امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط حملات ام اس با شبكيه چشم
من خودم گه گاه دچار 2بینی میشم و پرش چشم دارم ولی چشم درد نچsmiling
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : hamsare booshveg
تاریخ خبر: 18/09/1392 | ساعت: 15:52

یافته جدید محققان
پیشرفت بیماری ام اس با معاینه شبکیه تشخیص داده می شود
مادرید- ایرنا- محققان اسپانیایی کشف کردند معاینه شبکیه چشم اجازه می دهد بطور غیر تهاجمی پیشرفت بیماری ام اس دیده شود.

به گزارش خبرگزاری افه، این این امر بدین سبب است که تکنیک های توموگرافی انسجام نوری ام آر آی اجازه می دهند که نابودی عصب های بینایی که نشانه ای است از آنچه که در مغز می گذرد، مشاهده شوند.

محققان امروز دوشنبه، ضمن اعلام اینکه این مطالعه در نشریه علمی ˈسالنامه مغز و اعصابˈ منتشر شده، گفتند چشم پنجره ای به مغز است زیرا مغز از طریق عصب بینایی تا شبکیه گسترش می یابد و بدین دلیل که شبکیه بخشی از مغز است، بیماری های نابودی عصبی نظیر ام اس، آلزایمر و پارکینسون را تجربه می کند.

روش های لیزری تجزیه و تحلیل تصویری، به محققان اجازه می دهند تا با وضوح یک هزارم میلیمتر دست یابند، اندازه ای کافی برای تجزیه و تحلیل عصب هایی که از طریق عصب بینایی در چشم ظاهر می شوند و قطر آن یک میکرون است .

محققان حتی در حال کار با تکنیک طیف سنجی برای تصویر برداری مولکولی هستند که اجازه می دهد تغییرات در ترکیب سلول های عصبی قبل از اینکه تغییرات مورفولوژیکی در آنها صورت گیرد، شناسایی شوند .

محققان این مطالعات را از یک سال پیش بر روی 100 بیمار مبتلا به ام اس انجام دادند و پیشرفت ها از طریق تکنیک های تصویری با پیشرفت کلینیکی بیماران ربط داده شد تا اثبات شود که یک نابودی عصبی در مسیر بینایی وجود دارد که نمونه ای چیزی است که در مغز اتفاق می افتد.

http://www.irna.ir/fa/News/80943448/%D8%...9%88%D8%AF
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : یاسی
من بعد حمله به چشمم که دوبینی بود ذره ذره محور چشمم به هم خورد و الان عینکی شدم و به گفته دکترم محور چشمت هست یعنی همون اکسیمات ....
ولی دکترم میگه ربطی به ام اس ندارهicon_cry
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : یاسی
منم وقتی عصبی میشم پلک چشمم میپرهSmile (16)Smile (16) دکترم میگن گرما این پرش وتحریکات چشمی رو افزایش میده از گرما متنفرممممممممbadtastebadtasteفصل گرما برای خیلی استان ها شروع شده مواظب خودتون باشینicon_questionicon_questionاز ما هنوز سردهagreement2agreement2agreement2
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : یاسی , sweetbasil , 0MID
البته بیماران ام اس باید هر6ماه یکبار برای معاینه ماکولا به چشم پزشک مراجعه کنن...........عفونت و تورم ماکولا خیلی خطرناکهConfusedConfusedConfused
صبر کن سهراب! آری… تو راست می گویی آسمان مال من است پنجره،فکر،هوا،عشق،زمین،مالِ من است!
اما سهراب تو قضاوت کن، بر دل سنگ زمین جای من است؟! من نمی دانم که چرا این مردم، دانه های دلشان پیدا نیست…
صبر کن سهراب! قایقت جا دارد؟ من هم از همهمه ی داغ زمین بیزارم
confusedمنم یه چند روزی بود چشمم مگس پرون شده بود چشم چپم . ترسیدم چیزی باشه رفتم پیش دکترم چشمامو معاینه کرد و گفت چشمات هیچ مشکلی نداره . اینو نمیشه اسمشو حمله گذاشت ولی واسه ی اطمینان یک گرم پالس کورتون بگیر . منم قبول کردم تا الان که مگس پرونی نداشتم بعد از تزریق کورتون . دکتر گفت اگه با این یک گرم پالس خوب نشد مشکل از چشمته نه از بیماری برو دکتر چشم پزشک .
وای یچه ها چشمتونروز بد نبینه هنوز 24 ساعت از اون تزریق کورتون نگذشته بعد از تزریق حالم خوب بودا تا ساعت 2 شبم بیدار بودن و شنگول فقط دهنم یه کم تلخ بود حالا صبح از خواب بیدار شدم سردرد و حالت تهوع و استخون درد دارم . و جالب تر اینکه مگس پرون چشمم هنوز هست و خوب نشده . پس نتیجه میگیریم پالس کورتون رو الکی گرفتم و این مگس پرونی نیاز به چشم پزشک داشت نه دکتر عزیز . فقط الان حالم خوش نیست تازه امروز کلی برنامه ریزی کرده بودم با دوستام برم بیرون همش خراب شد .

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارتباط ام اس با نوع تغذیه نازلی 11 10,505 2017/02/11, 10:45 PM
آخرین ارسال: sia
  رو.ش استفاده از پد چسبی پوستی درکاهش حملات ام اس mohghoco 1 2,568 2013/07/31, 01:27 AM
آخرین ارسال: paeazan
  یک روش ابتکاری برای توقف حملات ام اس,دیابت نوع یک ,حساسیت وآسم sargol 0 2,196 2012/11/23, 05:10 PM
آخرین ارسال: sargol
  تغذیه با شیر مادر با خطر کمتر حملات ام اس همراه است همسر یک مشکوک به ام اس 21 10,464 2012/10/09, 12:54 PM
آخرین ارسال: leili
  كاسته شدن حملات ام اس در مناطق جنگي! nazaninn 6 4,449 2010/06/22, 02:58 PM
آخرین ارسال: nazaninn

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست