمونولوژیک برای MS در حال حاضر در حال تحول است. این مسئله باعث تغییردر هدف اولیه درمان شده است که کند کردن پیشرفت ناتوانی بود و دستیابی به شرایط "عدم فعالیت بیماری" را در حال حاضر امکان پذیر کرده است. این به معنای درمان یک بیمار به طوری که بیمار عود بیماری نداشته باشد، ضایعات جدید در MRI تشکیل نشود و هیچ پیشرفت ناتوانی را نداشته باشد می باشد.. این مسئله گر چه هنوز در همه بیماران ممکن نیست اما دست یافتنی است و ظاهرا، در برخی از بیماران با درمانهای جدیدتر و بسیار موثرتر امکانپذیر شده است. اخیرا، ما همچنین شاهد شواهدی در زیر مجموعه های خاصی از بیماران هستیم که با استفاده از درمان های خاص جدید، عملکرد آنها را طی 1 تا 2 سال بهبود می بخشد. این گروه به احتمال زیاد برای رسیدن به این پاسخ به درمان به نظر می رسد در فاز اولیه بیماری قرار دارند که در آن خستگی، افسردگی و شکایات شناختی اثرات اصلی ام اس است.

ما در حال حاضر حدود 10 و یا بیشتر روش درمانی ام اس در اختیار داریم. در آینده نیز این روشها افزایش خواهند یافت به طوری که گفته می شود تا 10 سال آینده به بیش از دو برابر افزایش خواهند یافت و به درمان قطعی هم نزدیک خواهیم شد. منطق پشت انتخاب درمان برای بیماران مبتلا به MS در ایران در حال حاضر چیست؟ پاسخ به درمان را چگونه مانیتور کنیم؟ تصویربرداری MRI کافی است؟

خواهشمند است نظرات خود را بنویسید تا بتوانیم به جمع بندی مناسبی برسیم

تشکر شده توسط : mysis , mehdernet2
به نظر من تشخيص ام اس اصلا در ايران منطقي نيستوبيشتر دوستان معيار هاي دهگانه مك دونالد رومي دونن.
فقط يه اماي آي باعث نمي شه بگي كسي ام اس دارهواينو من نمي گم پژو هشگرا مي گن كه بدون علايمباليني نمي شه به اين وضعيت ام اس گفتوبر عكس بعضي دكتراي ما كه تا پلاك مي بينن تو روي طرف مي گن ام اسهوتا اونم خودشو ببازه و بقيه ماجارو
اصلا تشخي افتراقي خيلي بده تو ايران
مي ري كميته ام اس
سوال پرسيده مثلا
آيا جوراب خود را خودتان مي پوشيد؟
اين نشون دهنده ببخشيد احمقيت تمام هست كه از يه نفر كه فرضا تازه مبتلا شده و هيچيشم نيس همچينسوالي بپرسن.نيست؟ و تازه شرط اينكه بتوني دارو تهيه كني هم اين باشه كه حتما بهاين سوالا پاسخ بدي
سوئ مديريت و آدمهاي ناكارامد كه با هزار تا سهميه مي رن مي شن متخصص اينهديگه
به قرآن خدا تو اون دنيا تقاص اين كارارو مي گيره
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس
واقعا ممنون مهدرنت

این مسئله که روز اولی که مثلا بیماری ام اس می گیرد و به همین انجمن ام اس تهران می رود تا یه کارت بگیرد و کمی اطلاعات کسب کند و دارو تهیه کند اولین چیزی که می بیند یه برگه یا فرم ثبت نام است که داخلش همه جور عیب ازت سوال میشود من که خودم بیمار نبودم زمانی داشتم فرم را پر می کردم داشتم دیوانه می شدم حالا چه برسد به بیمار خودش . یکی اونجا نیست به فکر باشه فرمها را برای افراد و شرایط مختلف تدارک ببینه و مراحل بندی کنه عجیب است داستان ما ایرانیها angry
 تشکر شده توسط : فرناز
همونطور که نوع درمان ها و تعداد روش های درمانی رو به افزایشه ... باید امیدوار باشیم تا رفتار های پزشکان و تمام کسانی که در این مورد با بیمار رابطه دارند هم بهتر بشه ....
فکر نکنم تا حالا کسی به این فرم ها اعتراض کرده باشه ... یکیش خودمن من فقط خندیدم و ناراحت شدم و پر کردم ... شاید اگه ۱۰ نفری اعتراض کنن که چرا همچین فرمی طراحی میشه شاید بالاخره یه فکری براش بکنن
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : mehdernet2 , همسر یک مشکوک به ام اس , مریم۷۲
صالح جان به خدا چيزي كه دكترا منشا شو پيدا نكنن دست خود آدمه خوب شدنش.فقط روحيخ ميخواد.اينام به جاي روحيه سم مي دن به آدمو از بين مي برنش.
همسر خود من درد خودش بس نبود طوري بهش گفتن اماس اينجوره اونجوره الان داروهاي ضد استرسه كهمي خوره.فقط بهخاطر كار غير انسانيه يه پزشك.
الان تو تبريز بهم مي گنبايد بري يه كميته از اين سوالا جاب بدي بعدمي تونيم بهت داروبديم.به خدا نه پام مياد كه برم نه دستم.فعلا واسه 2 ماه دارو تهيه كردم اما بعدش چي بايد برم و روي نحس اينارو ببينم كه درك نمي كنن آدم مريش داره آدم اعصابش خورده.
البته هستن كسايي كه واقعا انسان بهتمام معنان اما كمن.تو همين دارو خانه دانشكده تبريز 2 نفر هستن كه مثل گل باآدم حرف مي زنن طوري كه آدمآروم يشه اما 3 نفرم هستن كهمثل سگ پارس مي كنن.
فقط اينو مي دونم هر شغلي كه با جونآدم سرو كار داره مقدسه.به خدا اولين باري كهكوپامرو مي زديم يه عده از بچه ها كه خيلي هم مذهبينيستن فقط با ياد ائمه شروع كردن اونم با وضو به اين نيت كه شرمنده ام اسي ها نشن. و بهترين دارو رو هم توليد كردن.
خدا به همه عزيزامون شفا بده
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر طب سنتی درباره ام اس و درمان آن ostad2000 96 104,436 2019/01/24, 01:06 AM
آخرین ارسال: مینا1234
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,734 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,154 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  ادعای درمان .nazanin 3 3,107 2016/08/14, 11:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  چقدر به آینده درمان ام اس امیدوارید؟ همسر یک مشکوک به ام اس 77 52,936 2015/09/30, 03:33 PM
آخرین ارسال: omid882
  زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی مینا میلانی 15 10,826 2015/03/25, 12:01 PM
آخرین ارسال: arman alagha
  درمان بدون تزریق ZAKER 0 2,325 2014/08/23, 10:42 PM
آخرین ارسال: ZAKER
  تعریف شما از درمان ام اس FBF 12 6,889 2014/04/18, 09:43 AM
آخرین ارسال: سالومه
  در مورد طرح درمان خستگی چه می دانید ؟ nahid 18 11,929 2012/09/28, 02:40 AM
آخرین ارسال: edarzi
  تشکیل گروهی برای درمان farda20032020 150 91,606 2012/05/20, 11:21 PM
آخرین ارسال: farda20032020

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان